Danas u sarajevu-zanimljivo.

  • This topic has 6 odgovora, 4 glasa, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 662 times
Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Autor
    Postovi
  • #11278
    Anonimno
    Neaktivan

    Danas sam bio u Sarajevu cijeli dan i dozivio iznenadzenje.
    Zapravo,otishao sam poslije dugo vremena i ovakav u galabiji mislio sam dacu doziviti neugodnosti.
    Moje iznenadzenje je bilo nemalo kada sam na carshiji i drugim dijelovima grada od obicni ljudi primao selam na svakom maltene koraku.Na jednom mjestu gdje sam morao platiti ulaznicu vracen mi je novac sa blagajne od golobrada insana sa rijecima :”brate ti neplacash nishta”
    Od jednoga insana gdje sam kupovao mahramu za zenu koja mi se svidila doziviosam “halalosun brate ovo nek bude hedija a ti mene samo spomeni u dovi”
    Na drugom mjestu sam dobio popust za jedan predmet od cak 60 maraka i josh puno slicni stvari mi se desilo shto mi je bilo izuzetno prijatno i jako iznenadzujuce sobzirom na sva deshavanja.
    Ali najvee sam iznenadzenje dozivio od “dragi” efendića koje sam susretao.
    Zapravo sve do jednog kojega sam sretio (a bilo ih je poprilicno) su okrenuli glavu ili se pravili dasam “pupa hava” tako da sa niti jednim nisam uspio razmijenuti selam bez obzira na sva nasha neslaganja shto mi daje zapravo da ih zovem i dalje EFENDIĆI.
    vrijeme:pobozni neznalica i pokvareni ucenjaka.
    Draga braco treba raditi sa ovim prvim koliko god se moze a zbog ovih drugih se nimalo nesikirat osim doviti zanjih.

    #11279
    Anonimno
    Neaktivan

    MasaAllah kad ti je iman tako jak da mozes u galabiji da hodas gradom a i lijepih situacija si imao.
    Covjek nekad pomisli desit ce se ovako a ono Allah odredi da drugacije ispadne. La ilahe illAllah.
    Nemoj da se plaho sekiras za one koji te osudjuju.
    A sto se tice nadimaka ja licno ne volim da dajem nadimke (murdzija, haridzija, ovakvi.. onakvi) osim kad me bas isprovociraju pa ne osaburam.

    #11281
    Anonimno
    Neaktivan

    mašaAllah 🙂 dal je poslijeramazansko il bajramsko stanje kod ljudi, il je vazda tako Allah zna! Ja sam u sredini gdje se ne daju popusti i hedije kad nosiš galabiju, nego kosi pogledi i pokoja psovka iz auta 🙂

    #11284
    Anonimno
    Neaktivan

    Kod mene je situacija,kada se tice odijevanja,slijedeca:prije otprilike 5 ili 6 godina,oblacila se gotovo normalno,a bilo nas je mnogo takvih.Zatim je doslo do nekih razmimoilazenja pa su vecina njih to zamijenili sa ”tradicionalnom nosnjom”.Ostao sam jos jedino ja u okolini koji svakodnevno oblacim galabiju,tako da sam poceo da dobivam kritike od onih koji su su je oblacili prije mene.Oni kazu da su sada sazorili i da sam ja jos u kasnjenju sa vremenom,inace tvrde da su svi politicari,vodje stranaka,a i oni koji rade veliki sirk jos uvijek u islamu.Izmijesali su se po pitanju akide sa onima koje su tekfirili prije 10 godina,te su sada kako oni kazu BRACA,iako se stanje od njih nije popravilo.Smatram odgovornima za takav iskorak ove daije koji su se polakomili za dunjalukom.A Allah je Jedini koji ima pravo konacnog suda,pa molim Allaha da uputi one koji su za uputu,i da vrati one koji su prevareni od strane istih daija na pravi put…Amin!!!

    #11364
    Anonimno
    Neaktivan

    Sutri dan to jest u petak ishaosam u Tuzlu sa poslom.
    Ispalo je dasam i u Tuzli skoro isto proshao,selami od ljudi bez brade,pogledi podrshke i odobravanja a od strane efendica isto kao u Sarajevu:okretanje glave,pogledi kratki ali koji puno kazuju mada u Tuzlu nisam ishao u galabiji nego u duzoj koshulji koja zadovoljava kriterije suneta tj.prekrivanja avreta.Svatio sam da “mudrim muslimanima” brada koja prelazi shaku(a umene mashAllah ima malo vishe od njihovi kriterija)
    je dovoljno da okrecu glave i zauzmu gard.
    kako god skontam nemogu se oteti dojmu da ustvari Allah s.w.t. je dao danas njegovi awdz. ajeti sure (Ali Imran, 179) : makanEllahu lijezerel m*uminine a”lama entum…RASTAVE.
    FALA ALLAHU A.W.DZ. NA UPUTI ONOLIKO PUTA KOLIKO JE ON ZADOVOLJAN DAMU SE ZAHVALJUJE.

    #11366
    Anonimno
    Neaktivan

    🙂 nemoj brate, pa što moraš turban, ajd bar nemoj meni u radnju dolazit kad nosiš turban :)))

    dovoljno je što nas za bradu prozivaju hahaha 🙂

    #11382
    Anonimno
    Neaktivan

    Prenosi se od ebu Bekra ra. da je Allahov poslanik savs.rekao:” Dvije vrste ljudi iz mog ummeta nece unici u Dzennet-murdzije i kaderije!”(Darekutni u svom djelu “-Ileh”)
    Pa kazem mozda je Hajrohajrullah bas na pripadnike tih skupina nailazio na njegovom putu u SA i Tuzli…Da nas Allah sacuva zablude i njenih vodica…Amin!!!

Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.