Muftijina zakletva na poštivanje taguta!

  • This topic has 58 odgovora, 16 glasova, and was last updated prije 11 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 8764 times
Pregledavate 14 postova - 46 do 59 (od ukupno 59)
  • Autor
    Postovi
  • #8993
    Anonimno
    Neaktivan

    Dobro ima li ovdje iko razuman a sa funkcijom moderatora/administratora?

    Ahi… SubhanAllah…

    Ovo wallahi ne ide na hajr.

    Vjerujem da si u pravu.

    A oni koji ocekuju javnu prodaju knjiga shejha al Maqdisija i nasih daija od svakog muslimana i na svakom mjestu, kokos bolje rezonuje stanje sigurnosti muslimana od njih.

    Ejvaa, ovo je za mene previše, Allah ti dao svako dobro, još na početku tvog posta sam shvatio da nema hajra ova rasprava. Za vrijeđanje i ostale niske udarce, nisam zainteresovan.

    A ako vec mislite da ste u pravu, onda uzmite materijal shejha, isprintajte i iskopirajte i dijelite i prodajite javno. Tagutski psi ce biti vase prve musterije./quote]

    Eto ahi, čisto da imaš informaciju, i to se odradilo… a ne razumijem ahi, kako će mo prodavat ostale knjige ”po mesdžidima” koje su ”opasnije”, koje jasno govore, ko je tagut i kako ga se treba odreći? Nije teško ahi shvatiti da nismo svi isti, i svakako da nije obaveza etiketirati ga kao sektaša.

    nije vise potrebno da neki pljuju po ovoj dawi i njenim nosiocima pa da se na njih upozorava, dovoljno je postalo da ne promovira ovu dawu ili da, o “musibeta”, bude u dobrom odnosu sa nekim od neistomisljenika.

    Ahi, svakako da ima razlike između onih koji pljuju ovu davu i onih koji to ne rade ali su u ”dobrom” odnosima sa pljuvatorima.
    Kako bi većina reagovala kada bi se kod Imamovića pojavljivao Nedžad Balkan, i održavao po koji ders, dok, s druge strane nema nikog od daija koji se protive Balkanu, hajde da kažemo da se Balkan viđa sa Bilibanijem, ali, ne kako bi rješavali moguća međusobna razilaženja.
    Šta bi pomislili ahi moj, ti i ja, koji se pripisujemo davi na kojoj su Imamović i Bilibani? Zar bi se tu imalo mjesta za nekakvo ”mudro” razmišljanje.
    Mogli bi pisati i pisati o ovoj temi, ali kada jedna rasprava ne vodi ka ”hajru” (između ostalog skrenulo se i sa teme), jer poneka braća zbog svojih emocija prvo što postiraju je vrijeđanje, dok druga braća ne obraćaju pažnju na postove i ”dokaze” koji se iznose, za ili protiv, izbjegavaju odgovoriti na pitanja, itd. kako onda raspravljati na takav način i sa takvom braćom. Iako tvrde da im je stalo do ovog menhedža i da slijede davu Imamovića, Bilibanija, Bosnića i ostalih…

    Tewba vam je sada potrebnija od zraka koji disete, al valja prelomit svoj nefs i kibr pa to srcem spoznat!

    U pravu si, jer ko napada, bilo Porču, bilo Imamovića, bilo Ljakića, bez dokaza, valja se pokajati, jer to ne radi niko od naših daija, a prijašnje generacije i da ne spominjem.

    Brate guverner ako tebe zanima dali ima ili ne mozes sam tako uraditi i istraziti, vjeruj mi mene to ne zanima, ono sto moze svako vidjeti je da se na portalu hafizovog dzemata nalaze i shejh Idrizova i shejh Nusretova predavanja i jos mnogih daija a ako neko zeli dublje da istrazuje i provjerava srecan mu put.

    U redu ahi Halide, ja sam lično primijetio da nema, ali kako se smiješ zalagati za nešto što te ne interesuje. Tako haman niko nije postupao, a ni daije kojima se pripisujemo, zar Bilibani i Ebu Idriz nisu posjećivali svoje oponente, kako bi stvari bile jasnije? Nastaviš li takvim razmišljanjem, sam ćeš sebi nanijeti zlo, jer si dužan ahi moj tragati za istinom.

