Egipatska vojska svrgnula Mursija

  • This topic has 37 odgovora, 13 glasova, and was last updated prije 10 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 12784 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 38)
  • Autor
    Postovi
  • #17046
    Anonimno
    Neaktivan

    Da si ušutio i prihvatio post kao nesihat bolje bi bilo, ali sobzirom da nisi tako postupio, onda sam primoran da ti opet komentarišem tvoj post jer je pun besmislica, lupetanja i trubljenja – bit ću blag, pa neću reći: i laganja -.

    Slazem se i u vezi glasanja,ma da je samo problem glasanje…

    E vidi ti njegovog obraćanja: Slažem se i… kao da je to on nekaki tamo…, neise idemo dalje.
    Pa zar za tebe pored širka ima većeg problema?!! Stvarno čudna stvar dokle sve može ova besmislenost otić.

    Kad sam trazio sestru da ozenim iz Maoce ,rekli su NE MOZE,moras doc u Maocu zivit i da ti Nusret bude sejh pa cemo ti onda nac sestru,tako mi Allaha dobio sam ovaj odgovor.

    Nemaš potrebe da se zaklinješ, jer kod mene je osnova da musliman istinu govori, pa ako si musliman onda nemoj strahovati, ja ti vjerujem.
    Eto, sada počinjemo sa ličnim interesima. Hehe, pa šta bi ti, da ti braća daju sestru koja nije gledala nit ovo nit ono, pa da je ti odvedeš i živiš s njom u San Francisko ili Majami na primjer?!! Nemre to tako pasa moj. Meni je poznata ta stvar još od ranije, kada smo čuli da se neka sestra iz Maoče hoće da uda, ali je njen uslov bio da ona živi u Maoču. I Allahi mi, u pravu su i te sestre i ta braća, zar da pored takve Maoče – maša Allah – oni odu i žive u tamo nekakvom Sarajevu gdje ima svega i svačega, gdje se ne zna nit ko pije nit ko plaća, pa mislim halo veze!!!
    I zašto se nisi dosjetio barem jednog od potrebnih sedamdeset opravdanja za svoju braću kada su te odbili, već si ti ko iz puške odmah: oni ovaki, oni onaki itd, ali nema veze, tako to ide kad se nekom stane na strast.
    A što se tiče da ti Nusret bude šejh, pa paša moj dragi, tebi treba biti zadovoljstvo da ti on bude šejh, u ovakvom vremenu gdje ljudi na sve strane pozivaju osim na onu pravu. I imati šejha poput Nusreta, i njemu sličnih je ustvari blagodat od Allaha.

    Problem je sto ste vi blize Nedzadu Balkanu,a znamo da je on protekfirio cijeli svijet pa onda i sebe.Za njega,kao i za vas,onaj ko glasa je kafir,a znamo da on prima 800 eura socijale od KAFIRSKE drzave Austrije i to je za vas uredu jel tako.

    Vidiš, iznosiš neke stvari za koje- iako neću – slobodno se može reći da su laži. Hvala Allahu azze ve dželle ja nemam ništa s tim punoglavcem Ebu ‘Udžbom, niti sam ikada išta imao, i molim Uzvišenog Allaha da nikad i nemam, amin.
    Pako ako je on protekfirio, da li to automatski znači da smo i mi protekfirili cijeli svijet a onda i sami sebe?!!! Subhanallah, tako je kada čovjek koristi iblisov kijas (analogija).
    Ako je to tako kod njega, to ne znači da je isto tako i kod nas, ja ne tekfirim sve glasače, da ti odmah olakšam. A što se tih 800 eura tiče, ja s tim nemam ništa, i ne kontam kakve to sada ovdje ima veze?!!! Iako znam da je to stara šuplja šubha murdžija.

    Za vas je onaj ko ne tekfiri kafira,i sam kafir.Znaci ako vi kazete za sejha el-Albanija da je kafir,a ja se ne slazem,ja sam automatski kafir.

