Polemika vladike i reisu-l-uleme

  • This topic has 32 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 6051 times
Pregledavate 3 posta - 31 do 33 (od ukupno 33)
  • Autor
    Postovi
  • #11992
    Anonimno
    Neaktivan

    Jasno je svima da on želi muslimansku državu, ali mi imamo pravo znati kakvu to državu on želi i u kojim okvirima/granicama.

    #11997
    Anonimno
    Neaktivan

    Dino1 post=6808 wrote: Jasno je svima da on želi muslimansku državu, ali mi imamo pravo znati kakvu to državu on želi i u kojim okvirima/granicama.

    Nije nikad izjavio da zeli muslimansku drzavu, ajde recimo da to nije uradio zbog neke mudrosti, ali on dijelima i govorima pokazuje da kod njega ne postoji nikakva zelja za muslimanskom zemljom a sa druge strane ocito je da zele ograniciti i mijenjati izvorni Islam razno raznim bidatima a sto je jos gore podrzava i sam ucestvuje u ritualima koji su ociti kufr (poput gomile dovista i turbeta, cestitanja nevjernickih praznika, namjernog skracivanja i pogresnog tumacenja Kurana i hadisa da bi ih nekako uskladio sa sejtanskom demokratijom koja je sama po sebi kufr i jos stotine rijeci i dijela koja su kufr). Njegov je cilj ograniciti i usmjeriti kako on kaze “bosnjacki Islam” na instituciju (iz), i tom institucijom da manipulise i kontrolise bosnjake i da uskladzuje bosnjake sa zapadnom demokratijom.

    #12004
    Anonimno
    Neaktivan

    Jos malo sabura, nije on dozivotni reis.
    Nesto mi kroz glavu upravo sad prolazi, da li je ijedan reis od 1878 opravdao svoj mandat odnosno upravljanje islamskom zajednicom ?

Pregledavate 3 posta - 31 do 33 (od ukupno 33)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.