Ramazanske dowe

  • This topic has 0 odgovora, 1 glas, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 1746 times
Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Autor
    Postovi
  • #10682
    Anonimno
    Neaktivan

    Gospodaru ,čuvaj me od nestanka Tvoje blagodati,od izmjene Tvoje blagodati,od izmjene Tvoje milosti , od iznenadne Tvoje osvete i svega onog što Te srdi. (M)
    ALLAHUMME INNI EUZU BIKE MIN ZEVALI NI'METIKE,VE TEHAVVULI AFIJETIKE,VE FUDŽAETI NIKMETIKE,VE DŽEMI'I SEHATIK.

    Allahu moj,sačuvaj me od ružne ćudi,djela i prohtjeva i bolesti (T)
    ALLAHUMME INNI E'UZU BIKE MIN MUNKERATI-L-AHLAKI,VE-L-A'MALI,VE-L-EHVAI,VE-L-EDVA.

    Allahu moj, zaštiti me velikog duga,neprijateljske nadmoći i zlonamjernosti ljudi. (Hb)

    ALLAHUMME INNI E'UZU BIKE MIN GALEBETID-DEJNI, VE GALEBET-L-‘ADUVVI, VE ŠEMATETI-L-‘IBAD.

    Allahu,oprosti mi moje grijehe ,nenamjerne i namjerne.(Tas)
    ALLAHUMMAGFIR LI ZUNUBI, VE HATAI, VE AMDI.

    Allahu moj,molim Te da me uputiš onome što je najbolje za mene,a zaštiti me me svog moga zla.
    ALLAHUMME INNI ESTEHDIKE LI ERŠEDI EMRI,VE E'UZU BIKE MIN ŠERRI NEFSI.

    Allahu moj ,oprosti mi sve moje nenamjerne i namjerne pogreške.Allahu moj, podstakni me ,zaštiti ,opskrbi.Uputi me na dobra djela i lijep moral .Ne može ukazati na dobre niti osloboditi loših i hrđavih niko ,osim Tebe.

    ALLAHUMMAGFIR LI HATAI VE ‘AMDI KULLEHA.ALLAHUMME EN'IŠNI, VEDŽBURNI, VERZUKNI,VEHDINI LI SALIHI-L-A'MALI, VE-L-AHLAKI, LA JEHDI LI SALIHIHA VE LA JASRIFU SIJJIEHA,ILLA ENT.

    Allahu moj,podari mi postojanost,podari mi odlučnost u dobru, podari mi zahvalnost na Tvojim blagodatima i da Ti robujem na najbolji način. Podari mi istinoljubiv jezik i ispravno i zdravo srce.Zaštiti me zla koje Ti znaš,i podari mi dobro koje znaš,a oprosti mi ono što je Tebi poznato. Uistinu Ti najbolje znaš svaku tajnu. (T,Hb)

    ALLAHUMME INNI ES'ELUKES-SEBATE FI-L-EMRI, VE ES'ELUKE ‘AZIMETEN FIR-RUŠDI, VE ES'ELUKE ŠUKRE NI'METIKE VE HUSNE ‘IBADETIKE ,VE ES'ELUKE LISANEN SADIKAN,VE KALBEN SELIMEN, BE E'UZU BIKE MIN ŠERRI MA TA'LEMU,VE ES'ELUKE MIN HAJRI MA TA'LEMU, VE ESTAGFIRUKE MIMMA TA'LEMU,INNEKE ENTE ‘ALLAMU-L-GUJUB.

    Allahu moj, podari mi činjenje dobrih djela i ostavljanje hrđavih.Podari mi ljubav prema nevoljnicima.Oprosti mi i smiluj mi se.Ako želiš kazniti narod, usmrti me nekažnjenog.Podari mi Svoju ljubav, ljubav onih koji Te vole i ljubav prema djelu koje će me Tebi približiti. (T,Ms)

    ALLAHUMME INNI ES'ELUKE FI'LE-L-HAJRATI, VE TERKE-L-MUNKERATI,VE HUBBE-L-MESAKINI,VE EN TAGFIRE LI, VE TERHAMENI, VE IZA EREDTE BI KAVMIN FITNETEN FETEVEFFENI GAJRE MEFTUNIN VE ES'ELUKE HUBBEKE,VE HUBBE MEN JUHIBBUKE,VE VE HUBBE ‘AMELIN JUKARRIBUNI ILA HUBBIK.