    Shodno tome da sam video postirao kako bi se ukazalo na ”vjerskog lidera”, očekujem od braće da eventualno komentarišu o dotičnom videu, ne skrećući na ovog ili onog. A ako se nekome skreće neka otvori novu temu. Jer ne bih da budem sebeb, nečijih rasprava…

    Halalite na mogućim uvredama, toliko od mene na ”ovoj” temi,
    esselamu alejkum ve rahmetulahi ve berekatuhu.

    #8998
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama post=3424 wrote: Da se vratimo na temu,

    Esselamu alejkum ve rahmetulahi ve berekatuhu!

    Ahi, kako bi mogao stupiti s tobom u kontakt, prive?
    Razlog: materijal koji postiraš.

    :barek:

    #9007
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=3420 wrote: Dobro ima li ovdje iko razuman a sa funkcijom moderatora/administratora?

    Ovo wallahi ne ide na hajr. Pojedinci nisu uspjeli naci vremena pa pokupiti bar 10% sahih znanja od Porce Muhammeda, ali su nasli vremena da tumace njegov ‘ljupak’ odnos sa ovim ili onim neistomisljenikom i shodno tome tumaciti njegov menhedz. Covjek koji ovu dawu nije nikada po zlu spomenuo, niti ikada od nje odvracao, njega ste nasli resetati i jos mislite da cinite ibadet! Tako mi Allaha daleko ste od ibadeta, a shejtan vam dahce u nozdrve!

    A oni koji ocekuju javnu prodaju knjiga shejha al Maqdisija i nasih daija od svakog muslimana i na svakom mjestu, kokos bolje rezonuje stanje sigurnosti muslimana od njih. A ako vec mislite da ste u pravu, onda uzmite materijal shejha, isprintajte i iskopirajte i dijelite i prodajite javno. Tagutski psi ce biti vase prve musterije. Zar je toliko tesko shvatiti da tezinu ove dawe ne moze podnijeti svaki musliman, zar je to obaveza odmah ga etiketirati kao murdzijskog sektasa?! Znaci po pojedincima (najglasnijim ovdje) nije vise potrebno da neki pljuju po ovoj dawi i njenim nosiocima pa da se na njih upozorava, dovoljno je postalo da ne promovira ovu dawu ili da, o “musibeta”, bude u dobrom odnosu sa nekim od neistomisljenika.

    Tewba vam je sada potrebnija od zraka koji disete, al valja prelomit svoj nefs i kibr pa to srcem spoznat!

    To je ono o cemu shejhovi uvijek upozoravaju, ali je pojedincima ovde izgleda cilj optuzivanje svakog za sve i svasta ukljucujuci i jednog od najboljih hafiza i daija, pokusaj diskreditacije hafiza (iako im to nikad nece uspijeti), neosnovana sumnja da hafiz nije na nasem menhedzu (koliko znamo jedan je menhedz a to je menhedz poslanika s.a.w.s) a hafiz koliko se moze jasno vidjeti da ga Allah nagradi je na menhedzu poslanika s.a.w.s. Njegove aktivnosti u pogledu dawe su jako zapazene sto se moze primjetiti po konstantnom rastu broja dzematlija.

    Brate guverner, tragati za istinom nije “gledati dali ima predavanja od shejha makdisija ili nema u knjizari kod porce” (nisam primjetio ni da ih ima javno ni u susednom dzematu,) ili dali se sastajao sa ljakicem i dali su se smejali Subhanallah, vec je traganje za istinom da poslusas sve njegove dersove i predavanja, da pogledas sve njegove aktivnosti i zasluge u pogledu dawe i ako imas dokaz iz Kurana i sunneta da nesto tu nije u redu, onda brate guverner ces lijepo otici kod hafiza pa mu to prijedociti ako vec imas toliko znanja da bi mogo ocijeniti ko je na menhedzu a ko nije. A ne ovako iz ledza, pod nepoznatim nickom, ne zaboravi da je Allah sveznajuci, zato se boj Allaha i postuj ucenije od tebe, kloni se onoga sto bi moglo biti uzrok razdora medzu bracom.
    A Halid se zalaze za Kuran i sunnet, iskrenost i pravdu.

