Pogledajmo kako munafici iskrivljavaju Allahove ajete i predaje ashaba i tabiina koji su bili muslim

  • This topic has 81 odgovor, 16 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 14779 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 82)
  • Autor
    Postovi
  • #12340
    Anonimno
    Neaktivan

    Kada bismo u Bosni i Hercegovini imali partiju koja je svoj program uskladila sa Kur‘anom i
    sunnetom tada bi svi muslimani bili dužni glasati za nju.

    Ovo su nezreli odgovori pune maste. Muslimani nisu nista izgubili u parlamentu, kao sto nisu nista izgubili u crkvu, to su mjesta gdje se okupljaju musrici, gdje mozes da se prosetas i da ides. Zasto trosite vise energiju i vremena na glasace, a manje na one koji daju da budu glasani?

    Danas svijet toliko brzo se razvija i mijenja, tako da ne mogu da postignu ni politicari, ni borci, ni profesori, ni naucnici, ni ulema, ni niko. Dovoljan znak i olaksanje pametnom da ima Jedan koji moze sve da postigne.

    #12352
    Anonimno
    Neaktivan

    Pod četvrti dio djela koja izvode iz islama:
    potpada i vjerovanje da su sistemi i zakoni koje propisuju ljudi bolji od islamskog šerijata,
    ili da sprovođenje islamskog sistema ne odgovara dvadesetom stoljeću,
    ili da je islam bio sebeb nazadovanja muslimana,
    ili da se islam ograničava na vezu između roba i njegova Gospodara bez ikakvog uticaja na druge pore života.
    Pod ovo podpada i vjerovanje da sprovođenje Allahovog zakona poput sječenja ruke kradljivcu,
    ili kamenovanja oženjenog ili udate ne odgovara našem savremenom dobu.
    Pod ovo potpada i vjerovanje da je dozvoljeno suditi mimo Allahova šerijata
    u međusobnim odnosima haddovima (šerijatski preciziranom kaznom)
    pa makar ne vjerovao da je taj sud bolji od šerijatskog suda jer je takav po idžmau’ dozvolio ono što je Allah zabranio.
    A svako ko dozvoli stvar koju je Allah zabranio a koja je nužno poznata u vjeri poput zinaluka, alkohola, kamate, suda mimo Allahova šerijata takav je kafir po idžmau’ muslimana.

    #12357
    Anonimno
    Neaktivan

    @muslimansahih govoris li o malom sirku, pa to je upravo jedan od glavnih problema u ummetu.

    #12358
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama post=7135 wrote: Šta ćemo sa ulemom koja je dozvolila glasanje, da li su svi oni munafici?
    Jadno je to kako razmišljaš.

    Obraćam se Administraciji, budite malo aktivniji u “čišćenju” foruma,
    npr. ova tema treba biti uklonjena po pravilniku.

    Član 4.

    Zabranjuje se vrijeđanje muslimana i nepravedno postupanje prema muslimanima i nemuslimanima.

    Član 10.

    U slučaju da član Foruma prekrši neku od odredbi Pravilnika, korisnički nalog dotičnog člana može biti trajno ili privremeno obustavljen.

    Član 11.

    Svaki post koji nije u skladu sa Pravilnikom Foruma, biće modifikovan ili trajno izbrisan.

    #12360
    Anonimno
    Neaktivan

    Kada sam upitao, sta ćemo sa ulemom koja je dozvolila glasanje, ja to nisam uradio s ciljem da branim stav dozvole glasanja,
    već da upitam ovog što nazva munafikom onoga ko poziva na glasanje, da li smije da nazove munafikom velike učenjake koji su dozvolili glasanje?

    evo ovo je treći put kako postavljam ovo pitanje, i još mi nije odgovorio, već mi je citirao ajet, koji uopšte nema veze sa temom o kojoj pričamo, kao i uopšten tekst o djelu koje izvodi iz Islama…

    Malo manje “druženja” sa Nedžadovim neoharidžijama i sve će biti u redu… jer vidim da sindrom “muwehida” (tj. upotrebljavanje uopštenih tekstova bez pojašnjenja.) počinje i ovdje da se širi kod nekih…

    #12362
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama posto vidim spominjes ulemu koja je dozvolila glasanje, pa postavljas pitanje kakav je stav po pitanju njih, ja pitam tebe navedi jednog ucenjaka koji je sa hutbe pozivao da se glasa za odredjenu stranku.

