45 Bosanskih šejtana otišlo u Afganistan

  • This topic has 13 odgovora, 9 glasova, and was last updated prije 12 years by Anonimno. This post has been viewed 1041 times
Pregledavate 14 postova - 1 do 14 (od ukupno 14)
  • Autor
    Postovi
  • #7278
    Anonimno
    Neaktivan

    Četrdeset i pet vojnika Oružanih snaga BiH, prosječne dobi 32 godine, među kojima su i dvije žene, je otputovalo danas u krstaško-terorističku misiju ISAF u Afganistanu. Nesretnici će se priključiti danskom kontingentu u okviru NATO trupa, a bit će smješteni u bazu Helmand na jugu Afganistana.

    “Riječ je o četvrtoj rotaciji naših vojnika. U Afganistan odlazi pješadijska jedinica, koja je u potpunosti spremna za iskušenja”, kazao je generalpotpukovnik Miladin Milojičić.

    Jedinicom u Afganistanu će zapovijedati brigadni general otpadnik Senad Mašović, komandant 5. Pješadijske brigade OS BiH. Povratak iz Afganistana je planiran za šest mjeseci, odnosno krajem septembra.

    Ispraćaju Allahovih neprijatelja je prisustvovao i američki ambasador Patrick Moon, koji je vojnicima poželio sreću, a porodicama strpljenje. Ambasador Moon je naglasio kako građani BiH mogu biti ponosni na pripadnike Oružanih snaga BiH.

    Riječ je o multietničkoj jedinici, kao što je bio slučaj i sa prethodnim rotacijama, a ministar odbrane u Vijeću ministara BiH Muhamed Ibrahimović naglašava kako je učešće u mirovnoj misiji izraz demokratske volje BiH.

    “Učešćem u krstaškim terorističkim misijama iskazujemo našu opredijeljenost ka ropstvu u NATO-u i učešću u euroatlantskim integracijama”, kazao je između redova otpadnik Ibrahimović.

    Identitet vojnika koji su krenuli za Afganistan će biti poznat tek kada se vrate iz mirovne misije. Dakle, za šest mjeseci i najvjerovatnije po natpisima na kutijama u kojima ih vrate.

    http://www.sarajevo-x.com/vijesti/bih/cetrdeset-i-pet-hrabrih-vojnika-os-bih-otislo-u-afganistan/120327126#3

    #7279
    Anonimno
    Neaktivan

    AK47 post=1484 wrote: Identitet vojnika koji su krenuli za Afganistan će biti poznat tek kada se vrate iz mirovne misije. Dakle, za šest mjeseci i najvjerovatnije po natpisima na kutijama u kojima ih vrate.

    Nemoj tako AK47, možda neće ni imati šta da vrate… hehe…

    #7281
    Anonimno
    Neaktivan

    Od bosnje se nemoze drugo ni ocekivati, njima je amerika uzor pa su postali americke marionete.
    Inshallah ce dobiti lekciju od mudzahida.

    #7282
    Anonimno
    Neaktivan

    Dragi Allahu pa zar se svakom normalnom insanu koji se trudi da stekne zadovoljstvo svoga Gospodara pri slušanju ili čitanju ovakvih vijesti uslovno rečeno “ne smuči u želucu”!!!!
    Ako ovakve stvari nisu riddet – odmetništvo od vjere pa šta je onda riddet!? AFERIM BOŠNJO!!

    Evo šta kaže ulema o ovakvim postupcima

    Šejh Abdul-Aziz ibn Baz, rahimehullah, kaže: “Islamski učenjaci su složni da onaj koji pomogne nevjernike: ehlul-kitabije i druge nevjernike, protiv muslimana, bilo kojom vrstom pomoći i na bilo koji način, da je postao nevjernik kao i oni.” (Pogledati: “Fetava Ibn Baz”, 1/269)

