Saff o pokretu Eš-Šebab

  • This topic has 181 odgovor, 39 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 24668 times
Pregledavate 15 postova - 121 do 135 (od ukupno 182)
  • Autor
    Postovi
  • #13341
    Anonimno
    Neaktivan

    pogani jedni. molim Allaha da vas skine sa vratova brace i sestara i da vam dadne da se zabavite sami o sebi. amin jaaaaaaaaaa Allah

    #13343
    Anonimno
    Neaktivan

    Vise nema nifak gde da im stane, pa se preliva napolje.

    Najcesce se preliva u casopis saff.

    #13348
    Anonimno
    Neaktivan

    Tagar post=8220 wrote: Koliko je ova rasprava uticala na saffovce najbolje govori zadnji broj njihovog magazina u kome su objavili tekst “Neke kategorije žamijskih ljudi” u kojem stoji:

    Kako to obično biva kod muslimana danas, raslojavanja, podjele i nesuglasice kao posljedica udaljavanja od islamskog učenja su zele maha u svakom aspektu života. Ovo su neke grupacije vjernika koje nakon kraće analize možemo uočiti u našem društvu i našim džamijama.

    Wannabe mudžahidi

    Antidžamijski nastrojeni wannabe mudžahidi su muslimani koji su shvatili da ovo društvo i ove džamije nisu vrijedne njihovog cijenjenog prisustva, pa su se povukli u prirodu jer ih to više asocira na džihad, a i radi se o okolišu koji je prikladniji njihovoj dawi.
    Žive skromno od donacija i stočarstva, a samo ponekad im se omakne pokoji izuzetno dobro obučen i talentovan, inšaallah, šehid kojem
    dosade koze i ovce pa odluči da napadne američku ambasadu.

    Pošto su putne komunikacije sa njihovim naseljima izuzetno oskudne, oni sa vanjskim svijetom komuniciraju uglavnom preko SIPE i OSE
    jer ovi imaju odlična terenska vozila. Kad dođe vrijeme za podmiru ili plaćanje računa mrskim tagutima oni se popnu na brdo i iz sveg glasa uzviknu “džihaaaaad” ili otpjevaju kakvu protalibansku sevdalinku i prevoz je već sutradan tu. Doduše nekad ovi iz SIPE zbog lošeg
    GSM signala bahnu nenajavljeni, ali i na tome se radi. Imaju i besplatno noćenje u Sarajevu, a sutradan se nakon obavljenih potreba vraćaju kući.

    Da ispoljeno licemjerstvo bude još upečatljivije, autor na kraju rezimira:

    Ovaj tekst nema namjeru da nekoga vrijeđa ili ismijava jer je svaki vjernik u džamiji vrijedan. Cilj je da se na jedan neobavezan način kaže na neka nepoželjna raslojavanja i pojave u našim džematima…

    Zaista, ovakvu licemjernost nisu do sada ispoljili ni najprefriganiji srpski političari! Šta li će ovi ljudi reći Allahu na Danu polaganja računa!

    A o njihovom “zdravom” poimanju islama, najbolje govori tekst iz istog broja u kojem hvale tagutsku policiju čija je osnovna misija održati zulumćare na vlasti i štititi ih.

    Uloga policije u prevenciji maloljetničke delinkvencije u Kantonu Sarajevo (I dio):
    Policija ima posebnu ulogu
    u prevenciji kriminaliteta kroz intervencije, akcije i mjere, kao i upoznavanje javnosti sa problematikom maloljetničkog kriminaliteta

    E upravo zbog ovoga se vi danas nazivate EX MUDZAHIDI, a ne shehidi inshaAllah. Ostavljeni ste u zivotu da biste po mudzahidima i shehidima pljuvali, o njima lazi iznosili, a one koji njihovu cast brane wannabe mudzahidima nazivali i sa njihovom casti se sprdali, da biste dokaze iz Kur'ana i Sunneta poricali, da biste politicku realnost u ummetu izvrtali i svojim milim tagutima velike porcije priznanja odavali i njima u borbi protiv muslimana na usluzi bili.

