Beba rodjena sa Qur'anom u ruci

  • This topic has 14 odgovora, 5 glasova, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 778 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 15)
  • Autor
    Postovi
  • #12114
    Anonimno
    Neaktivan

    #12116
    Anonimno
    Neaktivan

    Lijepa prica. U koju ne vjerujem ni jedne sekunde.
    Mislim da bi ovaj video vise odgovarao na nekom sufijskom forumu.

    Evo jednog od Allahovih swt. kerameta na videu od onih kojima je prije za povjerovat.

    #12126
    Anonimno
    Neaktivan

    U sustini mi nebitno hoce li ko povjerovati ili ne, a ja licno vjerujem iz prostog razloga sto ono sto je nasim ogranicenim umovima nezamislivo da bude, Allahu je Budi, i ono biva! A Allah najbolje zna..

    Dio zbog kojeg postavljam jeste zbog zanimljivosti sto se desio nevjernicima u sred (koliko se sjecam) katolickog porodilista. Postoje druga videa na youtubu, prenosi sa TV stanica, ali ne postavih zbog razgolicenosti novinarki.

    #12127
    Anonimno
    Neaktivan

    Lakomislenost je nesto slicno kada jezik ide ispred pameti.A ciji to um nije ogranicen?Zar ima neko ko posjeduje neogranicen um?Zato tebi ni meni niti bilo kome drugom,dragi brate @Bushra,ne dolikuje da taj pojam koristimo da bi smo nekog ponizili.

    #12130
    Anonimno
    Neaktivan

    @Lipanjac, @Bushra nije rekao ogranicen razum da bi nekoga ponizio, vec da ukaze da su nasi ljudski razumi ograniceni, sto nije nista pogresno.
    Procitaj malo bolje komentar.

    #12131
    Anonimno
    Neaktivan

    @Bushra,prvo da se izvinem sto sam te oslovio sa bratom.Citajuci tvoje postove zakljucio sam da si zapravo sestra.A drugo zaista je svaki komentar suvisan na ovaj tvoj post u kome kazes da vjerujes da se beba rodila sa kuranom u ruci.

    #12132
    Anonimno
    Neaktivan

    @Sebab,eto i za tebe tema o kojoj mozes da pricas.

    #12133
    Anonimno
    Neaktivan

    Ko god se nasao ponizenim sto sam um stvorenja (mnozina) naspram moci Stvoritelja nazvala ogranicenim, sam sebi bol nanosi, jer meni apsolutno nije bila namjera da ponizim roba pred robom, nego nas robove pred Gospodarom, opet ne postavljajuci vjerovanje u video kao shart ili dokaz poniznosti pred Allahom, nego samo podsjecajuci na cinjenicu da Allahu nista nije tesko. Jer kako rekoh ne zanima me hoce li neko povjerovati ili ne, ali isto tako video kategorisati za novotarsko-sahirsku sektu samo zbog sumnjicenja u njegov sadrzaj, nije mi takodjer u redu Jer da ima i jedan jedini razlog da bude kandidat za takve forume ne bi ga sigurno postavila ovdje.

    U svakom slucaju ako sam bilo koga uvrijedila svojim rijecima neka mi halali, ali zaista nema, (bar ga ja ne vidim), razloga da bude povrijedjen.

    #12134
    Anonimno
    Neaktivan

    Naravno da Allahu nije nista tesko. Ali sigurno ce se onda naci neko ko ce se potruditi da povjeruje u ovaj video da ne bi slucajno pomislio suprotno. Za iskrenog vjernika je dovoljno da na tren otvori oci i da vidi cudesa i ljepote Allahovog swt. stvaranja.
    Mi ne znamo ko je postavio video? Je li musliman jeli kafir? Bez cvrstih dokaza ovakva videa podsjecaju na price o navodnom prikazanju gospe u Medjugorju. Mozda su i ovi sto su postavili video bili podplaceni kao bi eto bila neka dunjalucka korist. Stotine “mozda” oko videa.
    Radi svega toga video je veoma kontraverzan.
    A da video vise pripada sufijskim forumima je dokaz to da kao sto rekoh vjerniku je dovoljno da na tren otvori oci. A ovakve price ili hikaje sa postavljenog videa i slicne ima mnogo u vecinom sufijskim krugovima jer zbog njihovog nakaradnog vjerovanja potrebno je stalno donositi “opipljive” dokaze o Allahovoj swt. moci.
    A i sa druge strane dovoljno je kad se otvori video na youtube pogledati na desnoj strani, sta povezuje postavljeni video kao sto je npr. gdje “melek slijece na kabu”.
    Radi navedenog mislim da je video pripadao vise nekom sufijskom forumu.