    Allahu moj, podari mi zdrav život, lahku smrt, i proživljenje koje neće biti sramotno i razočaravajuće. (Ta)
    ALLAHUMME INNI ES'ELUKE ‘ŠETEN NEKIJJETEN, VE MEJTETEN SEVIJJETEN,VE MEREDDEN GAJRE MAHZIJJIN, VE LA FADIH.

    O Ti koji ističeš lijepo, Koji pokrivaš ružno. Ti kojem se ne može prigovoriti, Koji ne otkriva ono što je skrio. O Ti koji lijepo nageađuješ, Koji mnogo prašta. Koji si ispružene ruke milosti. Ti kome se sve obraća molbom, Ti kome se upućuje svaka pritužba. Ti koji si Plemenit u sporazumu, i Ti koji mnogo poklanjaš. Ti koji daješ blagodati prije nego se zasluže. Gospodaru naš, Zaštitniče naš, naš Ugledniče, Krajnji cilju naših želja i stremljenja, molim Te, Allahu,da ne pečeš moje meso džehennemskom vatrom. (Ms)

    JA MEN AZHERE-L-DŽEMILE, VE SETERE-L-KABIHA, JA MEN LA JUAHIZU BI-L-DŽERIRETI,BE LA JEHTIKUS-SITRE, JA ‘AZIME-L-‘AFVI, JA HASENET-TEDŽAVUZI, JA VASI'A-L-MAGFIRETI, JA BASITA-L-JEDEJNI BIR-RAHMETI,JA SAHIBE KULLI NEDŽVA,VE JA MUNTEHA KULLI ŠEKVA, JA KERIME-SAFHI, JA ‘AZIME-L-MENNI, JA MUBDI'EN NI'AMI KABLESTIHKAKIHA, JA RABBENA, VE JA SEJJIDENA, VE JA MEVLANA,VE JA GAJETE RAGBETINA, ES'ELUKE JA ALLAHU EN LA TEŠVIJE HALKI BIN-NAR.

    Allahu naš, štitimo se Tobom od teške nevolje,nesreće, teške sudbine i neprijateljske zluradosti. (B)
    ALLAHUMME INNA NE'UZU BIKE MIN DŽEHDI-L-BELAI, VE DERKIŠ-ŠEKAI, VE SUI-L-KADAI, VE ŠEMATETI-L-A'DA’.

    Allahu,uljepšaj nam posljedice svih naših postupaka, sačuvaj nas dunjalučkih poniženja i ahiretske kazne. (Hb)
    ALLAHUMME AHSIN ‘AKIBETINA FI-L-UMURI KULLIHA, VE EDŽIRNA MIN HIZJIDUN-JA VE ‘AZABI-L-AHIREH.

    Allahu naš,dodjeli nam strahopoštovanja toliko koliko će nas odvojiti od činjenja grijeha, i robovanja Tebi toliko koliko će nam biti dovoljno da nas uvedeš u Džennet. Od čvrstog ubjeđenja nam daj toliko koliko će nam olakšati da prebrodimo dunjalučke teškoće. Omogući nam da uživamo u našem vidu, sluhu i tjelesnoj snazi dokle god smo živi, i neka nam to traje do smrti, omogući nam zadovoljštinu od onih koji su nam nepravdu nanijeli, i pomozi nas protiv onih koji nam neprijateljstvo iskazuju. Ne nanosi nam boli i gubitke u vjeri. Ne dozvoli da nam dunjaluk bude najveća briga, niti cilj našeg znanja. Ne daj da nam bude vladar neko ko neće imati milosti prema nama. (T,Ms)

    ALLAHUMMAKSIM LENA MIN HAŠJETIKE MA JEHULU BEJNENA VE BEJNE ME'ASIKE,VE MIN TA'ATIKE MA TUBELLIGUNA BIHI DŽENNETEKE,VE MINE-L-JEKINI MA TUHEVVINU BIHI ‘ALEJNA MESAIBED-DUN-JA, VE METI'NA BI ESMA'INA ,VE EBSARINA,VE KUVVETINA EBEDEN MA AHJEJTENA, VEDŽ'ALHU-L-VARISE MINNA, VEDŽ'AL SE'RENA ALA MEN ZALEMENA, VENSURNA ALA MEN ADANA, VE LA TEDŽ'AL MUSIBETENA FI DININA, VE LA TEDŽ'ALID –DUN-JA EKBERE HEMMINA, VE LA MEBLEGA ‘ILMINA, VE LA TUSELLIT ‘ALEJNA MEN LA JERHAMUNA.

