Antitalibanska propaganda

  • This topic has 40 odgovora, 24 glasa, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 4765 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 41)
  • Autor
    Postovi
  • #10048
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Bekr post=4618 wrote: Malo je ovo licemjerno od vas (ne malo)
    Vi trazite od ljudi da vjeruju vama a ne svojim ocima.

    Ovaj video je falsifikat i američko maslo sa ciljem da ljude nemuslimane odvrati od islama, a muslimane od davanja podrški mudžahidima.

    Jel imas neki dokaz da je ovaj video lazan ili samo zelis pod svaku cijenu da operes cast talibana pa kakvi god bili.

    Prvo, talibani pojedinačno ne mogu i ne smiju izvršavati šerijatske kazne, već slučaj ide kod šerijatskog kadije.

    Zasto ne mislis da s vremena na vrijeme i oni ne pogrijese. A imas dosta primjera i ovdje na stranici gdje oni uzimaju stvar u svoje ruke i streljaju svoj sunarodnjake kamuneju samo zenu i sl.
    A trebalo bi bit tako kao sto navodis.

    Treće, ako je blud žene dokazan, gdje je onda muškarac?

    Vidio sam dosta ovakvih slucajeva ali malo gdje sam vidio muskarca. Da li to znaci da oni ne praktikuju islam kako treba.

    Četvrto, ko je snimio video? Akosu talibani, kako to da ga objavljuju CIA-ini mediji, a sami talibani ga nigdje nisu objavili??

    Ovaj video su sigurno snimili taliban jer je to toliko ocito a sad sto je neko vidio da bi talibani bili prikazani u losem svijetlu ako se ovaj video objavi to moze biti razlog. I naravno zasto objaviti nesto sto ne ide u korist talibanima.

    Nemam sta vise komentarisat jer je svaki komentar suvisan nego kako to da je kazna za blud kamenovanje kad u Kur'anu to nigdje ne pise.

    a jel ti imas neki dokaz daje video istinit?

    jaaaaaaaaaaaa Allah, kako letite na muslimane da ih ocrnite a za kafire, novotare i ostale sorte sutite.
    boj se Allaha okani se Allahovih iskrenih robova i postedi nas tvoje mudrosti.

    #10075
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Bekr post=4618 wrote: Malo je ovo licemjerno od vas (ne malo)
    Vi trazite od ljudi da vjeruju vama a ne svojim ocima.

    Ne. Mi trazimo od ljudi da postupaju u skladu sa ajetom: “O vjernici, ako vam nekakav nepošten čovjek donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u neznanju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onoga što ste učinili pokajete.” (El-Hudzurat, 6)

    Ovaj ajet je objavljen povodom pogresne vijesti koju je jedan musliman donio, a sta mislis onda kako tek trebaju vjernici da provjeravaju vijesti koje prenose kafiri i kafirske agencije Reuters, CNN, BBC i druge ?

    Ebu Bekr post=4618 wrote: A imas dosta primjera i ovdje na stranici gdje oni uzimaju stvar u svoje ruke i streljaju svoj sunarodnjake kamuneju samo zenu i sl.

    Navedi nam tih dosta primjera, a ako na to mnostvo primjera ciljas na slucajeve gdje talibani ubiju murtede (otpadnike, Karzaijeve vojnike), pa to je normalna stvar, nakon sto mudzahidi donesu odluku sta da urade sa ratnim zarobljenicima.
    Da ne bi mozda trebali da se obrate na tagutski Karzaijev sud ? heheh… : )

    Ebu Bekr post=4618 wrote:
    Nemam sta vise komentarisat jer je svaki komentar suvisan nego kako to da je kazna za blud kamenovanje kad u Kur'anu to nigdje ne pise.

    I nemas… u pravu si.

