Pjesice do Kabe?

  • This topic has 16 odgovora, 7 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 3837 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 17)
  • Autor
    Postovi
  • #12780
    Anonimno
    Neaktivan

    ʼUkbe b. ʼAmir, radijallahu anhu, je rekao: Moja sestra se zavjetovala da ce otici do Kabe bosa, pa mi je naredila da o tome upitam Allahovog Poslanika, salallahu alejhi veselem. Upitao sam ga, pa mi je rekao: Neka pjesaci a neka i jase. (Muslimova zbirka hadisa, br. 1004.)

    Enes, radijallahu anhu, prenosi da je Poslanik, salallahu alejhi veselem, vidio nekog starca kako se oslanja na dvojicu sinova pa je upitao: Sta mu je? Rekli su: Zavjetovao se da ce otici pjesice (do Kabe). Poslanik salallahu alejhi veselem, je rekao: Allahu, je uistinu, njegovo samokaznjavanje nepotrebno!, pa mu je naredio da uzjase. (Muslimova zbirka hadisa, br. 1005.)

    Toliko muslimana je prosao i ni jedan ga ne opomenuse.

    #12781
    Anonimno
    Neaktivan

    “Putovanje je vrsta patnje. Ono zabranjuje putniku spavanje, hranu i piće. Zato, kada neko od vas završi svoju potrebu zbog koje je bio na putovanju, neka požuri da se vrati svojoj porodici.” (Muslimova zbirka hadisa, br. 1117.)

    #12782
    Anonimno
    Neaktivan

    Ovom Boshnji je svaka treca ”para”, da nije smijesan bio bi zalostan. Klasicni primjer bosnjanina koji nezna La ilahe illellah, nazalost. Lupa kao onaj po diviziji ))).

    #12783
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=7629 wrote: “Putovanje je vrsta patnje. Ono zabranjuje putniku spavanje, hranu i piće. Zato, kada neko od vas završi svoju potrebu zbog koje je bio na putovanju, neka požuri da se vrati svojoj porodici.” (Muslimova zbirka hadisa, br. 1117.)

    Ovo vise izgleda kao reklamiranje dzave (bar da je stavio zastavu Tewhida umijesto BiH dunjalucke zastave ) ili obaranje nekakvog dunjaluckog rekorda u pijesacenju do Meke nego li vijerska obaveza tj zelja Allahovog roba da sto prije bude u Meki I Medini i obavi hadz.

    #12785
    Anonimno
    Neaktivan

    Sjecate li se Musaovog naroda i jednog grjesnika u njemu?
    Tako moze biti ili (vec) je i ovom ummetu.

    Neka se razmisle i oni sije i sufije o samokaznjavanju…

    #12786
    Anonimno
    Neaktivan

    braco Allah vam se smilovao, što bi ljudi rekli ni kriv ni dužan a vi ga gibetite!!!

    Toliko muslimana je prosao i ni jedan ga ne opomenuse.

    ehky, skoro pa godina dana je prošla od njegovog odlaska tamo, niko ni od nas se izgleda nije sjetio tih hadisa da mu ih predoči, njemu ili nekom ko je u kontaktu sa njim! Barem da ispunimo dužnost navraćanja na dobro, ali hayr, ovako nećeš puno postić osim gibet a možda i potvoru sa strane nekog od članova foruma. a Alah zna najbolje!

    savjet, tema na lock ili u korpu!

    #12787
    Anonimno
    Neaktivan

    Sjetio sam se, nisam bio tu.

    Nije mi namjera fitna vec da skrenem paznju na ove hadise.
    Ne bi stavio temu na kljuc, ovaj covjek bi mogao da nas kosta.

    #12797
    Anonimno
    Neaktivan

    Muhammed_8 post=7630 wrote: Ovom Boshnji je svaka treca ”para”, da nije smijesan bio bi zalostan. Klasicni primjer bosnjanina koji nezna La ilahe illellah, nazalost. Lupa kao onaj po diviziji ))).

    Nemoj da govoris tako o nedostatcima jednog muslimana… imas kafira budala koliko hoces, pocni od Iblisa.

