Halal mesnice u Sarajevu?

  • This topic has 17 odgovora, 7 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 10437 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 18)
  • Autor
    Postovi
  • #14289
    Anonimno
    Neaktivan

    Es Selamu Alejkum, zanima me da li postoje halal mesnice u Sarajevu? i ako mi može neko reći gdje se nalaze, koji dio grada ( ulica, adresa)?
    da vas ALLAH nagradi

    #14299
    Anonimno
    Neaktivan

    Bećarević d.o.o. – certificirana halal mesnica. Imaš jednu u bivšoj ulici kralja tomislava, kod svjetlost knjižare. Za ostale ne znam tačno gdje su, mislim na Breci.

    #14301
    Anonimno
    Neaktivan

    polahko mirza1 ko je izdao taj certifikat? cerić?
    imaš li ti dokaze mirza1 da je u toj Bećarević d.o.o., kao i u ostalim koje predlažeš da je zaklano meso u ime Allaha od strane čovjeka koji redovno obavlja namaz, i koji nije poznat po djelima koje su ga izvele iz islama?

    #14303
    Anonimno
    Neaktivan
    #14305
    Anonimno
    Neaktivan

    A ko bi inače trebao davati certifikat?
    Je li dovoljno upitati čovjeka koji radi da li je zaklano na propisan način?

    #14306
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=9213 wrote: Bećarević d.o.o. – certificirana halal mesnica. Imaš jednu u bivšoj ulici kralja tomislava, kod svjetlost knjižare. Za ostale ne znam tačno gdje su, mislim na Breci.

    :barek:

    #14308
    Anonimno
    Neaktivan

    Nigdje ne piše na ovoj stranici ono što sam te pitao mirza1, nego što se može zaključiti jeste da je IZ dao certifikat navedenoj mesenici. Prije nego išta kažem dalje evo pogledajte i sami kome vi slijepo vjerujete…

    #14309
    Anonimno
    Neaktivan

    muwehhid post=9223 wrote: Nigdje ne piše na ovoj stranici ono što sam te pitao mirza1, nego što se može zaključiti jeste da je IZ dao certifikat navedenoj mesenici. Prije nego išta kažem dalje evo pogledajte i sami kome vi slijepo vjerujete…
    http://youtu.be/6iDizSV1E2U

    http://www.halal.ba/site/index.php?option=com_content&view=article&id=532&Itemid=144&lang=ba

    #14312
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 nije ispravno da imamo povjerenje u IZ, njihov certifikat nije ispravan. po kakvim kriterijama oni izdaju certifikat, kada znamo da je za njih musliman onaj ko ima samo muslimansko ime i da ne mora imati šartove islama pri sebi. pa kako da uvažimo certifikat od takve institucije.
    Muslimanu nije dozvoljeno pojesti ono što nije zaklao onaj obavlja redovno 5 dnevnih namaza, i koji ima ostale šarte islama.
    Jesi li ti siguran da u tim mesnicama na koje ti javno pozivaš je meso zaklano u ime Allaha od strane muslimana koji redovno obavlja namaz i koji nema pri sebi djela koje su ga izvele iz islama?
    i koji je dokaz tome ako jesi?

    #14314
    Anonimno
    Neaktivan

    muwehhid post=9227 wrote: mirza1 nije ispravno da imamo povjerenje u IZ, njihov certifikat nije ispravan. po kakvim kriterijama oni izdaju certifikat, kada znamo da je za njih musliman onaj ko ima samo muslimansko ime i da ne mora imati šartove islama pri sebi. pa kako da uvažimo certifikat od takve institucije.
    Muslimanu nije dozvoljeno pojesti ono što nije zaklao onaj obavlja redovno 5 dnevnih namaza, i koji ima ostale šarte islama.
    Jesi li ti siguran da u tim mesnicama na koje ti javno pozivaš je meso zaklano u ime Allaha od strane muslimana koji redovno obavlja namaz i koji nema pri sebi djela koje su ga izvele iz islama?
    i koji je dokaz tome ako jesi?

