Ihvanijsko-murdžijski lav pisao predsjedniku Izraela

  • This topic has 24 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 2605 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 25)
  • Autor
    Postovi
  • #10726
    Anonimno
    Neaktivan

    U kojoj mjeri su ihvanijski lideri uspješni u obmanjivanju muslimanskih masa govori i činjenica da je Mursi postao “ikona hrabrog mudžahida i vođe” koji će uništiti “Izrael” i u Egiptu uspostaviti Šerijat.

    Od Mursijeve uspostave Šerijata još nema ništa, otkako je postao predsjednik i zakleo se na poštivanje tagutskog ustava i Suda. A od oslobađanja Palestine opet nema ništa, jer je Mursi naglasio da će poštivati mirovni sporazum kojim se legalizuje okupacija Palestine.

    Evo zadnjih vijesti o “mudžahidu” Mursiju.

    Mursi pisao izraelskom predsjedniku

    Egipatski predsjednik Mohamed Mursi poslao je u utorak pismo predsjedniku Izraela Shimonu Peresu, ukazavši na potrebu nastavka mirovnog dijaloga i poželjevši stabilnost i sigurnost za sve nacije u regionu, uključujući Izrael.

    “Jedva čekam da uložimo svoje najbolje napore da vratimo bliskoistočni mirovni proces nazad u pravi kolosijek kako bi postigli sigurnost i stabilnost za sve narode u regionu, uključujući narod Izraela”, poručio je Mursi priznavši državu “Izrael”.

    Kratko pismo je zapravo odgovor na poruku koju je prije mjesec dana poslao Peres da čestita Mursiju na izbornoj pobjedi i da mu pošalje blagoslov uoči mjeseca posta ramazana.

    U odgovoru na engleskom jeziku egipatski predsjednik je zahvalio na čestitkama.

    Prva zvanična poruka iz Izraela

    S dubokom zahvalnošću sam primio vaše čestitke povodom svetog mjeseca ramazana”, napisao je Mursi.

    I izraelski premijer Binjamin Netanyahu čestitao je Mursiju na pobjedi na predsjedničkim izborima, ponudivši u poslatoj poruci saradnju s novom vladom u Kairu i izrazivši nadu da će obje strane poštovati egipatsko-izraelski mirovni sporazum.

    Ta Netanyahuova poruka bila je prva zvanična iz Izraela predstavniku Muslimanske braće, organizaciji koja je pobijedila i na parlamentarnim i na predsjedničkim izborima Egiptu.

    Od pobjede Mursi i njegovi savjetnici su naglasili američkim i evropskim zvačnicima da namjeravaju da poštuju sve međunarodne sporazume koje je Izrael potpisao, uključujući sporazum o miru s Izraelom iz 1979, podsjećaju izraelski mediji.

    Izvor: Agencije

    #10733
    Anonimno
    Neaktivan

    Sram vas bilo putvjernika za ovakve glupave , optuzivacke vesti allah vi se smilovao i uputio na pravi put !!!

    #10734
    Anonimno
    Neaktivan

    Zašto ti optužuješ stranicu? Ovo je ovdje forum, i skoro svako može da postavlja sadržaj. A jel to nije istina da je Mursi poslao ovo pismo? Ja kako se sjećam on se sastajao i sa Klintonovom a i sa saudijskim tagutom.

    #10741
    Anonimno
    Neaktivan

    Izvor: Agencije

    #10743
    Anonimno
    Neaktivan

    Trebalo je provjeriti malo bolje ovu vjest. Ima dosta textova koji negiraju da je pismo poslato. Koje isto tako prenose “agencije”.

    #10744
    Anonimno
    Neaktivan

    Isto kad su pobjedili ihvanul muslimin imalo je vest da su slavili za krstom xD Zarem hristijane i dr vere nesmje da zive o tom drzavu xD ovo mogu nareciti opsto extremizam , molim vas braco drugi put pazite sta spodeljuete 🙂

    #10748
    Anonimno
    Neaktivan

    latifch post=5428 wrote: Sram vas bilo putvjernika za ovakve glupave , optuzivacke vesti allah vi se smilovao i uputio na pravi put !!!