    #9015
    Anonimno
    Neaktivan

    @guverner

    We Alejkumus Selam we Rahmetullahi we Berekatuhu brate,

    Ne znam kako bi mogli stupiti u kontakt, jer na ovom forumu i nije pohvalno objaviti svoj email, ime i prezime na fb-u ili nesto drugo, ti smisli nacin i javi 🙂

    :barek:

    #9020
    Anonimno
    Neaktivan

    Selam alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu.

    Halalite braćo što nisam na temi, no samo da vas pitam zašto stalno ”dajete” minuse bratu sa nickom Halid ibn Velid, čemu tolika mržnja/nepoštivanje ili šta već…? Pa subhanAllah ne moramo se slagati svi u svemu, al’ ipak smo braća i DUŽNI smo da se volimo u ime Allaha azze ve džell. U ulozi neutralnog posmatrača čovjek stiče dojam da su odnosi ovdje neprijateljski (nedao nam Allah).
    Ako je nekome važno, reći ću da ne slušam daije Zijada, Safeta itd., ali to ne znači da mi moraju biti na meniju svaki dan, danas ću ruku.. sutra nogu..pa tako dok mesa ne ostane. Braćo zar ne znate da iz šatora u kojima se čuje rasprava dolazi poraz, zar ne želite kuću u Džennetu koju nam poslanik salallahu alejhi ve selleme obećava ako ostavimo raspravu? Tako vam Allaha izmirite se, a ako ne možete onda prekinite raspravu i udovoljite Allahu,a rasrdite šejtana lanetullahi alejh. Halalite ako je neko zamjerio, ja vama halalim i tako mi Allaha Gospodara nebesa i zemlje sve vas volim i sve bih vas volio upoznat, budite milostivi jedni prema drugima.. to je naš put.

    #9021
    Anonimno
    Neaktivan

    Alejkumu selam brate White :barek:

    Verovatno pojedincima (moze se pretpostaviti o kojim pojedincima se radi) ne stima sto Halid propagira pravdu, iskrenost, cvsrte bratske veze, zajednicko angazovanje na polju dawe, slijedzenje Kurana i sunneta u svim aspektima, postovanje shejhova i daija od strane muslimana, postovanje i medzusobno uvazavanje brace, cuvanje Allahovih granica, opreznost oko neprovjerenih glasina, cuvanje od potvora i fitni na Allahove robove itd.
    Ali su zaboravili brate jednu stvar da je rejting kod Allaha prioritet i da Halidu minusi ovde nisu bitni, Halidu je bitno da Allahova rijec bude gornja i da Gospodar Velicanstveni bude zadovoljan sa mnom, da Islam slijedimo u svim aspektima i budemo cvrsti i ustrajni u tome, a neki misle da ce me tim “minusima” diskreditovati na forumu.

    Slazem se apsolutno brate White i imas moju podrsku i postovanje.
    Verovatno si primjetio da ovde pojedincima nije stalo do islamskog bratstva kao sto je nama, druzenja u ime Allaha, medzusobnog uvazavanja i uzdizanja Allahove vjere vec do licnih interesa, stvaranja razdora medzu bracom izlivanje srdzbe i drskosti samo zato sto se neko ne slaze sa misljenjem tih pojedinaca, takvi su isuvise zauzeti svojim nefsom da bi nekog smatrali bratom i iskazivali uzajamno postovanje.

    Molim Allaha da nam se smiluje i ucvrsti nas na Pravome putu.

    #9026
    Anonimno
    Neaktivan

    @White Allah te nagradio na nasihatima.

    @Halid ibn Velid ako se neko ne slaze stobom ovde, ne znaci da im nije stalo do Islamskog bratsva, a posto za sebe kazes da se boris za pravdu, da Allahova rijec bude gornja, onda zasta se mi ostali borimo. Ja mislim da je ovo razlog sto dobijas minuse, zato sto mislis da ko sta god napise da je tebe prozvao.

    Ja se slazem da se ove prepirke u ime Allaha zavrse, jer nam je prece da svoju enegriju trosimo na bitnije stvari, od toga da se ovde nadmudrujemo, i svako se bori da dokaze da je on u pravu, a ne da uzdize istinu.