    Morate praviti razlike u serijatskim propisima, i onome sto ucenjaci dozvoljavaju od nejasnih ili zabranjenih stvari.
    Ucenjaci koji su dozvolili glasanje su uradili nakon pitanja koja su ima bila postavljena, pa na osnovu nekog serijatskog propisa, otklanjanje vece stete, i slicno, dozvolili su glasanje. Al nijedan od tih ucenjaka se nije popeo na minber i nije odrzao predavanje na kome ce pozivati u neku stranku koja je kafirska stranka, koja se ne bori da uspostavi serijat, vec se bori protiv serijata.

    Uvek kad god se spomene mesela glasanja na parlamentarnim izborima, uvijek se prvi jave oni koji ce upozoriti na prijeterivanje u tekfiru, kako se svaki pojedinac ne teklfiri koji glasa, i uvijek se na kraju zavrsi kao da se niko od njih ne tekfiri, i tako se samo i dalje ova mesela cuva ne razresena.

    Sada nakon ovog mog komentara svako onaj ko se javi da mi odgovori na moj komentar, zahtevam od njega da mi pojasni ko je onaj ko je opravdan po pitanju glasanja na parlamentarnim izborima, i ko nije opravdan, znaci obavezno da navede ko nije opradvan, pa na osnovu toga da vidimo dali je ovaj sto poziva na glasanje munafik, kafir ili je i dalje musliman.

    Nadam se da necete shvatiti moj komentar kao provokaciju, vec kao trazenje istine po pitanju ove mesele.

    #12363
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama post=7181 wrote:

    Malo manje “druženja” sa Nedžadovim neoharidžijama i sve će biti u redu… jer vidim da sindrom “muwehida” (tj. upotrebljavanje uopštenih tekstova bez pojašnjenja.) počinje i ovdje da se širi kod nekih…

    Malo manje druzenja sa minber.ba, casopis asr i ostale murdjijske i neomurdjijske stranice i bice bolje, manje shubhi ce se imati po mnogim pitanjima.

    #12364
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=7184 wrote: [quote quote=Usama post=7181]

    Malo manje “druženja” sa Nedžadovim neoharidžijama i sve će biti u redu… jer vidim da sindrom “muwehida” (tj. upotrebljavanje uopštenih tekstova bez pojašnjenja.) počinje i ovdje da se širi kod nekih…

    Malo manje druzenja sa minber.ba, casopis asr i ostale murdjijske i neomurdjijske stranice i bice bolje, manje shubhi ce se imati po mnogim pitanjima.

    Masallaah…

    #12365
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah se smilovao, onome koji je iskren i koji slijedi Kur’an i sunnet ma ko mu se u tome suprostavio.
    Divno li je rekao Ibnul – Kajjim, Allah mu se smilovao:
    ‘O ti, koji želiš spas na Danu obračuna
    Od vatre i vatrenih ognjišta
    Slijedi Allahovog Poslanika u rijčima i djelima
    I ne izlazi iz okrilja Kur’ana
    Te uzmi dva Sahiha koji su
    Čvoru vjere i imana posrednici
    I čitaj ih nakon oslobođenja od strasti,
    Pristrastnosti i šejtanskog zanosa
    I učini ih sudom, a ne sudi
    Onome što je u njima govorom fulana i fulana.”