    Sprdajte se castim muslimana o bivsi mudzahidi, ne zamjere vam mu'mini, dosta vam musibeta zbog pokockane proslosti i pokvarene sadasnjosti kojima gradite svoju buducnost! i na dunjaluku i na Ahiretu. Dosta vam musibeta sto i mudzahidi i wannabe mudzahidi protiv vas i vama slicnih upucuju dovu

    #13354
    Anonimno
    Neaktivan

    Koliko je ova rasprava uticala na saffovce najbolje govori zadnji broj njihovog magazina u kome su objavili tekst “Neke kategorije žamijskih ljudi” u kojem stoji:

    Kako to obično biva kod muslimana danas, raslojavanja, podjele i nesuglasice kao posljedica udaljavanja od islamskog učenja su zele maha u svakom aspektu života. Ovo su neke grupacije vjernika koje nakon kraće analize možemo uočiti u našem društvu i našim džamijama.

    Wannabe mudžahidi

    Antidžamijski nastrojeni wannabe mudžahidi su muslimani koji su shvatili da ovo društvo i ove džamije nisu vrijedne njihovog cijenjenog prisustva, pa su se povukli u prirodu jer ih to više asocira na džihad, a i radi se o okolišu koji je prikladniji njihovoj dawi.
    Žive skromno od donacija i stočarstva, a samo ponekad im se omakne pokoji izuzetno dobro obučen i talentovan, inšaallah, šehid kojem
    dosade koze i ovce pa odluči da napadne američku ambasadu.

    Pošto su putne komunikacije sa njihovim naseljima izuzetno oskudne, oni sa vanjskim svijetom komuniciraju uglavnom preko SIPE i OSE
    jer ovi imaju odlična terenska vozila. Kad dođe vrijeme za podmiru ili plaćanje računa mrskim tagutima oni se popnu na brdo i iz sveg glasa uzviknu “džihaaaaad” ili otpjevaju kakvu protalibansku sevdalinku i prevoz je već sutradan tu. Doduše nekad ovi iz SIPE zbog lošeg
    GSM signala bahnu nenajavljeni, ali i na tome se radi. Imaju i besplatno noćenje u Sarajevu, a sutradan se nakon obavljenih potreba vraćaju kući.

    Da ispoljeno licemjerstvo bude još upečatljivije, autor na kraju rezimira:

    Ovaj tekst nema namjeru da nekoga vrijeđa ili ismijava jer je svaki vjernik u džamiji vrijedan. Cilj je da se na jedan neobavezan način kaže na neka nepoželjna raslojavanja i pojave u našim džematima…

    Ovaj rezime autora teksta nam otkriva o kakvoj se BANDI POKVARENIH LICEMJERA SA TITULAMA radi!!!

    Naime sam naslov teksta Wannabe mudzahidi ciji bi bukvalan prevod glasio “Oni koji zele biti mudzahiti” dok svako ko poznaje engleski jezik zna da se ovaj izraz koristi iskljucivo kada se neko zeli ismijati (nazalost neznam dali na nasem postoji slican izraz) znam da se na njemackom kaze Möchtegern mujahidi (za one koji poznaju njemacki). Kaze ovaj pokvarenjak da nema namjeru da nekoga vrijedja ili ismijava, dok se u samom naslovu teksta ismijava, ne zalazeci u sam tekst koji je pun ironije i sarkazma.

    Molim Allaha da nam ocisti saffove, da raskrinka licemjere i da istinu pokaze istinom a neistinu pokaze neistinom, da odmori srca muslimana od ovih licemjera i da im da ono sto su zasluzili. Allahumme amin!

    #13355
    Anonimno
    Neaktivan

    Oni su pokazali i dokazali kosu.
    Mislim da je posvecivanje njima i njihovim ublehama i licemjerstvu i jedne sekunde svoga vremena gubljenje vremena i mislim da treba ih ignorisati.

    #13366
    Anonimno
    Neaktivan

    Tagar post=8220 wrote:

    Kako to obično biva kod muslimana danas, raslojavanja, podjele i nesuglasice kao posljedica udaljavanja od islamskog učenja su zele maha u svakom aspektu života. Ovo su neke grupacije vjernika koje nakon kraće analize možemo uočiti u našem društvu i našim džamijama.

    Wannabe mudžahidi

    Antidžamijski nastrojeni wannabe mudžahidi su muslimani koji su shvatili da ovo društvo i ove džamije nisu vrijedne njihovog cijenjenog prisustva, pa su se povukli u prirodu jer ih to više asocira na džihad, a i radi se o okolišu koji je prikladniji njihovoj dawi.
    Žive skromno od donacija i stočarstva, a samo ponekad im se omakne pokoji izuzetno dobro obučen i talentovan, inšaallah, šehid kojem
    dosade koze i ovce pa odluči da napadne američku ambasadu.

