Knjiga "Namaska Vremena" (free download)

  • This topic has 38 odgovora, 4 glasa, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 10225 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 39)
  • Autor
    Postovi
  • #11162
    Anonimno
    Neaktivan

    GejmerHari,preporucujem ti da preslusas sto je moguce vise predavanja od hafiza Muhammeda Porce,zatim imas isto tako i od Nusreta Imamovica i od Bilala Bosnica mnogo dersova.

    #11163
    Anonimno
    Neaktivan

    Poslusacu kad god budem imo vremena,a sta onda da radim sa namazom,postom i tako,da li da klanjam po vaktiji ili . ?

    #11164
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja sam ti odgovorio kako ja radim.Samo je aksam po meni sto posto siguran,a za ostale namaze odgadjam 10 minuta osim sabaha koji odgadjam 40 minuta.

    #11166
    Anonimno
    Neaktivan

    Da li si ti cuo za Bilala Bosnica?Ako jesi i ako ti je mozda u blizini,najbolje bi bilo da za sada se njemu obratis po svim nejasnim pitanjima.

    #11167
    Anonimno
    Neaktivan

    Jer ja sam isto tako od onih koji je u potrazi za znanjem,pa nesmijem ti odgovarati na pitanja na koja ti moze dati odgovor samo onaj ko je ucen,a za koja ja licno nemam adekvatan dokaz,a uceni imaju,jer su se za to i Allahovom voljom,osposobili…

    #11168
    Anonimno
    Neaktivan

    Na zalost ne zivim u njegovoj blizini,a kad imam neko pitanje pitam Elvedina Pezica preko mail-a nekako u njega imam najvise povjerenja 🙂

    A od prijateljice mi je djed bio Imam,sad je u penziji,i kaze ona da i on po vaktiji klanja .

    #11169
    Anonimno
    Neaktivan

    Jel to onaj iz B.Krupe?

    #11170
    Anonimno
    Neaktivan

    Evo ti biografija :
    Rođen je 197? u selu ……. kod Viteza. Završio je islamski fakultet u Medini, na odsjeku šerijatskog prava. Nakon dolska sa studija u BiH je radio kao daija u džematu u Sanskom Mostu. Trenutno živi i radi u Sarajevu. Jedan je od najaktivnijih i najslušanijih bosanskih daija. Njegova predavanja nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Urednik je stranice Fetve.org, koja sada radi pod web portalom Minber.ba, a nedavno je izdao svoju prvu knjigu koja se zove ISLAMSKI PRIRUČNIK BRAČNE INTIME. Malo ali veoma lijepo i korisno djelo o mnogim pitanjima koja su jako bitna u svakoj bračnoj zajednici.

    Preuzeto sa : http://www.dersovi.net/predavaci/elvedin-pezic/

    #11171
    Anonimno
    Neaktivan

    Eh mashaAllah,odlicna preporuka…Predlazem ti da njega zamolis u ime Allaha da te poduci tewhidu,to ti je za sada najvaznije…A ako on nebi imao vremena,onda se usmeri na predavanja od Hafiza Muhammeda Porce,jer je i Porca jako ucen covjek…Molim Allaha Milostivog da te obdari ispravnim znanjem…Amin!!!

    #11172
    Anonimno
    Neaktivan

    Sada sam bio tamo na toj stranici.Cudi me da oni tamo na popisu predavaca nisu stavili najbolje nase iz BH,to jeste Muhammeda Porcu,Nusreta Imamovica i Bilala bosnica a ima ih jos i drugih samo sam za sada spomenuo ove koji su iz BH…

    #11173
    Anonimno
    Neaktivan

    Pitat cu ga bas sta on misli o vaktiji,i poslacu mu link ove knjige ako mogne da procita.
    A meni samo nije jasno u ovoj knjizi autor kaze da i oni koji izradjuju vaktije kazu da nisu tacne pa ih opet izradjuju,sto znaci da svjesno dovode namaz u pitanje prema njemu.
    A po nekom mom misljenju iako na vaktiji pise ranije vrijeme mislim da dodje vrijeme pravog namaza dok Mujezin prouci,ezan i dok se prouci dova poslje toga prodje otprilike 3-4 kad po mom misljenju nastupa vrijeme za namaz.

    #11174
    Anonimno
    Neaktivan

    Uskoro ce vrijeme od iftara,pa cu se sada iskljuciti,a ako se opet u buduce sretnemo ovdje na forumu,rado cu sa tobom opet komunicirati.Molim Allaha da nas sviju uputi Istini i da nas na Istini ucvrsti…Amin!!!

    #11176
    Anonimno
    Neaktivan

    Bili me mogao dodati na Facebook-u ako imas profil ?

    #11177
    Anonimno
    Neaktivan

    GejmerHari post=5908 wrote: Bili me mogao dodati na Facebook-u ako imas profil ?

    Nemam ja FB…

    #11178
    Anonimno
    Neaktivan

    Mslm. da imam neko rjesenje za ovo dok ne dobijem odgovor 🙂

    Klanjat namaze po vaktiji,al uz to povecat broj nafila,dok ne nadjem pravo rješenje 🙂

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 39)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.