    Hafiz Ibnu Hadžer, rahimehullah, je rekao: “Kada čovjek govori o onome što mu nije struka dođe upravo sa ovim čudnim stavovima.” (Pogledaj: “Fethul-Bari” 3/584 od Ibnu Hadžera).
    Halil ibnu Ahmed, rahimehullah, je rekao: “Četiri je vrste ljudi: 1.) Čovjek koji zna i zna da zna, to je učenjak i njega slijedite i pitajte, 2.) čovjek koji ne zna i zna da ne zna, to je neznalica pa ga podučite, 3.) čovjek koji zna a ne zna da zna, to je razuman čovjek pa ga napomenite, 4.) i čovjek koji ne zna i ne zna da ne zna, to je budala pa ga se klonite.” (Pogledaj: “Džami'u bejanil-ilmi ve fadlih” 2/31 od Ibnu Abdil-Berra).
    Svim muslimanima općenito savjetujemo da dobro pripaze na svoju vjeru i od koga je uzimaju, jer je vjera koju slijede najvrijednije što posjeduju, i pozivamo ih da ne pridaju pažnju onima koji su sebi dali za pravo da podučavaju islamu bez dovoljnog poznavanja šerijatskih znanosti, da od takvih ne uzimaju vjeru niti da ih pitaju za njene propise. Vjeru je obaveza uzimati od islamskih učenjaka i od onih koji su dostigli veliki stepen u traženju znanja, a ne od džahila (neznalica), pogotovo ne od neznalica koji su sebi umislili da nešto poznaju, jer su takvi dvostruke neznalice.

    Stanje u kojem se trenutno nalazimo najbolje nam pojašnjava hadis kojeg su zabilježili imami Buhari (100) i Muslim (2673) od Abdullaha ibn Amra ibnul-Asa, radijellahu anhuma, da je Allahov poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Doista Allah neće uzeti znanje od ljudi tako što će ga uzdignuti od njih, nego će uzeti znanje uzimajući učene ljude sve dok ne ostane učenjaka. Tada će ljudi za predvodnike uzeti neznalice, koji će biti pitani, pa će odgovarati bez znanja i otići tako u zabludu odvodeći i druge sa sobom.”
    Molim Allaha Azze we Dzell da nas sacuva od SLJEPOG SLJEDZENJA.

    #12369
    Anonimno
    Neaktivan

    muslimansahih post=7133 wrote: Pogledajmo kako munafici iskrivljavaju Allahove ajete i predaje ashaba i tabiina koji su bili muslimani i halife i vladali islamskom državom i sudili šerijatom, i kako ih ljudi koji sebe nazivaju “daijama”, “šejhovima”, “braćom”, mirno slušaju na hutbama i podržavaju ???
    Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini – Medžlis IZ-e Sarajevo – džamija Kralj Fahd – hutba: 27/2012 – 12. zu-l-ka'de 1433.h. / 28. septembar 2012.g. …

    Ova vjera nije prozivanje ljudi, optuzbe za kufr a onda kao dokaz svojoj tvrdnji se postavi tekst iz kojeg citaoci trebaju da izvuku zakljucke. Ovo takodjer nije forum zatvorenog tipa kojeg mogu da citaju samo posjetioci i samo oni koji imaju znanje o islamu nego je forum otvorenog tipa kojeg mogu da citaju svi on koji imaju pristup internetu.

    Stoga @muslimansahih, posto si optuzio Muderrisa za kufr, drugim rijecima protekfirio si ga daj sad cvrste dokaze i dokaze da su prepreke otklonjene pa da mozes uraditi pojedinacni tekfir ? Znajuci nacin na koji vi vodite diskusiju ti ces ovo pitanje lukavo pokusati zanemariti. Ali, to nije nikakav problem, jer ban mozes uvijek dobiti zbog podmuklog podvlacenja gulatskih ideja.

