Kako uraditi titlove?

  • This topic has 3 odgovora, 2 glasa, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 1364 times
Pregledavate 4 posta - 1 do 4 (od ukupno 4)
  • Autor
    Postovi
  • #9903
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum.

    Treba mi jednostavan program sa jednostavnim uputama kako uraditi titlove koji neće biti zaseban fajl nego će biti onako unutar videa da se može postaviti na youtube ili neki drugi servis.

    Allah vas nagradio.

    #9950
    Anonimno
    Neaktivan

    we alejkumu selam we rahmetullah

    Jednostavan program: VideoPad Video Editor
    Link: http://www.nchsoftware.com/videopad/index.html

    Ali preporučujem da pronađeš torrent, gdje ćeš skinuti full verziju programa… ovdje se to nemože stavit, jer bi onda doveo forum u problem…

    jednostavne upute: Pokreneš program, importuješ željeni video u program, ubaciš u donji dio prozora programa (timeline), staviš timeline na dio koji trebaš titlovat , zatim ideš “Edit” ->Add or Edit Subtitles (Ctrl+Alt+L)

    Ili bolji način, sa više opcija za titlove: Staviš timeline na mjesto gdje ti treba prevod. Imaš lijevo piše “overlay track”, pored ima plus (+) i tu klikneš i izabereš opciju “text”, upišeš šta ti treba u tom određenom momentu od texta i zatvoriš na close, zatim ti u malom ekranu na sredini pokaže zasebno taj dio prevoda, i imaš opcije, boja, veličina i td i td….

    tu možeš podesit sve oko subtitlova… oni idu direkt na video, nisu poseban fajl 🙂
    na nekim videima, trebaš staviti neku podlogu gdje će ti biti prevod, jer nekad bude svjetlo previse pa se ne vidi, i slicno… ili ima neki drugi prevod… pa evo par nijansi providnosti trake, koju mozes koristiti za titlove… 🙂

    http://www.sendspace.com/filegroup/FEKZ54rk2g3I1nYN3L4rtxLnbrzCeZ7gRmaN9N1gdHw

    barekAllahu fik

    #9970
    Anonimno
    Neaktivan

    :barek:

    Uradio sam download full verzije i instalirao.

    Ako budem imao kakvih nejasnoća ja ću se osjećat slobodan da te pitam ovdje inshaAllah. 🙂

    #9973
    Anonimno
    Neaktivan

    inšaAllah, bujrun 🙂

    a ja ću se podpomoć i sa braćom koja bolje znaju od mene ovaj program ako bude potrebno 🙂

    ali šta god treba, za video, slobodno se ovdje obrati inšaAllah

Pregledavate 4 posta - 1 do 4 (od ukupno 4)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.