Mahdi a.s. je ovde

  • This topic has 4 odgovora, 4 glasa, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 678 times
Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Autor
    Postovi
  • #6713
    Anonimno
    Neaktivan

    U Ime Allaha Milostivog, Samilosnog
    Sve hvale pripadaju samo Allahu-u Gospodaru svetova

    Jevandjelje po Mateju, glava 24
    44 Zato i vi budite spremni; jer u koji cas ne mislite docice Sin coveciji
    45 Ko je dakle taj verni i mudri sluga kog je postavio gospodar njegov nad svojim domasnjima da im daje hranu na obrok?
    46 Blago tom sluzi kog dosavsi Gospodar njegov nadje da izvrsuje tako
    47 Uistinu vam kazem: postavice ga nad svim imanjem Svojim

    A sin coveciji i mudri sluga koji ce vladati nad svim imanjem Njegovim je Imam Mahdi a.s.
    I Mahdi je dosao.

    Neka vidite Boga u svemu, sa svime, posle svega i pre svega, dok ne uvidite Boga, a onda se veo ukloni pa sve vidite kroz Njega, pa pokazateljii ne budu vodilje ka ociglednom, nego ocigledno vodi do pokazatelja.
    Imam Ahmed al Hassan a.s.

    Jovanovo otkovljenje glava 14
    1 I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.

    Jagnje je Imam Mahdi a.s. A 144.000 je broj Poslanika i Verovesnika i Zamenika od Pocetka Zemlje pa do kraja. I to su njihovi poslanici u ovom dobu, Poslednjem vremenu pred sam kraj. I on je njihov vodja.
    “nije bilo naroda kome nije došao onaj koji ga je opominjao.” Kur’an 35:24

    A kad ce kraj biti, to zna samo moj Gospodar i niko drugi.

    I Imam Mahdi a.s. ce napuniti Zamlju Pravdom Bozijom i Mirom Njegovim, isto kao sto je napunjena nepravdom i patnjom. A Isus a.s. ce takodje biti ovde i on ce ubiti dajjala (anti-hrista = anti-mesiju) i molice se iza Imam Mahdija a.s. i vladace zajedno sa njim, sve do svoje smrti.

    Isus a.s. je Allah-ov Poslanik, Duh Njegov. Kao sto je Mosije a.s. Rec Njegova, a Muhamed sawas. Lice Njegovo.
    Lice kojim je pogledao Kreaciju.

    Jer je sve stvoreno osim Njega. I sve ce se zavrsiti osim Njega. Jer je On Vecan i Svojom Miloscu je pogledao Svoju Kreaciju. A ne Kaznom svojom. Jer je On Sebi propisao da je Njegova Milost ispred Nejgove Kazne.

    On ne moze da umre niti da nestane. I nema pocetak niti kraj. On je iznad vremena, jer je vreme Njegova Kreacija. On je Milostiv, Samilostan, Uzisen, Veliki, Beskonacni, Snazni, Gospodar… Svi razliciti Atributi Njegovi su Jedno, i to Jedno nema kraj, ni pocetak, ni vreme, ni prostor. Jer su vreme i prostor svrseni, i limitirani a On je Vecan i nema granice za Njega. Zato sto je On Jedan. I to ne numercki jedan, zato sto kad postoji jedan postoji i dva. Nego Jedan Nedeljivi i Jedan Koji nema drugog pored Njega Jednog.
    A to je sve ono cime je On odlucio da pogleda Svoju Kreaciju. Da bi mogli da Ga molimo Imenima Njegovim i Atributima Njegovim da nam pomogne i da nas popravi, jer smo mi siromasni a On je Bogat i nema kraja. A Njegovi Atributi su Jedno, pored Koga nema drugog Osim Njega. I svi Oni se sabiraju u Jednom. Jednom Vecnom i Zivom. I to je Sustina i On je Allah.

    Allah je Jedan Bog, gde nema drugog osim Njega, a Ime Allah samo je Sustina kojom se On pikazao Svojoj Kreaciji. Da mozemo da ga molimo Imenima Njegovim i Atributima Njegovim. Da mozemo da Ga znamo. “A stvorio sam ljude i džinne jedino da Me obožavaju.” Kuran 51:56 A obozavati znaci znati.
    Sustina kojoj mi treba da idemo da pokusamo da razumemo i da Ga znamo. Da ispunimo svoje nedostatke, i svoju tamu svetloscu. Jer sve ima tamu manje ili vise, osim Njega. On je sama Svetlost koja nema ni tackicu tame. A ni to nije Istina i Realnost.
    Istina i Realnost jeste ON. ON koga nikada ne mozemo razumeti niti znati.
    ON JESTE. To je Istina i Realnost. I mi znamo samo onoliko koliko nam On da da znamo. A to sto mozemo da znamo jeste Jedan Bog Allah, gde nema drugog pored Njega. I to je samo Sustina.

