Kako se izjasniti na izborima?

  • This topic has 53 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 7802 times
Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 54)
  • Autor
    Postovi
  • #14161
    Anonimno
    Neaktivan

    pupavac2011 post=9016 wrote: “Ako analiziramo bosnjacke institucije i organizacije (bilo vladine ili nevladine) sve su zasnovane na demonkratiji. I nijedna od njih (niti BZ; niti BKZ, niti IBKZ, niti BSZ, niti novokomponavan BANU i jos desetine drugih) nisu digli svoj glas, niti na bilo koji nacin pomogli ili apeolovali direktno:

    – da se prestane sa maltretiranjem i nepravednim-neosnovanim hapsenjem i zastrasivanjem shejha Nusreta, Bilala i jos mnogih brace Muslimana u Maoci i drugim mijestima u BiH;
    – nista nisu uradili da sprijece maltretiranje i potpuno neosnovano hapsenje desetine Muslimana u Sandzaku;
    – niti su sprijecili maltretiranje, sikaniranje i hapsenje shejha Idriza Bilibanija i nekoliko brace;
    – niti su pokusali sprijeciti ili apelovali da se povuku bosnje (ili bosanci) koje je demonkratska bosnjacka “vlada” poslala u Afganistanu da sluze kao marionete amerikancima u borbi protiv mudzahida i talibana.”

    Dragi brate, potpuno si u pravu što se tiče navodjena hadisa i ajeta o tome da se trebamo svugdje deklarisati kao muslimani. Ali brat je lijepo naveo primjer Selmana el Farisija, na primjer koji se nazivao Perzijancem, a niko mu to nije spočitavao.
    A ovo gore sam naveo samo da te podsjetim da:
    – u republici mrskoj ne postoji selo Gornja Maoča niti daija koji govori kao šejh Nusret,
    – šejh Nusret, Bilibani, braća u Sandžaku i svi mi se otvoreno suprotstavljamo njihovom sistemu vlasti (svako na svoj način). Normalno je da oni koji su na vlasti neće da se zalažu za one koji se bore protiv njih. I to je pitanje miješanja u stvari druge države.
    – oni koji sebe smatraju dobrim muslimanima u ovoj državi iz istih izvora uzimaju stanje u Afganistanu misleći da šalju vojsku da pomogne “legitimno izabranoj vlasti-jer i oni su takvi) protiv onih koji se bore protiv legitimnih vladara.

    Dragi brate, potpuno si u pravu što se tiče navodjena hadisa i ajeta o tome da se trebamo svugdje deklarisati kao muslimani. Ali brat je lijepo naveo primjer Selmana el Farisija, na primjer koji se nazivao Perzijancem, a niko mu to nije spočitavao.

    Ako cemo se voditi po nekoj sopstvenoj logici brate ili nekoj nacionalnoj filozofiji to moze ici iz krajnosti u krajnost i na kraju zabluda. Ako cemo analizirati ashabe koji su se predstavili kao persijanac, abesinac…moze se lahko rijeci da je to samo geografska odrednica, musliman iz persije, musliman ashab iz abesinije po toj logici bosnje nemogu biti bosnjaci vec bosanci, ako su se ti ashabi predstavili kao persijanac onda bi bosnjo (na geografskoj osnovi) trebao predstaviti kao bosanac. A time dolazi u nacionalisticke nesuglasice sa onima koji se predstavljaju kao bosanci.
    Primjer nacionalistickih predrasuda i razlika se cak i ovdje mogu primjetiti, jedan brat zeli da bude bosanac, drugi bosnjak treci hercegovac a cemu sve to vodi ako ne nacionalnim razlikama i medzusobnoj netrpeljivosti. Kazem netrpeljivosti jer bosnjo ne priznaje naciju bosancima i hercegovcima, a ovi ne priznaju nacionalnu odrednicu bosnjama.
    Zato je nas Gospodar jasno naglasio nasu socijalnu, politicku, nacionalnu, Islamsku…jedinstvenu odrednicu – MUSLIMANI.

