"FUNDAMENTALISTI"- GLAVNA TEMA SVIH MEDIJA

  • This topic has 0 odgovora, 1 glas, and was last updated prije 11 years, 11 months by Anonimno. This post has been viewed 677 times
Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Autor
    Postovi
  • #8485
    Anonimno
    Neaktivan

    “FUNDAMENTALISTI”- GLAVNA TEMA SVIH MEDIJA

    Ko su zapravo ti “fundamentalisti”? To su ljudi koji nose riječi šehadeta i te riječi sprovode u svome svakodnevnom životu. Oni koji danas napadaju islamiste govoreći da su “fundamentalisti” i “sektaši”, samo dižu prazne parole, a to su današnji predsjednici i vladari koji su ljudima obećali raj na ovom svijetu, to su oni koji pozivaju nacionalno jedinstvo i borbu protiv “zajedničkog” neprijatelja. Njihova obećanja su obične priče i laži. Ali, kada su muslimani shvatili ko je zaista u pravu i ko se nesebično žrtvuje za dobrobit ummeta, okrenuli su se islamistima i dali im svoje povjerenje kao što se to desilo u Egiptu, Alžiru, Tunisu, Jordanu i svim islamskim zemljama, bez izuzetka. Nevjernici žele da danas unište ove “fundamentaliste” raznim metodama koje se od doba Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, pa sve do danas nisu promijenile. Vidimo današnju omladinu kojoj je Allah subhanehu ve te'ala ulio slast imana (vjerovanja) u njihova srca, da su danas glavna tema u svim gradovima BiH. Zašto tolika laž na njih, i zašto ih tako poprijeko gledaju kao da će im uzeti vlast? Ako pogledamo doba Poslanika sallallahu alejhi ve sellem vidimo da su većina njegovih pristalica bila omladina, koja je također bila izložena lažima i neugodnostima. Ova omladina je hvala Allahu subhanehu ve te'ala shvatila i spoznala sunnet Muhammeda sallallahu alejhi ve sellem i to je razlog da laži kruže o njima. Sunnet Poslanika sallallahu alejhi ve sellem je uvijek isti i on se ne mijenja, pa ko hoće da slijedi taj put mora proći kroz ovakva iskušenja (belaje), kao što je prolazio najodabraniji čovjek koji je kročio ovom zemljom – Muhammed sallallahu alejhi ve sellem. Mi omladinci, muslimani, pozivamo u jednog Boga Allaha subhanehu ve te'ala koji nema druga, a oni koji govore da poziv ka sprovođenju šerijata-Islamskog zakona i jedinog zakona, predstavlja politiku “fundamentalista” koji se žele dočepati vlasti i hoće šerijatsku državu, ne govore ništa novo, jer su to Allahovi subhanehu ve te'ala neprijatelji već govorili Njegovim poslanicima i vjerovjesnicima. SA PAK NAŠE STRANE OBRAĆAMO SE SVIM MUSLIMANIMA, TAKO NAM ALLAHA, MI NE GANJAMO NIKAKVU POLITIČKU DOBIT, A I NAŠA BRAĆA ŠIROM SVIJETA TO NE ŽELE, DA SMO MI I ONI TO ŽELJELI MI BI SMO TO I DOBILI. ISTINA JE SASVIM DRUGAČIJA, ONE ŠTO POZIVAJU U ISLAM ŽELE RED I DOBROBIT ZAJEDNICE. Zato mi slijedimo težak put Poslanika Muhammeda sallallahu alejhi ve sellem kome se mnogi ismijavaju. U medijima ih vrijeđaju i raznim ih optužbama optužuju i konačno ih na kraju fizičkim mučenjima izlažu.

    Kaže naš Gospodar neka je uzvišen On: “A POSLANICI SU I PRIJE TEBE LAŽNIM SMATRANI, PA SU TRPILI ŠTO SU IH U LAŽ UGONILI I MUČILI SVE DOK IM NE BI DOŠLA POMOĆ NAŠA”. A'raf 34.