    To nije samo za nas, već je to stav i šejha Muhammeda bin Abdul-vehhaba, i šejhul-islama ibn Tejmijje, i ostalih selefa, ako nisi znao. Pored toga, je ne kaoristim to pravilo za svakog pojedinca uopćenito, već oko toga ima podrobno pojačnjenje.
    Da Allah sačuva od tvog lupetanja, stvarno kako lupaš, mislim da bi ti i Max zavidio. Odakle si ti to iščupao?!! Gdje je to neko ovdje na forumu spomenuo, a pogotovu ja. Ko je to od nas protekfirio šejha Albanija? Gdje, kada, kako?!!!
    Opet ti kažem, iznosiš neke stvari, za koje trebaš pripremiti dobar odgovor na sudnjeme danu.

    Pitao si koji je to put izmedju.To je PUT SELEFA.

    Da je to put selefa, ti ne bi trabunjao ono što trabunješ.

    Pitanje za sve:da li je Nusret Imamović ikad u zivotu rek'o ljudi halalite pogrijesio sam u toj meseli,NIKAD.

    Šta je pisac htio time da kaže?!!!
    Da li ovo treba da znači da čovjek ako to ne kaže onda nije učen niti na pravom putu?!! A da li je to ikada rekao šejhul-islam ibn Tejmijje, ili ibn Kajjim, ili imam Ahmed ili neko drugi?!!
    I šta sad, niko od njih nije učen, niti na pravom putu?
    Allaha ti, reci mi u kojoj si ti to knjizi pročitao, ili barem od koga si to pokupio, da je uslov ako čovjek hoće biti učen da kaže da je pogriješio u nekoj meseli barem jednom u životu?!!

    #17047
    Anonimno
    Neaktivan

    Bismillah

    Koliko vas je uspostavilo serijat u sopstvenim kucama, medzu svojom najblizom familijom. Vjerovatno malo ako uopste iko (aludiram samo na ove koji se oglasuju na ovu temu).

    Da li je iko ikada pokusao reci svojoj zeni da stavi niqab ili hijab ali na nacin na koji se to treba da cini, po serijatu. Ovo svakako govorim samo u slucaju da vam zena nije pod niqabom ili nosi hijab ali to ono “moderni” nacin nosnje.

    Vjerovatno ako ste pokusali ukazati na greske da su vam se osobe suprotstavile.

    Da li ste ikada lijepo rekli osobi koja praktikuje novotariju da je to zabranjeno, i kako su na vas reagovali!?

    Moze se navesti dosta primjera kako je tesko izvrsiti promjenu, ali je zaista zalosno kada se ocekuje od osobe da preko noci ili pak za godinu dana uvede serijat u jednoj ogromnoj zemlji, bolje receno naj mnogoljudnijoj arapskoj zemlji.
    Uzmimo Bosnu kao primjer. mnogi neizvrsavaju farzove, a mi dodzemo i preko noci im serijat uspostavimo. kakvu reakciju ocekujete?

    Poenta svega jeste da promjena nedolazi tek tako lako, i veoma je zalosno da ne pricamo o dobrim kvalitetima o Mursiju kao to da je hafiz Kur'ana, da je osoba koja klanja pet puta na dan, u svome govoru citira ajete iz Kur'ana, da se druzi sa siromasnima, da u masjidu klanja itd. Ovo navodim jer takve su informacije do mene stigle o Mursiju. Od ovoliko “vladara” sirom svjeta koliko je od njih hafiz Kur'ana koliko ih izvrsava farzove itd itd itd?

    Jeste istina je da nije uspostavio serijat, ali ipak su bile polako neke stvari koje su haram zabranjene.

    Braco i sestre Kur'an je objavljen postepeno, a da je objavljen u cijelosti bilo bi nam tesko. Potom promjene su se desavale polako i postepeno, samo mi pozurujemo i trazimo od pojedinaca previse, dok sami sjedimo za kompjuterima tipkamo umjesto da nekakvu akciju pokrenemo. Zalosno je da pricamo o zelji za serijatom, a koliko nas je pozvalo komsiju da klanja, ako to ne cini itd itd itd.