    “A ko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobra djela čini i koji govori: “Ja sam doista MUSLIMAN!” (Fussilet, 33.)

    “Allah vas je odavno MUSLIMANIMA nazvao, i u ovom Kur'anu, da bi Poslanik bio svjedok protiv vas, i da biste vi bili svjedoci protiv ostalih ljudi. Zato, molitvu obavljajte i zekat dajite i u Allaha se pouzdajte; On je Gospodar vaš, i to kakav Gospodar i kakav zaštitnik!“ (Hadždž ,78.)

    Brate mirza Kurejsije su vecina njih prihvatile Islam i zivjeli po islamskom vlascu tj na snazi je bio potpuni Allahov zakon, a drugo Kurejsije su bile plemenska zajednica a bosnje kazu da nisu plemenska zajednica vec nacija i bosnje ne sude po Allahovoj knjizi vec demonkratiji. Zato nas Gospodar jasno kaze kako da se predstavljamo, cemu da tezimo i kako da pozivamo druge narode u Islam:

    “Reci: “O sljedbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne riječi i nama i vama zajedničke: da samo Allaha obožavamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!” Pa ako oni ne pristanu, vi recite: “Budite svjedoci da smo mi MUSLIMANI!” (Ali-lmran, 64)

    A dali je sheriatski opravdano izjasniti se kao bosnjo ili nije o tome sam prosudi, ako poznajes kako vecina bosnjackih intelektualaca i pozivaca u parole “prioritet je biti bosnjo”, “bosnjaci se moraju pisati kao bosnjaci na popisu”… itd razmisljaju stavi sebe i njih na vagu Kurana i sunneta i sam prosudi.
    Po meni je najbolje, najelepse, najispravnije i najsiguranije izjasniti se kao MUSLIMAN na osnovu mnogih jasnih nedvosmislenih ajeta i hadisa a neke od njih sam naveo. A ti kako zelis, to je tvoje, Svako ce za sebe odgovarati na Sudnjem danu a na dunjaluku smo duzni jedni druge savjetovati i upozoravati na osnovu dokaza iz Kurana i sunneta.

    #14163
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate Halide, vaš problem je što živite u nekom trećem paralelnom svijetu, a ne u BiH. Ili se samo tako pravite 🙂 Znači, i ptica na grani zna, i muslimani, a i neprijatelji muslimana znaju da ako ne bude bošnjaka, da su donji. Ako već nećete da se izjasnite kao bošnjak, što bi se uopšte izjašnjavali? Ako ne priznajete državu, zašto izjašnjavanje uopšte?

    Halid Ibn Velid post=9072 wrote: [quote quote=pupavac2011 post=9016]”Ako analiziramo bosnjacke institucije i organizacije (bilo vladine ili nevladine) sve su zasnovane na demonkratiji. I nijedna od njih (niti BZ; niti BKZ, niti IBKZ, niti BSZ, niti novokomponavan BANU i jos desetine drugih) nisu digli svoj glas, niti na bilo koji nacin pomogli ili apeolovali direktno:

    – da se prestane sa maltretiranjem i nepravednim-neosnovanim hapsenjem i zastrasivanjem shejha Nusreta, Bilala i jos mnogih brace Muslimana u Maoci i drugim mijestima u BiH;
    – nista nisu uradili da sprijece maltretiranje i potpuno neosnovano hapsenje desetine Muslimana u Sandzaku;
    – niti su sprijecili maltretiranje, sikaniranje i hapsenje shejha Idriza Bilibanija i nekoliko brace;
    – niti su pokusali sprijeciti ili apelovali da se povuku bosnje (ili bosanci) koje je demonkratska bosnjacka “vlada” poslala u Afganistanu da sluze kao marionete amerikancima u borbi protiv mudzahida i talibana.”