    Pošto su putne komunikacije sa njihovim naseljima izuzetno oskudne, oni sa vanjskim svijetom komuniciraju uglavnom preko SIPE i OSE
    jer ovi imaju odlična terenska vozila. Kad dođe vrijeme za podmiru ili plaćanje računa mrskim tagutima oni se popnu na brdo i iz sveg glasa uzviknu “džihaaaaad” ili otpjevaju kakvu protalibansku sevdalinku i prevoz je već sutradan tu. Doduše nekad ovi iz SIPE zbog lošeg
    GSM signala bahnu nenajavljeni, ali i na tome se radi. Imaju i besplatno noćenje u Sarajevu, a sutradan se nakon obavljenih potreba vraćaju kući.

    Ovaj tekst nema namjeru da nekoga vrijeđa ili ismijava jer je svaki vjernik u džamiji vrijedan. Cilj je da se na jedan neobavezan način kaže na neka nepoželjna raslojavanja i pojave u našim džematima…

    “A ako ih zapitaš, oni će sigurno reći: ‘Mi smo samo razgovarali i zabavljali se.’ Reci: ‘Zar ste se Allahu i ajetima Njegovim i Poslaniku Njegovu rugali? Ne pravdajte se! Nevjernici ste postali nakon što se vjernici bili.’ Ako nekima od vas i oprostimo, druge ćemo kazniti zato što su nasilnici.” (Et-Tewba, 65-66).

    #13449
    Anonimno
    Neaktivan

    Nista novo, RTSova pjesma jedna te ista, Srbija do Tokija.

    nista protiv..
    [attachment=250]SrbijadoTokija.jpg[/attachment]

    #13460
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum.

    Ja sam Allahov rob koji voli vjeru i sunnet. Smatram da na portalu putvjernika ima losih i dobrih stvari. Tako isto mislim o Saffu. Zelim samo da kazem da odavno nisam vidio ovakav knockout u raspravi.. knockout na kvadrat. Brat RPG je prisao raspravi na veoma strucan, ljubazan i potkivan dokazima nacin. Saffovac se samo vise prosipa sto se vise javlja i bolje je za njega sto se povukao, a da ne govorimo sto ne ispunjava obecanje kada su odgovori u pitanju.

    Veoma mi zao za Saffovce da ne vide svojim ocima sta im se desava, zamolio bi bracu iz Saffa da se pogledaju prije 10 godina i sada i zamolio bi ih da nas ne ostavljaju na cijedilu kad su nas vjeri poducavali. Ako vec vodite borbu s novotarima o Saffovci zasto onda hvalite maturidije.

    Iskreno molim Allaha da mene i vas sviju uputi i ujedini na istini.

    Allahume Amin :zastava1:

    #13465
    Anonimno
    Neaktivan

    We alejkumusselam
    Nije pobjedio RPG u raspravi, vec je podbijedila istina, a RPG je samo prenosio istinu.
    I slijepac je mogao zakljuciti gde je istina u ovoj raspravi, osim onih cija su srca zapecacena.

    Abdi post=8343 wrote: Smatram da na portalu putvjernika ima losih i dobrih stvari. Tako isto mislim o Saffu.

    Brate nisi u pravu, iz vise razloga.
    Prvo da ne bi bio nepravedan, i da tvoja izjava bude na mjestu moras navesti neke od losih stvari na ovom portalu, ako ciljas na forum gde svako iznosi svoja misljenja, onda portal sa time nema nista.

    I velika je nepravda reci da mislis isto o ovom portalu i o saffu, jer ovaj portal nije nikada velicao niti demokratiju, niti ijednu partiju zasnovanu na kufru, niti bilo sta sto je negativno, vec naprotiv ovaj portal je uvijek branio istinu.
    Dok na drugoj strani casopis saff, moze vise da se svrsta u politicki magazin, nego u verski casopis, a to dokazuju teme o kojima se pise o tom casopisu.

    Iskreno molim Allaha da mene i vas sviju uputi i ujedini na istini.

    AMIN

    #13469
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislim da imam pravo na svoje misljenje! Mozda nisam u pravu a mozda jesam!

    Nisam ni sekunde pomislio da su Saff i Putvjernika isto.

    A sto se RPG-a tice. On je raspravu pobjedio jer da je RPG bio neki filozof i “wannabe intelektualac” ili loseg ahlaka, djaba bi mu dokazi bili.

    Ne zelim ovdje lose stvari da iznosim da ne bi rasprava ispala bolje je da ja to sam redakciji posaljem.

