Pucnjava u američkoj osnovnoj školi: ubijeno najmanje 27 osoba, od toga 18 djece

  • This topic has 36 odgovora, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 3 months by Anonimno. This post has been viewed 5858 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 37)
  • Autor
    Postovi
  • #14520
    Anonimno
    Neaktivan

    ummhanuma post=9447 wrote: [quote quote=crnezastave1 post=9421]@Muhammed1, ne pricaj sta ne treba da se radi, kazi sta treba da se radi?

    Jeste nije lijepo, ali jos vise nije lijepo da sutis na nepravdu koja proizlazi iz njih i vraca se na njih.

    Esselamu alejkum,
    Kao vjernica, majka i prosvjetni radnik, priznajem da sam osjetljiva prema djeci. Lično smatram da ništa nismo dobili i nikakvu korist ostvarili zbog masakra koji se desio, a inače ne znam kakva se korist može postići ubijanjem djece. Ako je zadovoljstvo u tome što ćemo se radovati zlu, ne vidim razliku između kafira i takvih osoba. U Knjizi piše: ” Onaj ko ide Pravim putem, od toga će samo on koristi imati, a onaj ko luta – na svoju štetu luta, i nijedan grješnik neće tuđe grijehe nositi. A Mi nijedan narod nismo kaznili dok poslanika nismo poslali!” Za djecu možemo reći da su lutala, ali su imala 5, 6 godina, a svi znamo koliko može poruku primiti ili shvatiti dijete tog uzrasta. Osim toga, ubijena djeca ne žive u većinski muslimanskom ummetu.Istso kao što je užasno što se naša djeca ubijaju u Afganistanu, Palestini, Iraku, kao što svaki dan ginu u Siriji, rahimehullahu teala, tužno je (barem meni) bilo kad sam čula kako su ova djeca preselila.

    Ako je zadovoljstvo u tome što ćemo se radovati zlu, ne vidim razliku između kafira i takvih osoba.

    Navedi neke osobe…

    U ovom neugodnom slucaju kao i u svakom bilo kom slucaju necemo izostaviti nasu djecu iz Avganistana, Mjanmara i Palestine, neovisno od toga cija su ovo dijeca muslimanska ili nemuslimanska, i neovisno od toga sta su bila ta dijeca muslimani ili nemuslimani…

    ” Onaj ko ide Pravim putem, od toga će samo on koristi imati, a onaj ko luta – na svoju štetu luta, i nijedan grješnik neće tuđe grijehe nositi. A Mi nijedan narod nismo kaznili dok poslanika nismo poslali!” Za djecu možemo reći da su lutala, ali su imala 5, 6 godina, a svi znamo koliko može poruku primiti ili shvatiti dijete tog uzrasta. Osim toga, ubijena djeca ne žive u većinski muslimanskom ummetu.

    Oko godina nisam siguran, ali kako znam, svako dijete (nevjernika) se rodi kao musliman, sve do sedme godine tako, pa posle postaje ono sto mu je roditelj… sam proces pocinje od prve godine a posle sedme godine pocinje da uzima svoj oblik.

    #14524
    Anonimno
    Neaktivan

    #14526
    Anonimno
    Neaktivan

    Majka ubice je sakupljala oruzje (ukupno 5!) kako bi bila spremna na haos i gradjanski rat u Americi koji bi mogao da nastane zbog siromastva (financijske krize…)…
    http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2012/12/17/us-massaker-mutter-des-moerders-sammelte-waffen-um-sich-gegen-wirtschafts-kollaps-zu-wappnen/

    Šejtan vas plaši neimaštinom i navraća vas da budete škrti, a Allah vam obećava oprost i nagradu Svoju; Allah je neizmjerno dobar i zna sve,
    2.268. Korkut

    Šejtan vam obećava bijedu i naređuje vam razvrat, a Allah vam obećava oprost od Sebe i blagodat; a Allah je Sveobuhvatni, Znalac.
    2.268 Mlivo

    #14528
    Anonimno
    Neaktivan

    @ ummhanuma i @ crnezastave1

    Nije dozvoljeno prilikom argumentiranja Kur'anom navoditi kur'anske ajete po značenju. Ako ne zna napamet kur'anski tekst koji želi citirati, treba da se suzdrži od navođenja tog teksta, jer je zabranjeno prenošenje Kur'ana po značenju, pod sumnjom ili nagađanjem iz bojazni da mu se ne pripiše našto što nije od njeg ili izostavi ono što je njegov sastavni dio.

    http://www.stazomislama.com/islamski-tekstovi/ahlak-islamski-bonton/556-adabi-lijepog-odnosa-prema-casnom-kur-anu

    #14530
    Anonimno
    Neaktivan

    Halali Pero, ja sam naveo ajete povezane sa temom ubistvo (djece) odnosno siromastvo i razvrat, a nisam ih tumacio.

    #14531
    Anonimno
    Neaktivan

    Halali i meni Pero. Trebala sam napisati odakle mi prijevod, ali sam zaboravila. Jel dozvoljeno pisati ajete uopste na bosanskom ili mozda mogu napisati i u originalu i na bosanskom? Moze i neko drugi odgovoriti, molim vas.

    #14532
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=9460 wrote: Halali Pero, ja sam naveo ajete povezane sa temom ubistvo (djece) odnosno siromastvo i razvrat, a nisam ih tumacio.