    Amin na dovi, brate. Neka tebi Allah oprosti za neprijmjereni post.

    Prvo Al-Džezira je prenijela ovu vijest, a Al-Džezira je (pro)ihvanijski medij.
    To da Mursi zastupa stavove iznesene u ovom pismu govore i video snimci od ranije, u kojima Mursi napominje da će poštivati mirovni sporazum sa “Izraelom”.

    Međutim, nije ovo najgora stvar koju je izrekao Mursi, mnogo gore od ovoga je njegova izjava da su muslimani i kršćani jedna akida, a ova izjava je nesumnjivo djelo nevjerstva. Također, Mursi se javno zakleo da poštuje egipatski ustav i sudstvo, a ustav Egipta je konstituisan na prkošenju Allahu. Prihvatanje ustava ili zaklinjanje na poštivanje tagutskog ustava (kao što je Egipatski) je djelo nevjerstva.

    Evo i video prilog u kome Mursi jasno kaže da će poštivati “Mirovni sporazum” (tj. kapitulaciju) sa “Izraelom”

    http://www.youtube.com/watch?v=6FfWYVNK7c8;feature=share

    Kada kritikujemo Mursija, mi osuđujemo njegova djela koja su u suprotnosti sa Šerijatom, i ovim činom mi branimo Šerijat, jer je Šerijat čist od toga da bi se stavljao na izbor ljudima (dal’ će oni glasati za njega ili ne) i Šerijat je čist od toga da bi se do njega dolazilo kufrom i širkom! Šerijat u sebi sadrži uzvišene metode njegova uspostavljanja, a ne na način na koji to rade ihvanije.

    Ako bi neko i upostoavio Šerijat i ime naroda, onda to uspotavljanje nije ibadet Allahu, već širk Allahu, isto kao što bi neko zaklao kurban u ime ljudi a ne u ime Allaha. Pogledaj:
    http://www.putvjernika.com/Islam-i-dawa/prica-o-adzlanu-i-selimi.html

    Na kraju, mi vjerujemo da je Egipat pod Mursijem bolje mjesto za život od Egipta pod Mubarakom, ali pripisivati Mursiju da je islamski vladar je zulum spram Allahove vjere i spram Istine, jer Mursi to nije. A upravo neki ljudi koji se pripisuju islamskom znanju Mursija uzdižu na pijadestal islamskog vođe, što je prava katastrofa. A kada malo bolje pogledamo ove “islamske” intelektualce, vidjećemo da isti hvale i Erdogana dok u isto vrijeme mudžahide proglašavaju teroristima i tekfirovcima.

    #10760
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja ne vidim ovdje nikakav kompromitujući element, mislim da je jedini problem Ustav Egipta, ovo je normalno. Jer uobičajeno je da državnici pišu jedni drugima pisma, uvijek je tako u historiji čovječanstva bilo, i Poslanik a.s. je slao pisma vladarima nemuslimanskih država.
    Pošto je Šimon Peres Čestitao Ramazan muslimanima red je bio da Mursi odgovori bilo šta.
    Treba da imate na umu Egipat nema snage za rat sa Izraelom, jer zemlja je u rasulu, revolucija je popila krv, a nepriznavanje mirovnog sporazuma iz 1979. bi automatski značilo objava rata.

    Šimon Peres čestita Ramazan svim muslimanima u svijetu posebno u ”Izraelu”

    RPG: Video je uklonjen jer sadrži Šerijatom nedozvoljene elemente.

    #10761
    Anonimno
    Neaktivan

    Poslanik, sallallahu alejhi we sellem, je pisao pisma vladarima nemuslimana, i tim pismima ih pozivao u Islam da se spase, a ne da bi im se ulizivao, i da bi ih velicao.
    Ugovor izmedju muslimana i Izraela ne postoji, jer i da je nekada izmedju nekih muslimana i Izraela sklopljen ugovor o nenapadanju, ili o dobrosusedskim odnosima, taj ugovor su potomci majmuna i svinja prekrsili ubijajuci svaki dan muslimane Palestine.
    Najgore mi kad vidim da se neko poziva na Poslanika, sallallahu alejhi we sellem, da bi opravdao ono sto se nemoze opravdati.