    Dragi brate, potpuno si u pravu što se tiče navodjena hadisa i ajeta o tome da se trebamo svugdje deklarisati kao muslimani. Ali brat je lijepo naveo primjer Selmana el Farisija, na primjer koji se nazivao Perzijancem, a niko mu to nije spočitavao.
    A ovo gore sam naveo samo da te podsjetim da:
    – u republici mrskoj ne postoji selo Gornja Maoča niti daija koji govori kao šejh Nusret,
    – šejh Nusret, Bilibani, braća u Sandžaku i svi mi se otvoreno suprotstavljamo njihovom sistemu vlasti (svako na svoj način). Normalno je da oni koji su na vlasti neće da se zalažu za one koji se bore protiv njih. I to je pitanje miješanja u stvari druge države.
    – oni koji sebe smatraju dobrim muslimanima u ovoj državi iz istih izvora uzimaju stanje u Afganistanu misleći da šalju vojsku da pomogne “legitimno izabranoj vlasti-jer i oni su takvi) protiv onih koji se bore protiv legitimnih vladara.

    Dragi brate, potpuno si u pravu što se tiče navodjena hadisa i ajeta o tome da se trebamo svugdje deklarisati kao muslimani. Ali brat je lijepo naveo primjer Selmana el Farisija, na primjer koji se nazivao Perzijancem, a niko mu to nije spočitavao.

    Ako cemo se voditi po nekoj sopstvenoj logici brate ili nekoj nacionalnoj filozofiji to moze ici iz krajnosti u krajnost i na kraju zabluda. Ako cemo analizirati ashabe koji su se predstavili kao persijanac, abesinac…moze se lahko rijeci da je to samo geografska odrednica, musliman iz persije, musliman ashab iz abesinije po toj logici bosnje nemogu biti bosnjaci vec bosanci, ako su se ti ashabi predstavili kao persijanac onda bi bosnjo (na geografskoj osnovi) trebao predstaviti kao bosanac. A time dolazi u nacionalisticke nesuglasice sa onima koji se predstavljaju kao bosanci.
    Primjer nacionalistickih predrasuda i razlika se cak i ovdje mogu primjetiti, jedan brat zeli da bude bosanac, drugi bosnjak treci hercegovac a cemu sve to vodi ako ne nacionalnim razlikama i medzusobnoj netrpeljivosti. Kazem netrpeljivosti jer bosnjo ne priznaje naciju bosancima i hercegovcima, a ovi ne priznaju nacionalnu odrednicu bosnjama.
    Zato je nas Gospodar jasno naglasio nasu socijalnu, politicku, nacionalnu, Islamsku…jedinstvenu odrednicu – MUSLIMANI.

    “A ko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobra djela čini i koji govori: “Ja sam doista MUSLIMAN!” (Fussilet, 33.)

    “Allah vas je odavno MUSLIMANIMA nazvao, i u ovom Kur'anu, da bi Poslanik bio svjedok protiv vas, i da biste vi bili svjedoci protiv ostalih ljudi. Zato, molitvu obavljajte i zekat dajite i u Allaha se pouzdajte; On je Gospodar vaš, i to kakav Gospodar i kakav zaštitnik!“ (Hadždž ,78.)

    Brate mirza Kurejsije su vecina njih prihvatile Islam i zivjeli po islamskom vlascu tj na snazi je bio potpuni Allahov zakon, a drugo Kurejsije su bile plemenska zajednica a bosnje kazu da nisu plemenska zajednica vec nacija i bosnje ne sude po Allahovoj knjizi vec demonkratiji. Zato nas Gospodar jasno kaze kako da se predstavljamo, cemu da tezimo i kako da pozivamo druge narode u Islam:

    “Reci: “O sljedbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne riječi i nama i vama zajedničke: da samo Allaha obožavamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!” Pa ako oni ne pristanu, vi recite: “Budite svjedoci da smo mi MUSLIMANI!” (Ali-lmran, 64)

