Kako tretirati "Ahmedije" u BiH?

  • This topic has 4 odgovora, 3 glasa, and was last updated prije 11 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 2006 times
Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Autor
    Postovi
  • #9579
    Anonimno
    Neaktivan

    Es-selamu alejkum,
    Prije nekoliko godina sam cuo da u BiH postoji neka sekta “Ahmedije”, ali se nije puno govorilo o njima pa sam mislio da su jedna u nizu beznacajnih zabludjelih skupina. Međutim, neki dan sam slučajno naletio na neku njihovu brosuricu povodom 100 godina njihovog dzemata u Mannheimu, pod naslovom “Istinski koncept islamskog dzihada”. U njoj autor pokusava naci rijecu osude za dzihad koji se danas vodi u svijetu isticuci da je “nemuslimanski svijet vjeruje da je islam religija ekstremizma i terora..”, a u isto vrijeme propagirati “svatanje Ahmedija o pojmu i znacenju dzihada”. Iznenadio sam se da cesto citiraju nekog svoga “mesiju a.s.”. Nakon toga sam se malo vise zainteresova za njihovo pisanje pa sam nasao neke publikacije (na internetu) takodjer o dzihadu (sve na bosanskom), kao “Dzihad sabljom” (isticu da ovaj pogled na dzihad predstavlja islam u “najodvratnijoj formi…”), “Dzihad perom” (kojeg oni vise proteziraju)…

    S obzirom da su dosta prisutni sa tekstovima na bosanskom jeziku, ocito je da ih ima poprilican broj i da neko dobro finansira njihove aktivnosti.
    Zamolio bih uceniju bracu koji znaju nesto vise o ovoj temi (procitao sam na forumu da je jedan brat postavio clanak o njim koji je objavljen na Stazom Islama) da nam malo poblize objasne ko su ovi ljudi, kakvo je njihovo stanje…, a posebno kako da ih tretiramo u BiH odnosno kako da se postavimo ako dodjemo u neki dodir sa njima.

    #9580
    Anonimno
    Neaktivan

    Ovo sto je postavio brat Salahudin, trebalo bi da ti bude dovoljno, jer receno je sazeto ali podobro o Ahmedijama.

    http://www.putvjernika.com/Forum/13-Islamsko-vjerovanje-akida/1051-Sekta-Kadijanija-Ahmedija.html

    #9593
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum, davne ‘94 štampana je jedna knjigica pod nazivom: “Ko se krije iza ahmedija”, imam je u printanom izdanju kao besplatan primjerak, a evo pronašao sam i na internetu, pa pročitaj brate Ebu Faruk.
    http://islamtrend.com/doc/98894/ko-se-krije-iza-ahmedija

    #9594
    Anonimno
    Neaktivan

    Napomena: Primjetio sam neke izmjene u priloženoj knjižici, koje nadam se nisu rađene na suštinskom dijelu texta knjige, a koje su bazirane na naslovima i nekim manje važnim detaljima….

    npr, u uvodu štampane verzije knjižice piše: “…i u velikim količinama je štampali i dijelili našim muhadžirima u logorima.”
    dok u priloženoj verziji piše: “…i u velikim količinama je dijelili našim muhadžirima u Njemačkoj.”

    #9638
    Anonimno
    Neaktivan

    :barek:
    Skinuo sam prilozenu knjigu i zahvaljujem.
    Allah ti dao svako dobro!

Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.