    Imam Buharija u svome Sahihu bilježi predaju od Abdullaha b. Abbasa, radijallahu anhu, da je rekao: ”Omer, radijallahu anhu, sjedio je na minberu Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, pa je rekao: ‘Uzvišeni Allah poslao je Muhammeda, sallallahu alejhi ve sellem, sa istinom i objavio je Knjigu u kojoj je bio objavio i ajet o kamenovanju (ajetur-redžmi) koji smo učili i razumjeli njegovo značenje. Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je kamenovao bludnika (oženjenog), a kamenovali smo i mi poslije njega. Ja se bojim da će neko nakon izvjesnog vremena reći: Mi u Allahovoj Knjizi ne nalazimo propis o kamenovanju bludnika, pa će na takav način otići u zabludu ostavljajući jednu od Allahovih strogih naredbi (farzova). Zaista je propis o kamenovanju (bio) u Allahovoj Knjizi, i to je obaveza da se izvrši nad svakim oženjenim muškarcem ili udatom ženom (koji počine blud) ukoliko se to dokaže potpuno jasnim dokazom, trudnoćom ili priznanjem.”’ (Buharija, br. 6830, Muslim, br. 1690)

    #10078
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=4652 wrote: [quote quote=Ebu Bekr post=4618]Malo je ovo licemjerno od vas (ne malo)
    Vi trazite od ljudi da vjeruju vama a ne svojim ocima.

    Ne. Mi trazimo od ljudi da postupaju u skladu sa ajetom: “O vjernici, ako vam nekakav nepošten čovjek donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u neznanju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onoga što ste učinili pokajete.” (El-Hudzurat, 6)

    Ovaj ajet je objavljen povodom pogresne vijesti koju je jedan musliman donio, a sta mislis onda kako tek trebaju vjernici da provjeravaju vijesti koje prenose kafiri i kafirske agencije Reuters, CNN, BBC i druge ?

    Ebu Bekr post=4618 wrote: A imas dosta primjera i ovdje na stranici gdje oni uzimaju stvar u svoje ruke i streljaju svoj sunarodnjake kamuneju samo zenu i sl.

    Navedi nam tih dosta primjera, a ako na to mnostvo primjera ciljas na slucajeve gdje talibani ubiju murtede (otpadnike, Karzaijeve vojnike), pa to je normalna stvar, nakon sto mudzahidi donesu odluku sta da urade sa ratinim zarobljenicima.
    Da ne bi mozda trebali da se obrate na tagutski Karzaijev sud ? heheh… : )

    Ebu Bekr post=4618 wrote:
    Nemam sta vise komentarisat jer je svaki komentar suvisan nego kako to da je kazna za blud kamenovanje kad u Kur'anu to nigdje ne pise.

    I nemas… u pravu si.

    Imam Buharija u svome Sahihu bilježi predaju od Abdullaha b. Abbasa, r.a., da je rekao: ”Omer, r.a., sjedio je na minberu Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, pa je rekao: ‘Uzvišeni Allah poslao je Muhammeda, sallallahu alejhi ve sellem, sa istinom i objavio je Knjigu u kojoj je bio objavio i ajet o kamenovanju (ajetur-redžmi) koji smo učili i razumjeli njegovo značenje. Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je kamenovao bludnika (oženjenog), a kamenovali smo i mi poslije njega. Ja se bojim da će neko nakon izvjesnog vremena reći: Mi u Allahovoj Knjizi ne nalazimo propis o kamenovanju bludnika, pa će na takav način otići u zabludu ostavljajući jednu od Allahovih strogih naredbi (farzova). Zaista je propis o kamenovanju (bio) u Allahovoj Knjizi, i to je obaveza da se izvrši nad svakim oženjenim muškarcem ili udatom ženom (koji počine blud) ukoliko se to dokaže potpuno jasnim dokazom, trudnoćom ili priznanjem.”’ (Buharija, br. 6830, Muslim, br. 1690)

    Allahov robe Allah ti svako dobro dao. Amin

    Ebu Bekr ne preostaje ti nista nakon ovog odgovora osim da se pokoris, da se pokajes i prihvatis dokaze, u protivnom samo ces sebi nastetiti.

