Prisilno slijetanje putničkog aviona zbog namaza

  • This topic has 11 odgovora, 4 glasa, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 918 times
Pregledavate 12 postova - 1 do 12 (od ukupno 12)
  • Autor
    Postovi
  • #13955
    Anonimno
    Neaktivan

    Putnički avion na liniji iz Denvera u Washington kompanije United Airlans prisilno je sletio u jednu zračnu luku u državi Virginia, 13 minuta prije planiranog slijetanja. Stjuardesa putničkog aviona primijetila je muškarca u prolazu među sjedištima kako spušta glavu na tlo i ponovo je diže. Odmah je uzbunila pilote aviona, a ovi proglasili uzbunu i sletjeli na obližnju zračnu luku uvjereni da se radi o teroristi. Tokom slijetanja na pistu pozvane su snage sigurnosti koje su okružile avion i odmah uhapsili muškarca. Nije rijedak slučaj u SAD da se putnici u avionu uspaniče kada s njima u avionu putuju osobe drugačijih svjetonazora. Putnik o kome je riječ bio je musliman koji je namjeravao obaviti namaz tokom leta, a stjuardesa je to shvatila kao prijetnju. Putnici u avionu doživjeli su golemi stres, a putnik-musliman golemo maltretiranje i neugodnosti, piše libanonski dnevnik Es-Sefir.
    Izvor: Saff.ba

    #13959
    Anonimno
    Neaktivan

    sejfulah post=8863 wrote: Putnički avion na liniji iz Denvera u Washington kompanije United Airlans prisilno je sletio u jednu zračnu luku u državi Virginia, 13 minuta prije planiranog slijetanja. Stjuardesa putničkog aviona primijetila je muškarca u prolazu među sjedištima kako spušta glavu na tlo i ponovo je diže. Odmah je uzbunila pilote aviona, a ovi proglasili uzbunu i sletjeli na obližnju zračnu luku uvjereni da se radi o teroristi. Tokom slijetanja na pistu pozvane su snage sigurnosti koje su okružile avion i odmah uhapsili muškarca. Nije rijedak slučaj u SAD da se putnici u avionu uspaniče kada s njima u avionu putuju osobe drugačijih svjetonazora. Putnik o kome je riječ bio je musliman koji je namjeravao obaviti namaz tokom leta, a stjuardesa je to shvatila kao prijetnju. Putnici u avionu doživjeli su golemi stres, a putnik-musliman golemo maltretiranje i neugodnosti, piše libanonski dnevnik Es-Sefir.
    Izvor: Saff.ba

    Brate Sejfulah kad bi ovako saffovci prenosili tekstove sa ove stranice u njihovom glasilu (a pogotovu tekstove o mudzahidima) bio bi dobar znak da zele da isprave svoje greske. Ali nazalost oni rade suprotno (iz foruma izvuku iz komentara nekih clanova jednu recenicu) da bi time (bez dokaza) proglasili sve clanove, ovu stranicu i sve one koji podrzavaju ovu stranicu i mudzahide “tekfirovcima”.

    A pogledaj sta su sve oni pisali u njihovom probosnjackom-nacionalnom glasilu o ovoj stranici i mudzahidima uopste, samo zato sto ih opominjemo sa dokazima. Kazem nacionalnom jer vecina njihovih clanaka su tekstovi koji pozivaju u ono njihovo “bitno je biti bosnjo”, “prioritet je biti bosnjo”, “bosnjaci se na popisu moraju izjasniti samo kao bosnjaci” iako je nas Gospodar jasno odredio kako se trebamo identifikovati (i u politickom i u socijalnom i u nacionalnom smislu) samo kao MUSLIMANI iz BiH, iz Sandzaka, sa Kosova, iz Turske, Arabije itd itd.
    Vade se na tome da Allahovi robovi koji se identifikuju svuda pa i na popisu samo kao MUSLIMANI, da oni mijesaju naciju i vjeru (sto je sekularisticka teza) a Allahovi robovi ne prihvataju sekularizam i kafirsku nacionalnu promjenu iz MUSLIMAN u BiH u “bosnjak” vec naprotiv teze da Allahov zakon bude jedini zakon koga trijebamo slijediti.

    “…A ako glave okrenete – pa, ja od vas nikakvu nagradu ne trazim, mene ce Allah nagraditi, meni je naredjeno da budem MUSLIMAN.” (Junus 73)

    „A ti budi svjedok da smo mi MUSLIMANI“ (Ali Imran: 52)

    „Ne pravite se većim od mene i dođite mi kao muslimani!“ (En-Neml: 31).