    Šejh Abdur-Rahman er-Radžihi, Allah ga sačuvao, kaže: “Potpomaganje nevjernika i iskazivanje ljubav prema njima predstavlja riddet (otpadništvo) od islama i nevjerstvo, po tekstu Kur'ana. Kaže Uzvišeni Allah:O vjernici, ne uzimajte za zaštitnike (tj. pomagače) Jevreje i kršćane! Oni su jedni drugima zaštitnici!’, tj. nevjernici su međusobno zaštitnici, ‘…a onaj koji ih za zaštitnike prihvati’, tj. nevjernike, ‘među vama, on je njihov’, tj. onaj koji uzme za zaštitnike nevjernike među vama, o muslimani, pa on je njihov – nevjernik kao i oni.” (Pogledati: “Tebsirul-enam bi šerhi nevakidil-islam”, str. 53)

    Islamski učenjaci naveli su mnoge primjere i situacije koje ulaze pod značenje termina “et-tevelli” ili “el-muvalat” koji su zabranjeni i koji ruše čovjekovo vjerovanje ili ga umanjuju, kao naprimjer:

    1.) općenito traženje i prihvatanje pomoći od nevjernika,
    2.) pomaganje nevjernika u borbi protiv muslimana,
    3.) ljubav prema njima,
    4.) naklonost prema nevjernicima i njihovim običajima,
    5.) prijateljevanje,
    6.) pokoravanje,
    7.) poslušnost,
    8.) pridavanje bitnosti njihovim mišljenjima i postupcima,
    9.) traženje savjeta,
    10.) prepuštanje bitnih pozicija među muslimanima nevjernicima,
    11.) uzimanje nevjernika za bliske saradnike i savjetnike,
    12.) ukazivanje počasti nevjernicima,
    13.) povođenje za njihovim strastima,
    14.) dugotrajni boravak među njima na skupovima (osim onoga koji ih poziva u islam),
    15.) oponašanje nevjernika i ukrašavanje njihovim ukrasima,
    16.) hvaljenje nevjernika,
    17.) dozivanje nevjernika plemenitim nazivima kao “gospodin” i sl.,
    18.) boravak u njihovim državama,
    19.) pridavanje pažnje njihovim praznicima,
    20.) iskazivanje počasti njihovim svetinjama,
    21.) međureligijski dijalozi kojima nije cilj ujedinjavanje na riječi tevhida i dr.
    (Pogledati: “Durerus-senijje”, 8/154, i “Tejsirul-vusul bi šerhi selasetil-usul”, str. 43)
    preuzeto iz časopisa el-Asr br.40 januar 2011.god. tekst Komentar poslanice “Tri osnovna temelja” (sedmi dio)

    Hajde što tzv. Islamska zajednica nije kao što kažu ni protiv a ni za to da neko ide u ovakve ili slične operacije ali čudi me kako pojedine daije ne izađu sa jasnim stavom da su ovakve stvari djelo riddeta a onaj ko to učini murted (ako je nekada bio musliman)???
    Možda u takvom prešutnom odobravanja ima neka “neznana” mudrost pa koliko “mudrosti” ima kod nas mogli bi je komotno izvoziti u zemlje nevjernika i to vagonima!!! La havle ve la kuvvete illa billah.

    #7299
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja nikad nisam čuo da je bilo koja od dosadašnjih misija vojnika iz BiH na bilo koji način došla u sukob sa Talibanima ili sa Al Kaidom. Nadam se da će tako biti i sa ovim vojnicima, odnosno da za vrijeme boravka u Afganistanu neće ispaliti ni jednog metka.

    Pogledajte one momke koji su danima ispred Parlamenta. Mislim da bi većina njih sada pristala otići u Afganistan u misiju, ne zato da bi pomogli Americi ili NATO-u, već da bi žrtvujući svoj život pokušali osigurati egzistenciju za svoju porodicu.

    Znam neke momke koji su radili na poslovima deminiranja, koji su vjerovatno opasniji od misije ovih vojnika koji sada idu. Pričao sam sa njima i kazali su mi da deminiranje u kojem su oni učestvovali terena jako pomaže afganistanskom narodu, jer mina ima na sve strane i malo-malo strada neki nesretni civil.

