Omalovažavanje neistomišljenika

  • This topic has 6 odgovora, 5 glasova, and was last updated prije 11 years, 1 month by Anonimno. This post has been viewed 1498 times
Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Autor
    Postovi
  • #15432
    Anonimno
    Neaktivan

    ( Najnoviji napad i omalovažavanje šejha Bosnića od strane uredništva časopisa Saff )


    šejh Bilal Bosnić dokazani borac za tevhid i istinu, Allah mu dao svaki hajr

    Ilegalni minber
    Pamet nipošto nije skupa!

    Neko je upitao Abdullaha bin Mubareka: “Šta je poslije islama najbolji dar koji je poklonjen čovjeku?”.
    On mu odgovori: “Zdrav razum”. Uistinu ove predaje mogli smo se uvjeriti ovih dana slušajući nerazumni govor
    Bilala Bosnića, koji je izrekao na hutbi u nekom inproviziranom mesdžidu. Naravno, riječ je o hutbi čiji sadržajsu prenijeli skoro svi mediji u Bosni i Hercegovini i regiji a tiče se Bilalovih nebuloza oko pretpostavljajućih obaveza
    koje bi trebali ispunjavati naše komšije Srbi i Hrvati da bi mogli živjeti u miru i slobodi u našoj, muslimanskoj
    islamskoj državi. “Mi nemamo problema da nam prvi komšija bude Srbin ili Hrvat, ne smijemo njegov imetak dirati,ne smijemo dirati njegovu čast, ne smijemo njegovu krv prolijevati ako je on pod okriljem islama. On ima pravo da ostane u svojoj vjeri i njegove obaveze prema takvim povlasticama koje on ima u našem društvu jeste da samo bude lojalan i da jednom u godini,
    ako bude imao mogućnosti, odvoji onoliko koliko halifa odredi, kao što su Osmanlije odredile Srbima 10%. Jedan dan u godini da bogataši donesu od svog imetka 10 % posto i onda su mirni, niko ih ne smije dirati i niko”, rekao je Bilal Bosnić na spomenutoj hutbi. Citiranu misao Bosnić je pripisao islamu i na taj način dao odličan poklon domaćim medijskim lovcima na senzacije.

    Odmah je uslijedio montirani naslov “Vehabije traže harač od Srba i Hrvata”. Poklon koji
    im je pružio [b]bezrazumni[/b] Bilal Bosnić majstori antiislamske propagande na
    najbolji način su iskoristili. Nažalost, Bilal Bosnić nije usamljen u širenju nerazumnih i štetnih poruka. Da
    stvar bude još gora, Bilal Bosnić i slični mu bezrazumnici, umjesto da shvate da njihova priča, kao što je citirani dio Bosnićeve hutbe, donosi samo štetu svim muslimanima, oni se hvale ogromnom medijskom popularnošću. To znači da uskoro slijedi set novih gluposti iz njihovih nerazumnih mozgova.

    Pamet nipošto nije skupa

    ……………………………………………….

    Iako se ne slažem sa izjavama šejha Bosnića, Allah mu dao svako dobro, jer mi ne živimo u muslimanskoj a pogotovo islamskoj zemlji niti imamo halifu pa da se uzima od imetaka nemuslimana ipak smatram da ovaj tekst gdje se za gore navedene dijelove iz govora šejha kaže da su “nerazumne i štetne poruke” zatim “nebuloze” a on se etiketira kao ” bezrazumnik” prelazi svaka granicu dobrog ukusa i islamskog edeba prema bratu muslimanu.
    Brat u islamu, borac za sunnet Resula alejhi salatu ve selam se etiketira kao “bezrazumnik” a pobornici novotarija i dalaleta se proglašavaju braćom…..još malo pa će se i prema rafidijama početi pisati kao o braći muslimanima, da Allah Uzvišeni sačuva pokvarena jezika i ružnog govora.

    #15434
    Anonimno
    Neaktivan

    Zanimljiva logika: Mi cemo sve pljuvati odreda, svima cemo govoriti ruzne rijeci, a kada nama neko nesto ruzno kaze, onda cemo moralisati. Haj otidji na temu o terorizmu i islamu i pogledaj sta su meni braca napisala nakon sto sam postavio pitanje u vezi toga. Nikoga nisam uvrijedio, niti sam ruznu rijec rekao, a prozvan sam od munafika pa do sije, sufije i koga li vec.

    Pocisti prvo u svojoj avliji pa kreni cistiti dalje.

    #15435
    Anonimno
    Neaktivan

    Šta je to “nerazumno” govorio, ili “pogriješio” u svom govoru, odnosno šta je u suprotnosti sa šerijatom ? Donesite dokaz, ako istinu govorite !

    Jasno se razumije u kontekstu da šejh Bilal navodi primjer džizije kako bi izgledao u Bosni da je na snazi Šerijat, a to dokazuje između ostalog dio rečenice “odvoji onoliko koliko Halifa odredi”, a mi nemamo Halife trenutno u Bosni – pa je svakom razumnom jasno o čemu priča uvaženi šejh Bilal.