    Braco sestre ne oslanjajte se na pojedince, vec sa cistim nijetom, oslanjajuci se na ALlaha preupitajte se sta vi mozete uciniti da doprinesete sirenju ove vjere. Zasadite sjme a plod ce inshAllah kada tada doci. A Allah zna najbolje

    #17048
    Anonimno
    Neaktivan

    Prvo draga braćo u Bosni nema sejhova.Nusro ima znanja ko i (Hajro,Arif Oruc,…)Ako bi birao sejha medju njima onda je to dr Safet Kuduzovic zato sto je hf. Kurana,hafiz Buharijine zbirke,i to je bio Allah s.w.t najbolje zna Jusuf Barcic rhm zato sto je bio hfz. i zato sto je bio stvarno u dawi poseban.A zbog takvog odnosa sto se tice udaje i zenidbe prema nama,kao da smo rafidije nek Allah azze we dzelle presudi.Nusret je rek'o za sejha selefa Huwejnija da dodje u Maocu da mu on spocita pravila fikha,stvarno ja sam se prijatno nasmij'o ovo kad sam cuo . sejh Huwejni je inace ulema ovog umeta.I on nije sa njim ovaca cuv'o na Majevici pa da ta moze omalovazavat njegovo znanje.Ta ulema za koju ste vi rekli da su ulema taguta,spocitala je greske vladara Mursija,nije ga protekfirila.

    #17049
    Anonimno
    Neaktivan

    Šerijat post=12350 wrote: Prvo draga braćo u Bosni nema sejhova.Nusro ima znanja ko i (Hajro,Arif Oruc,…)Ako bi birao sejha medju njima onda je to dr Safet Kuduzovic zato sto je hf. Kurana,hafiz Buharijine zbirke,i to je bio Allah s.w.t najbolje zna Jusuf Barcic rhm zato sto je bio hfz. i zato sto je bio stvarno u dawi poseban.A zbog takvog odnosa sto se tice udaje i zenidbe prema nama,kao da smo rafidije nek Allah azze we dzelle presudi.Nusret je rek'o za sejha selefa Huwejnija da dodje u Maocu da mu on spocita pravila fikha,stvarno ja sam se prijatno nasmij'o ovo kad sam cuo . sejh Huwejni je inace ulema ovog umeta.I on nije sa njim ovaca cuv'o na Majevici pa da ta moze omalovazavat njegovo znanje.Ta ulema za koju ste vi rekli da su ulema taguta,spocitala je greske vladara Mursija,nije ga protekfirila.

    Da znaš da ne uspjevaš sakriti svoju zlonamjernost.
    Prvo,Nusret nije nikakav Nusro,niti ga iko tako zove niti si ti njegov bliski prijatelj da ga zoveš odmilja.Šta želiš sa tim iskrivljavanjem njegovog imena?
    Jesi li ti čuo da je to šejh rekao za Huvejnija ili je to jedna od vaših akika u kojoj umjesto ražnja uglavnom jedete daije poput Nusreta,Idrisa itd.?
    Nisi ni ti čuvao ovce sa Nusretom a omalovažavaš njegovu ličnnost i znanje.
    S obzirom kako si se predstavio ovdje,ja tebi ne bi ni kravu prodao a kamoli kćerku dao za udaju.