    Isus a.s. je Duh Njegov. A Njegova vera je Islam. Tako je je i vera Isusa a.s. Islam. Jer je Islam Istina. Islam znaci pokaravati se samo Njegovoj Volji. Zato pogledjte bolje jer “Onoga dana kada neki predznaci od Gospodara tvoga dođu, nijednom čoveku neće biti od koristi to što će tada verovati, ako prije nije verovao ili ako nije, kao vernik, kakvo dobro uradio” (Kur’an 6:158)

    Ovo vreme je vreme Pojave. Pojave svega sto je bilo dobro u svom vremenu koje je proslo, i pojave svega sto je bilo lose. I oni ce se sukobiti. Jer je to Volja Njegova.

    Dokazati nesto nekome na ovom forumu ili na ovom svetu, koji nece sam da potrazi i da pokusa da razume i otvori svoje srce Njemu, je uzaludan posao.
    Na Njega ne utice to sto neko veruje, niti to sto je neko nevernik. “Hvaljen neka je On i vrlo visoko iznad onih koje Njemu smatraju ravnim!” Kuran 30:40
    Samo na nas utice, na nas koji smo nista i koji, ako Bog da, pobedimo svoj ego i svoje zelje a onda ne zelimo ni da postojimo, jer je greh postojati kad On Postoji u Svojoj Savrsenosti i Velicini.

    Zato se necu dokazivati, nego iznosim ono sto je istina, a to nije moje misljenje i moj stav, nego su to reci Imama, onog koji je Izabran od Boga da donese Njegovu Volju na Zemlju.

    Nema znanja koje drugi od mene otvara, i nema tajne koju drugi od Al Mahdija zatvara.
    Imam Ali a.s.

    Imam Ahmed Al Hassan a.s. je Mahdi (prevod reci. onaj koji izvodi na pravi put). I Imam. I sin Imama Mahdija a.s. i njegov zamenik i jagnje i sin coveciji. I on je ovde, i zove nas.
    Mnogi dokazi i pokazatelji su tu da nam pokazu, ako Bog da pisacu o njima, ali Onaj koji vodi tvoje srce je Onaj Koji je daleko iznad pogleda i pomeranja. Hvaljen neka je On.
    Hrsicani kazu da Bog dolazi i odlazi, da dolazi na oblaku, i da je to Isus a.s., i napravili su od njega Allaha. Da Apsolutno Bozanstvo uzme oblik i bude u ljudskom telu i radeci ovo su najavili Njegovu nesavrsenosti i da On ima potrebu da ide i da bude negde, a On je iznad toga, mnogo iznad. On je iznad svih potreba. Sve treba Njega, a On ne treba nista. Jer je On sve stvorio, sve, i nema nikoga osim Njega. “Sve će, osim Njega, propasti!” Kuran 28:88

    “Tražim zaštitu Gospodara ljudi, Vladara ljudi, Boga ljudi, od zla šejtana-napasnika, koji zle misli unosi u srca ljudi – od džina i od ljudi!” Kuran 114:1-6

    #6716
    Anonimno
    Neaktivan

    Isa post=890 wrote: U Ime Allaha Milostivog, Samilosnog
    Sve hvale pripadaju samo Allahu-u Gospodaru svetova…

    SubhanAllah, jesi li procito svoj post? Jesi li svestan onoga sto si postirao? c c c c c

    P.S. javore da nisi mozda ti???

    #6719
    Anonimno
    Neaktivan

    Još si nam ti falio sa šupljim pričama o šijitskim mušricima koji se proglašavju Mehdijima!

    #6723
    Anonimno
    Neaktivan

    Nema zablude bez slijepih sljedbenika! U šta sve ljudi neće vjerovati, da Allah sačuva.
    Na ovom forumu se odgovara na zablude, ali mi nemamo vremena da odgovaramo na svačije umobolije. Primi islam, Isa, spasi sebe!

    #6727
    Anonimno
    Neaktivan

    hvala allahu gospodaru svjetova koi nam je dao svoju blagodat islam upotpunjen i savrsen skoim je on zadovoljan.
    hvala allahu gospodaru svjetova koi nam je slao resulullaha sallalahu alejhi ve sellem. nas putokaz je kuran i sunnet sesulullaha salallahu alejhi ve sellem.ali radi allahu anhu je bio jedan od pravednih halifa i imam ehlissunnavelgemaa on je dao beja ebu bekra radi allahu anhu a zatim omera radi allahu anhu a zatim osmana radi allahu anhu.kjafiri murtedi munafici svisu nasrlili na ovaj forum zasto…?
    ali radi allahu anhu je rekao ( ako zelis da znas gdjesu najbolji megu muslimanima pogledaj u kome pravcu lete strele kjafira)
    :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1:

Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.