    “A ko govori ljepse od onoga koji poziva Allaha, koji dobra djela cini i koji govori: “Ja sam, doista MUSLIMAN!” (Fussilet,33)

    Kako je nas Gospodar Subhanehu we teala odredio poslaniku s.a.w.s, ashabima i svim muslimanima da se identifikuju prilikom predstavljanja nas i pozivanja druge narode u Islam, evo kako:

    “Reci:”O sljedbenici Knjige, dodjite da se okupimo oko rijeci, i nama i vama zajednicke, da nikoga osim Allaha ne obozavmo, da Mu nista ne pridruzujemo, i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne smatramo!” Pa, ako se oni okrenu, vi recite:”Budite svjedoci da smo mi MUSLIMANI!”(Alu Imran, 64)

    ………………….
    I uprkos svemu ovome oni guraju dunjalucko.pagansko-nacionalisticko-demonkratski identitet ispred jedinog legitimnog identiteta kojeg nam je Uzviseni Gospodar Velicanstveni odredio!!!!

    #13977
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate razumijem te ali je ovdje tema bila “Prisilno slijetanje putničkog aviona zbog namaza” tako da ne treba se odma kačit na zadnju jednu riječ “Saff” i okrenut temu na saff. Mislim da ni autorova namjera nije bila da prica o saffu nego o konkretnom slučaju.

    Prenosi Ebu Hurejre r.a., da je Poslanik a.s., rekao: “Nemojte jedni drugima zaviditi, nemojte se međusobno nedmetati, nemojte se međusobno mrziti, nemojte jedni drugima okretati leđa, nemojte kupovati prodatu robu; budite Allahovi robovi braća! Musliman je muslimanu brat, ne čni mu nepravdu, ne ostavlja ga niti ga ponižava. Takvaluk je ovdje, pokazujući na svoja prsa, tri puta. Dovoljno je čovjeku muslimanu grijeha, da mrzi svoga brata muslimana. Svaki musliman je drugom muslimanu svet: njegova krv, imetak i čast!” (Muslim)

    Poslanik Muhamed a.s. je rekao: „La jehilu liredzuli en jehdzure ehahu fevka selaseti ejjam… – Nije dozvoljeno čovjeku da ne govori sa svojim bratom više od tri dana, niti im je dopušteno da okreću lice jedan od drugog kada se susretnu. Od njih dvojice bolji je (vjernik) onaj koji prvi nazove selam.” (Ebu Davud)

    #13991
    Anonimno
    Neaktivan

    Es-selamu ‘alejkum !

    A pogledaj sta su sve oni pisali u njihovom probosnjackom-nacionalnom glasilu o ovoj stranici i mudzahidima uopste, samo zato sto ih opominjemo sa dokazima. Kazem nacionalnom jer vecina njihovih clanaka su tekstovi koji pozivaju u ono njihovo “bitno je biti bosnjo”, “prioritet je biti bosnjo”, “bosnjaci se na popisu moraju izjasniti samo kao bosnjaci” iako je nas Gospodar jasno odredio kako se trebamo identifikovati (i u politickom i u socijalnom i u nacionalnom smislu) samo kao MUSLIMANI iz BiH, iz Sandzaka, sa Kosova, iz Turske, Arabije itd itd.
    Vade se na tome da Allahovi robovi koji se identifikuju svuda pa i na popisu samo kao MUSLIMANI, da oni mijesaju naciju i vjeru (sto je sekularisticka teza) a Allahovi robovi ne prihvataju sekularizam i kafirsku nacionalnu promjenu iz MUSLIMAN u BiH u “bosnjak” vec naprotiv teze da Allahov zakon bude jedini zakon koga trijebamo slijediti. ……

    Brate Halide, smatram sa dokazom da, iako su (saff) možda u naslovu sa “Bitno je biti Bošnjak” nekome na prvi pogled dostavili pogrešnu poruku, ali kada kažu da se Bošnjak izjasni kao Bošnjak, a u rubrici vjeroispovijesti kao musliman, kršćanin ili jevrej, na popisu slijedeće godine, onda nebi smijeli na osnovu njihovih drugih grešaka biti nepravedni i tražiti kod oponenta na prvi pogled dvosmislene sintagme da bi ih kasnije svjesno ili ne, protiv njih upotrijebili u raspravi, kao što oni obično rade.

    Kaže Uzvišeni u 49. poglavlju Kur'ana a.š. :

    [attachment=258]49_13.png[/attachment]

    “O ljudi, Mi smo vas od muškarca i žene stvorili i plemenima i narodima vas učinili da biste se upoznali. Najugledniji od vas kod Allaha je onaj koji Ga se najviše boji; Allah, uistinu sve zna i nije Mu skriveno ništa.” /13/

    “O ljudi, Mi smo vas od muškarca i žene stvorili i plemenima i narodima vas učinili da biste se upoznali…”, tj. kako bi se postiglo međusobno upoznavanje unutar i van plemenske zajednice. Prenosi Ebu-Isa et-Tirmizi od Ebu-Hurejrea,r.a., a on od Poslanika, sallalahu ‘alehji ve sellem, koji je rekao: “Upoznajte svoje porijeklo, time ćete učvrstiti rodbinske veze, jer, zaista rodbinske veze donose ljubav u porodici, bogatstvo u imetku i produžuju život.” Zatim kaže da je ovaj hadis “garib” i ne zna se za neku sličnu verziju. (Tefsir od Ibn Kesira)