    #17050
    Anonimno
    Neaktivan

    @Korisnickoime
    Kur an je zavrsen i objavljen, Allah Uzviseni je rekao da nam je usavrsio vjeru finalnom objavom, i nema tu sad prostora mnogo za mudrovanje osim kad ljudi hoce braniti svoj nefs. Evo, meni je ekstremno zao Mursija, zao mi je sto covjek koji je hafiz Kur ana casnog i sve drugo sto si naveo, zao mi je sto zavrsi kao predsjednik drzave gdje vlada zakon mimo Allahovog zakona. Ali ja ga necu suditi po tome jel on meni drag ili nije, ili mi ga je zao ili nije, sudim po tome sta vidim, a vidim da je na celu institucije koja sprovodi zakon mimo Allahovog zakona, pa ga se u ime Allaha odricem.
    To sto su ga svrgnuli je brat RPG najbolje ovdje objasnio Allah ga nagradio. Sve sto nije haq ce da padne prije ili kasnije, pa tako ni Mursijeva vladavina koja je bila zasnovana na dzahilijetskom zakonu nije mogla opstati.
    Serijat se ne nudi na izborima, u serijatu se ne prave kompromisi, procitaj povod objave sure Kafirun. Serijat se namece! A ko god misli da malobrojne trupe ne mogu uspostaviti serijat nad milijardama ljudi, ako su iskreni, taj lose misli i treba da preispita svoj oslonac na Allaha.
    Kad bi se SVI prestali glupirati i pricati suplje price o postepenom serijatu kroz demokratiju, i to kako ce Erdogan Tursku uvesti u serijat za sedamsto godina, i kad bi SVI prestali svoj WEHN umotavati u mudrolije, uspostavili bi mi serijat na planeti Zemlji uz Allahovu pomoc veoma brzo.
    Nece tebe glupak ateist slusati kad mu objasnjavas koliko je za njega serijat bolji od bilo kojeg zakona, nece jer se oholi i sejtan ga na stranputici drzi. Kad mu se serijat nametne shvatice koliko je bolji. A ko se ustane da se bori protiv Allaha i Allahovog zakon cistog i casnog, sam je sebe uproprastio.
    Nemoj brate da te tvoj WEHN na stranputicu odvodi. Nemoj mi pricati o nikabu i hidzabu moje zene, nemoj mi pricati o tome koliko sura znam i znam li uzeti abdest. To je izmedju mene i Allaha. A serijat i hilafet, odnosno nedostatak istih je izmedju nas sviju koji se zovemo muslimanima i Allaha, ali i izmedju nas medjusobno. STO GODINA GLEDAMO UBIJANJE, SILOVANJE, MUCENJE MUSLIMANA. A sve se to desava jer nemamo hilafet i serijat. Jer smo dopustili kafirima da nam oni odrede granice drzave i da oni postave svoje marionete na celo istih. I kafiri su postavili ulemu taguta da pere mozak omladini koji zele Islam, da ih odvrate od borbe na Allahovom putu, da ih odvrate od skidanja taguta i uspostave JEDINOG ispravnog projekta.

    #17051
    Anonimno
    Neaktivan

    Šerijat post=12350 wrote: Prvo draga braćo u Bosni nema sejhova.Nusro ima znanja ko i (Hajro,Arif Oruc,…)Ako bi birao sejha medju njima onda je to dr Safet Kuduzovic zato sto je hf. Kurana,hafiz Buharijine zbirke,i to je bio Allah s.w.t najbolje zna Jusuf Barcic rhm zato sto je bio hfz. i zato sto je bio stvarno u dawi poseban.A zbog takvog odnosa sto se tice udaje i zenidbe prema nama,kao da smo rafidije nek Allah azze we dzelle presudi.Nusret je rek'o za sejha selefa Huwejnija da dodje u Maocu da mu on spocita pravila fikha,stvarno ja sam se prijatno nasmij'o ovo kad sam cuo . sejh Huwejni je inace ulema ovog umeta.I on nije sa njim ovaca cuv'o na Majevici pa da ta moze omalovazavat njegovo znanje.Ta ulema za koju ste vi rekli da su ulema taguta,spocitala je greske vladara Mursija,nije ga protekfirila.

    Ako neko nekog tretira kao rafidije onda to vi murdzije radite sa svojom bracom koja su ostala na onom od cega ste se vi iz straha od kafira pokajali. Karavana ide dok psi laju.

    #17052
    Anonimno
    Neaktivan

    Prvobitno odakle sada da je Kuduzovic hafiz Kur'ana jer nikada nisam vidjeo da se ispred njegova imena pise da je hafiz. Pisalo se Mr. sada Dr. ali nikada hafiz. Nema sumnje da je pametan ali neznam da je hafiz. Ako je hafiz neka neko potvrdi to ovdje samo da znam.