    #10082
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=4652 wrote: [quote quote=Ebu Bekr post=4618]Malo je ovo licemjerno od vas (ne malo)
    Vi trazite od ljudi da vjeruju vama a ne svojim ocima.

    Ne. Mi trazimo od ljudi da postupaju u skladu sa ajetom: “O vjernici, ako vam nekakav nepošten čovjek donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u neznanju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onoga što ste učinili pokajete.” (El-Hudzurat, 6)

    Ovaj ajet je objavljen povodom pogresne vijesti koju je jedan musliman donio, a sta mislis onda kako tek trebaju vjernici da provjeravaju vijesti koje prenose kafiri i kafirske agencije Reuters, CNN, BBC i druge ?

    Ebu Bekr post=4618 wrote: A imas dosta primjera i ovdje na stranici gdje oni uzimaju stvar u svoje ruke i streljaju svoj sunarodnjake kamuneju samo zenu i sl.

    Navedi nam tih dosta primjera, a ako na to mnostvo primjera ciljas na slucajeve gdje talibani ubiju murtede (otpadnike, Karzaijeve vojnike), pa to je normalna stvar, nakon sto mudzahidi donesu odluku sta da urade sa ratnim zarobljenicima.
    Da ne bi mozda trebali da se obrate na tagutski Karzaijev sud ? heheh… : )

    Ebu Bekr post=4618 wrote:
    Nemam sta vise komentarisat jer je svaki komentar suvisan nego kako to da je kazna za blud kamenovanje kad u Kur'anu to nigdje ne pise.

    I nemas… u pravu si.

    Imam Buharija u svome Sahihu bilježi predaju od Abdullaha b. Abbasa, radijallahu anhu, da je rekao: ”Omer, radijallahu anhu, sjedio je na minberu Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, pa je rekao: ‘Uzvišeni Allah poslao je Muhammeda, sallallahu alejhi ve sellem, sa istinom i objavio je Knjigu u kojoj je bio objavio i ajet o kamenovanju (ajetur-redžmi) koji smo učili i razumjeli njegovo značenje. Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je kamenovao bludnika (oženjenog), a kamenovali smo i mi poslije njega. Ja se bojim da će neko nakon izvjesnog vremena reći: Mi u Allahovoj Knjizi ne nalazimo propis o kamenovanju bludnika, pa će na takav način otići u zabludu ostavljajući jednu od Allahovih strogih naredbi (farzova). Zaista je propis o kamenovanju (bio) u Allahovoj Knjizi, i to je obaveza da se izvrši nad svakim oženjenim muškarcem ili udatom ženom (koji počine blud) ukoliko se to dokaže potpuno jasnim dokazom, trudnoćom ili priznanjem.”’ (Buharija, br. 6830, Muslim, br. 1690)

    Ovo se naziva serijatska metodologija dokazivanja, barekAllahu fik!!! Mnogi bi htjeli da se prilikom rasprave uhvate za vratove, i da time nametnu svoj dokaz 🙂 al ljudi koji posjeduju odredjeno serijatsko znanje na ovaj nacin pobijaju brzopletnike a dokaz je u reko Allah i reko Poslanik sallallahu ´alejhi we selem!!!

    #10106
    Anonimno
    Neaktivan

    a jel ti imas neki dokaz daje video istinit?

    Video postoji i vidi ga cijeli svijet. Ti mi dokaži da je lažan. Halli brate što više vjerujem svojim očima nego tebi.

    “O vjernici, ako vam nekakav nepošten čovjek donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u neznanju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onoga što ste učinili pokajete.”

    Mislim da je ovo najčešće korišten ajet ovdje na forumu pogotovo kad se radi o talibanima.