    Razumijem bojazan da neki nesretnik može upasti u pagansko pretjerivanje sa svojom nacijom, ali to neće učiniti samim tim što se neko izjasni da je Bošnjak po porijeklu ili Srbin po porijeklo, tā naša je obaveza da upoznamo svoje porijeklo ako ćemo dosljedno slijediti sunnet.
    Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem, za sebe je rekao: ”Ja sam najčistokrvniji Arap, ja sam Kurejšija, i povjeren sam plemenu Benu Sa'd ibn Bekr na dojenje”. Ibn Hišam (1/168)

    Razumijem i da mnogi građani ove države su u smunji sa svojim porijeklom i da su dezorijentisani što iz ličnog neznanja, tako isto zbog kompleksa koji se udomaćio u umovima mnogih, zbog propagande onih koji su od prvog dana kada su Osmanlije kročili na ove prostore sijali mržnju prema nama, a naročito onda kada su došli na vlast nakon 500 godina. Njihovo nastojanje da omaložavau Islam i Muslimane u Bosni na razne načine pa i tako što će nam stvoriti sliku da zapravo nemamo porijekla je više nego jasno, iako je poznato da su Bošnjaci kao narod postojali mnogo prije nego što su Osmanlije došli na Balkan za šta postoje mnogobrojni dokazi.

    #13993
    Anonimno
    Neaktivan

    Muamer2 post=8901 wrote: Es-selamu ‘alejkum !

    A pogledaj sta su sve oni pisali u njihovom probosnjackom-nacionalnom glasilu o ovoj stranici i mudzahidima uopste, samo zato sto ih opominjemo sa dokazima. Kazem nacionalnom jer vecina njihovih clanaka su tekstovi koji pozivaju u ono njihovo “bitno je biti bosnjo”, “prioritet je biti bosnjo”, “bosnjaci se na popisu moraju izjasniti samo kao bosnjaci” iako je nas Gospodar jasno odredio kako se trebamo identifikovati (i u politickom i u socijalnom i u nacionalnom smislu) samo kao MUSLIMANI iz BiH, iz Sandzaka, sa Kosova, iz Turske, Arabije itd itd.
    Vade se na tome da Allahovi robovi koji se identifikuju svuda pa i na popisu samo kao MUSLIMANI, da oni mijesaju naciju i vjeru (sto je sekularisticka teza) a Allahovi robovi ne prihvataju sekularizam i kafirsku nacionalnu promjenu iz MUSLIMAN u BiH u “bosnjak” vec naprotiv teze da Allahov zakon bude jedini zakon koga trijebamo slijediti. ……

    Brate Halide, smatram sa dokazom da, iako su (saff) možda u naslovu sa “Bitno je biti Bošnjak” nekome na prvi pogled dostavili pogrešnu poruku, ali kada kažu da se Bošnjak izjasni kao Bošnjak, a u rubrici vjeroispovijesti kao musliman, kršćanin ili jevrej, na popisu slijedeće godine, onda nebi smijeli na osnovu njihovih drugih grešaka biti nepravedni i tražiti kod oponenta na prvi pogled dvosmislene sintagme da bi ih kasnije svjesno ili ne, protiv njih upotrijebili u raspravi, kao što oni obično rade.

    Kaže Uzvišeni u 49. poglavlju Kur'ana a.š. :

    [attachment=258]49_13.png[/attachment]

    “O ljudi, Mi smo vas od muškarca i žene stvorili i plemenima i narodima vas učinili da biste se upoznali. Najugledniji od vas kod Allaha je onaj koji Ga se najviše boji; Allah, uistinu sve zna i nije Mu skriveno ništa.” /13/

    “O ljudi, Mi smo vas od muškarca i žene stvorili i plemenima i narodima vas učinili da biste se upoznali…”, tj. kako bi se postiglo međusobno upoznavanje unutar i van plemenske zajednice. Prenosi Ebu-Isa et-Tirmizi od Ebu-Hurejrea,r.a., a on od Poslanika, sallalahu ‘alehji ve sellem, koji je rekao: “Upoznajte svoje porijeklo, time ćete učvrstiti rodbinske veze, jer, zaista rodbinske veze donose ljubav u porodici, bogatstvo u imetku i produžuju život.” Zatim kaže da je ovaj hadis “garib” i ne zna se za neku sličnu verziju. (Tefsir od Ibn Kesira)

    Razumijem bojazan da neki nesretnik može upasti u pagansko pretjerivanje sa svojom nacijom, ali to neće učiniti samim tim što se neko izjasni da je Bošnjak po porijeklu ili Srbin po porijeklo, tā naša je obaveza da upoznamo svoje porijeklo ako ćemo dosljedno slijediti sunnet.
    Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem, za sebe je rekao: ”Ja sam najčistokrvniji Arap, ja sam Kurejšija, i povjeren sam plemenu Benu Sa'd ibn Bekr na dojenje”. Ibn Hišam (1/168)