    #10762
    Anonimno
    Neaktivan

    Hodza1 post=5458 wrote: Poslanik, sallallahu alejhi we sellem, je pisao pisma vladarima nemuslimana, i tim pismima ih pozivao u Islam da se spase, a ne da bi im se ulizivao, i da bi ih velicao.
    Ugovor izmedju muslimana i Izraela ne postoji, jer i da je nekada izmedju nekih muslimana i Izraela sklopljen ugovor o nenapadanju, ili o dobrosusedskim odnosima, taj ugovor su potomci majmuna i svinja prekrsili ubijajuci svaki dan muslimane Palestine.
    Najgore mi kad vidim da se neko poziva na Poslanika, sallallahu alejhi we sellem, da bi opravdao ono sto se nemoze opravdati.

    Hodža, ćito sam tvoje postove ovdje na forum i djeluješ zrelo ali ovim me iznenađuješ. To je isto kao kad bi rekao da ne postoji Dejtonski sporazum. Mirovni sporazum nije obični komad papira. Jer sporazum između Egipta i Izraela postoji i potpisan je u Kemp Dejvidu 1979. a potpisali su ga predsjednik Egipta Enver Al Sadat a ispred Izraela Mehame Begin, a posrednik je bio američki predsjednik Džimi Karter.
    Taj sporazum ima svoju težinu jer se Izrael nakon što je bukvalno zgazio Egipat u tzv. Šestodnevnom ratu povukao se sa Sinaja i vratio ga Egiptu u zamjenu za priznanje i normalizovanje odnosa.
    U Šestodnevnom ratu arapske su zemlje imale oko 30 hiljada poginulih ili nestalih vojnika(Izrael 679 mrtvih i 2500 ranjenih). Izgubljeno je oko 70 odsto naoružanja i opreme, a posebno teško su stradala vazduhoplovstva arapskih zemalja. Nakon arapskog poraza i novonastalom situacijom izraelska se vojska opasno približila trima arapskim prijestonicama – Kairu na manje od 100 km a Damasku i Amanu na manje od 50 km. Izrael je ratnom pobjedom stekao nadzor nad cijelim tzv. biblijskim područjem Izraela ili četiri puta veću teritoriju od one iz 1949. nakon Prvog arapsko-izraelskog rata. Još milion palestinskih Arapa je došlo pod izraelsku vlast, tako da je pod izraelskom vlašću bilo 1,5 miliona Arapa. Izrael je anektirao stari dio Jerusalima, gde je arapskom stanovništvu ponuđen izbor između izraelskog(da budu lojalni građani Izraela u zamjenu za sva moguća prava i pasoše sa kojima mogu putovati po svijetu) i jordanskog državljanstva, dok je u Pojasu Gaze, Judeji i Samariji (Zapadnoj obali) i pojasu Gaze uspostavljena vojna vlast i njima nije ni ponuđeno izraelsko državljanstvo.

    #10763
    Anonimno
    Neaktivan

    Bilo kako bilo,Hodza je zreliji nego li sto te to iznenadjuje Nurudine.I nije jedini,hvala Allahu.A ta moc o kojoj pricas,pa Allahova je moc iznad svega,neznam koliko si upucen u Islam,ali tu novu propagandu neces moci iskrenim Allahovim robovima da proturis.Ipak,ovo nije najpogodniji nacin diskusije o takvim i slicnim pitanjima,a ako neko ima volju,ja sam voljan i oci u oci da polemisem,inshaAllah,bez obzira koliko je taj izrael jak,Allah ih ponizio da Bog da…Amin!!!

    #10765
    Anonimno
    Neaktivan

    Nurudin post=5456 wrote: Ja ne vidim ovdje nikakav kompromitujući element,

    To što ti u Mursijevom činu ne vidiš kompromitujući element, to znači da dobro ne vidiš, a ne da taj element ne postoji.

    #10843
    Anonimno
    Neaktivan

    Amerika nema razloga za brigu: Panetta pohvalio Mursija

    Američki sekretar odbrane, Leon Panetta, stigao je u Egipat 31. jula i sastao se sa predsjednikom „islamistom” Muhammedom Mursijem, kao i sa šefom Vrhovnog vojnog saveza, Muhammedom Tantavijem.