    #12135
    Anonimno
    Neaktivan

    Jako fino receno sestro Bushra, samo naprijed u sirenju dawe.
    lipanjac svi mi imamo ogranicen um hteo ti to da priznas ili ne ali to je cinjenica, cak i vrhunski naucnici poput Ajnstajna su to priznali i na kraju ipak prihvatili cinjenicu da je jedino Bog Sveznajuci, Svevisnji Stvoritelj.
    A drugo duznost muslimana je da podrzava i postuje nase sestre u Islamu i njihov trud u sirenju Istine i dawe a ne da protivreci zbog nerazumjevanja ili licnog ega.

    #12137
    Anonimno
    Neaktivan

    lipanjac post=6952 wrote: @Sebab,eto i za tebe tema o kojoj mozes da pricas.

    Lipanjac izjasni se malo bolje sta hoces da kazes, ne volim da pretpostavljam sta si hteo ovim rijeci, i ne volim neke ironicne provokacije.
    Nadam se da se razumljivo izrazavam.

    #12139
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid Ibn Velid post=6955 wrote: Jako fino receno sestro Bushra, samo naprijed u sirenju dawe.
    lipanjac svi mi imamo ogranicen um hteo ti to da priznas ili ne ali to je cinjenica, cak i vrhunski naucnici poput Ajnstajna su to priznali i na kraju ipak prihvatili cinjenicu da je jedino Bog Sveznajuci, Svevisnji Stvoritelj.
    A drugo duznost muslimana je da podrzava i postuje nase sestre u Islamu i njihov trud u sirenju Istine i dawe a ne da protivreci zbog nerazumjevanja ili licnog ega.

    @Halide,nisi ti dobro procitao moj post,ili namjerno izokreces,bilo kako bilo,nesi mi interesantan sa takvim nastupom za dalju diskusiju.
    Zapravo tema kao takva je i tako nevazna,a ko smatra da je to u svrhu sirenja dawe,neka mu bude…

    #12140
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=6957 wrote: [quote quote=lipanjac post=6952]@Sebab,eto i za tebe tema o kojoj mozes da pricas.

    Lipanjac izjasni se malo bolje sta hoces da kazes, ne volim da pretpostavljam sta si hteo ovim rijeci, i ne volim neke ironicne provokacije.
    Nadam se da se razumljivo izrazavam.
    Sasvim si razumljiv,a i ja sam bio isto tako,nista se nije reklo u mom odgovoru tebi sto bi bilo nerazumljivo,a jos manje provokativno.Mozda si malo nervozan,pa ti to tako djeluje.Nadam se da ces kada se malo smiris,bolje da razumijes,pa ti nece izgledati tako ironicno(provokativno),jer i tako nisi zasluzio da te provociram.Nadam se da si me sada ispravno shvatio…

    #12141
    Anonimno
    Neaktivan

    kao sto je npr. gdje “melek slijece na kabu”.

    Sjecam se videa i slazem se jer meleki pripadaju svijetu gajba koji je samo Allahu poznat.

    Halid, jazzak Allah.

    #12143
    Anonimno
    Neaktivan

    lipanjac post=6960 wrote: [quote quote=Šebab post=6957][quote quote=lipanjac post=6952]@Sebab,eto i za tebe tema o kojoj mozes da pricas.

    Lipanjac izjasni se malo bolje sta hoces da kazes, ne volim da pretpostavljam sta si hteo ovim rijeci, i ne volim neke ironicne provokacije.
    Nadam se da se razumljivo izrazavam.
    Sasvim si razumljiv,a i ja sam bio isto tako,nista se nije reklo u mom odgovoru tebi sto bi bilo nerazumljivo,a jos manje provokativno.Mozda si malo nervozan,pa ti to tako djeluje.Nadam se da ces kada se malo smiris,bolje da razumijes,pa ti nece izgledati tako ironicno(provokativno),jer i tako nisi zasluzio da te provociram.Nadam se da si me sada ispravno shvatio…

    Hajr inshaAllah, nadam se da nemamo razloga da se prepucavamo i provociramo.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 15)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.