    Razumijem i da mnogi građani ove države su u smunji sa svojim porijeklom i da su dezorijentisani što iz ličnog neznanja, tako isto zbog kompleksa koji se udomaćio u umovima mnogih, zbog propagande onih koji su od prvog dana kada su Osmanlije kročili na ove prostore sijali mržnju prema nama, a naročito onda kada su došli na vlast nakon 500 godina. Njihovo nastojanje da omaložavau Islam i Muslimane u Bosni na razne načine pa i tako što će nam stvoriti sliku da zapravo nemamo porijekla je više nego jasno, iako je poznato da su Bošnjaci kao narod postojali mnogo prije nego što su Osmanlije došli na Balkan za šta postoje mnogobrojni dokazi.

    Prvo pitanje za tebe jel bosnjastvo poziva na slijedjenje Kurana i sunneta ili demonkratije?

    Drugo pitanje jel se bosnjastvo poziva i ponosi islamskim porijeklom ili porijeklom od bosnjana bogumila, ako kazes da se ponosi islamskim onda zasto se bosnje ne nazivaju Muslimani bosnjaci nego samo bosnjaci i zasto nemaju nijednu stranku zasnovanu na Kuranu i sunnetu?

    Trece pitanje jel se treba Ummet ujediniti na Kuranu i sunnetu ili na nacionalno-dzahiljetsko-paganskoj osnovi?

    Koliko znam brate Muamer rijec “bosnjak” vuce porijeklo iz doba bogumilstva tj od starih bosnjana (koji vode porijeklo od Ilira) koji su bili bogumili (musrici), samim tim ponosenje sa takvim identitetom (pri tome gurajuci identitet MUSLIMAN u zaborav) predstavlja zabludu a svaka zabluda vodi u dzehenem.

    Slijeđenje džahilijetskih stranki i nacionalizam predstavljaju nevjerstvo i otpadnišvo od vjere islama. Jer islam odbija nacionalizam, plemensku i džahilijetsku pristrasnost. Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem, kaže: “Nije od nas ko poziva u nacionalizam i nije od nas ko se bori iz nacionalizma i nije od nas ko se srdi (ljuti) zbog nacionalizma.” (Bilježi Tirmizi i drugi)

    “Ono što vam Poslanik da (naredi’), uzmite (poslušajte), a ono što vam zabrani, ostavite. ” (El-Hašr: 7)

    Jel poslanik s.a.w.s jasno zabranio poziv u nacionalizam, borbu (bilo fizicku bilo propagandnu) za nacionalizam i ljutnju zbog rijeci “bosnjo”, ako je poslanik s.a.w.s to zabranio ja se maksimalno trudim toga drzati nisam niti “bosnjo” niti “turcin” niti “albanac” niti “arap”… vec MUSLIMAN iz…. kao sto nas Gospodar kaze vjernicima:

    “…A ako glave okrenete – pa, ja od vas nikakvu nagradu ne trazim, mene ce Allah nagraditi, meni je naredjeno da budem MUSLIMAN.” (Junus 73)

    „A ti budi svjedok da smo mi MUSLIMANI“ (Ali Imran: 52)

    „Ne pravite se većim od mene i dođite mi kao muslimani!“ (En-Neml: 31).

    “A ko govori ljepse od onoga koji poziva Allaha, koji dobra djela cini i koji govori: “Ja sam, doista MUSLIMAN!” (Fussilet,33)

    “Upoznajte svoje porijeklo, time ćete učvrstiti rodbinske veze, jer, zaista rodbinske veze donose ljubav u porodici, bogatstvo u imetku i produžuju život.” Zatim kaže da je ovaj hadis “garib” i ne zna se za neku sličnu verziju. (Tefsir od Ibn Kesira)
    Dobro bi bilo da navedes izvor za ovaj hadis i misljenje ucenjaka. Jer su svi ucenjaci slozni na tome da je poziv u dzahiljetski nacionalizam kufr.

    Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem, još kaže: “Allah je od vas odstranio džahilijetsku pristrasnost i hvalisanje očevima (porijeklom). Čovjek je ili pobožni vjernik ili nesretni razvratnik. Ljudi su Ademovi potomci a Adem je stvoren od zemlje. Arap nema prednosti nad nearapom osim po bogobojaznosti.” (Bilježi Muslim)
    Sta kazes na ove dokaze i ono njihovo “bitno je biti bosnjo”, “prioritet je biti bosnje”, “bosnjaci se moraju na popisu pisati kao bosnjaci” i jos gomila jasnih poziva u paganski nacionalizam.