    A dali je sheriatski opravdano izjasniti se kao bosnjo ili nije o tome sam prosudi, ako poznajes kako vecina bosnjackih intelektualaca i pozivaca u parole “prioritet je biti bosnjo”, “bosnjaci se moraju pisati kao bosnjaci na popisu”… itd razmisljaju stavi sebe i njih na vagu Kurana i sunneta i sam prosudi.
    Po meni je najbolje, najelepse, najispravnije i najsiguranije izjasniti se kao MUSLIMAN na osnovu mnogih jasnih nedvosmislenih ajeta i hadisa a neke od njih sam naveo. A ti kako zelis, to je tvoje, Svako ce za sebe odgovarati na Sudnjem danu a na dunjaluku smo duzni jedni druge savjetovati i upozoravati na osnovu dokaza iz Kurana i sunneta.

    #14171
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate Halide, vaš problem je

    Apsurd u cetiri rijeimprvo Mirza kaze brate pa onda vaš problem i da neanaliziram ostalo jel dovoljno se iz ovoga vidi daje ili u pitanju tukjash insan ili neznalica jel i pored svega negira dokaze Kur*ana casnoga.
    Kako god meni drago shto i na ovaj pisani nacin u rijeci vaš problem ukazuje se dasmo mi garibi brizljivi po svakom pitanju i da vodimo racuna o svojim postupcima i dase bojima Allaha s.w.t. i njegove srdzbe.
    Allahu ekber we lillahil hamd!

    #14172
    Anonimno
    Neaktivan

    Vazno je da li ces biti prvo bosnjak pa musliman, ili prvo musliman pa bosnjak… prvo vjera pa nacija je tacno.

    #14174
    Anonimno
    Neaktivan

    Ummet je jedna nacija.
    Geografska odrednica nije problem np, biti persijanac,abesinac,bosanac…
    A musliman je i prvo i posljednje.

    #14177
    Anonimno
    Neaktivan

    Ti si meni rekao brate, pa je red da i ja tebi kažem brate. Ako me ne smatraš bratom (ja sam po tvojoj/vašoj definiciji novotar, učim zikr naglas i to), šta ja tu mogu 🙂 @crnezastave, ja fakat ne poznajem lično, mada ne kažem da nema, nekoga ko obavlja pet vakat namaza, a da mu je to bošnjak ispred musliman. Pa naravno da sam musliman, ali sam i bošnjak. @Hajro, da mi imamo državu normalnu, koja nije ovako uređena, zajedno sa konstitutivnim narodima, to tvoje razmišljanje bi imalo smisla. Mi smo u državi zajedno sa srbima, hrvatima i ostalim. Po definiciji i oni su bosanci jel tako? Jest, al’ malo sutra. Mislim, što se mene tiče, izjasni se ti kao bosanac ako ti je to draže, ail si automatski doprinjeo razbijanju muslimana u ovoj državi. To za tukjaš, hvala najiskrenije. 🙂

    #14178
    Anonimno
    Neaktivan

    Jeli se neko sjetio da postavi pitanje nekome od Šerijatskog znanja?
    Ja lično bi volio da se izjasnim samo kao musliman,ali hoće li uopšte postojati takva solucija?
    Jer biti musliman je samo vjeroispovjest za taguuta,a ne nacionalnost,koliko ja znam.

    #14179
    Anonimno
    Neaktivan

    TALIB post=9089 wrote: Jeli se neko sjetio da postavi pitanje nekome od Šerijatskog znanja?
    Ja lično bi volio da se izjasnim samo kao musliman,ali hoće li uopšte postojati takva solucija?
    Jer biti musliman je samo vjeroispovjest za taguuta,a ne nacionalnost,koliko ja znam.

    Pa gdje je ikad musliman bila nacionalnost?

