Ihvanijsko-murdžijski lav pisao predsjedniku Izraela

  • This topic has 24 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 2607 times
Pregledavate 10 postova - 16 do 25 (od ukupno 25)
  • Autor
    Postovi
  • #10859
    Anonimno
    Neaktivan

    Dali je novi predsjednik Egipta Tagut poput H.Mubareka ili je ovaj nesto drugo (nesto izmedju) ?

    #10860
    Anonimno
    Neaktivan

    “Onaj ko ne vjeruje u Taguta, a vjeruje u Allaha, drži se za najčvršću vezu, koja se neće prekinuti! A Allah sve čuje i zna!” (El-Baqara: 256) (1)

    Allah, s.v.t., je pojasnio da onaj ko ne vjeruje u taguta, da se taj drži najčvršću vezu. Nevjerovanje u njega je stavio ispred vjerovanja u Allaha jer se neko može pozvati na to da vjeruje u Allaha ali se ne kloni taguta, tako da će njegova tvrdnja biti lažna.

    Kada se kaže, ‘kloni se od taguta,’ misli se na mržnju prema njemu, neprijateljstvo srcem, njegovo ponižavanje i izrugivanje jezikom, te ako je moguće njegovo uklanjanje sa rukom i odvajanje od njega. Onaj ko tvrdi da se kloni taguta a ne čini ovo, onda ne govori istinu.

    Što se tiče suštine i onoga što se misli pod pojmom tagut selef se o tome izrazio na više načina. Najljepše što je rečeno je u riječima Ibnul-Kajjima, rahimehullahu teala, kada kaže: “Tagut je ono čime rob pređe granicu u pogledu onoga što obožava, ili slijedi ili mu se pokorava. Tagut je svako pred kim se sudi mimo Allaha i Poslanika, ili ga obožavaju mimo Allaha, ili da ga slijede bez upute od Allaha, ili da mu se pokoravaju u onome za šta ne znaju da je to pokornost Allahu. Ovo su svi taguti svijeta. Ako razmisliš o njima i razmisliš o stanjima ljudi prema njima, vidjet ćeš da je većina njih od onih koji su odstupili od robovanja Allahu ka robovanju tagutima, i od pokornosti Allahu i slijeđenju Njegovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, ka pokornosti tagutima i njihovom slijeđenju.”

    To znači, da su tri vrste taguta: tagut u vlasti, tagut u ibadetu i tagut u pokornosti i slijeđenju. Ono na šta se odnosi govor na ovom listu je tagut u vlasti. Jer mnogi od onih koji se pripisuju islamu su se posvetili vladanju po onome što su im ostavili njihovi očevi. To pravo zovu društvenim zakonom. Kao npr. zakon Adžmana, zakon Kahtana i tome slično. Ovo je taj ciljani tagut za kojeg je Allah naredio da se kloni od njega.

    Šejhul-islam Ibn Tejmijje u svom Minhadžu, kao i Ibn-Kesir u svom Tefsiru, su spomenuli da onaj ko to učini biva kafirom u Allaha. Dok je Ibn-Kesir dodao da se mora povesti borba protiv njega, sve dok se ne povrati Allahovom sudu i sudu Njegovog Poslanika.”(2)

    Šejh Abdur-Rahman es-Sa’di, rahimehullah, kaže: “Svako ko vlada po onome što Allah nije propisao – on je tagut.

    Inshallah ti je jasno Munire.

    #10861
    Anonimno
    Neaktivan

    InshaAllah,pojasnio si Muniru pojam taguta,pa ako bude bio od iskrenih Allahovih robova,bit ce od upucenih,ako Bog da…A tebe neka Allah nagradi za ulozeni trud…Amin!!!

    #10863
    Anonimno
    Neaktivan

    i tebe neka te Allah nagradi Zajko.

    Ibn Kajjim kaže: “Mušrik svojim širkom Gospodaru pripisuje manjkavost i to je opšte poznato, namjeravo on to svojim postupkom ili ne. Zbog toga je iz svog savršenstva i slave kao posljedicu toga odredio da širk neće oprostiti I da će njegova vlasnika ostaviti u vječnoj patnji i učiniti ga od najnesrećnijih stvorenja. Nećeš nikada naći mušrika a da ne obezvređuje i smatra manjkavim Allaha, pa makar mislio da ga putem svog širka veliča.”
    (Igasetul-lehfan, 1/62-63)

    #10914
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu Alejkum

    Ja ne mislim da su stvari koje Mursi radi – pismo predsjedniku Izraela ili sastanak sa zvanicnicima SAD – strane islamu. Postoji prica koja se desila tokom vremena ashaba. Veliki ashaba Abdurrahman ibn Auf je napravio sporazum sa velikim neprijateljem islama po imenu Umayyah ibn Khalaf (koji je mucio mujezina Bilal ibn Rabaha). Abdurrahman ibn Auf je obecao Umayyah ibn Khalafu da ce cuvati njegova imanja na islamskim teritorijama (dar Islam) a ovaj je obecao da ce cuvati ibn Aufova imanja na ne-islamskim teritorijama (dar al-harb). Ovo objasnjava da je u redu u islamu praviti sporazume sa nemuslimanima i biti lojalan njima.