    Da te nema trebalo bi te izmislit 🙂 Da, islamska zajednica je moja zajednica i imam povjerenje u nju i volim i poštujem reisa kao i sve muslimane Bosne kao i svijeta. Imaš li šta protiv?

    #14321
    Anonimno
    Neaktivan

    #14324
    Anonimno
    Neaktivan

    pa dobro mirza1, ti izgleda nisi pogledao onaj link što sam ti dao… de pogledaj, pa mi onda javi jesi li istog mišljenja.
    drugo pitanje, u ime čije voliš reisa? jeli radi Allaha ili radi nečeg drugoga?
    očigledno mirza1 ti ne poznaješ koga voliš… ali eto pošto te ne poznajem ne mogu puno o tebi pričati.
    evo bujrum pa mi odgovori na ova gore pitanja.

    #14326
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=9229 wrote: [quote quote=muwehhid post=9227]mirza1 nije ispravno da imamo povjerenje u IZ, njihov certifikat nije ispravan. po kakvim kriterijama oni izdaju certifikat, kada znamo da je za njih musliman onaj ko ima samo muslimansko ime i da ne mora imati šartove islama pri sebi. pa kako da uvažimo certifikat od takve institucije.
    Muslimanu nije dozvoljeno pojesti ono što nije zaklao onaj obavlja redovno 5 dnevnih namaza, i koji ima ostale šarte islama.
    Jesi li ti siguran da u tim mesnicama na koje ti javno pozivaš je meso zaklano u ime Allaha od strane muslimana koji redovno obavlja namaz i koji nema pri sebi djela koje su ga izvele iz islama?
    i koji je dokaz tome ako jesi?

    Da te nema trebalo bi te izmislit 🙂 Da, islamska zajednica je moja zajednica i imam povjerenje u nju i volim i poštujem reisa kao i sve muslimane Bosne kao i svijeta. Imaš li šta protiv?
    Mirza nesh vjerovat(vidim da nevjerujesh dokazima) ali nesh vjerovati da nishta vishe samo ovo tvoje zadnje pisanje postalo je jasan dokaz protiv tebe koji ce doci na dan kada nashe ruke,noge,oci,ushi,koze…budu svjedocile protiv nas.
    Moj ti je nasihat da zaista se pokajesh i srcem,dushom,dzigarama,,, zamolish Allaha gospodara nebesa i zemlje dati ucini prsa prostranim i dati istinu ucini jasnom a sve zablude ocitim jel u suprotnom nosish rizik od koga se koža ježi.
    Nedopusti emocijama date nose nego pitaj svoj razum i klanjaj istiharu i dovi,doviiiiiiii… puno,dovi iskreno jel zaista se inat neisplati a neznanje nema isprike na sudnjem danu.
    Eselamu alejkum!

    #14327
    Anonimno
    Neaktivan

    Hajrohajrullah post=9243 wrote: [quote quote=mirza1 post=9229][quote quote=muwehhid post=9227]mirza1 nije ispravno da imamo povjerenje u IZ, njihov certifikat nije ispravan. po kakvim kriterijama oni izdaju certifikat, kada znamo da je za njih musliman onaj ko ima samo muslimansko ime i da ne mora imati šartove islama pri sebi. pa kako da uvažimo certifikat od takve institucije.
    Muslimanu nije dozvoljeno pojesti ono što nije zaklao onaj obavlja redovno 5 dnevnih namaza, i koji ima ostale šarte islama.
    Jesi li ti siguran da u tim mesnicama na koje ti javno pozivaš je meso zaklano u ime Allaha od strane muslimana koji redovno obavlja namaz i koji nema pri sebi djela koje su ga izvele iz islama?
    i koji je dokaz tome ako jesi?