    #14180
    Anonimno
    Neaktivan

    @crnezastave, ja fakat ne poznajem lično, mada ne kažem da nema, nekoga ko obavlja pet vakat namaza, a da mu je to bošnjak ispred musliman.

    To vazi i za jake i za slabe vjernike.

    Ummet je jedna nacija.
    Geografska odrednica nije problem np, biti persijanac,abesinac,bosanac…
    A musliman je i prvo i posljednje.

    Ummet je iznad nacije a ne na istoj visini.

    Pa gdje je ikad musliman bila nacionalnost?

    Poslanik Muhammed s.a.w.s. je bio musliman pa Arap, ili musliman pa kurejsija…

    #14181
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=9091 wrote:

    @crnezastave, ja fakat ne poznajem lično, mada ne kažem da nema, nekoga ko obavlja pet vakat namaza, a da mu je to bošnjak ispred musliman.

    To vazi i za jake i za slabe vjernike.

    Ummet je jedna nacija.
    Geografska odrednica nije problem np, biti persijanac,abesinac,bosanac…
    A musliman je i prvo i posljednje.

    Ummet je iznad nacije a ne na istoj visini.

    Pa gdje je ikad musliman bila nacionalnost?

    Poslanik Muhammed s.a.w.s. je bio musliman pa Arap, ili musliman pa kurejsija…

    Pa naravno, nije musliman nacija. Biti musliman je nešto uzvišenije od nacije i to je i ptici na grani jasno

    #14203
    Anonimno
    Neaktivan

    Onome ko ima bilo kakve sumnje oko toga kako se izjasniti na tom popisu, najbolje je da jednostavno preskoči taj dio a o čemu i ja razmišljam.
    Zbog toga bi bilo poželjno kada bi se neko od učenijih među nama oglasio po ovom pitanju i razbio nam sve nedoumice!

    #14208
    Anonimno
    Neaktivan

    Treba gledat šta će dam više doprinijeti i po tome postupati.
    A sto vele braća treba neko od učenih da se izjasni i pojasni tako da ne mlatimo praznu slamu.

    #14224
    Anonimno
    Neaktivan

    Treba gledat šta će dam više doprinijeti i po tome postupati.
    A sto vele braća treba neko od učenih da se izjasni i pojasni tako da ne mlatimo praznu slamu.

    Posebno za Bosnu? Haha.

    Allah nece izmijeniti jedan narod dok on sam sebe ne izmijeni.

    #14225
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=9074 wrote: Brate Halide, vaš problem je što živite u nekom trećem paralelnom svijetu, a ne u BiH. Ili se samo tako pravite 🙂 Znači, i ptica na grani zna, i muslimani, a i neprijatelji muslimana znaju da ako ne bude bošnjaka, da su donji. Ako već nećete da se izjasnite kao bošnjak, što bi se uopšte izjašnjavali? Ako ne priznajete državu, zašto izjašnjavanje uopšte?

    [quote quote=Halid Ibn Velid post=9072][quote quote=pupavac2011 post=9016]”Ako analiziramo bosnjacke institucije i organizacije (bilo vladine ili nevladine) sve su zasnovane na demonkratiji. I nijedna od njih (niti BZ; niti BKZ, niti IBKZ, niti BSZ, niti novokomponavan BANU i jos desetine drugih) nisu digli svoj glas, niti na bilo koji nacin pomogli ili apeolovali direktno:

    – da se prestane sa maltretiranjem i nepravednim-neosnovanim hapsenjem i zastrasivanjem shejha Nusreta, Bilala i jos mnogih brace Muslimana u Maoci i drugim mijestima u BiH;
    – nista nisu uradili da sprijece maltretiranje i potpuno neosnovano hapsenje desetine Muslimana u Sandzaku;
    – niti su sprijecili maltretiranje, sikaniranje i hapsenje shejha Idriza Bilibanija i nekoliko brace;
    – niti su pokusali sprijeciti ili apelovali da se povuku bosnje (ili bosanci) koje je demonkratska bosnjacka “vlada” poslala u Afganistanu da sluze kao marionete amerikancima u borbi protiv mudzahida i talibana.”