    Allahu moj, podari nam ono što uzrokuje Tvoju milost, što povlači Tvoje praštanje, podari nam zaštitu od svakog grijeha, u uspijeh u svemu dobrom i pozitivnom.Podari nam Džennet i zaštitu od Džehennema. (Ms,Ta)
    Allahu moj, ne ostavi nam ni jednog grijeha a da ga ne oprostiš, nijedne brige a da je ne riješiš i oslobodiš nas nje, nijednog duga a da ga ne podmiriš, niti ijednu dunjalučku ili ahiretsku potrebu a kojom si zadovoljan a da je ne podmiriš, Najmilostiviji Milosniče! (Tb)

    ALLAHUMME INNA NES'ELUKE MUDŽIBATI RAHMETIKE, VE ‘AZAIME MAGFIRETIKE, VES-SELAMETE MIN KULLI ISMIN, VE-L-GANIMETE MIN KULLI BIRRIN, VE –L-FEVZE BI-L-DŽENNETI VEN-NEDŽATE MINEN-NAR.
    ALLAHUMME LA TEDE’ LENA ZENBEN ILLA GAFERTEHU , VE LA HEMMEN ILLA FERREDŽTEHU, VE LA DEJNEN ILLA KADAJTEHU, VE LA HADŽETEN MIN HAVAIDŽID-DUN-JA VE-L-AHIRETI LEKE RIDAN ILLA KADAJTEHA, JA ERHAMER-RAHIMIN.

    Allahu naš, štitimo se Tobom od teške nevolje, nesreće,teške sudbine i neprijateljske zluradosti. (B)
    ALLAHUMME INNA NE'UZU BIKE MIN DŽEHDI-L-BELAI, VE DERKIŠ-ŠEKAI, VE SUI-L-KADAI, VE ŠEMATETI-L-A'DA’.

    Allahu naš, Ti koji upravljaš našim srcima,okreni naša srca da Ti pokorna budu. (M)
    ALLAHUMME, MUSARRIFE-L-KULUBI, SARRIF KULUBENA ILA TA'ATIK.

    Objavio/la ensarija u 22:52, 4 komentar(a), print, #
    23.09.2008.
    DOWE ZA ZADNJE DANE MUBAREK MJESECA

    Allahu moj, podari mojoj duši takvaluk, i očisti je, jer Ti si Onaj koji je najbolje može očistiti. Ti si njen zaštitnik i prijatelj.. Allahu moj, štitim se Tobom od znanja koje ne koristi, srca koje nije skrušeno, nezasite duše i dove kojoj neće biti udovoljeno(M)

    ALLAHUMME ATI NEFSI TAKVAHA, VE ZEKKIHA ENTE HAJRU MEN ZEKKAHA, ENTE VELIJJUHA VE MEVLAHA. ALLAHUMME INNI E'UZU BIKE MIN ‘ILMIN LA JENFE'U, VE MIN KALBIN LA JAHŠE'U, VE MIN NEFSIN LA TESBE'U, VE MIN DUA'V~TIN LA JUSTEDžABU LEHA.
    Allahu moj, štitim se Tobom od ljenosti i duboke starosti, od prezaduženosti i grijeha. Allahu moj, štitim se Tobom od džehennemske kazne, džehennemskih kušnji, kaburskih iskušenja i kaburske patnje. Zla kušnje bogatstvom, zla kušnje siromaštvom i zla kušnji Mesiha Dedždžala. Allahu moj, operi moje grijehe vodom snijega i grada i očisti moje srce od grijeha kao sto se očisti bijela odjeća od mrlja. Udalji me od mojih grijeha kao što si daleko učinio istok od zapada. (‘A)