    A sa druge strane reci jel ima neku prednost “bosnjak” u odnosu na MUSLIMANA iz BiH. Musliman se ponosi svojom vjerom i identitetom koji mu je Gospodar Velicanstveni odredio u mnogim ajetima (svi poslanici su nosili taj identitet tj bili su MUSLIMANI i tako su se prije svega predstavljali) a pitaj “bosnjake” kako se predstavljaju. Nemoj mi samo reci da rijec bosnjak odredzuje geografsko mijesto jer i rijec MUSLIMAN iz BiH; MUSLIMAN iz Sandzaka…. odredzuju geografsko mijesto. A sto se tice porijekla pa zar nismo svi mi Ademovi a.s potomci.

    Omer, radijallahu anhu, krenuo je do Šama. S njim na putovanju bio je Ebu Ubejde. Na putovanju su imali samo jednu devu na kojoj su se s vremena na vrijeme smjenjivali. Pred samim ulazom u Šam na Ebu Ubejdu je došao red da jaše, a na Omera, halifu muslimana, da vodi devu. Omer je sišao sa deve, skinuo obuću i prebacio je preko ramena, uzeo za povodac deve i poveo je naprijed. Ebu Ubejde mu reče: ”Vođo pravovjernih! Zar da ovako postupiš?! Šamljani, stanovnici Šama, iskupili su se da te dočekaju, a ti u ovakvom stanju?!“ Omer, radijallahu anhu, uzvrati mu: ”Uf, Ebu Ubejde! Da mi je to neko drugi rekao mimo tebe, ne bi mi bilo krivo! Mi smo bili narod poniženi, pa nas je Allah uzvisio islamom! I kada god budemo tražili ponos u nečemu drugom mimo islama, mimo onoga čime nas je Allah uzvisio, neka znamo da će nas Allah poniziti!“

    Bosnjastvo se povodi po ugledu na krscanski nacionalizam sto je jasni kufr, pa tako za zakonodavstvo uzimaju nevjernicke evropske demonkratsko – paganske zakone.

    Zar oni da traže da im se kao u pagansko doba sudi? A ko je od Allaha bolji sudija narodu koji čvrsto vjeruje? ” (El-Ma ‘ida: 49-50)

    Jel Poslanik s.a.w.s ujedinio sva dotadasnja plemena (iz dzahilijeta) na Tewhidu tj Kuranu i sunnetu ili na arabizmu (bosnjastvu)?

    Bosnjaci pozivaju ujedinjenje na bosnjastvu (sekularizmu tj odvajanje nacije od vjere, i samim tim izolovanje vjere Islama Neuzubillah), ako kazes da nije tako onda mi daj dokaz a dokaza neces naci jer su “bosnje” u njihove redove uvukli: bosnje ekstremne ateiste i bogumile (dokaz za to ti je stranica bosnjastvo.com koja je puna islamofobije i ekstremne mrznje prema Islamu, samo je otvori i sam ces se uvjeriti) uvukli su im se bosnje komunjare, bosnje demonkrate, bosnje kafiri, bosnje sufije, dervisi i razno razni tarikati i reci mi jel se treba Allahov rob – MUSLIMAN poistovjecivati sa takvima?

    “A kada im se kaže: ‘Vjerujte u ono što Allah objavljuje !’ – oni odgovaraju: ‘Mi vjerujemo samo u ono što je nama objavljeno” – i neće da vjeruju u ono što se poslije objavljuje.” (El-Bekare, 91)

    Zar ne govore bosnje (koje sebe smatraju muslimanima) kada im kazes slijedite Kuran i sunnet, mnogi od njih govore slijedicemo mi nas “bosnjacki tradicionalni Islam” (u kome 50 000 bosnji cini novotarije a mnogi i kufr na ajvatovici i jos stotinama tekija i turbeta sirom BiH)

    “A kad im se rekne: ‘Slijedite Allahov objavu !’ – oni odgovaraju: ‘Nećemo, slijedit ćemo ono na čemu smo zatekli pretke svoje.’ – Zar i onda kada im preci nisu ništa shvaćali i kada nisu na pravo putu bili ?!” (El-Bekare, 170)

    Cudno je to brate Muamer kad god se sa dokazima govori i upozorava na opasnosti nacionalizma, na opasnosti od “bosnjackih” lidera (koji su vecina njih u zabludi) odmah se javis, a na teme o Tewhidu, cuvanju od kufra i sirka i akidi uopste nema te nigdje?

    Cuvaj se paganizma i nacionalizma jer cemo za sve biti pitani na Danu polaganja racuna pa i za to kako si se pisao na popisu i koju si islamsku korist od toga imao i kako je Allah Subhanehu we teala naredio da se identifikujes a kako si se ti identifikovao na dunjaluku.

    “A zar on ne zna da će, kada budu oživljeni oni koji su u grobovima i kada izađe na vidjelo ono što je u srcima, Gospodar njihov tog dana, sigurno, sve znati o njima.”(el-Adijat, 9.-11.)