    Dragi brate, potpuno si u pravu što se tiče navodjena hadisa i ajeta o tome da se trebamo svugdje deklarisati kao muslimani. Ali brat je lijepo naveo primjer Selmana el Farisija, na primjer koji se nazivao Perzijancem, a niko mu to nije spočitavao.
    A ovo gore sam naveo samo da te podsjetim da:
    – u republici mrskoj ne postoji selo Gornja Maoča niti daija koji govori kao šejh Nusret,
    – šejh Nusret, Bilibani, braća u Sandžaku i svi mi se otvoreno suprotstavljamo njihovom sistemu vlasti (svako na svoj način). Normalno je da oni koji su na vlasti neće da se zalažu za one koji se bore protiv njih. I to je pitanje miješanja u stvari druge države.
    – oni koji sebe smatraju dobrim muslimanima u ovoj državi iz istih izvora uzimaju stanje u Afganistanu misleći da šalju vojsku da pomogne “legitimno izabranoj vlasti-jer i oni su takvi) protiv onih koji se bore protiv legitimnih vladara.

    Dragi brate, potpuno si u pravu što se tiče navodjena hadisa i ajeta o tome da se trebamo svugdje deklarisati kao muslimani. Ali brat je lijepo naveo primjer Selmana el Farisija, na primjer koji se nazivao Perzijancem, a niko mu to nije spočitavao.

    Ako cemo se voditi po nekoj sopstvenoj logici brate ili nekoj nacionalnoj filozofiji to moze ici iz krajnosti u krajnost i na kraju zabluda. Ako cemo analizirati ashabe koji su se predstavili kao persijanac, abesinac…moze se lahko rijeci da je to samo geografska odrednica, musliman iz persije, musliman ashab iz abesinije po toj logici bosnje nemogu biti bosnjaci vec bosanci, ako su se ti ashabi predstavili kao persijanac onda bi bosnjo (na geografskoj osnovi) trebao predstaviti kao bosanac. A time dolazi u nacionalisticke nesuglasice sa onima koji se predstavljaju kao bosanci.
    Primjer nacionalistickih predrasuda i razlika se cak i ovdje mogu primjetiti, jedan brat zeli da bude bosanac, drugi bosnjak treci hercegovac a cemu sve to vodi ako ne nacionalnim razlikama i medzusobnoj netrpeljivosti. Kazem netrpeljivosti jer bosnjo ne priznaje naciju bosancima i hercegovcima, a ovi ne priznaju nacionalnu odrednicu bosnjama.
    Zato je nas Gospodar jasno naglasio nasu socijalnu, politicku, nacionalnu, Islamsku…jedinstvenu odrednicu – MUSLIMANI.

    “A ko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobra djela čini i koji govori: “Ja sam doista MUSLIMAN!” (Fussilet, 33.)

    “Allah vas je odavno MUSLIMANIMA nazvao, i u ovom Kur'anu, da bi Poslanik bio svjedok protiv vas, i da biste vi bili svjedoci protiv ostalih ljudi. Zato, molitvu obavljajte i zekat dajite i u Allaha se pouzdajte; On je Gospodar vaš, i to kakav Gospodar i kakav zaštitnik!“ (Hadždž ,78.)