    ALLAHUMME INNI E'UZU BIKE MINE-L-KESELI, VE-L-HEREMI, VE-L-MAGREMI, VE-L-ME'SEM. ALLAHUMME INNI E'UZU BIKE MIN ‘AZABIN-NARI, VE FITNETIN-NARI
    VE FITNETI-L-KABRI, VE ‘AZABI-L-KABRI, VE ŠERRI FITNETI-L-GINA, VE ŠERRI FITNETI-L-FAKRI, VE ŠERRI FITNETI -L -MESIHID-DEDžDžAL. ALLAHUMME GSIL HATAJAJE BI MAIS-SELDžI VE-L-BEREDI VE NEKKI KALBI MINE-L-HATAJA KEMA JUNEKKAS-SEVBU-LEBJEDU MINED-DENESI VE BA'ID BEJNI VE BEJNE HATAJAJE KEMA BA'ADTE BEJNE-L-MEŠRIKI VE-L-MAGRIB.

    Allahu moj, štitim se Tobom od smrti u rušenju, štitim se Tobom od pada s visine, štitim se Tobom od utapljanja, požara i duboke starosti.Štitim se tobom od šejtanske prevare u smrtnim mukama, zaštiti me od toga da na Tvom putu umrem bjezeći, i zaštiti me od toga da budem usmrćen otrovnim ujedom ili ugrizom. (D, Ms)

    ALLAHUMME INNI E'UZU BIKE MINE-L-HEDMI, VE E'UZU BIKE MINET – TEREDDI, VE E'UZU BIKE MINE-L -GAREKI, VE-L -HAREKI, VE-L -HEREMI, VE E'UZU BIKE MIN EN JETEHABBETANIJEŠ-ŠEJTANU ‘INDE-L-MEVTI, VE E'UZU BIKE EN EMUTE FI SEBILIKE MUDBIREN, VE E'UZU BIKE EN EMUTE LEDIGA.

    Gospodaru, pomozi mi, a ne budi Onaj koji odmaže:Podari mi pobjedu a ne poražavaj me. Spletke od mene otkloni a ne usmjeravaj ih protiv mene. Uputi me i olakšaj mi uputu. Pomozi me protiv onoga koji mi neprijateljstvo pokazuje. Gospodaru, učini me od onih koji Te često spominju, puno Ti zahvaljuju, puno Tebi robuju, koji su Ti do kraja pokorni, koji Ti se iskreno predaju, koji se Tebi vraćaju. Gospodaru, primi moje pokajanje, očisti moje grijehe, odazovi se mojoj molbi, učvrsti me u odgovaranju i pojačaj moje argumente, uputi moje srce, osiguraj mi jezik i izbaci pogan iz mojih prsa. (Hb, ‘Ah)

    RABBI E'INNI VE LA TU'IN ‘ALEJJE, VENSURNI VE LA TENSUR ‘ALEJJE, VEMKUR LI VE LA TEMKUR ‘ALEJJE, VEHDINI VE JESSIRI -L-HUDA LI, VENSURNI ‘ALA MEN BEGA ‘ALEJJE, RABBIDŽ'ALNI LEKE SEKKAREN, LEKE ZEKKAREN, LEKE REHHABEN, LEKE MITVA'AN, LEKE MUHBITEN, ILEJKE EWAHEN MUNIBEN, RABBI TEKABBEL TEVBETI, V AGSIL HA VBETI, VE EDŽIB DA'VETI, VE SEBBIT HUDŽDŽETI, VE SEDDID LISANI, VEHDI KALBI, VESLUL SEHIMETE SADRI.

