Da li je Usama bin Laden haridzija??????

  • This topic has 8 odgovora, 7 glasova, and was last updated prije 11 years, 12 months by Anonimno. This post has been viewed 1612 times
Pregledavate 9 postova - 1 do 9 (od ukupno 9)
  • Autor
    Postovi
  • #7824
    Anonimno
    Neaktivan

    http://www.youtube.com/watch?v=8pMa8YVvr1I&feature=share;feature=share
    Selamualejkum. Danas sam pogledala ovaj snimak, i puno me zbunio, volela bih da mi neko objasni jer sam nova u svemu ovome.Na sajtu sam videla da se pozivate na Feuzana, ali sto je mene jako zbunilo je to sto se sa druge strane pozivate na Usamu bin Ladena, a ovde postoji kontradiktornost, jer Feuzan njega smatra haridzijom, pa kako obojica u istom košu???Allah vas nagradio, amin.

    #7826
    Anonimno
    Neaktivan

    Alejkumu sellam sestro.
    Prije svega treba prvo neko ko poznaje glas i arapski jezik dobro provjeriti dali je ovo shejh Fevzan i dali je dobro prevedeno.
    A shejh Usama je bio vodza mudzahida da ga Allah nagradi najljepsom nagradom, ovaj tekst je obicna potvora kao i mnoge bez ikakvog dokaza.
    Nasuprot tome shejh Usama nikada nije protekfirio nijednog muslimana, odricao se normalno i borio protiv okupatora, kafira i otpadnika, okupatorskih marioneta i raznih sektasa kao sto se svi iskreni Allahovi robovi odricu takvih.
    Shejh Usama se drzao Kurana i sunneta poslanika s.a.w.s i pomagao muslimanima, dao citav svoj imetak na Allahovom putu, pomagao mudzahidima u afganistanu.
    Dovoljno je da covek pogleda njegovo lice i vidjece veliki Iman koji bljesti na njegovom licu, primjetice blagost i pravednost u njegovom govoru, bio je izuzetno plemenit i strpljiv, u borbama protiv okupatora izuzetno hrabar i odlucan.

    A Allah najbolje zna

    #7827
    Anonimno
    Neaktivan

    Primjetit ćeš da ovaj pitalac pripisuje Usami rahimehullah da sije smutnju i širi nered po zemlji.
    Onda Salih Fevzan odgovara,da svako ko to radi je hardžija.
    Pa šejh odgovara da svako onaj ko tekfiri vladara muslimana i potiče pubunu protiv njega jest haridžija,i istinu je šejh rekao.
    Ali,radi se o tome što ovaj pitalac (mudržija)Usamin džihad za Šerijat naziva “smutnjom” i “neredom”.
    I radi se o tome što vladari koje Usama tekfiri nisu muslimani.
    Šejh korektno odgovara,da onaj koji tekfiri vladara muslimana,poziva u njegovo svrgavanje (a on sudi po Šerijatu) širi nered i smutnju po zemlji i jest haridžija.Ali sve ovo Usama nije radio.
    Niti su vladari protiv kojih se Usama borio muslimani,niti je je Usamin džihad da Allahova Rječ bude gornja bio smutanja i nered.
    U tom slučaju kurejševići bi bili pravedni vladari a džihad Muhammeda salallahu alejhi ve selem smutnja i nered,a ja se utječem Allahu od ovih riječi.Ustvari kurejševići su tada bili manji mušrici od današnjih “pravednih vladara”.
    Nadam se da ti jasnije.

    #7830
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum we rahmetulahi we berekatuhu

    Kako li je smeo to uraditi i protekfiriti prije učenjaka, jer je on svakako daija. Ne bi se začudio kada bi ga neki članovi napali zbog tekfira prije učenjaka, Allahu mustean.

    #7832
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum we rahmetulahi we berekatuhu

    Kako li je smeo to uraditi i protekfiriti prije učenjaka, jer je on svakako daija. Ne bi se začudio kada bi ga neki članovi napali zbog tekfira prije učenjaka, Allahu mustean.

