Lijecenje Medom i sta sve mozemo lijeciti medom.

  • This topic has 0 odgovora, 1 glas, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 7215 times
Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Autor
    Postovi
  • #6854
    Anonimno
    Neaktivan

    Šta sve možemo liječiti medom

    ——————————————————————————–

    Veoma čudne ali zato vrlo efikasne metode. Iskren da budem, prvo sam pomislio da je u pitanju šarlatanstvo. Ali kad čovjeka zaboli onda sve prihvati. Sve što sam do sada sa ove liste isprobao mogu reći da sam iznenađen pozitivnim uspjehom.

    ——————————————————————————–

    – Ako se uzme 100gr. meda sa saćem i u avanu izmiješa sa topljenim lojem iznad repa govečeta ili ovce pa tu mješavinu previjemo na krsta i tako nastavimo tri dana, potpuno nestaju bolovi u krstima.

    – Pijući rastopljeni med svi flekovi na crijevima potpuno se očiste.

    – Jesti med znači imati izvanrednu snagu i pamćenje.

    – Ako se med rastvori u toploj vodi i pije stvara se stolica.

    – Ako se med rastvori u hladnoj vodi i pije zaustavlja se stolica.

    – Upotreba meda pročišćava se krv i olakšava njeno strujanje po tijelu.

    – Med je jedini pravi lijek protiv lupanja srca.

    – Med izaziva olakšanje u stomaku, a šećer izaziva tegobu.

    – Med koji se pije vruć on se za 7 minuta miješa sa krvlju, a hladan za 20 minuta.

    – Kad se jede med stomak proradi i ne trebaju prašci za probavu.

    – Med otklanja bolove očiju. Čistim prstom premazati preko očiju.

    – Za malokrvne je med skladište krvi.

    – Za bolesti kostiju med je vanredni lijek.

    – Oboljeli od žutice ako ujutro i naveče jedu med za petnaest do dvadeset dana nestaće žutice.

    – Med odstranjuje zakrečenje živaca.

    – Med pomaže u rastu i tjelesnom razvoju djece.

    – Nervoznim osobama i onima koje nemaju sna jedući med smiruju se živci.

    – Onaj ko jede med ne može imati tvrdu stolicu niti može dobiti hemoroide.

    – Ako se med razmuti u slatkom mlijeku ubija pantljičare u crijevima.

    – Ako med premažete preko zagrijanog platna i zavijete preko vrata i grla, bolovi u grlu odmah prestaju. To se radi kod angine i kod prehlade krajnika.

    – Ako se izvjesna količina meda izmiješa sa višnjama i tom mješavinom ispira grlo, nekoliko puta dnevno, neprijatan miris iz usta odmah će nestati.

    – Med se upotrebljava kao lijek protiv bolesti “stalnih angina” zagnojene rane. To mjesto treba odmah premazati medom, a bolesniku treba dati da jede med 5 do 10 puta. Odmah će se osjećati poboljšanje.

    – Med kada se jede presijeca bolove u stomaku.

    – Rane u crijevima i želucu med odmah liječi. U toku sedmice treba jesti 4 kg meda. Ako je moguće po toliko pojesti u toku tri sedmice, sve skupa mjesec dana od čira na stomaku neće biti ni traga. Ovo sam isprobao lično na 97 pacijenata i na kraju na mojem djetetu, dobio sam 100% pozitivan rezultat pod uslovom da ne postoje neka druga oboljenja, odzdravljenje je apsolutno.

    – Ako bole leđa ili kičma mjesta gdje se osjećaju bolovi premažite sa medom, a preko toga pospite tucani biber u prahu, tako držite tri dana.
    Ako ovu terapiju primjenjujete prvi put onda postupak ponovite nakon nekoliko dana i bolova će nestati. Kronični bolesnici trebaju ovu terapiju ponavljati najmanje jednom godišnje, ili još bolje dva puta u godini za siguran rezultat.

    – Ubod pčela je lijek protiv reume, treba povremeno dopustiti da pčela izujeda reumatično mjesto ili dio tijela gdje se osjeća reuma.

    – Djeca koja mokre u postelju treba da jedu med pa će im prestati mokrenje.

    Prof. Dr. Kolosau , Istanbul, Turska

    * Liječenje medom
    Prevedeno sa Turskog jezika od Turskog liječnika u Istambulu koji je na svojim pacijentima isprobao ljekovitost meda.

    Attached files

Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.