    U Muslimovom Sahihu od Ebu Hurejre se prenosi da je Poslanik sallallahu alejhi ve sellem rekao: Zabranit će se Iraku njegov dirhem, i zabranit će se Šamu njegov dinar, a zabranit će su i Misiru (Egiptu) njegov irbid i dinar, zatim ćete se vratiti na stanje u kojem ste bili.

    Dovoljno je insanu grijeh da omalovažava svoga brata !

    #15438
    Anonimno
    Neaktivan

    Pošto se osjećam prozvanim radi dijela članka u kojem se govori o bezrazumnim hvalisaocima obratit ću se sa par rečenica.
    Za polunovinare časopisa Saff ispoljavanje tevhida ‘šteti muslimanima’ pa zašto da nas čudi kada kažu da ovaj govor Bosnića šteti muslimanima?

    Šejtanski avaz je htio da ocrni Bosnića a Allah je okrenuo spletku protiv njih na način da je tu njegovu hutbu pregledalo preko 40 hiljada ljudi što je otprilike 10-ogodišnji tiraž nacionalističkog časopisa Saff.Prema tome ja mislim da je ovo obični izliv ljubomore nekog zavidnika.I da Allah od tih 40 hiljada uputi samo jednog na pravi put,pa zašto se nebi radovao i hvalisao?

    Što se tiče dijela gdje ovaj ‘dušebrižnički’ nacionalistički časopis kaže da brine za sigurnost muslimana,možda bi im povjerovao da su se oglasili kada je nedavno na muslimane bačena bomba od strane grupice četnika i kada je druga skupina muslimana uznemirivana od terorističke policije RS-a dok su išli na dženazu majke gore-spomenutog daije.

    Ali prema onome koliko ja znam da nisu,onda smatram da je ova hutba bila samo povod za novi napad ovog nacionalističkog časopisa na našeg cijenjenog islamskog misionara a i davu koju zastupa.

    Da su oni razumni shvatili da neprijatelji Islama uvjek nađu nešto čime bi opravdali napad na Islam i muslimane, pa prema logici ovog nacionalističkog časopisa mi trebamo ostaviti sav govor Istine da nas neprijatelji Islama nekada nebi prozvali.A da se primjetiti da su novinari ovog nacionalističkog časopisa upravo krenuli tim put.

    A, uistinu oni su bezrazumni, ali ne znaju.” (2:13)

    #15439
    Anonimno
    Neaktivan

    carskaVojska post=10642 wrote: Zanimljiva logika: Mi cemo sve pljuvati odreda, svima cemo govoriti ruzne rijeci, a kada nama neko nesto ruzno kaze, onda cemo moralisati. Haj otidji na temu o terorizmu i islamu i pogledaj sta su meni braca napisala nakon sto sam postavio pitanje u vezi toga. Nikoga nisam uvrijedio, niti sam ruznu rijec rekao, a prozvan sam od munafika pa do sije, sufije i koga li vec.

    Pocisti prvo u svojoj avliji pa kreni cistiti dalje.

    To si sto si postavio nije bilo samo pitanje, vec neutemeljena provokativna kritika sa ciljem da zadovoljis neke tvoje stavove ili misljenja. To moze svako vidjeti i uveriti se, necu ovde da kopiram to sto si pisao jer ne zelim raspravu i udaljavanje od teme. Vidis koliko je ova stranica pravedna za razliku od nekih sufijskih stranica sa forumima, govoris da se ne slazes sa stavovima brace na forumu, napadas neosnovano bracu pa i shejhove (zadnji primjer shejha Nusreta) i opet nisi dobio ban i uprkos svemu tome ti i dalje po starom. Nazvali smo te munafikom, sufijom zato sto si pokazao takve reakcije, misljenja i stavove koji djeluju prilicno munaficki. Eto inshallah da sam ja pogrijesio. Ako vidim kroz tvoje stavove da sam pogrijesio ja cu najiskrenije traziti halala.

    #15441
    Anonimno
    Neaktivan

    TALIB post=10646 wrote: Pošto se osjećam prozvanim radi dijela članka u kojem se govori o bezrazumnim hvalisaocima obratit ću se sa par rečenica.
    Za polunovinare časopisa Saff ispoljavanje tevhida ‘šteti muslimanima’ pa zašto da nas čudi kada kažu da ovaj govor Bosnića šteti muslimanima?

    Šejtanski avaz je htio da ocrni Bosnića a Allah je okrenuo spletku protiv njih na način da je tu njegovu hutbu pregledalo preko 40 hiljada ljudi što je otprilike 10-ogodišnji tiraž nacionalističkog časopisa Saff.Prema tome ja mislim da je ovo obični izliv ljubomore nekog zavidnika.I da Allah od tih 40 hiljada uputi samo jednog na pravi put,pa zašto se nebi radovao i hvalisao?