    Gospodaru, zaštiti me od beskorisnog znanja, srca koje nije skrušeno, dove koja neće biti primijena i nezasite duše. Zaštiti me od gladi, jer ružan Ii je ona prijatelj u postelji, od prevrtijivosti, jer ružna Ii je ona odora, od lijenosti, škrtosti, kukavičluka i duboke starosti, od senilnosti, Dedždžalovog fitneluka i kaburskog azaba, kušnje života i smrtne kušnje. Gospodaru, podari nam srca, Tebi ponizna, i na Tvome putu predana i ustrajna. Gospodaru, podari nam ono zbog čega čes nam oprostiti, smilovati se i zaštiti od svakog grijeha, i omogući nam svako dobro, džennetsku nagradu i spas od Džehennema.
    ALLAHUMME INNI EUZU BIKE MIN ILMIN LA JENFE’, VE KALBIN LA JAHŠE’, VE DU'AIN LA JUSME’, VE NEFSIN LA TESBE’, VE EUZU BIKE MINE-L-DŽU'I FE INNEHU BI'SEDDADZIDZU, VE MINE-L-HIJANETI FE INNEHA BI'SETI-LFETANETU, VE MINE-L-KESELI, VE-L-BUHLI, VE-LDZUBNI, VE-L-HEREMI, VE MIN EN ERUDDE ILA ERZELI L-UMURI, VE MIN FITNETID-DEDZDZALI, VE AZABI-LKABRI, VE MIN FITNETI-L-MAHJA VE-L-MEMAT. ALLAHUMME INNA NES'ELUKE KULUBEN EWAHETEN, MUHBITETEN, MUNIBETEN FI SEBILIK. ALLAHUMME INNI ES'ELUKE AZAIME MAGFIRETIKE, VE MUDZIBATI RAHMETIKE, VES-SELAMETE MIN KULLI ISMIN, VE-L -GANIMETE MIN KULLI BIRRIN, VE-L -FEVZE BI -L-DŽENNETI, VEN-NEDŽATE MINEN-NAR.

    Allahu moj, popravi mi moju vjeru u kojoj je svo dobro za mene, popravi mi moj dunjaluk, jer u tome je moj fizički opstanak, popravi mi moj ahiret jer to mi je konačni cilj. Život mi učini takvim da uvijek činim više dobra, a smrt mi učini odmorom od svakog zla. (M)
    ALLAHUMME ASLIH LI DINILLEZI HUVE ‘ISMETU EMRI, VE ASLIH LI DUN- JAJELLETI FIHA ME'ASI, VE ASLIH LI AHIRETILLETI ILEJHA ME'ADI, VEDŽ'ALI-L-HAJATE ZIJADETEN LI FI KULLI HAJRIN, VEDŽ'ALI-L-MEVTE RAHATEN LI MIN KULLI ŠERR.

    Allahu moj, tražim najbolje sto se traži, molim za najbolju dovu, za najbolji uspjeh, za najbolje djelo, za najbolju nagradu, za najbolji život i za najbolju smrt. Učvrsti me i otežaj vagu mojih dobrih djela. Utvrdi moje vjerovanje i podigni moje stepene. Primi moj namaz i oprosti mi moje grijehe. Podari mi najveće deredže u Džennetu. Amin. Allahu moj, molim te za početna i završna dobra, sveukupno dobro, njegov početak i njegov kraj, njegovu formu i njegovu suštinu, i daj mi najviše stepene u Džennetu. Amin. Allahu moj, podari mi najbolje s čim dolazim, najbolje što radim, najbolje što činim, najbolje što krijem, najbolje što pokazujem i najveće stepene u Džennetu. Amin. Allahu moj, molim Te da mi podigneš ugled, da mi oprostiš teret (grijeha), da popraviš moje stanje, očistiš moje srce, sačuvas moj spolni organ, osvijetliš moje srce, oprostiš mi moje grijehe i podari mi visoke stepene u Džennetu. Amin.Allahu moj, molim Te da mi blagosloviš moj sluh, moj vid, moj ruh, moj ahlak (moral), moju porodicu, moj život, moju smrt, moja djela i primi moja dobra djela. Podari mi visoke stepene Dženneta, Amin (Ms)