    Ovaj ajet je objavljen povodom pogresne vijesti koju je jedan musliman donio, a sta mislis onda kako tek trebaju vjernici da provjeravaju vijesti koje prenose kafiri i kafirske agencije Reuters, CNN, BBC i druge ?

    Jel se sjećate onog videa o talibanima koji je također bio iz kafirskih izvora. Još je sadržao i muziku, ako se ne sjećate potražim ja video.

    “Zaista je propis o kamenovanju (bio) u Allahovoj Knjizi”

    Pa jel izbrisan ili sta???

    Ovo se naziva serijatska metodologija dokazivanja, barekAllahu fik!!!

    LOL nemam sad dovoljno vremena

    #10111
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu-Bekr post=4685 wrote:
    Video postoji i vidi ga cijeli svijet. Ti mi dokaži da je lažan. Halli brate što više vjerujem svojim očima nego tebi.
    Mislim da je ovo najčešće korišten ajet ovdje na forumu pogotovo kad se radi o talibanima.
    Jel se sjećate onog videa o talibanima koji je također bio iz kafirskih izvora. Još je sadržao i muziku, ako se ne sjećate potražim ja video.
    Pa jel izbrisan ili sta???
    LOL nemam sad dovoljno vremena

    Kakva replika covjece… mora da si ovo uzeo iz dzahilsko-kafanskog razmatranja teme

    Trazio si odgovor i dobio si zasto ne uzimamo od kafirskih medija dok vijest ne provjerimo. Ako se vijest ispostavi tacnom, onda nije problem. Sto se nas tice mi ne vjerujemo kafirima i murtedima, pa cak i muslimanima za koje znamo da su neposteni dok ne provjerimo vijest. Tako nam je naredjeno, i mi ne marimo sta kafiri, dzahili i muslimani grijesnici imaju na to da kazu.

    Ajet, makar milion puta i vise od toga bio ponovljen iskrenim vjernicima i vjernicama nikad nece biti dosadan niti se mogu zadovoljiti mudrosti govora svoga Stvoritelja. Medjutim, kafirima, dzahilima i ostalim pokvarenjacima, upravo je ajet brana neprobojna za njihove pogane rijeke lazi kojima bi oni da isperu mozgove muslimana i muslimanki, kao sto su to uspjeli da urade kod svojih sunarodnjaka kafira, dzahila i onih koji ajet nisu shvatili ozbiljno.

    Sto se tice kamenovanja, hadis je jasan ko dan i musliman i muslimanka znaju da kamenovanje je od propisa islama, a onaj ko svjetla upute nema, njegovo srce ne moze da spozna i shvati.

    #10114
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu-Bekr post=4685 wrote:

    “Zaista je propis o kamenovanju (bio) u Allahovoj Knjizi”

    Pa jel izbrisan ili sta???

    Sta zelis ovim da kazes, prkosis Allahu, ili sta?

    Onaj ko zanegira jedne slovo iz Allahove knjige takav je kafir, u ciji kufr nema nimalo sumnje.
    Onaj ko zeli da ponizava i omalovazava serijatske propise, takav je kafir u ciji kufr nema nimalo sumnje.

    Nadam se da nisi hteo ni da zanegiras, ni da ponizavas niti omalovazavas, izjasni se sta hoce da kazes?

    #10118
    Anonimno
    Neaktivan

    Sta zelis ovim da kazes, prkosis Allahu, ili sta?

    Onaj ko zanegira jedne slovo iz Allahove knjige takav je kafir, u ciji kufr nema nimalo sumnje.
    Onaj ko zeli da ponizava i omalovazava serijatske propise, takav je kafir u ciji kufr nema nimalo sumnje.

    Nadam se da nisi hteo ni da zanegiras, ni da ponizavas niti omalovazavas, izjasni se sta hoce da kazes?

    Mislim da ste vi zanegirali.