    Brate mirza Kurejsije su vecina njih prihvatile Islam i zivjeli po islamskom vlascu tj na snazi je bio potpuni Allahov zakon, a drugo Kurejsije su bile plemenska zajednica a bosnje kazu da nisu plemenska zajednica vec nacija i bosnje ne sude po Allahovoj knjizi vec demonkratiji. Zato nas Gospodar jasno kaze kako da se predstavljamo, cemu da tezimo i kako da pozivamo druge narode u Islam:

    “Reci: “O sljedbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne riječi i nama i vama zajedničke: da samo Allaha obožavamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!” Pa ako oni ne pristanu, vi recite: “Budite svjedoci da smo mi MUSLIMANI!” (Ali-lmran, 64)

    A dali je sheriatski opravdano izjasniti se kao bosnjo ili nije o tome sam prosudi, ako poznajes kako vecina bosnjackih intelektualaca i pozivaca u parole “prioritet je biti bosnjo”, “bosnjaci se moraju pisati kao bosnjaci na popisu”… itd razmisljaju stavi sebe i njih na vagu Kurana i sunneta i sam prosudi.
    Po meni je najbolje, najelepse, najispravnije i najsiguranije izjasniti se kao MUSLIMAN na osnovu mnogih jasnih nedvosmislenih ajeta i hadisa a neke od njih sam naveo. A ti kako zelis, to je tvoje, Svako ce za sebe odgovarati na Sudnjem danu a na dunjaluku smo duzni jedni druge savjetovati i upozoravati na osnovu dokaza iz Kurana i sunneta.

    Allahovi robovi zive da bi robovali Allahu i tako zasluze Allahovu milost i inshallah “po tebi taj treci paraleleni svijet” koga mi zovemo DZENNET ako ti zivis za nesto drugo daleko ti kuca od moje.

    Uzvišeni Allah kaže: “Svaka duša će okusiti smrt. Nagrada će vam se ispuniti samo na Sudnjem danu. Ko bude udaljen od vatre i bude uveden u Džennet, (taj) se spasio. A zemaljski život nije ništa, osim varljiva roba.” (Ali-‘Imran, 185)

    Ebu-Hurejre, neka je Allah zadovoljan sa njim, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu ´alejhi vesellem (mir i spas Allahov neka je njega),rekao: “Svi moji sljedbenici će ući u Džennet, osim onih koji ne htjednu. ”Neko reče: “ A ko će odbiti da uđe u Džennet,Allahov Poslaniče?” “Ko mi se bude pokoravao taj će ući u Džennet, a ko mi se suprostavi, odbit će!”,odgovori on.
    (Buhari)

    Ptice na grani znamo da velicaju i slave samo Allaha o tome nas je Gospodar obaveijestio:
    Uzvišeni Allah kaže: ”Zar ne znaš da Allaha hvale svi koji su na nebesima i Zemlji, a i ptice širenjem krila svojih…” (El Isra18)
    Dok bosnje taguti u demonkratskom parlamentu pa i van njega(svijesno ili nesvijesno) slave demonkratiju i primaju nagrade za sirnje demonkratije.

    Muslimani znaju da ako ne slijede Islam ili postave nesto iznad Islama da ce biti uvijek dole a ne ako ne prihvate bosnjastvo. Svaki onaj koji tvrdi da ce ljudi u BiH biti uvijek dole ako ne prihvate bosnjastvo je nista drugo do dzahil. Uzviseni Allah nas je jasno obavijestio:
    „Ko bude tražio neku drugu vjeru mimo islama – neće mu biti prihvaćena, a na budućem svijetu biće jedan od propalih!“ (Alu Imran, 85.)

    Allahov Poslanik s.a.w.s., je rekao: „Ostavio sam vam ono što ako ga se budete čvrsto držali – nikada zalutati nećete: Allahovu Knjigu!“ (Muslim)
    Uzviseni Allah nas obavijestava da su Muslimani iskreni sljedbenici Kurana i sunneta – najbolji narod koji se ikada pojavio i kako po bosnjama koji tvrde ako se neko ne izjasni kao bosnjo mogu biti donji kad su Allahovi robovi iznad svega sto im bosnje sufije, kafiri, islamofobi, bosnje komunjare pripusuju, Neuzubillah.
    „Vi ste narod najbolji od svih koji se ikada pojavio: tražite da se čine dobra djela, a od nevaljalih odvraćate, i u Allaha vjerujete…“ (Alu Imran, 110.)