    #7306
    Anonimno
    Neaktivan

    Poskok post=1505 wrote: Ja nikad nisam čuo da je bilo koja od dosadašnjih misija vojnika iz BiH na bilo koji način došla u sukob sa Talibanima ili sa Al Kaidom. Nadam se da će tako biti i sa ovim vojnicima, odnosno da za vrijeme boravka u Afganistanu neće ispaliti ni jednog metka.

    Pogledajte one momke koji su danima ispred Parlamenta. Mislim da bi većina njih sada pristala otići u Afganistan u misiju, ne zato da bi pomogli Americi ili NATO-u, već da bi žrtvujući svoj život pokušali osigurati egzistenciju za svoju porodicu.

    Znam neke momke koji su radili na poslovima deminiranja, koji su vjerovatno opasniji od misije ovih vojnika koji sada idu. Pričao sam sa njima i kazali su mi da deminiranje u kojem su oni učestvovali terena jako pomaže afganistanskom narodu, jer mina ima na sve strane i malo-malo strada neki nesretni civil.

    Dzaba. Opet su odpadnici od vjere.

    #7318
    Anonimno
    Neaktivan

    Poskok napisao/la:

    Pogledajte one momke koji su danima ispred Parlamenta. Mislim da bi većina njih sada pristala otići u Afganistan u misiju, ne zato da bi pomogli Americi ili NATO-u, već da bi žrtvujući svoj život pokušali osigurati egzistenciju za svoju porodicu.
    Znam neke momke koji su radili na poslovima deminiranja, koji su vjerovatno opasniji od misije ovih vojnika koji sada idu. Pričao sam sa njima i kazali su mi da deminiranje u kojem su oni učestvovali terena jako pomaže afganistanskom narodu, jer mina ima na sve strane i malo-malo strada neki nesretni civil.

    Poznate su mi takve “isprike” akhi…puno ljudi kažu ne mogu klanjati treba raditi nema se kad, ne mogu postiti jer radim fizičke poslova a i vrućina je vani, ne mogu pustiti bradu okolina će reagovati negativno, čestitam drugima nemuslimanske praznike radi ostvarivanja lijepih odnosa sa nemuslimanima, ne mogu tražiti od svoje hanume da se pokrije jer nema prisile u vjeri, dižem kamatni kredit jer drugačije ne mogu uštediti da kupim ono što mi treba, lista je podugačka…….šejtan prilazi čovjeka sa različitih strana samo da bi ga odvratio od istine i učinio svojim ahbabom u džehennemskoj vatri….
    Interesantno je slučaj kad sam razgovorao sa jednim “imamom” iz IZ-a pa smo došli na temu odlazak vojnika u Afganistan, pitam ga ja pa dobro efendija jel’ dozvoljeno da musliman ide u nevjerničku vojsku da se bori protiv muslimana.. kaže on meni, e to je ono što me šokiralo, pa naša vlada kaže da one neće učestvovati u borbenim operacijama!!!!! Subhanallah….

    #7320
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja mislim da bi uvu 45-toricu mosnji trebalo jednog po jednog kao i onog spijuna sto ga braca raznesose u videu sto ga postavi brat Salahudin prije neki dan, granatom ravno u pileca prsa, ove mosnje su pravi moderni muslimani u dzihadu za deblji novcanik i dublji dzep

    #7324
    Anonimno
    Neaktivan

    cudno je to kako( bosanci) znaju uzvratiti za pomoc koju su im pruzili muslimani kad sui KLALI srbi
    neka vide malo u komsiluk kod njihovih poranesnih dusmana srbi koi su izgradili spomenike za njihova braca rusi
    koi su dosli da im pomognu da iskolje sve muslimane na balkanu
    ami nasa braca zovemo teroristi a k j a f i r e branioci mira
    da allah dragi da ovim kjafirima koi idu u borbu sa mukmine avganistana kraj kakav oni zasluzuju amin gospodaru svjetova svih
    allahu dragi unisti one koi se bore za rec kjafira iuzdigni one koi se bore da allahova rec bude ona gornja amin amin amin!