    Ovo vise izgleda kao reklamiranje dzave (bar da je stavio zastavu Tewhida umijesto BiH dunjalucke zastave ) ili obaranje nekakvog dunjaluckog rekorda u pijesacenju do Meke nego li vijerska obaveza tj zelja Allahovog roba da sto prije bude u Meki I Medini i obavi hadz.

    nego da ne dodje neko na ideju da putuje malo po svijetu, Americi, Japanu i tako a da mu zadnja stanica kao cilj bude Meka.

    #12809
    Anonimno
    Neaktivan

    Nemoj da govoris tako o nedostatcima jednog muslimana… imas kafira budala koliko hoces, pocni od Iblisa.

    Jedan musliman ne stavlja sebi taguta na celo niti klanja izmedu 2 taguta pored sebe, (nije ih tu nbeko postavio pa da mora vec ih sam ”uzdigao” i postavio) govorim o bh. zastavama i ostalim koje ovaj reklamira…

    #12815
    Anonimno
    Neaktivan

    Muhammed_8 post=7657 wrote:

    Nemoj da govoris tako o nedostatcima jednog muslimana… imas kafira budala koliko hoces, pocni od Iblisa.

    Jedan musliman ne stavlja sebi taguta na celo niti klanja izmedu 2 taguta pored sebe, (nije ih tu nbeko postavio pa da mora vec ih sam ”uzdigao” i postavio) govorim o bh. zastavama i ostalim koje ovaj reklamira…

    Slazem se, ako je vec krenuo da obavi Hadz nema potrebe za isticanjem i velicanjem nacionalistickih simbola, zar nije dovoljno bosnjaku da se identificira kao musliman iz BiH, zasto mora uvijek isticati ljiljane i tagutske zastave pa cak i na putu za Hadz..

    Brate crnezastave1 kod kafira se zna ali ovaj bosnjak smatra sebe muslimanom i mi ga tako smatramo dok ne pokaze suprotno ali njegovi nedostaci nisu nekakvi manji gresi vec jasna opasnost od kufra i sirka. Sta je drugo postavljanje bosnjastva kao prioritet ispred Islama, isticanje i velicanje nacionalistickih simbola ako nije kufr. Inshallah da je ovaj musliman bosnjak nosio te zastave samo kao geografski pokazatelj i nista vise bez velicanja nacionalnog identiteta i ponosenja istim a Allah najbolje zna ono sto mu je u srcu.
    Omer ibnul-Hattab, radijAllahu anhu je jednom rekao:
    “Mi smo narod koga je Allah uzdigao islamom i kad god budemo tražili veličinu mimo islama bit ćemo poniženi.”(„Hajatus-sahabah“ i „Usudul gab“ od Ibn Kesira)

    Tvoj nickname je pravi odgovor ovom bosnjaku, kakvi bi trebao zastavu nositi 🙂

    #12816
    Anonimno
    Neaktivan

    Muhammed_8 post=7657 wrote:

    Nemoj da govoris tako o nedostatcima jednog muslimana… imas kafira budala koliko hoces, pocni od Iblisa.

    Jedan musliman ne stavlja sebi taguta na celo niti klanja izmedu 2 taguta pored sebe, (nije ih tu nbeko postavio pa da mora vec ih sam ”uzdigao” i postavio) govorim o bh. zastavama i ostalim koje ovaj reklamira…

    o tome pricati bolje bi bilo da se otvori tema o malom i velikom sirku.
    sve dok se ne iskorjeni mali sirk medju muslimanima nevjernici ce dominirati nad njima.

    #12820
    Anonimno
    Neaktivan

    Muhammed_8 post=7657 wrote:

    Nemoj da govoris tako o nedostatcima jednog muslimana… imas kafira budala koliko hoces, pocni od Iblisa.

    Jedan musliman ne stavlja sebi taguta na celo niti klanja izmedu 2 taguta pored sebe, (nije ih tu nbeko postavio pa da mora vec ih sam ”uzdigao” i postavio) govorim o bh. zastavama i ostalim koje ovaj reklamira…

    Znači, po tebi je ovaj kafir jer nosi “taguta na čelo”?