    Huzejfe b. el-Jeman r.a., prenosi da je Poslanik s.a.w.s., rekao: „Tako mi Onoga u čijoj je ruci moja duša, ili će te naređivati dobro i odvraćati od zla, ili će vas Allah dž.š., tako kazniti, da će te Mu se dovama obraćati a na dove vam se neće odazivati!“ (Hasen. Tirmizi)

    “Zar pored Allahove vjere žele neku drugu, kada se Njemu predaju, milom ili silom, i oni na nebesima i na Zemlji i Njemu će vraćeni biti!” (Ali Imran, 83)

    “Mi smo svakom narodu poslanika poslali: Allahu ibadetite i klonite se taguta!” (En-Nehl, 36)

    Allah na mnoga mijesta obavijestava o konceptu naseg zivota i kako se trebamo identifikovati:

    “Reci: Klanjanje moje, i žrtva moja, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova, koji nema saučesnika, to mi je naređeno i ja sam prvi MUSLIMAN” (El-En'am, 163)

    Onaj ko vjeruje da ce ga bosnjo tagut u demonkratskom parlamentu spasiti i da ce ga uciniti da bude gornji takav je u ocitoj zabludi:

    ” Pravi put se jasno razlikuje od zablude! Onaj ko ne vjeruje u taguta, a vjeruje u Allaha – drži se za najčvršću vezu, koja se neće prekinuti – a Allah sve čuje i zna” (El-Bekare, 256).

    Ako nam je Gospodar poslao uputu za svaku stvar u Kuranu, onda je svaki musliman duzan slijediti Kuran i sunnet i na osnovu toga rijesavati sve dieleme i nesuglasice:
    I mi smo ti objavili knjigu u kojoj se nalaze pojašnjenja za svaku stvar, uputa, milost i radost za one koji su se Allahu predali! (El-Nahl, 85.)
    A u Kuranu nam je nas Gospodar jasno naglasio i da primjer Jusufa a.s koji jasno rekao faraonu istinu u oci:
    “…A ako glave okrenete – pa, ja od vas nikakvu nagradu ne trazim, mene ce Allah nagraditi, meni je naredjeno da budem MUSLIMAN.” (Junus 73)

    “A ko govori ljepse od onoga koji poziva Allaha, koji dobra djela cini i koji govori: “Ja sam, doista MUSLIMAN!” (Fussilet,33)

    #14226
    Anonimno
    Neaktivan

    TALIB post=9089 wrote: Jeli se neko sjetio da postavi pitanje nekome od Šerijatskog znanja?
    Ja lično bi volio da se izjasnim samo kao musliman,ali hoće li uopšte postojati takva solucija?
    Jer biti musliman je samo vjeroispovjest za taguuta,a ne nacionalnost,koliko ja znam.

    Brate talib Allah te nagradio, mnoge bosnje prosufijskih ili promurdzijskih stavova ne zele Istinu, pa je svim sredstvima izbjegavaju, kod njih skoro pa i da ne postoji rijec tagut.
    Bosnje taguti u parlamentu zele upravo to da izbace Islam iz javnog zivota (pa tako i kroz popis u kome u potpunosti izbacuju identifikaciju koju nam je Allah odredio – MUSLIMAN) i tako zele Islam svesti na izolociju tj po njima “privatnu stvar pojedinca”. Mnogi se cak stide predstavljati se kao MUSLIMAN Neuzubillah.
    Ali koliko god muslimane svodili u kategoriju “ostalih naroda” ipak ce morati dati statistiku jer biti mnogo onih koji se pisu kao MUSLIMANI i ostale dunjalucke identifikacije kao sto je bilo na anketnom pripremnom popisu.

    ”Oni žele ustima svojim utrnuti Allahovo svjetlo, a Allah želi vidljivim učiniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima.” (Saff 8)

Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 54)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.