Kur'an kao milost i lijek vjernicima

  • This topic has 2 odgovora, 2 glasa, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 1317 times
Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Autor
    Postovi
  • #11977
    Anonimno
    Neaktivan

    Kaze Uzviseni Allah u Svojoj casnoj knjizi u prijevodu znacenja:

    “Mi objavljujemo u Kur´anu ono što je lijek i milost vjernicima, a nevjernicima on samo povećava propast.” (Al-Israa, 82)

    Moje pitanje glasi: Kako je Kur'an milost i lijek vjernicima ? Zelio bih da objasnite kako i ako je moguce neka objasnjenje sadrzi primjere.

    Nadam se da cete se ukljuciti u diskusiju. Molim Uzvisenog Allaha da vam poveca znanje i uputu. Amin.

    #11982
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov robe Allah s.w.t. tise smilovo pa hurije milovo pa zar treba ovo komentarisati?
    Zar treba tevsir za jasne ajete?
    Ja nepoznam m*umina a koji nije ….
    Ma evo kako ja to vidim.
    Bismillahi,
    sura bekare prvi jaet: “elifllammim,ovo je knjiga u koju nema nikake sumnje,
    Uputstvo mutekin(bogobojaznima…)

    Kada ka ucim prvo cinim dovu Milostivome dami ucini Kur*an proljecem srca moga,svijetlom grudi moji,lijekom boli moje i odnosiocem moje brige i more,dami Kur*an ucini JASNIM,dame zashtiti od shejtana lanetullahi i njegovi weswesa,da ucim Kur*an ispravno i lijepo i daga lahko pamtim i dami oprosti greshke koje eventualno pravim uceci ga.
    Shtabi ja i svi mi bili da nemamo UPUTSTVA????????????
    Hvala Allahu koji ucini da znamo citati uputstvo koje nam je iz svoje milosti neizmjerne poslao.
    Milost je sa Kur*anom tolika da nejmam rijeci daje opishem a vjerujem da svi alimi svijeta kada bi pisali o toj milosti vjernicima nebi mogli ni blizu opsati tu milost.
    A lijek mili ahi samo pogledaj kada si nervozan kako Kur*an smiruje srce i kozu(u kozi su svi nervni zavrsheci)
    Samo pogledaj kako onima koji vjeruju Kur*an dijeluje kao lijek protiv dzinna danas Allah s.w.t. zashtiti od njih.
    Vidi samo kakoje lijek za dushu koju muci dunjaluk i dushu koja ima iskushenja veoma velika a vidi kako samo fatiha lijeci od akrepa i otrovnice a kako ihlas,felek i nas smanjuje bol na mjestu gdje boli itd….
    Naravno sve pobrojano je samo kod onih koji VJERUJU
    Dabi bio lijek i milost mora se biti VJERNIK. U :zastava1:

    #12014
    Anonimno
    Neaktivan

    Moje iskustvo sa lijekovitom moci Kur’ana je bilo najbitnije u drugoj godini rata kada sam izgubio osmogodisnju sestru koja se igrala ispred zgrade kada joj je cetnicka granata zivot odnijela. Majka me je tada tjesila i govorila kako je nasa Emina sada u Dzennetu i da je tamo bliza Allahu. Pricala mi je kako izgleda Dzennet i ja sam je uvijek zamisljao u njemu. I dan danas (19 godina kasnije), mislim o njoj kao o malom djetetu u tom predivnom okrugu. Kada mi lose krene citam Suru Muhammad, narocito prvih 19 ajeta. Napr. “… On neće poništiti djela onih koji na Allahovu putu poginu, i On će ih, sigurno, uputiti i prilike njihove poboljšati, i u Džennet ih uvesti, o kome ih je već upoznao. O vjernici, ako Allaha pomognete, i On će vama pomoći i korake vaše učvrstiti” (Muhammad, 4-7). Tako mene lijece rijeci Milostivog.

Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.