Pas NATO-a u Afganistanu pucao na civile

  • This topic has 18 odgovora, 9 glasova, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 3607 times
Pregledavate 4 posta - 16 do 19 (od ukupno 19)
  • Autor
    Postovi
  • #6947
    Anonimno
    Neaktivan

    Najmanje 15 ljudi ubijeno je nakon što je bomba eksplodirala na sahrani u sjeverozapadnom pakistanskom gradu Peshawaru, kazali su lokalni policijski dužnosnici.
    Eksplozija se dogodila u Badaber području, na kraju grada, koji je pokrajinski glavni grad Khyber Pakhtunkhwa, izjavio je agenciji AFP viši policijski službenik Kalam Khan.
    Eksplozija se dogodila nakon što su ožalošćeni molili za preminulu ženu.
    “To je bio samoubilački napad, utvrdili smo glavu i noge od bombaša”, rekao je on.
    Imtiaz Altaf, šef policije za Peshawar, potvrdio je da početna istraga pokazuje da je riječ o samoubilačkom napadu, te da je u eksploziji korišteno osam kilograma eksploziva.
    Petero u teškom stanju
    Abid Rehman, policajac, rekao je da je napadač čini imao pristup u unutrašnjost kuće gdje se održavala molitva.
    Najmanje 37 ljudi ranjeno je u napadu.

    Nista ti ovdje Halide nisi prenio ni dokazao, prenositi rijeci ovih kvazi policiskih duznosnika, americkih ulizica i pomagaca okupatora nije nikakav dokaz, brat te je jasno pitao jesu li mudzahidi preuzeli odgovornost na sto ti prenosos rijeci nekakvih dzukela koji se sa NATO okupatorima bore protiv tih istih mudzahida, to ti je isto kao da si za vrijeme rata u BiH za pijacu na Markalama uzimao za dokaz ono sto su prenijeli cetnicki mediji i RTS… Uzimati za relevantno ono sto izjavljuju sluge okupatora i neprijatelji Islama je u najmanju ruku glupo i naivno. Po tebi ispada da na svaki bombaski napad i naziv terorist ekskluzivno pravo imaju samo muslimani, onda su i ona dvojica iz Minska u Bjelorusiji Konovalov i Kovaljov sto su izvrsili napad na podzemnu zeljeznicu takodjer sljedbenici Islama, ti i takvi kao ti Halime slijepo vjerujete u sve sto objavi Associated Press i ostali prozapadnjacki lazljivi, sejtanski mediji a ne vjerujes da na tim prostorima djeluje na desetine raznih izraelskih, americkih i inih “security firmi” tj. spiunsko teroristickih organizacija koje svakodnevno bescutno bombardiraju, teroriziraju pa ubijaju, muce i zlostavljaju od djece do svakog onog ko im je i najmanje “sumnjiv” podmecu mudzahidima i muslimanima da bi napravili fitnu, pomutnju i da bi na njih nabacili mrznju i gnjev ljudi preko tih i tahvih medija kojima ti toliko slijepo vjerujes, te da bi blatili mudzahide i njihovu pravednu borbu na Allahovom Dzs putu

    #6982
    Anonimno
    Neaktivan

    De nam reci, garonja, ocjenu hadisa i ko ga bilježi i gdje?

    Ovaj hadis sam poodavno cuo i moguce je da ga nisam vjerodostojno prenio, pa ako sam pogrijesio halalite mi. A sto se tice ocjene i svega ostaloga sto te zanima, ti ces to vjerovatno lahko pronaci ako te bude zanimalo.

    #6986
    Anonimno
    Gost

    Garonja

    De nam reci, garonja, ocjenu hadisa i ko ga bilježi i gdje?

    Ovaj hadis sam poodavno cuo i moguce je da ga nisam vjerodostojno prenio, pa ako sam pogrijesio halalite mi. A sto se tice ocjene i svega ostaloga sto te zanima, ti ces to vjerovatno lahko pronaci ako te bude zanimalo.

    Kada covjek navodi neki hadis trabao bi da navede ko ga prenosi, barem ili rivajet. I nije na nama da trazimo vec ona strana koja ga spominje. A hadis sam po sebi ne zvuci kao da je to rekao Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem. A Allah najbolje zna.I isto tako vecina hadisa u kojima se ne navodi ko ga prenosi bude daif ili apokrifan.

    #7210
    Anonimno
    Neaktivan

    Cu sam i ja za taj hadis a evo nešto sam i našao ali isto ne znam da li je vjerodostojan

    Pitanje

    Esselamu alejkum!
    Čitam na web stranici sućut našega reisu-l-uleme dr. Mustafa Cerića upućenom fra Petru Anđeloviću. Lijep gest i poštovanje drugih religija. Zanima me da li prema islamu fra Petar je u Džennnetu ili nije? Da li katolici mogu biti sa nama u Džennetu?

    Odgovor

    Dozvoljeno je nemuslimanima izraziti izraze sućuti/saučešća povodom smrti nekog od njih. To spada u lijepe običaje i načine ophođenja među ljudima općenito. Poslanik a. s. je ustao kada je pored njega prolazila dženaza/pogrebna povorka. Kada mu je rečeno da je umrli Jevrej, te da možda i nije trebao ustati kada je prolazila pored njega, on je, Muhamed a. s., rekao: “Zar nije riječ o ljudskom biću?”

    Kada je riječ o tome ko će ući u Džennet, nakon poslanstva Muhammeda a.s., Kur'an je jasno rekao: “Ko traži drugu vjeru mimo islama neće mu biti primljena, a na Ahiretu će biti među gubitnicima.”

Pregledavate 4 posta - 16 do 19 (od ukupno 19)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.