    Panetta kaže da su Mursi i vojna marioneta odlučni u slijeđenju demokratskog puta.

    Također je naglasio da je vojno vođstvo Tantavija, tokom perioda tranzicije, bilo neophodno za „održavanje stabilnosti” i „slobodnih izbora”.

    Paneta kaže da Amerika podržava završni proces egipatske tranzicije „ka demokratiji”.

    Kako prenosi Foreign Policy, nakon 45-minutnog sastanka u predsjedničkoj palači u Kairu, američki sekretar odbrane i bivši direktor CIA-e, bio je toliko dirnut da je rekao da je politički lider Muslimanskog bratsva, Mursi, „svoj čovjek”.

    Kako dokazuju novine, Paneta je došao u Egipat i „uradio je ono što je trebao da uradi, i čuo je ono što je trebao da čuje”.

    „Amerika treba mir i stabilnost u Egiptu, da Pentagon održava veze sa vojskom Egipta, i da civilna vlada ostane predana sporazumima iz Camp Davida, i da obje strane budu partneri u borbi protiv terorizma”, kaže se u novinama.

    „Islamist” Mursi, u koga su neki polagali velike nade, i koji je olakšao sebi pobjedu sa izjavama o oslobađanju pristalica džihada u Egiptu, složio se sa Panetom da se „problem” mudžahida iz različitih islamskih pokreta, kao što je Al-Kaida, „mora rješavati”.

    Paneta je rekao u kratkoj press konferenciji, da su oba egipatska lidera, Mursi i Tantavi, „pristala na svaku moguću saradnju u rješavanju problema ekstremista kao što je Al-Kaida, i da se radi na uspostavljanju jakih kontra-terorističkih napora”.

    „Moje je mišljenje, prema onome što sam vidio i razgovorima koje sam vodio, da predsjednik Mursi i maršal Tantavi imaju dobre odnose i rade zajedno na postizanju istog cilja”, Paneta je rekao reporterima.

    „Ubijeđen sam da je predsjednik Mursi svoj čovjek, on je predsjednik svih ljudi u Egiptu, i on je istinski predan u sprovođenju demokratskih reformi ovdje u Egiptu”.

    Treba istaknuti da se Paneta u ponedjeljak sreo sa marionetskim predsjednikom Tunisa, Moncefom Marzukijem, i obećao da će SAD pružiti „islamistima” (ihvanijama) iz političke grupe „En-Nahda”, koja vlada ovom zemljom od novembra 2011, pomoć u borbi protiv „terorizma”.

    „Američko Ministarstvo odbrane je spremno da pomogne Tunisu u osiguranju regionalne stabilnosti, te jačanju mogućnosti njegovih institucija odbrane”, rakao je Paneta reporterima nakon sastanka sa Moncefom Marzukijem, prenosi AFP.

    „Bilo mi je zadovoljstvo početi dijalog o produbljenju saradnje u okviru zajedničih briga – ekstremizma i terorizma”, rekao je Paneta.

    Američki sekretar odbrane je priznao da su marionete Tunisa za Ameriku bili „dugogodišnji partneri”.

    Izvor: Kavkaz centar

    Prijevod i obrada: Put vjernika

    #10844
    Anonimno
    Neaktivan

    Neke stvari mi nisu jasne . Je li ovaj naslov teme govori o tome da je Mursi Murdzija i Ihvanija ili … ?

    #10852
    Anonimno
    Neaktivan

    munir post=5549 wrote: Neke stvari mi nisu jasne . Je li ovaj naslov teme govori o tome da je Mursi Murdzija i Ihvanija ili … ?

    Mursi je ihvanija, predstavnik je ihvanijskog pokreta u Egiptu. Međutim, Mursija hvale i neomurdžije, uzimaju njegove lažne izjave a pravdaju ga tamo gdje izgovara i čini strahovite i nedopustive greške.

    Pregledaj i sljedeći sadržaj:

    http://www.putvjernika.com/index.php?searchword=ihvanije&searchphrase=all&Itemid=444&option=com_search

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 25)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.