    Kao drugo nisam nikada cuo da je hafiz i Buharijine zbirke hadisa, ali sam cuo da je studirao na odjelu za hadis.

    Kao trece ako cemo pricati o osobama koje imaju najvise znanja od Bosnjaka onda moram reci da je to mladi Abdullah Porca koji je hafiz Kurana kao i zbirke hadisa Buharija i Muslima.

    Pod cetvrto sto je tice Jusufa Barcica rahimehullah tu se slazem bio je poseban, po mome misljenju mozda je on osoba koju Allah salje svakih 100 godina da narod poducava vjeri.

    Pod peto nemoj nam Nusret rekao to i to, vec nam iznesi jake dokaze. Danas nazalost mnogi na Nusreta i protiv njega iznose koje kakve lazi, ali u tomu je samo hajr, jer mu narod prakticki baca svoja dobra djela, a to ce Nusret na sudnjem danu da zgrne. A Allah zna najbolje.

    #17054
    Anonimno
    Neaktivan

    AK47 post=12352 wrote: @Korisnickoime
    Kur an je zavrsen i objavljen, Allah Uzviseni je rekao da nam je usavrsio vjeru finalnom objavom, i nema tu sad prostora mnogo za mudrovanje osim kad ljudi hoce braniti svoj nefs. Evo, meni je ekstremno zao Mursija, zao mi je sto covjek koji je hafiz Kur ana casnog i sve drugo sto si naveo, zao mi je sto zavrsi kao predsjednik drzave gdje vlada zakon mimo Allahovog zakona. Ali ja ga necu suditi po tome jel on meni drag ili nije, ili mi ga je zao ili nije, sudim po tome sta vidim, a vidim da je na celu institucije koja sprovodi zakon mimo Allahovog zakona, pa ga se u ime Allaha odricem.
    To sto su ga svrgnuli je brat RPG najbolje ovdje objasnio Allah ga nagradio. Sve sto nije haq ce da padne prije ili kasnije, pa tako ni Mursijeva vladavina koja je bila zasnovana na dzahilijetskom zakonu nije mogla opstati.
    Serijat se ne nudi na izborima, u serijatu se ne prave kompromisi, procitaj povod objave sure Kafirun. Serijat se namece! A ko god misli da malobrojne trupe ne mogu uspostaviti serijat nad milijardama ljudi, ako su iskreni, taj lose misli i treba da preispita svoj oslonac na Allaha.
    Kad bi se SVI prestali glupirati i pricati suplje price o postepenom serijatu kroz demokratiju, i to kako ce Erdogan Tursku uvesti u serijat za sedamsto godina, i kad bi SVI prestali svoj WEHN umotavati u mudrolije, uspostavili bi mi serijat na planeti Zemlji uz Allahovu pomoc veoma brzo.
    Nece tebe glupak ateist slusati kad mu objasnjavas koliko je za njega serijat bolji od bilo kojeg zakona, nece jer se oholi i sejtan ga na stranputici drzi. Kad mu se serijat nametne shvatice koliko je bolji. A ko se ustane da se bori protiv Allaha i Allahovog zakon cistog i casnog, sam je sebe uproprastio.
    Nemoj brate da te tvoj WEHN na stranputicu odvodi. Nemoj mi pricati o nikabu i hidzabu moje zene, nemoj mi pricati o tome koliko sura znam i znam li uzeti abdest. To je izmedju mene i Allaha. A serijat i hilafet, odnosno nedostatak istih je izmedju nas sviju koji se zovemo muslimanima i Allaha, ali i izmedju nas medjusobno. STO GODINA GLEDAMO UBIJANJE, SILOVANJE, MUCENJE MUSLIMANA. A sve se to desava jer nemamo hilafet i serijat. Jer smo dopustili kafirima da nam oni odrede granice drzave i da oni postave svoje marionete na celo istih. I kafiri su postavili ulemu taguta da pere mozak omladini koji zele Islam, da ih odvrate od borbe na Allahovom putu, da ih odvrate od skidanja taguta i uspostave JEDINOG ispravnog projekta.