    #13994
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu-Habib post=8885 wrote: Brate razumijem te ali je ovdje tema bila “Prisilno slijetanje putničkog aviona zbog namaza” tako da ne treba se odma kačit na zadnju jednu riječ “Saff” i okrenut temu na saff. Mislim da ni autorova namjera nije bila da prica o saffu nego o konkretnom slučaju.

    Prenosi Ebu Hurejre r.a., da je Poslanik a.s., rekao: “Nemojte jedni drugima zaviditi, nemojte se međusobno nedmetati, nemojte se međusobno mrziti, nemojte jedni drugima okretati leđa, nemojte kupovati prodatu robu; budite Allahovi robovi braća! Musliman je muslimanu brat, ne čni mu nepravdu, ne ostavlja ga niti ga ponižava. Takvaluk je ovdje, pokazujući na svoja prsa, tri puta. Dovoljno je čovjeku muslimanu grijeha, da mrzi svoga brata muslimana. Svaki musliman je drugom muslimanu svet: njegova krv, imetak i čast!” (Muslim)

    Poslanik Muhamed a.s. je rekao: „La jehilu liredzuli en jehdzure ehahu fevka selaseti ejjam… – Nije dozvoljeno čovjeku da ne govori sa svojim bratom više od tri dana, niti im je dopušteno da okreću lice jedan od drugog kada se susretnu. Od njih dvojice bolji je (vjernik) onaj koji prvi nazove selam.” (Ebu Davud)

    Brate nemam nista protiv brata koji je postavio tu vijest Neuzubillah, niti zavidim nekome Neuzubillah, svaki Allahov rob koji se drzi cvrsto Kurana i sunnet je za mene brat, i volim i postujem bracu MUSLIMANE i zelim svakom bratu MUSLIMANU ono sto i sebi Allahovu milost i dzennet. MUSLIMANI se ponose svojom vjerom (Kuranom i sunnetom), slijede i isticu svoju vjeru ponosno, ustraju u tome i odricu se svega sto se obozava mimo Allaha.

    U mom zivotu (Allah mi je svjedok) ne postoji brat MUSLIMAN a da sa njim ne govorim a kamoli tek da brata mrzim ili mu zavidim. A oni koji se ponose nacionalizmom i postavljaju nacionalizam kao prioritet a Islam guraju u izolaciju sa takvima se ne slazem (sa dokazom) niti cu se ikad slagati, sve dok svoj ponos ne usmjere samo ka ISLAMU i jedinom identitetu kojeg nam je Gospodar odabrao i naredio a to je: MUSLIMAN.

    #14022
    Anonimno
    Neaktivan

    Prvo pitanje za tebe jel bosnjastvo poziva na slijedjenje Kurana i sunneta ili demonkratije?

    Zar nebi trebao prvo uzvratiti na moj selam, kao brat ?

    Nije mi poznat pojam “bosnjastvo”, niti u šta poziva, niti sam ga zagovarao u mom obraćanju.

    Naša vjera je Islam i mi smo Muslimani, i ako su moji preci bili Bošnjaci po nacionalnosti, onda sam i ja Bošnjak, i u ovoj izjavi nema nikakve oprečnosti, niti ona iziskuje negaciju jedne od dvije tvrdnje u njoj. Šta više naš Poslanik, Muhammed, sallallahu ‘alejhu ve sellem, za sebe kaže: ”Ja sam najčistokrvniji Arap, ja sam Kurejšija, i povjeren sam plemenu Benu Sa'd ibn Bekr na dojenje”. Ibn Hišam (1/168)

    Moje pitanje za tebe glasi jeli naš Poslanik sallallahu ‘alehji ve sellem sa ovom izjavom zakoračio u džahilijjet – on ne govori po hiru svome (53:3) – kao što ti kažeš da su to uradili oni koji se izjasne kao Bošnjaci ?

    Drugo pitanje jel se bosnjastvo poziva i ponosi islamskim porijeklom ili porijeklom od bosnjana bogumila, ako kazes da se ponosi islamskim onda zasto se bosnje ne nazivaju Muslimani bosnjaci nego samo bosnjaci i zasto nemaju nijednu stranku zasnovanu na Kuranu i sunnetu?

    Ponavaljam da mi nije poznat pojam “bosnjastvo”, niti u šta poziva i čime se ponosi, niti sam ga zagovarao u mom obraćanju.

    Reci ti meni, ako su u vrijeme kada je spuštena objava našem Poslaniku, sallallahu ‘alehji ve sellem skoro svi arapi bili mnogobošci, jeli se Resullallah, sallallahu ‘alehji ve sellem sa spomenutom izjavom ”Ja sam najčistokrvniji Arap, ja sam Kurejšija, i povjeren sam plemenu Benu Sa'd ibn Bekr na dojenje” , ponosi Arapima i Kurejšijama koji su mušrici ? Ja ne vidim u Vjerovjesnikovoj, sallallahu ‘alehji ve sellem izjavi nikakvo hvaljenje, niti to možeš tvrditi za moju ili nečiju drugo izjavu na popisu ili uopšte kad budemo upitani za porijeklo.
    A razlika između saopštavanja svog porijekla i pretjeranog hvaljenja istog jasna je kao dan i noć, i u ajetima i hadisima koje si naveo i ovoga što sam ja naveo nema kontradiktornosti, a Allah zna najbolje.