    #12378
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=7190 wrote: [quote quote=muslimansahih post=7133]Pogledajmo kako munafici iskrivljavaju Allahove ajete i predaje ashaba i tabiina koji su bili muslimani i halife i vladali islamskom državom i sudili šerijatom, i kako ih ljudi koji sebe nazivaju “daijama”, “šejhovima”, “braćom”, mirno slušaju na hutbama i podržavaju ???
    Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini – Medžlis IZ-e Sarajevo – džamija Kralj Fahd – hutba: 27/2012 – 12. zu-l-ka'de 1433.h. / 28. septembar 2012.g. …

    Ova vjera nije prozivanje ljudi, optuzbe za kufr a onda kao dokaz svojoj tvrdnji se postavi tekst iz kojeg citaoci trebaju da izvuku zakljucke. Ovo takodjer nije forum zatvorenog tipa kojeg mogu da citaju samo posjetioci i samo oni koji imaju znanje o islamu nego je forum otvorenog tipa kojeg mogu da citaju svi on koji imaju pristup internetu.

    Stoga @muslimansahih, posto si optuzio Muderrisa za kufr, drugim rijecima protekfirio si ga daj sad cvrste dokaze i dokaze da su prepreke otklonjene pa da mozes uraditi pojedinacni tekfir ? Znajuci nacin na koji vi vodite diskusiju ti ces ovo pitanje lukavo pokusati zanemariti. Ali, to nije nikakav problem, jer ban mozes uvijek dobiti zbog podmuklog podvlacenja gulatskih ideja.

    Allahov robe, malo sam zbunjen pa se nadam da ces mi moci objasniti.
    Sta se podrazumijeva pod “odklanjanjem prepreka”??
    Ako smo na ovoj stranici okaraktelisali demokratiju kao kufr i glasanje kao vrstu shirka, zar nije logicnije da onoga (pogotovo ko je uceniji) protekfirimo tekfirom imena jer poziva u djelo shirka, pa nek se onda on kasnije pravda da nije mushrik….
    Da li postoji razlika u odklanjanju prepreka kod obicnog i donekle neukog svijeta i odklanjanja prepreka kod ucenijih kao sto je muderis??
    Ja znam da muderis svake godine otvoreno poziva na glasanje. Haj recimo da to radi iz odredjenih subhi. A zar te subhe nebi trebalo da vise prilice obicnom neukom narodu??

    Postavlja se sad i to pitanje subhi. Eto mi cemo predpostaviti da pojedinac ima subhe. Eto ostavicemo ga na miru. Koliko sad ja ili ti moramo tih subhi da razbijemo da bi taj i taj prihvatio da je to sto on radi shirk? Eto sad je upoznat i jos uvijek nastavlja da radi kako je radio.
    Sad to vise nisu subhe nego inat i tvrdoglavost. Da li inat i tvrdoglavost podpadaju pod “subhe”. Zasto samo reci “subhe”??
    Zar nije logicnije da se da jedan vremenski rok po pitanju tih subhi? Sto cemo pojasnjavat i pojasnjavat i kad zavrsimo a ta i taj nastavi sa eto npr. glasanjem da mu jednostavno kazemo ti si mushrik jer glasas za nesto ili cinis djelo shirka.

    Bojim se da je izraz “subha” ustvari postao subha nama iskrenim vjernicima pa se bojimo da protekfirimo one koji cine otvorena djela kufra.
    Na kraju krajeva zbog ubacivanja NAMA subhi (odklanjanje prepreke i pravdanje subhama) ispade da skoro nema nikako kafira i mushrika. To jest ovih sto na nasim prostorima pozivaju u djela shirka.
    Bojim se da zbog nekog mudrovanja pojedinci ne odu u murdzije ili gulate. Mora se biti malo jasniji po ovim pitanjima.
    Allah te nagradio.

    #12380
    Anonimno
    Neaktivan

    @Allahov rob, koliko je poznato menhedz kojeg slijedi ova stranica je stava da je glasanje zabranjeno, to jest da mu je sustina kufr, ali po pitanju tekfira pojedinca se odklanjaju prepreke, samo nikada se niko ovde nije izjasnio ko je taj ko nije opravdan zbog izslaska na izborima.