    Pokaži šta piše u Allahovok knjizi vezano za blud :barek:

    #10120
    Anonimno
    Neaktivan

    Ajet, makar milion puta i vise od toga bio ponovljen iskrenim vjernicima i vjernicama nikad nece biti dosadan niti se mogu zadovoljiti mudrosti govora svoga Stvoritelja.

    Allah te nagradio brate to i hoću da čujem

    Ali moras ucit i slusat sve ajete a ne samo one koji “idu” u odbranu talibanima i ti bi trebao kao pravi musliman i vjernika da reagujes i da kazes kad nesto nije ispravno.

    #10122
    Anonimno
    Neaktivan

    Pokaži šta piše u Allahovok knjizi vezano za blud

    Al nemoj brate držat prst na onom mjestu gdje piše kao židovi kad su htijeli da iskušaju poslanika Muhammeda a.s.

    #10123
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu-Bekr post=4697 wrote:
    Mislim da ste vi zanegirali.
    Pokaži šta piše u Allahovok knjizi vezano za blud :barek
    Ali moras ucit i slusat sve ajete a ne samo one koji “idu” u odbranu talibanima i ti bi trebao kao pravi musliman i vjernika da reagujes i da kazes kad nesto nije ispravno.

    Pokaži šta piše u Allahovok knjizi vezano za blud

    Al nemoj brate držat prst na onom mjestu gdje piše kao židovi kad su htijeli da iskušaju poslanika Muhammeda a.s.:

    Nista mi nismo zanegirali. Mi nemamo problema sa istinom koja dolazi od Allaha, subhanehu ve te'ala i Njegova Poslanika Muhammeda, sallallahu alejhi ve sellem.
    Evo ajeta kojeg trazis..
    http://kuran.putvjernika.com/tefsir-kurana?action=viewayat&surano=24
    i nemoj sad da uzmes ajet a ne procitas ispod njega njegov tefsir (tumacenje).

    Ako uzmes ajet i kazes da je kazna samo bicevanje i da nema propisa kamenovanja u serijatu onda ja od tebe trazim da doneses ajet iz Kur'ana gdje se navodi koliko rekata se klanja sabah, podne, ikindija, aksam i jacija.
    Ono sto ti zelis mozda da kazes je da ti ne prihvatas nesto ako toga nema u Kur'anu. To je stav koji nije ispravan, jer ima stvari u vjeri koje su objasnjene u hadisima i one ne mogu biti zanemarene, tako da su i one vjera.

    #10126
    Anonimno
    Neaktivan

    Tefsir ibn Kesir
    Al-Imran
    – Reci: “Ako vi Allaha volite, onda mene slijedite, i vas ce Allah voljeti i grijehe vam oprostiti! A Allah prasta i milostiv je!?” /31/
    – Reci: “Pokoravajte se Allahu i Poslaniku! A ako se oni okrenu, Allah, doista, ne voli nevjer-nike!?”/32/

