Saff o pokretu Eš-Šebab

  • This topic has 181 odgovor, 39 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 24822 times
Pregledavate 2 posta - 181 do 182 (od ukupno 182)
  • Autor
    Postovi
  • #13725
    Anonimno
    Neaktivan

    SubhanAllah, u ovom odgovoru sejha Imada, nema nikakvog odgovora. Necu posrnuti da osudim sejha i tako zanemariti sve sto je uradio za dawu na prostorima Bosne i Balkana iz dva razloga, privi zbog toga kako mu ne bi ucinio nepravdu, a drugi zbog toga sto mislim da su ga “davije” saffa i slicnih nacionalisticko-politickih magazina izmanipulisali pokazavsi sejha Nusreta i nase daije u svijetlu haridzija. Cak sam i ubjedjen da su, sa ciljem da nas prikazu haridzijama, strpali u isti kos sa Nedzadom Balkanom i njegovim muqalidima. Ali da se vratim na sejhov “odgovor”.

    Saffovac post=8606 wrote: Odgovorit cu na tvoje pitanje: Nusret i daije koje ga slijede imaju hajra, ne mogu da negiram, ali imaju katastrofalnu gresku
    .Naime, pravi sljedbenici suneta slijede ono na cemu su se slozili ucenjaci ehlu suneta.

    Medjutim oni (Nusret i njegove daije) kada zele neko svoje misljenje da opravdaju traze bilo kojeg ucenjaka koji odobrava to njihovo misljenje, tada ne gledaju ono oko cega su se slozili pravi ucenjaci, a kada taj isti ucenjak ima neko misljenje po pitanju neke mes'ele suprotan njihovom onda oni sakriju ono sto kaze taj ucenjak, jer im se to ne svidja, odnosno ne odgovara im.

    Sejh Imad je svoj odgovor ovom bratu podjelio na dva dijela, u prvom djelu odgovora spominje Nusretove katastrofalne greske, a kao dokaz tih katastrofalnih greski navodi to, da pravi slijedbenici sunneta slijede ono na cemu je slozna ulema ehlu sunneta. A ja neznam da su se ucenjaci sunneta slozili na tome da je glasanje na parlamentarnim izborima opce dozvoljena i legitimna stvar. iako mu je brat (koji mu je postavio pitanje) istakao da Islamska Zajednica dozvoljava SIRK ajvatovice i druge sirkijate, a mi znamo (kao i sejh Imad) da je sirk najveci grijeh, i da je na tome koncenzus Islamskih ucenjaka
    .
    “Hocete li da vam kazem koji su najveci grijesi? ” Da, Boziji Poslanice, rekose ashabi. “To je pripisivanje Allahu druga i neposlušnost roditeljima” (Buharija i Muslim)
    Ibnu Kajim kaže da je Allah obznanio namjeru stvorenja i naredbe, da se On (Allah) upoznaje kroznjegova imena i svojstva i da se On jedino obožava i da se njemu jedino klanja i da mu se ne pripisuje sudrug.A na ljudima je da čine pravdu i istinu jer na njima opstoje Nebesa i Zemlja

    .””Mi smo naše Poslanike sa jasnim uputama slali i po njima knjige i terezije objavljivali da bi ljudi pravedno postupali.” El Hadid 25.Tako je Allah Uzvišeni obznanio slanje Poslanika i Njegovih knjiga kako bi ljudi znali ispravno postupati, a to znači da budu pravedni. Najveća pravda je držati se prave vjere i to je vrhunac pravde i njentemelj. Zato je širk nasilje odnosno nepravda.”Uistinu je širk golema nepravda.” Lukman 13

    Medjutim sejh Imad se fokusira na Nusretove katastrofalne greske, zanemarivsi ili umanjivsi krupnocu greske Islamske Zajednice i “davija” koje ih brane i pravdaju! La hawle we la kuwwete illa billah!

    A sto se tice islamske zajednice, pa njihove greske i novotarije su poznate i upozorili smo na njih i jos uvjek upozoravamo, i na nama je da popravimo i pojacamo islamsku zajednicu kao islamsku instituciju.

    Sejh Imad je itekako upozoravao na greske i novotarije IZ, cak je zbog toga i camio u zatvoru. Gdje su upozorenja vas, koji ste ga ovako dobro podkovali na sirkijate i kufrijate Islamske Zajednice?!?! Gdje su tekstovi u saffu, u kojima se Reis i njegovi postupci kritikuju, a kamoli osudjuju ili zabranjuju?!

    I sad kad poredimo greske kod nusreta i njegovih daija i greske kod islamske zajednice, kazem otvoreno da su greske islamske zajednice jasne svima nama; kako onima koji su dugo u vjeri tako isto i pocetnicima, ali greske kod ‘Nusreta’ nisu jasne za mnoge, skrivaju ih i lako je da u njih padnu mnogi.

    Ono zbog cega su greske Islamske Zajednice jasne svima nama, je to sto su to KRUPNE greske. To su greske oko kojih su slozni ucenjaci ehli sunneta. To su greske koje su potvrdjene koncenzusom islamskih ucenjaka! Zbog toga su tako jasne svima nama. Sejh Nusret i daije ovog menhedza nisu nepogresivi, naravno da i oni promase u nekoj meseli, ali su njihove greske predmet rasprave i razilazenja medju onima koji imaju znanja, zbog toga greske sejha Nusreta nisu jasne za mnoge.

    A ja molim Allaha da popravi nasa stanja….

    Allahumme amin!!!

    #13732
    Anonimno
    Neaktivan

    Postovi koji se ne tiču direktno teme su obrisani, kao i postovi članova koji temu usmjeravaju u pogrešnom pravcu.
    Već sam zamolio braću da ne pišu postove i dopuste Saffovcu da se izjasni i dokaže svoj stav.

Pregledavate 2 posta - 181 do 182 (od ukupno 182)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.