    Kad god se spominju prepreke u tekfiru pozivaca i samih glasaca uvijek se spominju shubhe, veca korist manja steta, ili od dva zla biranje manjeg zla, ili biranje stranke koja ce preko parlamenta uspostavljati serijatske propise, ili biranje stranke koja ce se boriti za prava muslimana i td.

    Da vidimo u sta poziva ovaj muderis

    – dajmo glas za mlade, obrazovane i savjesne kandidate na predstojećim lokalnim izborima, ukazujmo na islamski način odgovornima na njihove obaveze i propuste,
    – ali me raduje činjenica da na ovim lokalnim izborima imamo i mlade, moralne i obrazovane kandidate, koji su u vrijeme političkog djelovanja rahmetli predsjednika Izetbegovića bili dječaci, koji su djelovali kroz MOS, a kasnije Asocijaciju mladih, to je generacija koja je kao maloljetna sa puškom u ruci branila ovu Zemlju i sve njene građane.
    – Danas su oni sa jasnom vizijom i željom da svojim profesionalnim radom pomognu u rješavanju životnih pitanja lokalne zajednice i da pokrenuvši lokalnu zajednicu pokrenu i cijelu Državu, dragu nam Bosnu i Hercegovinu

    Koliko sam ja shvatio ovaj muderis promovise stranku, iz nekih licnih ineteresa, a da je ne promovise za interese Islama, jer njegov govor nije nejasan da ne moze da se razumije, niti je naveo neku od shubhi koja bi bila prepreka u tekfiru.

    Eto Allahov robe posto ti razumijes serijatske propise i poznajes prepreke u tekfiru, pojasni nam koje su prepreke koje i dalje cine muderisa muslimanom.

    I ako je i dalje covjek koji sa minbera poziva na glasanje musliman, zasto bi smo mi upozoravali na glasanje, i sto bi kritikovali ljude koji to dozvoljavaju kad su oni i dalje “muslimani”.

    I po drugi put trazim od svakoga ovde da kaze ko nije opravdan od glasaca i pozivaca u glasanje.

    Molim Allaha da nam istinu prikaze istinom a zabludu zabludom.

    #12381
    Anonimno
    Neaktivan

    Stoga @muslimansahih, posto si optuzio Muderrisa za kufr, drugim rijecima protekfirio si ga daj sad cvrste dokaze i dokaze da su prepreke otklonjene pa da mozes uraditi pojedinacni tekfir ? Znajuci nacin na koji vi vodite diskusiju ti ces ovo pitanje lukavo pokusati zanemariti. Ali, to nije nikakav problem, jer ban mozes uvijek dobiti zbog podmuklog podvlacenja gulatskih ideja.

    Zašto se ovdje uvijek upozorava na gulatske ideje, zašto nema niko da ukaže na zablude druge strane, iako je to na ovom forumu itekako potrebno. možete te me optužiti da sam pokupila tekefirovske ideje, ali je to očigledno, da se neki ljudi koji se pripisuju ovoj davi, sve više okreću irđžau i ne govorim za one koji su tek ušli u islmau, pa da može da im se toleriše, već govorim o pionirima koji se prepisuju ovoj davi. tako mi Allaha, znam ljude, neke sestre i njihove muževe koji se davno pripisuju ovoj davi, a idu na predavanja kod murđžiskuh šejhova i nisam još vidjela da njih neko upozorava na “murđžiske ideje”, a kada neko postavi neku fetvu od Uleme Neđžda, njemu se lijepi etiketa, tekfirovca i neohariđžije.

    molim Allaha da ovo što sam napisala ne stvori neki lični napad na nekoga, već sam videla potrebu da napišem ovo.