    Ajete koje si naveo nema veza sa temom, procitaj tefsir ajeta pa vidi na sta se odnosi.

    #14533
    Anonimno
    Neaktivan

    ummhanuma post=9461 wrote: Halali i meni Pero. Trebala sam napisati odakle mi prijevod, ali sam zaboravila. Jel dozvoljeno pisati ajete uopste na bosanskom ili mozda mogu napisati i u originalu i na bosanskom? Moze i neko drugi odgovoriti, molim vas.

    Kur'an se nikada ne moze prevesti doslovno, nego svaki prijevod je ko neka vrsta tefsira. I zato je pozeljno kada covjek navodi prevedene ajete da kaze u prijevodu znacenja. A tebi sestro savjetujem kada navodis ajete prvo procitaj tefsir ajeta pa vidi da li se uklapa kao argument sta zelis dokazati. Jer kada covjek govori nesto iz svoje glave -tumaci ajete na svoj nacin ili kako je shvatio- cesto laze na Allaha (ne)svejsno. A govoriti o Allahu ili reci da je nesto rekao Allah bez znanja je haram. Zato se uvijek treba procitati tefsir ajeta i vidjeti sta ucenjaci kazu po pitanju nekog ajeta ili sure.

    #14535
    Anonimno
    Neaktivan

    ” Onaj ko ide Pravim putem, od toga će samo on koristi imati, a onaj ko luta – na svoju štetu luta, i nijedan grješnik neće tuđe grijehe nositi. A Mi nijedan narod nismo kaznili dok poslanika nismo poslali!” Za djecu možemo reći da su lutala, ali su imala 5, 6 godina, a svi znamo koliko može poruku primiti ili shvatiti dijete tog uzrasta. Osim toga, ubijena djeca ne žive u većinski muslimanskom ummetu.

    ti si tumacila ajet…

    #14536
    Anonimno
    Neaktivan

    Pero post=9462 wrote:
    Ajete koje si naveo nema veza sa temom, procitaj tefsir ajeta pa vidi na sta se odnosi.

    Halali za tvoje neugodno ponasanje je moj znak nesigurnosti, navedi razliku izmedju teme i ajete.

    #14537
    Anonimno
    Neaktivan

    “Šejtan vas plaši siromaštvom i navodi vas na zlo, a Allah vam obećava oprost i dobro Allah je neizmjerno dobar i Sveznajući.” /268

    “Šejtan vas plaši siromaštvom i navodi vas na zlo, a Allah vam obećava oprost i dobroAllah je neizmjerno dobar i sveznajući.”
    Ibn Ebi-Hatim navodi predanje od Abdullaha ibn Mesuda, koji kaže: Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao je: /415/
    “Šejtan ima interes prema čovjeku, a melek ima interes, također Interes šejtana je da ga navede na zlo i negaciju istine, a želja meleka je da ga navede na dobro i potvrdu istine. Ko to nađe, neka zna da je to od Allaha i neka Mu zahvali, a ko nađe šta drugo, neka traži zaštitu od šejtana!” Zatim je proučio: “Šejtan vas plaši siromaštvom i navodi vas na zlo, a Allah vam obećava oprost i dobro.” To prenose Tirmizi, En-Nesa'i, a uvrštava i Ibn-Habban u svoj Sahih. Značenje riječi: “Šejtan vas plaši siromaštvom” jeste: šejtan vas zastrašuje siromaštvom kako biste čvrsto držali ono što vam je u rukama i ne biste to trošili za Allahovo zadovoljstvo “i navodi vas na zlo”, tj. usto, navodi vas da činite pogreške, grijehe, kršite zabrane (harame) i suprotstavljate se Tvorcu. Allah Uzvišeni kaže: “A Allah vam obećava oprost od Sebe”, za razliku od šejtana, koji vas navodi na zlo; “i dobro”, za razliku od šejtana, koji vam prijeti siromaštvom. (Tefsir Ibn Kesir)

    #14538
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=9466 wrote: [quote quote=Pero post=9462]
    Ajete koje si naveo nema veza sa temom, procitaj tefsir ajeta pa vidi na sta se odnosi.

    Halali za tvoje neugodno ponasanje je moj znak nesigurnosti, navedi razliku izmedju teme i ajete.

    Naveo si u narednom postu tefsir ajeta i gdje je povezanost sa temom a da te posjetim tema je ”Pucnjava u američkoj osnovnoj školi: ubijeno najmanje 27 osoba, od toga 18 djece”?

    #14539
    Anonimno
    Neaktivan

    Nauci razliku izmedju teme i naslov.

    #14540
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=9469 wrote: Nauci razliku izmedju teme i naslov.

    Majka ubice nije ubila svoje djete radi siromastva. A ti se boj Allaha i ne tumaci Allahov govor na svoju ruku. I definitivno ajet koji navodis nije argument za tvoj post.

    #14541
    Anonimno
    Neaktivan

    Pero post=9471 wrote:
    Majka ubice nije ubila svoje djete radi siromastva. A ti se boj Allaha i ne tumaci Allahov govor na svoju ruku. I definitivno ajet koji navodis nije argument za tvoj post.

    Niko nije rekao da je majka ubila djete radi siromastva, ti nisi povjerljiv jer iznosis lazi.
    Boj se srdjbe vjernika a posebno Allahove srdjbe. Nisam sitnicar i ne zelim raspravu sa tobom.

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 37)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.