    Es Selamu alejkum,

    De tako ti Allaha ne prebacuj vec postojecu temu na ovu! Sestra je pitala konkretno pitanje koje se tice slijedjenja uleme (o nekome/necemu) slijepo ili sa dokazima, i to joj treba pojasniti, i najkompetentniji neka to i urade, ne otvaraj poglavlje koje ne pripada ovdje, neprovociraj raspravu izmedju clanova na jednu te istu temu na vise razlicitih mjesta, pogotovo ne u ovoj rubrici ‘pitanja i odgovori’. Molim bracu da se ne osvrcu na komentar ‘obraduj strpljive’, ili moderatore da obrisu i njegov i moj. A moderatore Allahov_rob ili admin RPG da sto prije odgovore na postavljeno pitanje.

    Allah nam dao svako dobro, Amin

    #7833
    Anonimno
    Neaktivan

    Selamualejkum. Danas sam pogledala ovaj snimak, i puno me zbunio, volela bih da mi neko objasni jer sam nova u svemu ovome.Na sajtu sam videla da se pozivate na Feuzana, ali sto je mene jako zbunilo je to sto se sa druge strane pozivate na Usamu bin Ladena, a ovde postoji kontradiktornost, jer Feuzan njega smatra haridzijom, pa kako obojica u istom košu???Allah vas nagradio, amin.

    We alejkumu Selam ukhti,

    Kao sestra sestri ti savjetujem da pitanja ovog tipa postavljas direktno daijama. Na forumu postoje kompetentna braca za odgovoriti ih, medjutim na forumu su i braca sa razlicitim misljenjima i stavovima po nekim pitanjima, pa ako te zanima odgovor koji ce zadovoljiti tvoju zelju za dokazima iz Kitaba i Sunneta ResulAllaha salAllahu alejhi we sellem, onda upitaj daije i one koji su najvise u kontaktu sa njima (administraciju).

    Ako te zanimaju razlicita misljenja clanova (u sto sumnjam, bar se nadam da to nije slucaj) onda.. :/, ugodno listanje i citanje

    Kratka ali vrlo znacajna napomena: Usama bin Laden rahimahullah nije blebetao po svom hiru niti je bio ulema za sebe niti se kao takav predstavljao, znanje je uzimao i shirio od uleme ehli sunneta wel dzemata, a po gorucim pitanjima vladara danasnjice zna se gdje je ta ulema i sta taguti sa njima cine, a dovoljan je Allah kao Svjedok, Pomagaci Zastitnik vjernicima.

    #7834
    Anonimno
    Neaktivan

    Amatullah post=2069 wrote:
    Selamualejkum. Danas sam pogledala ovaj snimak, i puno me zbunio, volela bih da mi neko objasni jer sam nova u svemu ovome.Na sajtu sam videla da se pozivate na Feuzana, ali sto je mene jako zbunilo je to sto se sa druge strane pozivate na Usamu bin Ladena, a ovde postoji kontradiktornost, jer Feuzan njega smatra haridzijom, pa kako obojica u istom košu???Allah vas nagradio, amin.

    Prvo, trebaš znati da psi saudijskog taguta javno pitaju šejhove o mudžahidima, potom izjave šejhova šire u štampanim i elektronskim medijima, kako bi omladinu potčinili tagutskom režimu. Njihov glavni adut u širenju ovakvih izjava jesu ekstremne murdžije – medhalijevci, nazvani po Rabiju el Medhaliju, čovjeku koji i sam služi saudijskom tagutu kao savjetnik, gdje izdaje fetve o dozvoljenosti ubijanja mudžahida, te hapšenja i torturisanja mudžahida koji žele ići u džihad bilo gdje u svijetu gdje to Americi ne odgovara.

    Drugo, trebaš znati da pozitivan odgovor o šejhu Usami, rahimehullah, u tzv. Saudijskoj Arabiji donosi patnju, hapšenja i zatvaranja, vrlo moguće i smrt. Zbog toga mnogi učenjaci izbjegavaju ovakav odgovor već daju neodređene odgovore.

    Treće, ako pažljivo poslušaš govor šejha Fewzana, vidjet ćeš da je šejh Fewzan izbjegao direktan odgovor te da je odgovorio da su oni koji tekfire muslimane i bune se protiv islamskih vladara haridžije, što je istina. Međutim, da li se to šejh Usama rahimehullah bunio protiv islamskih vladara ili protiv taguta? Odgovor je svima nama znan. Da li je šejh Usame tekfirio muslimane? Odgovor je opet poznat, jer je šejh Usame rahimehullah bio daleko od tekfira muslimana i pobune protiv pravednih vladara.