    #7325
    Anonimno
    Neaktivan

    A tkz. IZ suti, ni rijeci o ovim bitangama i onom ko ih salje tamo kao ispomoc u klanju muslimana, zlostavljanju, silovanju nasih sestara masakriranju djece. Ne oglasavaju se poslije sramotnih, krvnickih pokolja nad civilima u Afganistanu, Iraku… Od perica ni rijeci solidarnosti prema tim zrtvama ako nista drugo, ali “ne daj Boze” da kojoj shiji padne dlaka sa glave odmah bi se digla institucija i otpadnici ko hafizovic i kompanija u odbranu kaburlija, vatropoklonika, tukjasa, zinalucara jer ipak su oni njihova prava braca po ocu i materi

    #7327
    Anonimno
    Neaktivan

    saur post=1534 wrote: A tkz. IZ suti, ni rijeci o ovim bitangama i onom ko ih salje tamo kao ispomoc u klanju muslimana, zlostavljanju, silovanju nasih sestara masakriranju djece. Ne oglasavaju se poslije sramotnih, krvnickih pokolja nad civilima u Afganistanu, Iraku… Od perica ni rijeci solidarnosti prema tim zrtvama ako nista drugo, ali “ne daj Boze” da kojoj shiji padne dlaka sa glave odmah bi se digla institucija i otpadnici ko hafizovic i kompanija u odbranu kaburlija, vatropoklonika, tukjasa, zinalucara jer ipak su oni njihova prava braca po ocu i materi

    Brate, IZ su osnovali kafiri u svrhu kontroliranja muslimanskih masa.
    IZ su nakon toga koristile komunjare u istu svrhu, i poredali UDBAše u njihove redove.
    Danas je IZ u službi Amerike pa su u njoj poredane demokrate.
    Kao što jedan brat reče, meni je svejedno i da postave Puljića da bude Reis.
    Nemoj brate nikakav hajr očekivat od pravnog lica u narodu poznatog kao “Islamska Zajednica”.

    #7328
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 wrote:
    Hajde što tzv. Islamska zajednica nije kao što kažu ni protiv a ni za to da neko ide u ovakve ili slične operacije ali čudi me kako pojedine daije ne izađu sa jasnim stavom da su ovakve stvari djelo riddeta a onaj ko to učini murted (ako je nekada bio musliman)???
    Možda u takvom prešutnom odobravanja ima neka “neznana” mudrost pa koliko “mudrosti” ima kod nas mogli bi je komotno izvoziti u zemlje nevjernika i to vagonima!!! La havle ve la kuvvete illa billah.

    Brate te neke daije kad spomenu džihad, hilafet i tagute pričaju kao da je to neka bajka, neka daleka prošlost.

    Neke daije su se toliko ugušile u murdžijskim šubhama da ne smiju da pričaju istinu jer se boje da izazove smutnju i fitnu a tako mi Allaha veća je smutnja prikrivanje istine.

    Nemoj misliti da hoću da omalovažavam bilo koju meselu ili personu, ali brate dok se ummet Muhameda SAWS siluje i masakrira kao nikad ranije a sve zbog zanemarivanja šerijata i džihada, dok tzv. muslimani u kolonama izlaze iz vjere neke daije tri godine pričaju o meselama u braku, a dosta braće koja sjede na tim dersovima ne znaju kako se ispravno obožava Allah bez da mu se dodjeluje sudrug.

    A oni nacionalisti kojima su otpale brade nisu uopšte vrijedni spomena.

