Dzahilima koji kazu"Kud sav narod tu i ja"

  • This topic has 0 odgovora, 1 glas, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 620 times
Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Autor
    Postovi
  • #11425
    Anonimno
    Neaktivan

    Pročitaj i razmisli da li to stvarno želiš ? Pogledaj šta Allah Uzvišeni kaže u Svojoj Knjizi Kur'anu o većini ljudi:

    1. Većina ljudi ne vjeruje u Allaha !

    „ Oni priznaju da je blagodat od Allaha, pa je poslije poriču – većina njih su nevjernici. “ (An-Nahl, 83)

    2. Većina ljudi neće da vjeruje u Allaha !

    „ Doći će čas oživljenja, u to nema ni malo sumnje, ali većina ljudi neće da vjeruje.“ (Al Muʹmin, 59)

    3. Većina ljudi nikada neće vjerovati u Allaha !

    „ A većina ljudi, ma koliko to željeli, neće biti vjernici. “ (Yusuf, 78)

    4. Većina ljudi prezire istinu !

    „ Kako govore: ” Džini su u njemu ! ” Međutim, on im Istinu donosi, ali većina njih prezire istinu. “(Al-Muʹminun, 70)

    5. Većini ljudi je istina odvratna !

    „ Mi vam istinu šaljemo, a većini vam je Istina odvratna. “ (Az-Zuhruf, 79)

    6. Većinja ljudi ne shvata !

    „ A ako ih upitaš: ‘ Ko s neba kišu spušta i njome mrtvu zemlju oživljava ?’ – sigurno će reći: ‘Allah !’ – a ti reci: ‘ Hvala Allahu ! ‘ – ali većina njih ne shvata. “(Al-‘Ankabut, 63)

    7. Većina ljudi nije na pravom putu !

    „ Misliš li ti da većina njih hoće da čuje ili da nastoji shvatiti ? Kao stoka su oni, čak su još dalje s Pravog puta skrenuli. “ (Al-
    Furqan, 44)

    8. Većina ljudi nije Allahu zahvalna !

    „ Allah vam je dao noć da se u njoj odmarate, a dan da vidite. Allah je neizmjerno dobar prema ljudima, ali većina ljudi neće da zahvaljuje. “ (Al- Mu'min, 61)

    9. Većina ljudi su grešnici !

    „ a Mi smo znali da se većina njih zavjeta neće držati, i znali smo da će većinom, doista, grješnici biti. “ (Al-A'raf, 102)

    10. Većina ljudi nema pameti !

    „ Allah nije propisao ni behiru, ni saibu, ni vasilu, a ni hama; to oni koji ne vjeruju govore o Allahu laži, i većina njih nema pameti. “ (Al-Ma'ide, 103)

    11. Većina ljudi su neznalice !

    „ Allahovo je sve što je na nebesima i na Zemlji! Allahova prijetnja će se, sigurno, ispuniti! – Ali većina njih ne zna. “ (Yunus, 55)

    „ Onaj koji je Zemlju prebivalištem učinio i kroz nju rijeke proveo i na njoj brda nepomična postavio i dva mora pregradio. – Zar pored Allaha postoji drugi bog ? Ne postoji, nego većina njih u neznanju živi ;“ (An-Naml, 61)

    „ obećanje je Allahovo, a Allah će obećanje Svoje ispuniti, ali većina ljudi ne zna; “ (Ar-Rum, 6)

    „ Kad čovjeka kakva nevolja snađe, Nama se moli ; a kad mu Mi poslije blagodat pružimo, onda govori: ” Ovo mi je dato zato što sam to zaslužio.” A nije tako, to je samo kušnja, ali većina njih ne zna. “ (Az-Zumar, 49)

    „ Stvaranje nebesa i Zemlje je sigurno veće nego stvaranje roda ljudskog, ali većina ljudi ne zna.“ (Al-Mu'min, 57)

    12. Većina ljudi slijedi samo pretpostavke !

    „ Većina njih slijedi samo pretpostavke ; ali pretpostavke nisu nimalo od koristi Istini ; Allah uistinu dobro zna ono što oni rade. “ (Yunus, 36)

    I na kraju znaj Allahov robe da nas je Allah Uzvišeni upozorio na to riječima u Časnom Kur'anu rekavši: Riječi Gospodara tvoga su vrhunac Istine i pravde ; Njegove riječi niko ne može promijeniti i On sve čuje i sve zna. Ako bi se ti pokoravao većini onih koji
    žive na Zemlji; oni bi te od Allahova puta odvratili; oni se samo za pretpostavkama povode i oni samo neistinu govore. Gospodaru tvom su dobro poznati oni koji su skrenuli s Njegova puta i On dobro zna one koji su na Pravome putu. ( Kur'an – Prijevod značenja sura Al- An'am – Stoka 115-117)

Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.