    :zastava1:

    #13470
    Anonimno
    Neaktivan

    Abdi post=8343 wrote: Esselamu alejkum.

    Ja sam Allahov rob koji voli vjeru i sunnet. Smatram da na portalu putvjernika ima losih i dobrih stvari. Tako isto mislim o Saffu. Zelim samo da kazem da odavno nisam vidio ovakav knockout u raspravi.. knockout na kvadrat. Brat RPG je prisao raspravi na veoma strucan, ljubazan i potkivan dokazima nacin. Saffovac se samo vise prosipa sto se vise javlja i bolje je za njega sto se povukao, a da ne govorimo sto ne ispunjava obecanje kada su odgovori u pitanju.

    Veoma mi zao za Saffovce da ne vide svojim ocima sta im se desava, zamolio bi bracu iz Saffa da se pogledaju prije 10 godina i sada i zamolio bi ih da nas ne ostavljaju na cijedilu kad su nas vjeri poducavali. Ako vec vodite borbu s novotarima o Saffovci zasto onda hvalite maturidije.

    Iskreno molim Allaha da mene i vas sviju uputi i ujedini na istini.

    Allahume Amin :zastava1:

    We alejkumusselam,

    Allah te nagradio što si iskren sa nama.

    Smatram da na portalu putvjernika ima losih i dobrih stvari.

    Možeš li nam reći šta je to što je na našem portalu loše, pa da ga u ime Allaha ispravimo. Možeš nam to reći i ovdje javno, jer se mi ne stidimo istine, a ako u nečemu griješimo, bit će nam obaveza da to ispravimo, a ti ćeš inšaAllah imati nagradu.

    Wesselamu alejkum.

    #13474
    Anonimno
    Neaktivan

    Alejkumu selam brate RPG. Amin na dovi, ve ijake.

    Ovako meni licno smetaju neki tekstovi o ulemi. Npr gdje to ima da muftija alu shejh kaze ono da se ne dovi protiv amerike.. Da li ima negdje to dokumentovano ili snimljeno. Bilo je nekoliko tekstova o ulemi koji su za mene losi ..zadaviti crijevima vladare itd. Zbog takvih tekstova po meni omladina i ode u ekstremizam i postaju agresivni itd. Treba istinu govoriti ali i treba malo mudar biti i misliti kako neki tekstovi djeluju na omladince bez znanja. Ne kazem da budete mudri pa s novotarima raditi nego misliti na opcu dobrobit, a Allahu alem

    esselamu alejkum.

    #13477
    Anonimno
    Neaktivan

    eselamu alejkum, dragi moji tekfirovci u nastavku vam poklanjam Proglas šejha Abdullaha El Gunejmana – O Tekfiru. U ovom proglasu se možete pronaći i sami ali isto tako možete pronaći sve odgvore na greške koj ečinite izgoneći ljude iz vjere islama.

    #13478
    Anonimno
    Neaktivan

    Saffovac post=8360 wrote: eselamu alejkum, dragi moji tekfirovci u nastavku vam poklanjam Proglas šejha Abdullaha El Gunejmana – O Tekfiru. U ovom proglasu se možete pronaći i sami ali isto tako možete pronaći sve odgvore na greške koj ečinite izgoneći ljude iz vjere islama.
    http://www.youtube.com/watch?v=baSmDVpArCg

    masallah nema price, super video i slazem se naravno s shejhom. Saffovac pitaj ovog shejha sta misli o maturidijama i ostalu ulemu ehli sunneta

    #13482
    Anonimno
    Neaktivan

    @Saffovac, niste vi dostojni da se pozivate na shejha Gunejmana, vi ste dzehmije u akidi.

    Napravimo razlilu izmedju govora shejha Gunejmana kojeg je postirao saffovac
    http://www.youtube.com/watch?v=baSmDVpArCg

    I saffovaca
    http://www.youtube.com/watch?v=vba3W_hBzCI&feature=player_embedded

    Govor izmedju ova dvojica se ne moze nikako spojiti da su na istom menhedzu.
    Samo saffovac nasao nesto sto mu se pricinjava da je u njegovu korist pa kao davljenik za slamku se uhvatio za to.
    Vasa braca su severna alijansa u Afganistanu, kadirovci u Ceceniji, Otpadnici u Somaliji i Iraku, vas brat je pokojni Gadafi koji je krepao kako je zasluzio, Asadovci su vam braca u Siriji, rafidije u Iranu …..

Pregledavate 15 postova - 121 do 135 (od ukupno 182)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.