    Ovaj casni ajet donosi sud o svakome onome koji tvrdi da voli Allaha, a nije na putu Muhammedovom, navodeci da je njegova tvrdnja lazna sve dok ne bude slijedio Serijat Muhammedov rijecju i djelom. To je potvrdeno i u sahih hadisu Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, koji kaze: /491/ “Ko bude uradio neki posao koji nije u skladu s islamom, on se odbacuje!” U tom smislu i Allah Uzviseni kaze:
    “Ako vi Allaha volite, onda mene slijedite, pa ce i vas Allah voljeti” , tj. vi cete dobiti i vise od toga sto ste trazili svojom ljubavlju, dobit cete Allahovu ljubav prema vama, a ona je veca od vase. Neki mudraci govore: “Nije stvar u tome da ti volis, nego je stvar u tome da budes voljen.”
    Nakon toga Allah Uzviseni kaze:
    “i grijehe vam oprostiti! A Allah prasta i milostiv je!” Ukoliko budete slijedili Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, vi cete to dobiti kao blagoslov njegove misije.
    Zatim, Allah Uzviseni kaze naredujuci svim ljudima, kako odabranim tako i masama:
    – Reci: “Pokoravajte se Allahu i Poslaniku, a ako se okrenete od toga” , tj. a ako se budete ponasali suprotno Njegovoj naredbi, “Allah, doista, ne voli nevjernike!” To pokazuje da je ponasanje suprotno Poslanikovom, sallallahu alejhi ve sellem, putu nevjerstvo (kufr), te da Allah ne voli onoga koji je takav, pa makar i tvrdio i smatrao da voli Allaha i da Mu se priblizava tako da slijedi Poslanika i Vjerovjesnika Nepismenog, Pecat poslanika Allahovih, Poslanika koga je On poslao i ljudima i dzinima, onoga kojega bi slijedili svi, ukljucujuci i velike poslanike pokoravajuci mu se i prihvacajuci njegov Serijat, da su bili zivi u njegovo vrijeme! O tome ce biti govora kasnije, uz komentar ajeta: “I kada Allah od svakog vjerovjesnika uze obavezu…” ( 3:81)

    Negiranjem propisa koji dolaze od Muhameda a.s , cine vas nevjernikom, …
    tako da Ebu Bekr treba slusati sve ajete , sto je u jednom svom komentaru savjetovao i drugima, … neka poslusa sam svoj savjet, odnosno neka ga primjeni na sebe. Parcijalno tumacenje , bez znanja, vrlo cesto covjeka moze odvesti na stranputicu.

    #10128
    Anonimno
    Neaktivan

    Evo još antipropagande iz pera Dnevnog avaza.

    Sve više sumnjaju u pobjedu: Talibani „bacili peškir“

    Visoki dužnosnik talibanskih snaga priznao da nisu realne šanse da talibani pobijede u afganistanskom ratu

    Autor Anadolija | Objavljeno 11.07.2012. u 04:54
    Stručnjak Odjela za ljudska prava na Harvard Univerzitetu i bivši predstavnik UN-a za Afganistan Michael Semple intervijuisao je jednog visokopozicioniranog talibana, koji je želio ostati anoniman, i koji je kazao da je poraz talibana u Afganistanu izvjestan, a da je za pobjedu potrebno čudo.

    Engleski list New Statesman je objavio intervju u kojem se navodi da je više od 70 odstotTalibana ljuto na Al-Kaidu i da je smatraju „katastrofom poslanom sa neba“.

    „Da budem potpuno iskren, smrt Osame bin Ladina došla mi je kao olakšanje. On je uništio Afganistan. Da je on doista vjerovao u džihad on bi to uradio u Saudijskoj Arabiji, a ne u Afganistanu. Trenutni omjer snaga u afganistanskom ratu je jasan. Svaki talibanski lider koji misli da može osvojiti Kabul je u zabludi. Naši lideri nas motivišu, ali oni su svjesni činjeničnog stanja“, rekao je talibanski vojnik.

    #10134
    Anonimno
    Neaktivan

    Da, naravno! Svima nam je dobro poznato da talibani a posebno njihove vođe često putuju na Harvard kako bi dali izjave.
    Ako je Bin Laden uništio Afganistan svojim boravkom u toj zemlji, ko je onda uništio Irak, Jemen, Somaliju, Čečeniju gdje on nije boravio?
    Ništa drugo do još jedna “bomba” bačena iz čistog očaja.

    #10140
    Anonimno
    Neaktivan

    klasičan primjer podvale… kao prvo taj “taliban” je i u prvom ratu bio protiv serijata, a kao drugo nije on taliban jer je taliban samo jedan odred u afganistanu… al to sto amerikanci svakog afganistanca sa puskom smatraju talibanom, to je druga stvar…

    (kad kažem amerikanci, mislim na sve neznalice bilo koje nacije)

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 41)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.