    Dzezakumullahu hajren

    #9030
    Anonimno
    Neaktivan

    Opet se skreće sa teme. Ubuduće ćemo se truditi da svako skretanje, inšaAllah, sankcioniramo dodijeljivanjem negativnog poena u Reputaciji.

    Brat Halid možda ima problema sa predstavljanjem svojih stavova, a možda je i previše uporan u dokazivanju, međutim, dobijeni negativni poeni mogu ukazivati na poželjnost preispitivanja stavova i/ili načina vođenja komunikacije sa ostalima, kada je Halid u pitanju. Naravno, Halid nije jedini na koga s eodnose gorepomenute riječi.

    Sve u svemu, neka rasprave na ličnom planu prestanu i fokusirajte se na temu o kojoj se raspravlja.

    Allah vas nagradio na razumijevanju!

    #9034
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja se slazem da treba prestati sa prozivanjem i raspravom, meni to nije bio nijjet, ali su drugi skrenuli sa teme pa sam i ja ”izleteo iz shina”. Neznam kako se zasluzuje plus i minus he-he, mislim na reputaciju.

    Halid ima problema sto je izgleda umislio da je on stub foruma, neka mi halali ako grijesim, ali je vidna njegova tvrdoglavost.

    #9035
    Anonimno
    Neaktivan

    Baš mi je drago što će rasprave inšaAllah završiti! Brate RPG halali jos jednom za skretanje teme, no samo sam htio zahvaliti i usput vas pozvati ko je blizu da inšaAllah dodje na ders Bilala Bosnića u mesdžidu u Sarajevu večeras izmedju akšama i jacije. Allah vam dao svako dobro. Amin.

    #9039
    Anonimno
    Neaktivan

    Muhammed_8 post=3473 wrote: Ja se slazem da treba prestati sa prozivanjem i raspravom, meni to nije bio nijjet, ali su drugi skrenuli sa teme pa sam i ja ”izleteo iz shina”. Neznam kako se zasluzuje plus i minus he-he, mislim na reputaciju.

    Halid ima problema sto je izgleda umislio da je on stub foruma, neka mi halali ako grijesim, ali je vidna njegova tvrdoglavost.

    Halalim brate, i samo jos ovo da te podsijetim Halid se ne oholi ima svoje misljenje i svoj stav i trudim se da moje misljenje bude uvijek u skladu sa Kuranom i sunnetom, Halid odrzava bratske odnose i voli Istinu, pravdu i iskrenost i nije “stud ovog foruma” stub mogu biti moderatori i administrator, Halid je samo musliman i obican clan foruma. Nadam se da ces shvatiti a reputacija mi nista ne znaci u odnosu na Allahovu vjeru i Njegovo zadovoljstvo.

    Molim Allaha da nas sve ucvrsti da budemo ustrajni na Istini a daleko od lazi i zablude.

    #9073
    Anonimno
    Neaktivan

    Poslusajte malo ovog pokvarenog lazova sta prica, samo je masta jedno a realnost drugo.

    #9074
    Anonimno
    Neaktivan

    Posto sam novi ovdje na forumu,a pravila su da se ne predstavljam,drzacu se tih pravila.(Iako bih radije htio da svi znaju ko sa kim prica).Eh,a sto se tice ovog muftije,pa ja se pitam da li je i kada je uopste bio u Islamu.Pratio sam ove njegove budalastine,od samog njegovog kandidiranja i nisam ama bas nista kod njega pametno uocio.On je sa ovim pokusajem da se predstavi kao jedini spasilac Srbije i njihovog naroda,u svom nevjerstvu otisao jos dalje.Ovakav sarlatan bi srbima bolje posluzio da je kojim slucajem humorista,mislim da bi napravio vecu karijeru od Ckalje.U savakom slucaju za mene je on opasan tagut koji ipak ima neke svoje zabludjele sljedbenike.Molim Allaha Jedinog da uputi na pur Istine one koji su za Uputu,a ON to najbolje zna.Amin!!!

    #9101
    Anonimno
    Neaktivan

    Dobro si rekao Budalaštine, LOL, mislim da je je svaki komentar suvišan

Pregledavate 14 postova - 46 do 59 (od ukupno 59)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.