    @AK47

    Ode mi prijatelj neki dan za Egipat pa prije toga smo se malo sastali. Bila su tu i druga braca a ja sam prvi krenuo nazad kuci jer smo ostali posje sabaha da se sa njime poselamimo prije njegovog putovanja, jer je isti dan putovao. Po mome izazu iz dzamije cuo sam ga kako drugoj braci brzo rece kako nema ramazana kao ramazana u Egiptu, dzamije su prepune na svih pet dnevnih namaza, ali razgovor zavrsi opisavsi situaciju koja se da vidjeti svugdje poslije ramazana a to jeste da su dzamije haman pa prazne.

    Ovo ti govorim jer je jadno nase stanje i kako smo nezadovoljni na svemu. Tvoj nezadvoljstvo Mursijem je ocito iz tvog pisanja, i to mogu razumijeti, da budem iskren mislio sam da ce serijat prevladati u Egiptu, jer je na vlast stupilo “muslimansko bratstvo.” Svakako nisam mislio da ce se to desiti preko noci, jer kako da serijat bude kao izvorni zakon narodu koji napuni masjid samo za vrijeme ramazana. Da je narodu stalo do serijata, nebi se u protestu protiv Mubarekaa mjesali muskarci i zene na trgu tahrir i drugim mjestima, a da negovorim o drugim zabranjenim stvarima koje su se desavale za vrijeme protesta.

    Samim time da kazem ono sto zelim reci. Za vrijeme Mubareka ulema je bila ubijana, mucena, prijetnje i koje kakva druga zastrasivanja. Rece mi prijatelj kojeg sam prethodno citirao da su pojedinci u Egiptu bili hapseni od policije jer su posjedovali knjigu fikhu sunne od Sejida Sabika. Pretpostavljam da su bili hapseni zbog druge islamske literature takodze.

    Sada kada je Mursi postao predsenik ulema je drzala javna predavanja, govorilo se o onome sto se nije smjelo reci za vrijeme Mubareka, narod ima sansu da bude poducen izvornom islamu, narod koji je izasao na ulice da trazi demokraciju, narod koji je protestvovao protiv Mubareka krseci Allahove zakone (opet mjesanje muskaraca i zena) pored mnogih drugih krsenja Allahovih zakona sada ima sansu da bude poducen izvornom islamskom znanju, pa ko zna mozda jednog dana i dignu ruku trazeci serijat.

    Uglavnom sve sto mogu reci jeste da Allah nece izmjeniti stanje jednog naroda dok taj narod neizmjeni sam sebe. Ulema poducava i to sada cini slobodno, a ja se nadam da ce se narod poceti mjenjati, i onda ce pobjeda koja samo moze sa macem inshAllah doci. A Alah zna najbolje.

    #17055
    Anonimno
    Neaktivan

    Jedan brat tako me zove,kaze ne mogu vise izdrzat sa njima,i kao hoce da se vrati u nas dzemat.A prije toga nas je sve protekfirio.Ja mu kazem jesil lud ubice te braca,prvo trazi halala od ljudi.I vjerujte covjek nit ide vise u Maocu,nit u dzamiju nit smije doc u nas dzemat.Ovo je slucaj elhamdulillah,kakvih ima.

    #17056
    Anonimno
    Neaktivan

    Evo sta vi munafici mislite o Muhamedu Fadilu Porci
    http://youtu.be/eUfGmgm9WVc
    a sa Nedzadom Balkanom se razilazite u pitanju tekfirenja talibana i al-qaide

    #17057
    Anonimno
    Neaktivan

    Šerijat post=12358 wrote: Evo sta vi munafici mislite o Muhamedu Fadilu Porci
    http://youtu.be/eUfGmgm9WVc
    a sa Nedzadom Balkanom se razilazite u pitanju tekfirenja talibana i al-qaide

    Kao sto rece brat Talib ni kravu da ti covjek ne proda a ne da ti cerku neko da.
    Poceo si vise da buncas, iz srdzbe vise i ne znas sta pises.
    Ti si jedan od onih slijepih sljedbenika Zijada Ljakica. Naslusali smo se mi ove vase suplje price.
    Samo je cudno da jos ima ovakvih zatupljenih kao ti.