    ALLAHUMME INNI ES'ELUKE HAJRE-L -MES'ELETI, VE HAJRED-DU'AI, VE HAJREN-NEDZAHI, VE HAJRE-L'AMELI, VE HAJRES-SEVABI, VE HAJRE-L-HAJATI, VE HAJRE-L-MEMATI, VE SEBBITNI, VE SEKKIL MEVAZINI, VE HAKKIK IMANI, VERFE’ DEREDZA TI, VE TEKABBEL SALATI, VAGFIR HATIETI, VE ES'ELUKED-DEREDZATI-L'ULA MINE-L-DZENNETI, AMIN.
    ALLAHUMME INNI ES'ELUKE FEVATIHA-L-HAJRI, VE HAVATIMEHU, VE DZEVAMI'AHU, VE EWELEHU, VE AHIREHU, VE ZAHIREHU, VE BATINEHU, VEDDEREDZATI-L-‘ULA MINE-L-DZENNETI, AMIN. ALLAHUMME INNI ES'ELUKE HAJRE MA ATI, VE HAJRE MA EF'ALU, VE HAJRE MA A'MELU, VE HAJRE MA UBTINU, VE HAJRE MA UZHIRU, VED-DEREDZATI-L-‘ULA MINE-L-DZENNETI, AMIN.
    ALLAHUMME INNI ES'ELUKE EN TERFE'A ZIKRI, VE TEDA'A VIZRI, VE TUSLIHA EMRI, VE TUTAHHIRE KALBI, VE TUHASSINE FERDZI, VE TUNEVVIRE KALBI, VE TAGFIRE LI ZENBI, VE ES'ELUKED-DEREDZATI-L-‘ULA MINE-L-DZENNETI, AMIN.
    ALLAHUMME INNI ES'ELUKE EN TUBARIKE LI FI SEM'I, VE FI BESARI, VE FI RUHI, VE FI HULUKI, VE FI EHLI, VE FI MAHJAJE, VE FI MEMATI, VE FI ‘AMELI, VE TEKABBEL HASENATI, VE ES'ELUKED-DEREDZATI-L-‘ULA MINE-LDZENNETI, AMIN.

    Tvoj nur je potpun pa si uputio, i Tebi hvala. Tvoja blagost je velika, pa si oprostio i Tebi hvala, ispružio si ruku i darovao, i Tebi hvala. Gospodaru naš, Tvoje lice je najplemenitije, Tvoj ugled največi, a Tvoje davanje je najbolje i najprijatnije. Gospodaru naš, Tebi se pokorava i Ti zahvalnost pokazuješ, grijesi Ti se a Ti praštaš, odgovaraš nevoljniku, otklanjaš svaku štetu, bolesnom daješ izlječenje, praštaš grijehe, primaš pokajanje niko ne može zahvaliti na Tvojim blagodatima, niti se iko može zahvaliti Tebi. (Sa)

    TEMME NURUKE FEHEDEJTE, FE LEKE-L-HAMD. AZUME HILMUKE FE GAFERTE, FE LEKE-L-HAMD. BESATTE JEDEKE FE A'TAJTE, FE LEKE-L-HAMD. RABBENA VEDZHUKE EKREMU-L-VUDZUHI, VE DZAHUKE A'ZAMUL-DZAHI, VE ‘ATIJJETUKE EFDALU-L-ATIJJETI, VE EHNAHA. TUTA'U RABBENA FETESKURU, VE TU'SA FE TAGFIRU, VE TUDZIBU-L-MUDTARRE, VE TEKSIFUDDURRE, VE TESFIS-SEKIME, VE TAGFIRUZ-ZENBE, VE TAKBELUT-TEVBETE, VE LA JUDZZI BI ALAIKE EHADUN, VE LA JEBLUGU MIDHATEKE KAVLU KAIL.