    Trece pitanje jel se treba Ummet ujediniti na Kuranu i sunnetu ili na nacionalno-dzahiljetsko-paganskoj osnovi?

    Ummet se treba ujediniti na Kur'an i na vjerodostojnom sunnetu našeg Poslanika, sallallahu ‘alejhi ve sellem, i onako kako su ih razumili najbolje generacije ovog ummeta i onih koju su ih slijedili u dobru.

    Koliko znam brate Muamer rijec “bosnjak” vuce porijeklo iz doba bogumilstva tj od starih bosnjana (koji vode porijeklo od Ilira) koji su bili bogumili (musrici), samim tim ponosenje sa takvim identitetom (pri tome gurajuci identitet MUSLIMAN u zaborav) predstavlja zabludu a svaka zabluda vodi u dzehenem.

    Allah zna najbolje odakle vuče porijeklo, ima nekoliko mišljenja, ali stoji da su postojali kao narod na ovim prostorima. A to što su oni bili u zabludi, ja sa njihovim djelima nemam ništa i odričem se ih, i mržnja je između nas i njih koji su pored Allaha, neka uzvišeno bude dostojanstvo Gospodara našeg, obožavali bilo koga. A da napadaš sa njihovom zabludom mene ili bilo koga drugog zbog izjave da je Bošnjak je svojstvo Murdžija.

    “Upoznajte svoje porijeklo, time ćete učvrstiti rodbinske veze, jer, zaista rodbinske veze donose ljubav u porodici, bogatstvo u imetku i produžuju život.” Zatim kaže da je ovaj hadis “garib” i ne zna se za neku sličnu verziju. (Tefsir od Ibn Kesira)
    Dobro bi bilo da navedes izvor za ovaj hadis i misljenje ucenjaka. Jer su svi ucenjaci slozni na tome da je poziv u dzahiljetski nacionalizam kufr.

    [attachment]49- upoznavanje rodbinske loze.bmp[/attachment]

    Ispričao nam je Ahmed b. Muhammed; kaže: Ispričao nam je Abdullahi b. Mubarek, prenijevši od Abdul-Melika b. Isaa es-Sekafija, on od Jezida, stićenika Munbeisa, on od Ebu Hurejrea, a on od Vjerovjesnika, sallallahu ‘alehji ve sellem, da je kazao: “Upoznajte svoje porijeklo, time ćete učvrstiti rodbinske veze, jer, zaista rodbinske veze donose ljubav u porodici, bogatstvo u imetku i produžuju život.” . Bilježi ga i Ahmed b. Hanbel u Musnedu i Hakim u Mustedreku. Hakim ga smatra vjerodostojnim hadisom.

    Cudno je to brate Muamer kad god se sa dokazima govori i upozorava na opasnosti nacionalizma, na opasnosti od “bosnjackih” lidera (koji su vecina njih u zabludi) odmah se javis, a na teme o Tewhidu, cuvanju od kufra i sirka i akidi uopste nema te nigdje?

    Ne pamtim kada sam se javljao da branim bilo koje lideri, a kamoli samozvane bošnjačke lidere kojih se, evo javno odričem.
    A ako se nisam javljajo “na teme o Tewhidu, cuvanju od kufra i sirka i akidi”, izvini molim te, što nisam sitgo’.

    Cuvaj se paganizma i nacionalizma jer cemo za sve biti pitani na Danu polaganja racuna pa i za to kako si se pisao na popisu i koju si islamsku korist od toga imao i kako je Allah Subhanehu we teala naredio da se identifikujes a kako si se ti identifikovao na dunjaluku.

    Hvala ti na savjetu, Allah te nagradio hajrom.
    A što se tiče toga kakvu korsit imam, naveo sam ti hadis, a inače glasi pravilo da ako nešta želiš da zabraniš ljudima trebaš imati za to kategoričan dokaz koji dotičnu stvar zabranjuje, uostalom je stvar koja se tiče običaja ljudi dozvoljena.

    #14024
    Anonimno
    Neaktivan

    [attachment=259]49_upoznavanje_rodbinske_lozepng..png[/attachment]

    Ispričao nam je Ahmed b. Muhammed; kaže: Ispričao nam je Abdullahi b. Mubarek, prenijevši od Abdul-Melika b. Isaa es-Sekafija, on od Jezida, stićenika Munbeisa, on od Ebu Hurejrea, a on od Vjerovjesnika, sallallahu ‘alehji ve sellem, da je kazao: “Upoznajte svoje porijeklo, time ćete učvrstiti rodbinske veze, jer, zaista rodbinske veze donose ljubav u porodici, bogatstvo u imetku i produžuju život.” .
    Bilježi ga i Ahmed b. Hanbel u Musnedu i Hakim u Mustedreku. Hakim ga smatra vjerodostojnim hadisom.