    Četvrto, šta i da je šejh Fewzan jasno i otvoreno rekao da je Usame haridžija? Da li nas to obavezuje da ga slijedimo, pogotovo ako znamo da u fetvi nema niti jednog šerijatskog dokaza? Šta ćemo onda sa fetvama učenjaka koji su pohvalili šejha Usamu, među kojima i šejh Hamud bin Ukla eš-Šuajbi, koji je bio jedan od najvećih šejhova današnjice? Nijedna fetva niti jednog učenjaka ne obavezuje muslimane na slijeđenje ako u njoj nema šerijatskih dokaza, pogotovo kada se učenjaci spore po nekim pitanjima.

    Peto, pomenuti video su uradili medhalije sa sajta Rijadul ilm, koji je najekstremniji murdžijski sajt na bosanskom jeziku. Ono što je sajt saudijske tajne službe Answering exsremism na engleskom, odakle svoje znanje crpi špijun Suljo Bahtić, to je Rijadul ilm na bosanskom jeziku.

    Šesto, zašto je nekome potrebno da ružno govori o čovjeku koji je pola svoga života proveo u džihadu, i žrtvovao svoj imetak i život zarad uzdizanja Allahove vjere? A ubili su ga, ne muslimani, već najveći Allahovi neprijatelji današnjice i najveći nosioci nereda – Amerikanci! Pa zar to nije dokaz ispravnosti šejha Usame, a bijede i pokvarenjaštva murdžija, koji nemaju prečeg posla nego da zajedno sa Amerikancima, saveznicima njihovog “pravednog vladara” (saudijskog taguta), blate šejha Usamu.

    Pa kako musliman koji vjeruje u Allaha može uopšte raspravljati o ugledu i časti čovjeka koji je svoj život dao na Allahovom putu i koji je ubijen od strane Allahovoh neprijatelja!?? A pritom ostavljati na miru iste te Allahove neprijatelje i čak braniti “njihovo pravo”, što danonoćno rade murdžije i ostale ponižene skupine.

    Svaka od pomenutih tačaka je dovoljna da razotkrije spletke i laži medhalijevskih hijena, koje se hrane mesom umrlog muslimana, kome je ummet posvjedočio vođstvo!

    Još da kažem da su od svih skupina najgori oni koji djelimično brane šejha Usamu, ali s druge strane naturaju tezu da je šejh griješio u svojim postupcima. Ovakvi su mnogo gori, gori i od medhalija, jer govor medhalija neće prihvatiti niti jedan musliman koji razmišlja, dok će govor ovih drugih, koji “brane” šejha Usamu od medhalijevaca, a istovremeno mu pripisujući griješenje i greške u svojoj metodologiji i akidi, biti pogubniji po muslimane, jer izgleda “mnogo realniji”. Da nas Allah sačuva i jednih i drugih pokvarenjaka!

    Kome svjetlo nije dato, neće svjetla ni imati!

    #7835
    Anonimno
    Neaktivan

    Ahmed ibn Hanbel, Ibn Tejmije, Muhamed ibn Abdul Vehhab su tri primjera ljudi koji su pozivali u čist tewhid pa su svojevremeno bili proglašeni havaridžima, a danas je takav slučaj sa šejhovima Makdisijem i Usamom pa su se tako oni zaista našli u dobrom društvu.

    #7840
    Anonimno
    Neaktivan

    Da vas Allah nagradi, amin. Kod mene nikada nije bilo sumnje sto se tice Usame bih Ladena ,Allah mu se smilovao i svrastao ga medju najbolje u Dzennetu, samo me ovaj Feuzan zbunio…ima jos nekih snimaka o njegovom govoru o šejhu Usami. A naravno, da ovo nisam postavila cisto radi reda da bih samo LISTALA komentare, nego jer me bas u ime Allaha znaima ovo, i volela bih da otklonim svaku šubhu sto se tice ovog pitanaja.

Pregledavate 9 postova - 1 do 9 (od ukupno 9)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.