    O ti kojeg oči ne vide, Koji ne podliježe razmatranju, Kojeg niko ne moze opisati, Koji ne potpada promjenama, niti Mu sta moze naskoditi, koji zna tezinu planina, zapreminu mora, broj kisnih kapi,broj lisca na drveCu, broj onoga sto noc sakriva, i onoga sto dan obasjava. Od Njega nebesa, ni zemlja ne mogu nista sakriti, a ni more u svojim dubinama, niti brdo u svojoj utrobi. Ucini da najbolje u mom Zivotu bude njegov kraj, najbolja moja djela ona zavrsna, a moj najbolji dan onaj u kojem Cu Tebe sresti. (Tas)
    JA MEN LA TERAHU-L-‘UJUNU, VE LA TUHALITUHUZZUNUNU, VE LA JESIFUHU-L-VASIFUNE<, VE LA TUGAJJIRUHU-L-HAVADISU, VE LA JAHŠED-DEVAIRE, JA'LEMU MESAKILE-L-DžIBALI, VE MEKAJILE-L-BIHARI, VE 'ADEDE KATRI-L-EMTARI, VE 'ADEDE VEREKI-L-EŠDžARI, VE 'ADEDE MA AZLEME 'ALEJHIL-LEJLU, VE EŠREKA 'ALEJHIN-NEHARU, VE LA TUVARI MINHU SEMAUN SEMAEN, VE LA ERDUN ERDAN, VE LA BAHRUN MA FI KA'RIHI, VE LA DžEBELUN MA FI VA'RIHIDž'AL HAJRE ‘UMURI AHIREHU,VE HAJRE ‘AMELI HAVATIMEHU, VE HAJRE EJJAMI JEVEME ELKAKE FIH. Allahu moj, Ti si Prvi i prije Tebe nije bilo ništa, Ti si Posijednji i poslije Tebe nema ništa. Allahu moj, zaštiti me od zla svakog stvorenja kojim Ti upravljaš, i zaštiti me od grijeha i lijenosti, od džehennemske patnje, kaburske patnje, od kušnje bogatstvom, i od kušnje siromaštvom. Zaštiti me grijeha i duga. Allahu moj, očisti moje srce od grijeha kao što se čisti bijela odjeća od prljavštine. Allahu moj, udalji me od mojih grijeha kao što si udaljio istok od zapada. Ovo Muhammed traži od svoga Gospodara. Allahu moj, podari mi najbolju molbu, najbolju dovu, najbolji uspjeh i djelo, najbolju nagradu, najbolji život i najbolju smrt. Učvrsti me i otežaj vagu mojih djela. Potvrdi moj iman i podigni mi stepen. Primi moj namaz i oprosti mi grijehe. Podari mi visoke stepene u Džennetu. Amin Allahu moj, spasi me Džehennema, opraštaj mi i noću i danju, i podari mi dobro mjesto. Amin Allahu moj, podari mi da se spasim Džehennema zdrav i da udem u Džennet siguran. Allahu moj, podari mi blagoslov u mojoj opskrbi, mom sluhu, mom vidu, mom ruhu, mom moralu, mojoj porodici, mom životu, mojoj smrti. Allahu moj, primi moja dobra djela i podari mi visoke stepene u Džennetu. Amin!
    ALLAHUMME ENTE-L-EWELU LA ŠEJ'E KABLEKE, VE ENTE-L -AHIRU LA ŠEJ'E BA'DEKE, ALLAHUMME INNI E'UZU BIKE MIN ŠERRI KULLI DABBETIN NASIJETUHA BIJEDIKE, VE E'UZU BIKE MINE-L-ME'SEMI, VE-L-KESELI, VE MIN ‘AZABIN-NARI, VE MIN AZABI-L-KABRI, VE MIN FITNETI-L-GINA, VE FITNETI-L-FAKRI, VE E'UZU BIKE MINE-L-ME'SEMI, VE-L-MAGREM. ALLAHUMME NEKKI KALBI MINE-L-HATAJA, KEMA JUNEKAS-SEVBU-LEBJEDU MINED-DENES. ALLAHUMME BA'ID BEJNI VE BEJNE HATAJAJE, KEMA BA'ADTE BEJNE-L-MEŠRIKI VEL -MAGRIB. HAZA MA SE'ELE MUHAMMEDUN RABBEH.
    ALLAHUMME INNI ES'ELUKE HAJRE-L-MES'ELETI, VE HAJRED-DU'AI, VE HAJREN-NEDžAHI, VE HAJRE-L'AMELI, VE HAJRES-SEVABI, VE HAJRE-L-HAJATI, VE HAJRE-L-MEMATI, VE SEBBITNI, VE SEKKIL MEVAZINI, VE HAKKIK IMANI, VERFE’ DEREDžATI, VE TEKABBEL SALATI, VAGFIR HATIETI, VE ES'ELUKED-DEREDžATI-L'ULA MINE-L-DžENNETI, AMIN. ALLAHUMME NEDžDžINI MINEN-NARI, VE MAGFIRETEN BIL-LEJLI VEN-NEHARI, VE-L-MENZILES-SALIHA, AMIN. ALLAHUMME INNI ES'ELUKE HALASAN MINEN-NARI SALIMEN, VE EDHILNIL-DžENNETE AMINEN, ALLAHUMME INNI ES'ELUKE EN TUBARIKE LI FI RIZKI, VE FI SEM'I, VE FI BESARI, VE FI RUHI, VE FI HULUKI, VE FI EHLI, VE FI MAHJAJE, VE FI MEMATI, VE FI ‘AMELI. ALLAHUMME TEKABBEL HASENATI, VE ES'ELUKED-DEREDžATI-L-‘ULA MINE-L-DžENNETI, AMIN.

Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.