    Što se tiče dijela gdje ovaj ‘dušebrižnički’ nacionalistički časopis kaže da brine za sigurnost muslimana,možda bi im povjerovao da su se oglasili kada je nedavno na muslimane bačena bomba od strane grupice četnika i kada je druga skupina muslimana uznemirivana od terorističke policije RS-a dok su išli na dženazu majke gore-spomenutog daije.

    Ali prema onome koliko ja znam da nisu,onda smatram da je ova hutba bila samo povod za novi napad ovog nacionalističkog časopisa na našeg cijenjenog islamskog misionara a i davu koju zastupa.

    Da su oni razumni shvatili da neprijatelji Islama uvjek nađu nešto čime bi opravdali napad na Islam i muslimane, pa prema logici ovog nacionalističkog časopisa mi trebamo ostaviti sav govor Istine da nas neprijatelji Islama nekada nebi prozvali.A da se primjetiti da su novinari ovog nacionalističkog časopisa upravo krenuli tim put.

    A, uistinu oni su bezrazumni, ali ne znaju.” (2:13)

    Brate Talib njihova zavist i ljubomora su jedan od kljucnih razloga njihovih jadnih tekstova punih potvora, vrijedjanja i netrpeljivosti. Takodje se moze primjetiti da je jos jedan od razloga strah saffovca od taguta i tagutskih medija (saffovci misle ako samo sute i stapaju se u demokratske krugove da ih nece napadati kafiri). Pa tako plasljivi saffovci kazu:

    Citiranu misao Bosnić je pripisao islamu i na taj način dao odličan poklon domaćim medijskim lovcima na senzacije.

    Odmah je uslijedio montirani naslov “Vehabije traže harač od Srba i Hrvata”. Poklon koji
    im je pružio bezrazumni Bilal Bosnić majstori antiislamske propagande na
    najbolji način su iskoristili. Nažalost, Bilal Bosnić nije usamljen u širenju nerazumnih i štetnih poruka. Da
    stvar bude još gora, Bilal Bosnić i slični mu bezrazumnici, umjesto da shvate da njihova priča, kao što je citirani dio Bosnićeve hutbe, donosi samo štetu svim muslimanima, oni se hvale ogromnom medijskom popularnošću. To znači da uskoro slijedi set novih gluposti iz njihovih nerazumnih mozgova.

    U ovom dijelu njihovog jadnog teksta se jasno vidi njihov strah od kafirskih medija i sto rece brat Talib njihova zavist i ljubomora kako na shejha Bilala pa tako i ljubomora na ostale shejhove koji slijede cisti ehli sunnet bez primese murdzizma. Pa tako saffovci ovim tekstom pokusavaju iz straha od taguta da se ograde od shejhove hutbe (iako jako dobro znaju da je to istina). Kad ce saffovci shvatiti da ce kafiri i njihovi mediji uvijek biti upereni protiv muslimana, to nas je Uzviseni Gospodar jasno obavijestio u Kuranu:

    Oni će se neprestano boriti protiv vas da vas odvrate od vjere vaše, ako budu mogli. …’ Oni koji vjeruju i koji se isele i bore na Allahovom putu, oni se mogu nadati Allahovoj milosti. – A Allah prašta i samilostan je. ( Al-Baqara 217)

    Koliko god se saffovci zavlacili u bosnjacki nacionalizam, koliko god forsirali u svom glasilu (vecinom na prvim stranicama i preko 50 posto njihovog glasila) bosnjastvo i demo(n)kratiju, koliko god se uvlacili u demokratske stranke, ne vrijedi im, cak i mnoge bosnje nacionalisti, dzahili i kafiri ih opet etiketiraju i nazivaju “vehabijama” (iako im saffovci kazu mi smo vasa braca po naciji “bosnjaci” i mi se maksimalno zalazemo za bosnjastvo ali djaba bosnje ih opet etiketiraju) a sta tek reci za dokazane kafire, ali saffovcima su ocigledno taguti i bosnjacki nacionalizam pomutili razum pa pored upotpunjene Allahove vjere i cistog Tewhida da bi udovoljili tagutima i kafirima prihvataju nacionalisticke ideologije, demokratiju, murdzijske ideje itd.

    “Oni žele utrnuti Allahovo svjetlo ustima svojim, a Allah upotpunjuje svjetlo Svoje, makar to mrzili nevjernici. On je Onaj Koji je poslao Svog Poslanika s Uputom i Vjerom istine da bi je uzdigao iznad svih vjera, makar to mrzili mnogobošci.” (Saff, 8)

    #15446
    Anonimno
    Neaktivan

    dobar podnaslov “Pamet nipošto nije skupa!”

    “Reci robovima Mojim da govore samo lijepe riječi, jer bi šejtan mogao posijati neprijateljstvo među njima! Šejtan je doista čovjekov otvoreni neprijatelj.” (Al-Isra: 53)

Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.