KADA ĆU UMRIJETI?

  • This topic has 0 odgovora, 1 glas, and was last updated prije 11 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 1006 times
Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Autor
    Postovi
  • #9484
    Anonimno
    Neaktivan

    Kada će nam doći smrt? Ovo večer ili sutra – moguće, a moguće i poslije sedmicu dana ili mjesec, a moguće da bude i poslije nekoliko mjeseci ili godina!!! Ali smrt je stvarnost i niko je ne može mimoići niti od nje pobjeći. Allah, dželle šanuhu, u Kur'anu kaže (u prijevodu značenja):

    ”Svaka duša će okusiti smrt.” (El – Enbija, 35)

    Da li sam ja spreman za vječnu kuću? Da li je moj islam, moja vjera potpuna? Šta je to što meni nedostaje? U čemu sam slab? Ovo zna samo Allah, dželle šanuhu, a svoja djela ću naći u knjizi otvorenoj…Ja ne znam hoću li knjigu primiti s lijeve ili s desne strane, onoga dana kada mi se kaže:

    ”Čitaj knjigu svoju, dosta ti je danas to što ćeš svoj račun polagati.” (El – Isra,14)

    Ako mi knjiga moja bude predana s lijeve strane, teško meni, tada ću biti stavljenu lance, okove i vatru rasplamsalu. Neka me Allah, dželle šanuhu, skupa s vama spasi od toga. A ako mi knjiga moja bude predana s desne strane, moje prebivalište bit će Dženneti imat ću susret s našim Gospodarom u društvu s vjerovjesnicima, iskrenim vjernicimai šehidima, u lijepim i mirisnim odajama Dženneta. Pa zašto da se ne trudim i ne pripremam za Dan obračuna i nagrade? A ono što znamo, naše mjesto bit će ili sa stanovnicima Dženneta ili Džehennema. Da li nam se naređuje poseban napor i trud? Svakako! Allah Uzvišeni kaže (u prijevodu značenja):

    ”I onim, što vam je potrebno za put, snabdijte se. A najbolja opskrba je bogobojaznost.” (El – Bekara, 197)

    Ja tvrdim da smrt neće nikoga izostaviti i da će ona doći u određeno vrijeme koje ne možemo ni ubrzati ni usporiti.

    Allah Uzvišeni kaže (u prijevodu značenja):

    ”Mi određujemo dan kad će ko od vas umrijeti i niko nas ne može spriječiti.” (El – Vakia, 60)

    Bojim se trenutka kada mi dođe sluga pokorni, onaj koji razdvaja ljude od života,bojim se svojih grijeha i slabosti.

    Autor: Abdullah b. Ahmed Ali Allaf el – Gamidi

    Iz knjige: Iz kabura u Džennet ili u Džehennem

    Obrada i priprema: http://www.stazomislama.com/

    http://www.stazomislama.com/islamski-tekstovi/rekaik/508-kada-cu-umrijeti

Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.