    #14045
    Anonimno
    Neaktivan

    Muamer2 post=8934 wrote: [attachment=259]49_upoznavanje_rodbinske_lozepng..png[/attachment]

    Ispričao nam je Ahmed b. Muhammed; kaže: Ispričao nam je Abdullahi b. Mubarek, prenijevši od Abdul-Melika b. Isaa es-Sekafija, on od Jezida, stićenika Munbeisa, on od Ebu Hurejrea, a on od Vjerovjesnika, sallallahu ‘alehji ve sellem, da je kazao: “Upoznajte svoje porijeklo, time ćete učvrstiti rodbinske veze, jer, zaista rodbinske veze donose ljubav u porodici, bogatstvo u imetku i produžuju život.” .
    Bilježi ga i Ahmed b. Hanbel u Musnedu i Hakim u Mustedreku. Hakim ga smatra vjerodostojnim hadisom.

    U ovom hadisu poslanik s.a.w.s jasno ukazuje zbog cega treba upoznati svoje porijeklo, hvala Allahu svaki Allahov rob zna svoju rodbinu, svoje pretke i svaki Allahov rob se trudi da odrzava rodbinske veze sto je i svrha upoznavanja porijekla a ne da bi (kao gomila bosnjaka) dicio i uzdizao svoju naciju, niti da bi se pisao samo kao bosnjak.

    Sto se tice murdzizma ocigledno si fulio i to mnogo. Jedna od najjasnijih karakteristika danasnjih murdzija je podrzavanje i sluzenje tagutima (prije svega demonkratskim politicarima). Pa bi se stoga prije reklo da su murdzije oni koji prihvataju nacionalisticke ideologije od taguta i umijesto u Islam takvi pozivaju u sluzenje tagutima i kafirima (a pogotovu gomila tzv efendije koji na hutbama umijesto da pozivaju u Kuran i sunnet oni pozivaju u bosnjastvo i traze ujedinjenje na bosnjastvu).

    Uostalom ponovicu ti dokaze iz Kurana:

    “Allah vas je odavno muslimanima nazvao, i u ovom Kur'anu, da bi Poslanik bio svjedok protiv vas, i da biste vi bili svjedoci protiv ostalih ljudi. Zato, molitvu obavljajte i zekat dajite i u Allaha se pouzdajte; On je Gospodar vaš, i to kakav Gospodar i kakav zaštitnik!“ (Hadždž ,78.)

    “A ko govori ljepše od onoga koji poziva Allahu, koji dobra djela čini i koji govori: ‘Ja sam, doista,MUSLIMAN!'”(Fuslat 33)

    A ako glave okrenete – pa, ja od vas nikakvu nagradu ne trazim, mene ce Allah nagraditi, meni je naredjeno da budem MUSLIMAN.” (Junus 73)

    Neprihvatljivo je i sa razumskog i sa vjerskog aspekta da posljednji narod – ummet koji se pojavio kako bi u dobro pozivao, a od zla odvraćao i u Allaha vjerovao, bude potčinjen i podreðen nekom drugom narodu bez obzira koliko ovaj ugledan bio. Uzvišeni je rekao:
    ”I tako smo od vas stvorili pravednu zajednicu da budete svjedoci protiv ostalih ljudi, i da Poslanik bude protiv vas svjedok.“ (Bekare, 143.)

    #14046
    Anonimno
    Neaktivan

    nacija ili vjera – bolest ili lijek

    http://www.youtube.com/watch?v=61mFNqJcDiM;feature=share

    Muslimani-jedno tijelo

    #14047
    Anonimno
    Neaktivan

    Zamolio bih vas kad vodite diskusiju o nekoj temi, da se drzite naslova te teme, jer se od vecina tema skroz pise o drugim stvarima.

    Imate mogucnost pokretanja nove teme, pa iskoristite tu mogucnost da iskazete svoje znanje koje posedujete, ovako bezveze ispadaju teme.

    Allah vas nagradio na razumijevanju.

    #14050
    Anonimno
    Neaktivan

    Halali brate, nisam očekivao da će ovo prerasti u ovaku raspravu, jer je ova stvar i suviše jasna.
    Ja sam svoje rekao, krivo mi samo što mi Halid nije odgovorio na postavljena pitanja koja su jako važna za raspravu koju smo vodili, iako sam se ja potrudio da mu odgovorim na sva njegova pitanja. Naročito onaj hadis koji prenosi ibn Hišam, o tome šta je Poslanik sallallahu ‘alejhi ve sellem za sebe rekao.

Pregledavate 12 postova - 1 do 12 (od ukupno 12)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.