Razlozi zašto žene postaju muškobanjaste

  • This topic has 0 odgovora, 1 glas, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 1364 times
Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Autor
    Postovi
  • #10351
    Anonimno
    Neaktivan

    Pitanje:
    Čuli smo kako ima žena na univerzitetima, školama, institucijama ili žena koje drže predavanja, čiji muževi ne uživaju u njima zbog njihovih muškobanjastih osobina. Mi bi rado htjeli da nam razjasniš ovo pitanje.

    Odgovor:
    Temelj ovome je loš odgoj.
    Jedan od uzroka lošeg odgoja je pokvareno društvo i pokvarena uprava škole na kojem je osnovano podučavanje muškaraca i žena, momaka i djevojaka.
    Siguran sam da studentice ne poznaju njegove, sallallahu ‘alejhi we sellem, riječi:
    ” Allah je prokleo muškobanjaste žene. ”
    Isto važi i za hadis Ibn ‘Abbasa, radijallahu ‘anh:
    ” Allahov poslanik, sallallahu ‘alejhi we sellem, je prokleo muškarce koji oponašaju žene i žene koje oponašaju muškarce. ”
    Mislim da učenice koje su završile srednju školu ili više studije nisu čule za ove hadise.
    A ako ih jedan dan i čuju, uđu im na jedno a izađu na drugo uho.
    Ovo zato što uprava škole ne dozvoljava učiteljicama, makar one bile religiozne, da se zadube u ova pitanja.
    Općepoznato je u šerijatu kod učenjaka da je čovjek taj koji treba izlaziti iz kuće i skrbiti familiju dok žena ostaje kod kuće.
    Ovo će ona raditi shodno riječima svoga Gospodara, tebarak we te'ala:

    وقرن في بيوتكن
    ” U kućama svojim boravite. …”
    (el-Ahzab:33)

    Kada žena izađe izjutra i vrati se navečer, ona oponaša muškarce.
    Zato danas skoro i ne vidimo mladih djevojaka koje se stide toliko, da umjesto gledanja u muškarca gledaju dolje i broje svoje korake.
    Mi ne vidimo ovu djevojku a kojih je bilo mnogo u pagansko doba a da ne govorimo prvoj, čistijoj i svjetlijoj islamskoj eri.
    Zbog toga je vjerovjesnik, sallallahu ‘alejhi we sellem, bio opisan da je stidniji od djevice u njenom ćošku.
    Danas haman nikako ne čujemo o ovoj djevici.
    Ovo je zbog toga što je žena okupirana muškim karakteristikama, a što ima nekoliko uzroka.
    Jedan od najvažnijih je to što su nevjernički vladari preuzeli vlast nad muslimanskim zemljama.
    Oni su u njima proširili svoje običaje, tradicije i ukuse o odstupajućim karateristikama koje se suprostavljaju prirodnoj naravi.
    Generacije su ovo naslijedile i prihvatili su ih muški i ženski profesori koji su to dalje proširili među nove generacije, pod nazivom ”ravnopravnost muškraca i žena”.
    Ovo je jedan od razloga oskudice ženinog stida i mnogih muškobanjastih žena.
    Nema sumnje da muškobanjasta žena napada muža a možda čak i povisi ton na njega.
    Možda ga ponizi pred njegovim ili svojim rođacima.
    Ovo je zato što ona traži suverenitet nad svojim mužem.

    Imam Muhammed Nasir-ud-Din el-Albani

    Izvor: Silsilat-ul-Huda wen-Nur, 19

Pregledavate post 1 (od ukupno 1)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.