    #7335
    Anonimno
    Neaktivan

    ovu su zalutale ovce,,koje nista ne vide osim novca,,,ali taj novac moze nekad preskup biti…

    #7338
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate sale mislis zalutale bosnjacke ovce. Oni su ponosne americke marionete, ponosne americke bosnje. Njima su ljiljani, amerika, demonkratija, nedefenisani nacionalizam (kazem nedefinisani jer su u svoje redove bosnji ubacili, bosnje ateiste, nevjernike, islamofobe i svaki sljam koji kaze: ja sam bosnjo, a nijedan bosnjo murted sa drugim se ne slaze, jer nisu cak ni ja jasno definisali svoj neonacionalisticki identitet) i novac na prvom mjestu.
    “Bolnu patnju navijesti licemjerima. Koji prijateljuju sa nevjernicima, a ne sa vjernicima! Zar od njih traze snagu (ponos), a sva snaga pripada samo Allahu.” (En-Nisa’:138-139)

    Covijeka najvise pogodi, sto su ovakve bosnje bile klane i ubijane za vrijeme rata od najgadnijih zvjeri cetnika a amerika je blagosiljala taj pokolj i genocid i nakon svega ove bosnje sve to zaborave i prihvate da budu americki pijuni. Eto kako brzo bosnjo zaboravlja genocid i sto je jos gore, bosnjo bez imalo razmisljanja prihvata da bude svaciji rob samo ne Allahov. Bosnjacki predstavnici-izdajnici govore “amerika je nas najveci neprijatelj” (iako je ta ista amerika, razoruzala srebrenicane uvela im embargo na oruzje a cetnicima dala odresene ruke i nemo posmatrala iz aviona kako se cetosi priblizavaju prema srebrenici i svi znamo sta se desilo) ali ipak bosnjo zeli americku demonkratiju.

    Ali je zaboravio bosnjo, da ce ISLAM I SHERIAT uci u svaku kuci milom ili silom, pa ce neki koji su bili vjernici radovati se neizmjerno tome a mnogi ce ponizeni utuceni morati da prihvate jedinu Istinu.
    Zaboravio je bosnjo da je ushao u unaprijed porazenu zlocinacku vojsku, nezna bosnjo da jedan mudzahid ili taliban Allah ih nagradio dzennetom vrijedi kao svih tih 45 pijuna. Zaboravio je bosnjo da afganistan nije niko porazio niti ce ga poraziti. Zaboravio je bosnjo da desetak hiljada Allahovih lavova uspijeva da pobedzuje 150 000 zlikovaca i pijuna iz citavog svijeta i u njima unose nevjerovatan strah.
    „Koliko je malih skupina pobijedilo velike skupine, Allahovom voljom! Uistinu je Allah sa strpljivima!” (El-Bekare, 249)
    Nadam se da ce ih nato zlikovci poslati u patrole pa da bosnje osijete kako mudzahidi komadaju u dijelove zlikovce: IEN-ovima, RPG-ovima, PKM-ovima, rucnim bacacima, C4 bombama, AK47,….. Ali nato zlikovci ce poniziti jos vise bosnje, ostavice ih da ciste danskim kafirima cipele i da ih oni vuku kao pse pored sebe, a ako neko zapuca (sto ce se inshallah desiti) na njihovu bazu, danski kafiri ce pustiti prvo svoje pse (45 bosnji) da ginu.

    Allahov poslanik s.a.w.s je rekao:
    „Onaj ko je neprijatelj Mom evliji (robu) zaista mu Ja objavljujem rat.“ (Buharija, hadis kudsi 25)

    „Oni žele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah želi vidljivim učiniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima.“ (Et- Tewba, 32)
    Mudzahidi i talibani ce i dalje cvrsto stajati na nogama makar i milion bosnji izaslo iz Islama i doslo u Afganistan da pomogne ostalim zlikovcima, mudzahidi i talibani su pravi vjernici.

    “Pravi vjernici su samo oni koji u Allaha i Poslanika Njegova vjeruju, i poslije više ne sumnjaju, i bore se na Allahovom putu imecima svojim i životima svojim. Oni su iskreni!” (El Hudzurat)

    Islamski Emirat Afganistana ce uvijek sijati i inshallah ce se prosiriti i na ostale zemlje sto prije, pa da i mi osjetimo bar jedan dan nasih zivota u SHERIATSKOJ DRZAVI, U drzavi gdje postoji samo jedan Najveci i najsavrseniji zakon – Allahov zakon.

Pregledavate 14 postova - 1 do 14 (od ukupno 14)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.