    #10923
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzamba post=5624 wrote: Esselamu Alejkum

    Ja ne mislim da su stvari koje Mursi radi – pismo predsjedniku Izraela ili sastanak sa zvanicnicima SAD – strane islamu. Postoji prica koja se desila tokom vremena ashaba. Veliki ashaba Abdurrahman ibn Auf je napravio sporazum sa velikim neprijateljem islama po imenu Umayyah ibn Khalaf (koji je mucio mujezina Bilal ibn Rabaha). Abdurrahman ibn Auf je obecao Umayyah ibn Khalafu da ce cuvati njegova imanja na islamskim teritorijama (dar Islam) a ovaj je obecao da ce cuvati ibn Aufova imanja na ne-islamskim teritorijama (dar al-harb). Ovo objasnjava da je u redu u islamu praviti sporazume sa nemuslimanima i biti lojalan njima.

    We alejkum selam,

    Mi nismo očekivali da će pripadnici sekte murdžija, čija je sveta misija branjenje taguta i raznoraznih diktatora, ostati skrštenih ruku i da neće braniti Mursija. Ovo ne znači da si ti murdžija, ali stavovi koje ti iznosiš su “argumenti” koje murdžije koriste u branjenju diktatora i Allahovih neprijatelja među vladarima u muslimanskim zemljama. Pa ako murdžije brane jednog Mubaraka, zašto ne bi i jednog Mursija?

    Ja ne mislim da su stvari koje Mursi radi – pismo predsjedniku Izraela ili sastanak sa zvanicnicima SAD – strane islamu. Postoji prica koja se desila tokom vremena ashaba.

    Pismo predsjedniku nevjerničke zemlje i primanje delegacije nevjerničke zemlje se ne kosi sa Šerijatom, međutim, slanje pisma ZAHVALNOSTI vladaru koji je OKUPIRAO SVETU zemlju je po konsenzusu zabranjeno. Samo maloumnik ili sljedbenik strasti i sekte može sumnjati u ovo. Mursi je napisao:

    “Jedva čekam da uložimo svoje najbolje napore da vratimo bliskoistočni mirovni proces nazad u pravi kolosijek kako bi postigli sigurnost i stabilnost za sve narode u regionu, uključujući narod Izraela“, poručio je Mursi .

    Ova izjava nije ništa drugo do kapitulacija i sramota, jer “mudžahid” Mursi, koji je obećavao oslobođenje Palestine, u ovoj izjavi PRIZNAJE državu “Izrael”, što je haram, jer je to priznavanje okupacije, i pritom se Mursi zalaže za sigurnost i stabilnost za židove. Zar ovo nije sramotno, pogotovo ako se zna da su ihvanijama puna usta Palestine i njenog oslobađanja.

    “S dubokom zahvalnošću sam primio vaše čestitke povodom svetog mjeseca ramazana”, napisao je Mursi.

    Da li se ovim riječima treba obraćati okupatorima koji i dan danas ubijaju muslimane na SVETOJ ZEMLJI? Gdje je tu ponos i čast!?

    Pošto navodiš primjer Abdurrahmana ibn Aufa, braneći Mursija, možeš li nam navesti jedan jedini primjer iz historije ashaba, ili, evo, da ti olakšam, iz historije muslimana, da je jedan muslimanski vladar poslao pismo ZAHVALNOSTI okupatorskom vladaru koji ubija muslimane???

    Umjesto toga, historija muslimana je prepuna primjera koji govore suprotno. Halifa El-Mu'tesim je podigao vojsku zbog samo JEDNE muslimanke koju je jedan Bizantinac samo udario, a ne i ubio (detaljnije: http://www.putvjernika.com/Islam-i-dawa/vladar-koji-je-podigao-vojsku-zbog-casti-jedne-muslimanke.html)

    Dok danas, murdžijsko-ihvanijski “lav” šalje pismo zahvalnosti židovskom vladaru koji je jedan od najgorih ljudi na svijetu, a isti taj vladar i dan danas ubija muslimane.

    Pa gdje je tu čast, o sljedbenici prljave sekte murdžija!? Zar nije bolje da, umjesto što branite tagute i raznorazne demokrate, odbranite islam i muslimane! Jadna li je vaša akida, sram vas bilo!