    Nismo mi Porcu nikada protekfirili, laze te taj kojeg slusas, odvesce te u propast sto ga slijepo slijedis.

    Otvori oci, nisi hajvan, Allah ti dao razum, nemoj razmisljati emocijama, vec razumom.

    #17058
    Anonimno
    Neaktivan

    Šerijat post=12358 wrote: Evo sta vi munafici mislite o Muhamedu Fadilu Porci
    http://youtu.be/eUfGmgm9WVc
    a sa Nedzadom Balkanom se razilazite u pitanju tekfirenja talibana i al-qaide

    Mi Porču nikada nismo protekfirili ni javni ni tajno. Tvrdnja da smo protekfirili Porču je proizišla iz zle namjere i pakosti onih daija i njihovih sljedbenika koji ne mogu na druge načine zaustaviti širenje menhedža Poslanika sallAllahu alejhi we sellem, osim iznošenjem laži i potvora, kojih je do sada bilo Allah zna koliko.

    No lijepo što si se ti nama javio, jer mnogim naivnim muslimanima koji ne znaju u kom safu stati u ovim teškim vremenima, javljanje ljudi poput tebe bude sebeb upute, pa shvate sa čime se sve bave naši oponenti sa ciljem kako bi ocrnili naš čisti poziv u dosljedno slijeđenje sunneta.

    Stoga, pripremi dobar odgovor na Sudnjem danu za ovu laž i potvoru i pozovi i svoje prijatelje na forum da nas napadaju. Sigurno i oni imaju još koju laž da poture, kako bi dokazali našu “zabludu”.

    #17059
    Anonimno
    Neaktivan

    Mars zove Zemlju . . . Zemlja javi se he he .. tema je vojni puč u kojem je svrgnut predsjednik Mursi ….

    #17060
    Anonimno
    Neaktivan

    Šerijat post=12358 wrote: Evo sta vi munafici mislite o Muhamedu Fadilu Porci
    http://youtu.be/eUfGmgm9WVc
    a sa Nedzadom Balkanom se razilazite u pitanju tekfirenja talibana i al-qaide

    Čekaj, pa jesmo li “Draga braća” i munafici. ? Kako se to bitno promijeni tvoj odnos prema nama.

    Vallahi će biti pitani daije za ovakve poput tebe, biće pitani, jer su ove potvore koje si iznio izašle iz njihovih usta, a vi ih kao papagaji ponavljate.
    Kad sam pročitao ovo što si ispisao, na um mi je odmah palo par daija, jer si doslovno njihov govor koristio, ne želeći da prvo provjeriš da li je to istina. Zanimljivo je to također kako su vas daije na vrlo zanimljiv način ubjedili da ih slijepo slijedite, govoreći vam kako trebate izbjegavati “tekfirovce” i ne čitati šta oni pišu, jer navodno pokupićete neke šubhe (hmm), stoga sve što mi kažemo to je unaprijed neispravno, dok su oni ti kod kojih je haq bez ikakve sumnje, rezultat ove čarobne formule je, gle čuda – slijepo slijeđenje, a rezultat na kraju katastrofalan, što si ti i dokazao, navodeći navodno naše stavove, i sve si promašio.

    Šebab ti je rekao da ne razmišljaš emocijama, već razumom, u pravu je, s tim da bih ti ja još savjetovao da počneš razmišljati svojom a ne tuđom glavom, nemoj dopustiti da budeš izmanipulisan.

    #17061
    Anonimno
    Neaktivan

    “Draga braća ” ste bili dok nije jedan za mene u prethodnom tekstu rek'o da sam murdzija.A buduci kadija In Shaa Allah ,,dr Zijad Ljakic moze ucitelj bit Nusretu i njegovoj sviti.Vi hifzajte fetve od Makdisija a mi cemo Kur'an i zbirke hadisa.

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 38)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.