    E to je naš put, put vjerovjesnika i poslanika koji je posut nevoljama i teškoćama. Danas se pouzdano zna ko su oni koji ganjaju lične koristi, pa makar to bilo na račun i štetu njihovih naroda. Gdje su oni zagovarači demokratije koji oružjem i upotrebom sile sprječavaju realizaciju želje miliona ljudi samo zato što im se ne dopada ono što su ti ljudi izabrali, kao što se desilo u Alžiru 1992. kada su islamisti pobijedili na regularnim državnim izborima. Na njihovu pobjedu je odgovoreno brzo vojnom reakcijom i stranim mišljenjem da bi se sprječilo preuzimanje vlade od strane “islamskih fundamentalista”. Mi smo pozivači u Allahovu subhanehu ve te'ala vjeru koji trpimo mnogo šta, kako nas je učio Muhammed sallallahu alejhi ve sellem. I on je zbog poziva u Allahovu subhanehu ve te'ala vjeru dobio udaraca od kojih mu je rasječena vilica, izbijen gornji zub, obruč šljema mu je zaboden u lice, a čelo mu je bilo obliveno krvlju.

    Kaže Muhammed sallallahu alejhi ve sellem: “Kako će se spasiti narod koji napravi posjekotinu na licu Poslanika svoga, i koji mu zasječe plećku u momentu kada ih je pozivao u Allahovu vjeru.” Cilj svih poslanika i vjerovjesnika je bila pogibija na Allahovom subhanehu ve te'ala putu, kao što Muhammed sallallahu alejhi ve sellem kaže: “Želja mi je da poginem na Allahovom putu, zatim da budem proživljen, zatim da opet poginem, zatim da budem proživljen, pa da opet poginem.” Allahovi subhanehu ve te'ala vjerovjesnici nisu trčkarali za dunjalukom niti su htjeli dočepati se nekog velikog položaja među ljudima. Oni su od svih ljudi bili najskromniji. Oni su bili iskreni pozivači u islam, i nisu se natjecali u dobavljanju dunjalučke koristi. Rekao je jedan od velikih pozivača u islam: “Draže mi je biti poštar u zemlji koja sudi Allahovim zakonom (šerijatom), nego li da budem vladar ili ministar u zemlji u kojoj se ne sudi po šerijatu.” Vidjevši ovakve primjere, ko još može reći da oni koji pozivaju u islam nazivajući ih “fundamentalistima”, žele samo ostvarivanje nekih političkih ciljeva. Međutim, ono što želimo dokazati ljudima jeste da je politika (islamska) dio vjere islama i da svi oni koji vjeruju da islam nema nikakve veze sa politikom i da se ne smiju u istu miješati, su kafiri. Svaki propis Allaha subhanehu ve te'ala i Njegovog Poslanika sallallahu alejhi ve sellem mora biti napadnut od strane nevjernika koji na vrlo vješt način izvode svoje napade.

    Dragi brate i sestro, ako se istinski predaš Allahu i Poslaniku, i ako ti oni budu preči od svega, tvoj put će biti trnovit i težak. Nevjernici napadaju kroz medije putem profesionalnih i uvježbanih metoda punih spletki koje prati najmodernija tehnologija i već prostudirana psihologija ljudi, tj. na koji će način svijet prihvatiti ono što im nevjernici serviraju. Moramo se suočiti sa ovim medijskim ratom time što ćemo svijetu pojasniti šerijatske propise i ne smijemo dozvoliti nevjernicima da zavladaju situacijom. Ovo je dug i naporan put kojim su hodali svi poslanici i vjerovjesnici, a ko sebe smatra njihovim sljedbenikom treba slijediti ovaj, a ne drugi put. Pozivači u islam trebaju znati da su se sukobi između vjerovjesnika i nevjerničkih naroda upravo desili zbog toga što su vjerovjesnici poricali njihov kufr (nevjerstvo) i širk (pripisivanje Allahu druga) u svim porama života tih nevjernika, a ne samo u određenim sferama njihovog svakodnevnog življenja, kao što je Poslanik sallallahu alejhi ve sellem rekao: “Ovu će vjeru sprovoditi samo onaj koji je u potpunosti nauči.” Mi moramo pozivati na ispravan put i ne smijemo posrtati na njemu, i mi smo omladina koja se neće odreći od ovog poziva.

Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.