    #10925
    Anonimno
    Neaktivan

    esselamu alejkum we rahmetullah we barekatuhu

    Zelio bih da pitam nesto u vezi tih Murdzija , zanima me njihov nastanak , ko je oformirao tu sektu i kakva su bila ucenja prvih Murdzija i da li se razlikuju od ovih danas ? Ovo pitam iz razloga sto sam cuo od jedne osobe da ovi ljudi koje danas nazivaju Murdzijama nemaju mnogo sta zajednicko sa ranijim Murdzijama , tj, receno mi je da ranije Murdzije (prve ) nisu bili poznati po tome da su direktno branili Tagute poput ovih danas i sto je jos gore ,ovi nije da samo stite Tagute vec ,neki ih nazivaju Emirima muslimana itd.
    Receno mi da su Murdzije kakvi se prenose u islamskim knjigama pored nekih svojih gresaka u interpretaciji vjere muslimani . Dakle, ovdje kod mene nastaje proturjecnost . Ako su Murdzije u osnovi muslimani , kako to da su ove Murdzije koji stite Tagute i Tagutske rezime sirom svijeta , i nazivaju Tagute muslimanima , kako je moguce da su i ovi muslimani . Radi li se o dvije skupine Murdzija ?
    Ili su te rane Murdzije koje imaju dosta toga slicnog sa ovima danas bili bolji u mnogo toga od ovih danas??
    Jer logicno je ako kazemo za Murdzije da su oni nasa braca muslimani , to za ove druge koji su Tagutske sluge ne mozemo reci i stim im ne mozemo dati ime nase brace, koji ne obozavaju Taguta. Zar ne ? Isti slucaj imamo sa Esarijama … Znamo da su Esarije muslimani … Ono sto ja ne razumijem je to da danas imaju ljudi koji kazu :”ova grupa ljudi cini veliki sirk. i oni su Esarije ,. ovo su za mene ne jasne stvari posto sam naucio da Esarije ne cine veliki sirk i da su oni nasa braca. Moje pitanje je zbog cega se daju imena Esarija,Muaturidija, Murdzija ljudima koji su upali u veliki sirk a znamo da nasa braca Esarije,Maturidnidije,Murdzije ne podrzavaju niti cine veliki sirk u svojim knjigama.?
    dzezakAllahu khajr ….esselamu..alejkum

    #10926
    Anonimno
    Neaktivan

    “S dubokom zahvalnošću sam primio vaše čestitke povodom svetog mjeseca ramazana”, napisao je Mursi.

    Mursi je predsjednik Egipta i on, izmedju ostalog, sprovodi vanjsku politiku svoje zemlje.
    Njegova prepiska sa svim poglavarima u drugim drzavama, pa i sa Izraelom, je klasicna diplomatska prepiska uz postivanje odredjenih diplomatskih uzusa koje primjenjuju sve drzave na svijetu. Pismo je napisao neko od njegovih savjetnika, a on parafirao, jer predsjednik nema vremena da se bavi ovakvim stvarima.

    I sta je onda trebao uraditi Mursi kada je dobio pisma cestitki od mnogih nevjernickih zemalja? Ignorisati tu diplomatsku uctivost?
    Sta li ce tek biti kada Mursi posalje Izraelu cestitku u povodu nekog njihovog praznika, ili krcanima za Bozic?
    Mozda bi on trebao promijeniti diplomatsku praksu i na pocetku svakoga svoga pisma upucenog nevjernickom vladaru istog tog vladara i sav njegov narod pozvati da prihvate Islam, pa tek onda u nastavku napisati ono sto je svrha tog pisma?

    #10937
    Anonimno
    Neaktivan

    @Ebu Faruku i njegovim istomisljenicima!

    Idite recite onom Palestinskoim djecaku kome je taj “Izrael” ubio cijelu porodicu sta misli o covjeku koji se dopisuje sa ubicom njegove porodice, uz izrazavanje zahvalnosti!

    Idite recite porodicama preko milion ubijene Iracke djece, i porodicama cija su djeca i teskom invaliditetu zbog bombardovanja i sankcija koje je sprovela Amerika, pitajte ih sta misle o covjeku (Mursiju) koji uz osmjeh prica sa Američkim sekretarom odbrane i bivšim direktorom CIA-e
    (detaljnije http://www.putvjernika.com/Global/amerika-nema-razloga-da-brine-panetta-pohvalio-mursija.html )

    Za istim stolom sjedeti (uz osmjeh) sa osobom koja je pocinitelj ovih djela:
    http://www.putvjernika.com/Teror-monitor/objavljene-sokantne-slike-djece-zrtava-iracke-hirosime.html

    Da ne pominjem Afganistan, Pakistan, Somaliju, Jemen, itd itd

    Na sta je spalo razumijevanje ove savrsene vjere, zalosno!

    #10938
    Anonimno
    Neaktivan

    dzezaakallahu Hajr ja Usama

Pregledavate 10 postova - 16 do 25 (od ukupno 25)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.