    Da te nema trebalo bi te izmislit 🙂 Da, islamska zajednica je moja zajednica i imam povjerenje u nju i volim i poštujem reisa kao i sve muslimane Bosne kao i svijeta. Imaš li šta protiv?
    Mirza nesh vjerovat(vidim da nevjerujesh dokazima) ali nesh vjerovati da nishta vishe samo ovo tvoje zadnje pisanje postalo je jasan dokaz protiv tebe koji ce doci na dan kada nashe ruke,noge,oci,ushi,koze…budu svjedocile protiv nas.
    Moj ti je nasihat da zaista se pokajesh i srcem,dushom,dzigarama,,, zamolish Allaha gospodara nebesa i zemlje dati ucini prsa prostranim i dati istinu ucini jasnom a sve zablude ocitim jel u suprotnom nosish rizik od koga se koža ježi.
    Nedopusti emocijama date nose nego pitaj svoj razum i klanjaj istiharu i dovi,doviiiiiiii… puno,dovi iskreno jel zaista se inat neisplati a neznanje nema isprike na sudnjem danu.
    Eselamu alejkum!

    Ja molim Allaha dž.š. da mi učini prsa prostranim i da mi Istinu učini jasnom, a molim Allaha dž.š. da i tebi Istinu učini jasnom. Ja ti ovdje potvrđujem da imam povjerenje u islamsku zajednicu, tako mi Allaha Jedinog, i da ću poštovati instituciju reisa. To su sve moja braća, a i moja braća su i selefije, sufije, i svi muslimani širom svijeta, sve dok ne izađu iz islama.

    #14328
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=9244 wrote: [quote quote=Hajrohajrullah post=9243][quote quote=mirza1 post=9229][quote quote=muwehhid post=9227]mirza1 nije ispravno da imamo povjerenje u IZ, njihov certifikat nije ispravan. po kakvim kriterijama oni izdaju certifikat, kada znamo da je za njih musliman onaj ko ima samo muslimansko ime i da ne mora imati šartove islama pri sebi. pa kako da uvažimo certifikat od takve institucije.
    Muslimanu nije dozvoljeno pojesti ono što nije zaklao onaj obavlja redovno 5 dnevnih namaza, i koji ima ostale šarte islama.
    Jesi li ti siguran da u tim mesnicama na koje ti javno pozivaš je meso zaklano u ime Allaha od strane muslimana koji redovno obavlja namaz i koji nema pri sebi djela koje su ga izvele iz islama?
    i koji je dokaz tome ako jesi?

    Da te nema trebalo bi te izmislit 🙂 Da, islamska zajednica je moja zajednica i imam povjerenje u nju i volim i poštujem reisa kao i sve muslimane Bosne kao i svijeta. Imaš li šta protiv?
    Mirza nesh vjerovat(vidim da nevjerujesh dokazima) ali nesh vjerovati da nishta vishe samo ovo tvoje zadnje pisanje postalo je jasan dokaz protiv tebe koji ce doci na dan kada nashe ruke,noge,oci,ushi,koze…budu svjedocile protiv nas.
    Moj ti je nasihat da zaista se pokajesh i srcem,dushom,dzigarama,,, zamolish Allaha gospodara nebesa i zemlje dati ucini prsa prostranim i dati istinu ucini jasnom a sve zablude ocitim jel u suprotnom nosish rizik od koga se koža ježi.
    Nedopusti emocijama date nose nego pitaj svoj razum i klanjaj istiharu i dovi,doviiiiiiii… puno,dovi iskreno jel zaista se inat neisplati a neznanje nema isprike na sudnjem danu.
    Eselamu alejkum!

    Ja molim Allaha dž.š. da mi učini prsa prostranim i da mi Istinu učini jasnom, a molim Allaha dž.š. da i tebi Istinu učini jasnom. Ja ti ovdje potvrđujem da imam povjerenje u islamsku zajednicu, tako mi Allaha Jedinog, i da ću poštovati instituciju reisa. To su sve moja braća, a i moja braća su i selefije, sufije, i svi muslimani širom svijeta, sve dok ne izađu iz islama.

    Cak i sufije braca?
    Jel ove sufije:

    http://http://www.youtube.com/watch?v=SANqkeLpwww;feature=share

    I posto tvrdis i kunes se u Allaha da imas povjerenja u “islamsku zajednicu” reci nam sta to covijeka izvodi iz Islama sa dokazima?

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 18)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.