    #12822
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=7635 wrote: Sjetio sam se, nisam bio tu.

    Nije mi namjera fitna vec da skrenem paznju na ove hadise.
    Ne bi stavio temu na kljuc, ovaj covjek bi mogao da nas kosta.

    Nemam vremena za prevoditi sada ali razumjece se ja mislim od vecine prisutnih

    Narrated Ibn ‘Umar: At Mina, the Prophet (p.b.u.h) said, “Do you know what is the day today?” The people replied, “Allah and His Apostle know it better.” He said, “It is the forbidden (sacred) day. And do you know what town is this?” They replied, “Allah and His Apostle know it better.” He said, “This is the forbidden (Sacred) town (Mecca). And do you know which month is this?” The people replied,
    “Allah and His Apostle know it better.” He said, “This is the forbidden (sacred) month.” The Prophet added, “No doubt, Allah made your blood, your properties, and your honor sacred to one another like the sanctity of this day of yours in this month of yours in this town of yours.” Narrated Ibn ‘Umar: On the Day of Nahr (10th of Dhul-Hijja), the Prophet stood in between the Jamrat during his Hajj which he performed (as in the previous Hadith) and said, “This is the greatest Day (i.e. 10th of dhul-hijjah).”

    The Prophet started saying repeatedly, “O Allah! Be Witness (I have conveyed Your Message).” He then bade the people farewell. The people said, “This is Hajjat-al-Wada).” (Book #26, Hadith #798) Bukhari

    #12824
    Anonimno
    Neaktivan

    Muhammed_8 post=7657 wrote:
    Jedan musliman ne stavlja sebi taguta na celo niti klanja izmedu 2 taguta pored sebe, (nije ih tu nbeko postavio pa da mora vec ih sam ”uzdigao” i postavio) govorim o bh. zastavama i ostalim koje ovaj reklamira…

    Tema je, pjesice do Kabe.

    A evo o simbolima, znacima…

    U suru Al-Burug – Sazviježđa se spominju “vlasnici rovova“, u suru Ali ‘Imran – Imranova porodica se spominju “obiljezeni konji”, (Uljepšana je ljudima ljubav: žudnje za ženama i sinovima i gomilama nagomilanim od zlata i srebra i konjem obilježenim i stoci i usjevu. To je uživanje života Dunjaa. A Allah- kod Njega je najbolje povratište! – Mlivo)
    i u Muslimovu zbirku hadisa vidjecet ces kako Poslanik Muhammed, salallahu alejhi veselem, pecati zivotinje, to bi trebalo danas da se odnosi na Auto-marke (Mercedes, BMW, Toyota itd.), ili kako je Poslanik Muhammed, salallahu alejhi veselem, koristio prsten da pecati pisma… ja ne vidim problem u tome sto zlatni ljiljan (u grbu) oznacava teritoriju BiH, jer on upravo tu raste, ali vidim problem kada se zastava (ili grbovi u zastavama) zloupotrebljava u nacionalizmu (kufru). Na drugu stranu imamo znakove kao krst itd. sve to utice na covjeka.

    Inace tema mali sirk bi trebala da zanima svakog muslimana, mali sirk – dokazivanje radi ljudi/ljudskih ociju (rija), djelima, govorom, znanjem, obicajima (bidati), gluma u vjeri, odanost u dunjaluckim stvarima (tipicno dunjalucki zivot), gradjevinom (stara zabluda – vidi babilonski toranj, faraonovu piramidu… danas visoke i siroke (sto vece) kuce i zgrade…=bacanje imetka i bereceta), vjerovanje i odanost laznim medijama i izvorima (pricinjavanje…manje ili vise odanost svojim ocima i strastima), “pjesice do kabe” itd. sve ovo moze da ima lose posljedice, sto se jasno vidi na ummetu…

    #12825
    Anonimno
    Neaktivan

    malo sale ali istinito

    za malu djecu

    za “veliku djecu”

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 17)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.