    #12384
    Anonimno
    Neaktivan

    Amatullah, mnogi od nas idu na predavanja tih onam tamo šejhova… što? zato što i od njih uzimamo znanje, mi nismo poput njih da ih bojkotujemo i smatramo neznalicama u znanju… naravno, ne idemo, ili pak ne slušamo, kad je predavanje na temu u kojoj griješe, tj u kojoj su pogrešno “idžtihadili”

    ako kažeš, pa što onda to isto ne radimo i sa gulatima, e zato što gulati kroz svako predavanje, svak text, provlače svoje šubhe, pa bilo da je riječ o fikhu, akidi ili nečem desetom, on će provlačit svoje šubhe akide…

    Odlazak na predavanje onam onih tam šejhova, sama možeš razlučit, odlučit i donijet odluku, ići ili ne ići, uvjek ili kad kad, kad je posebna tema ili nikad…. do tebe je… ali na predavanja na teme gdje grijese npr tema tekfir, tema tagut… uglavnom, akida, to izbjegavaj, i naravno i druge ako se provlaci njihova “ideja mudrosti”

    #12387
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=7205 wrote: Amatullah, mnogi od nas idu na predavanja tih onam tamo šejhova… što? zato što i od njih uzimamo znanje, mi nismo poput njih da ih bojkotujemo i smatramo neznalicama u znanju… naravno, ne idemo, ili pak ne slušamo, kad je predavanje na temu u kojoj griješe, tj u kojoj su pogrešno “idžtihadili”

    ako kažeš, pa što onda to isto ne radimo i sa gulatima, e zato što gulati kroz svako predavanje, svak text, provlače svoje šubhe, pa bilo da je riječ o fikhu, akidi ili nečem desetom, on će provlačit svoje šubhe akide…

    Odlazak na predavanje onam onih tam šejhova, sama možeš razlučit, odlučit i donijet odluku, ići ili ne ići, uvjek ili kad kad, kad je posebna tema ili nikad…. do tebe je… ali na predavanja na teme gdje grijese npr tema tekfir, tema tagut… uglavnom, akida, to izbjegavaj, i naravno i druge ako se provlaci njihova “ideja mudrosti”

    Brate Mus_ab, Mnogi od nas su mogli ici na predavanja kod tih shejhova. Pocevsi od sebe. Ako su tvoji stavovi poznati kroz kao npr to sto posjecujes ovu stranicu ili sto hvalis i dobro govoris o shejhu Bilibaniju, ebu-Tejmu, Nusreta… ako je to stalni dzemat gdje jedni od tih shejhova drze dersove, onda sigurno nakod 2-3 posjete ti i ja vise nemamo bujruma tamo.
    Isto tako ako jedan od da kazem minberovih sejhova gostuje negdje, na njegova predavanja ce se najvise odazvati onih koji ga naravno slijede. Zasto da ih ne bojkotujemo kad su ustvari oni nas bojkotovali i od nas se odrekli??
    I sad ti ili koji smo poznati po nasim stavovima cemo ili biti bockani ili ce ti kako ih ja zovem minberovci ili murdzije reci kako eto mi nismo sigurni u ono sto govorimo gdje ce oni jos vise zavoliti svoj “menhedz”.

    I nemoj se varati da se nece od tebe ocesati njihov murdziluk. Iako oni ostali na temama o fikhu i ahlaku.

    Na kraju krajeva ja iz svoje ljubomore prema mojim shejhovima koji su dosta puta vrijedjani i direktno napadani od tih za koje mislis da nisu toliko opasni, ne zelim da idem vise na njihova predavanja. Jer vrjedjajuci otvoreno ovu stranicu, braneci kvazi ucenjake, vrjedjajuci nase shejhove isto tako vrjedjaju i mene licno.
    Na kraju krajeva oni su ti koji su nam okrenuli ledja govoreci da se ne treba sa nama selamiti i kako da se treba jesti meso koje mi zakoljemo.
    I mnogo jos toga sto ja vjerujem da ti vrlo dobro znas, samo mi nije jasno zasto ih indirektno da kazem branis???

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 82)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.