Saudijski muftija se izvinio zbog vrijeđanja Poslanika a.s

  • This topic has 32 odgovora, 12 glasova, and was last updated prije 11 years, 11 months by Anonimno. This post has been viewed 5725 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 33)
  • Autor
    Postovi
  • #7480
    Anonimno
    Neaktivan


    Član Udruženja islamske uleme u Saudijskoj Arabiji uputio je izvinjenje zbog vrijeđajućeg govora protiv Poslanika a.s. Prema izvještaju Al Alama (televizije na arapskom jeziku koja program emituje iz studija u Teheranu), Muhamed Al Arijafi, saudijski muftija i član Udruženja islamske uleme u Saudijskoj Arabiji je priznao svoju pogrešku nakon čega je uputio izvinjenje zbog vrijeđanja Poslanika a.s. On je optužio plemenitog Poslanika a.s. da je prije zabrane alkohola, kada bi dobio alkoholna pića kao poklon isto prodavao ili ge nekom drugom poklanjao što je izazvalo veliku polemiku i diskusiju u Saudijskoj Arabiji. Nakon rekacija muslimana ovaj saudijski muftija je bio primoran da prizna svoju grešku i da se izvini.
    [video width=425 height=344 type=youtube]0qRL4j1E5Qo;feature=share
    Izvor: Medijski Centar Islamske Republike Iran (IRIB)- سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران
    http://www.irib.ir

    #7481
    Anonimno
    Neaktivan

    Ti si jarane 100% pogriješio forum ili ti je satisfakcija iznositi svoje nebuloze na muslimanskim stranicama

    #7484
    Anonimno
    Neaktivan

    Muamer2 post=1697 wrote: Ti si jarane 100% pogriješio forum ili ti je satisfakcija iznositi svoje nebuloze na muslimanskim stranicama

    Prije ce da je pogrijesio vjeru.

    #7485
    Anonimno
    Neaktivan

    Muamer2 post=1697 wrote: Ti si jarane 100% pogriješio forum ili ti je satisfakcija iznositi svoje nebuloze na muslimanskim stranicama

    Znači sve je laž osim onog što kralj Abdela i Hilary kažu da je istina?

    #7494
    Anonimno
    Neaktivan

    Es – Selamu ala men ittebe'al – huda Pasdaran

    Pasdaran jesi li mogao početi svoje aktivnosti na ovom forumu bez upotrebe podrugljivih termina tipa Wahhabi i iznošenja kritike na račun uleme (mada niko ne tvrdi da je ulema ma'sum – bezgriješna), greške su moguće kao i svakom drugom Allahovom robu?
    Mislim neka te ovdje ali nemoj odmah ofanzivno….
    A što se tiče kralja Abdullaha on ti baš nije nešto “popularan” na ovom forumu i imamo negativno mišljenje o njemu..

    #7495
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=1710 wrote: Es – Selamu ala men ittebe'al – huda Pasdaran

    Pasdaran jesi li mogao početi svoje aktivnosti na ovom forumu bez upotrebe podrugljivih termina tipa Wahhabi i iznošenja kritike na račun uleme (mada niko ne tvrdi da je ulema ma'sum – bezgriješna), greške su moguće kao i svakom drugom Allahovom robu?
    Mislim neka te ovdje ali nemoj odmah ofanzivno….
    A što se tiče kralja Abdullaha on ti baš nije nešto “popularan” na ovom forumu i imamo negativno mišljenje o njemu..

    Kako odgovoriti kad kad ovaj sa ER BE-om Šite naziva kjafirima. Ja nisam Šija ali podržajem tu opciju u sukobu sa Zapadom i zemljama Zaliva

    #7497
    Anonimno
    Neaktivan

    Kako misliš podržaješ tu opciju?Budi malo konkretniji……
    Čovjek treba da smireno komunicira pa makar bila riječ o neistomišljenika…

    #7498
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=1713 wrote: Kako misliš podržaješ tu opciju?Budi malo konkretniji……
    Čovjek treba da smireno komunicira pa makar bila riječ o neistomišljenika…

    Podržavam Iran, Siriju i Šije u Bahrejnu, Libanu i Saudijskoj Arabiji protiv SAD, Izraela i Kralja Saudijske Arabije.

    #7501
    Anonimno
    Neaktivan

    Što se tiče SAD-a i cionističe tvorevine zvane Izrael nema sumnje da su te dvije države predvodnici u borbi protiv islama i muslimana..centri kufra i fesada a Saudija tj.vlast u toj zemlji je poltronski orijentirana prema Americi i predstavlja njenu marionetu…..tu se vjerovatno slažemo?
    Ali one scene ubijenih žena,djece i straraca u Siriji, scene mučenja i razaranja od strane sirijske vojske te tjeranja zarobljenika da izgovaraju kufr tj da kažu da je Assad ne'uzubillah bog šta kažeš na to?

    #7513
    Anonimno
    Neaktivan

    @Pasdaran…

    #7514
    Anonimno
    Neaktivan

    Pasdaran post=1711 wrote: Kako odgovoriti kad kad ovaj sa ER BE-om Šite naziva kjafirima. Ja nisam Šija ali podržajem tu opciju u sukobu sa Zapadom i zemljama Zaliva

    Nisi sijja ali podrzavas stranu sijja u sukobu sa zemljama Zaljeva ? Hehe… : ) Pa sijje i jesu u sukobu sa zemljama Zaljeva zato sto misle da su sijje nosioci istinske vjere i zato sto su kroz istoriju i dan danas nastojali i nastoje da prosire svoje zabludjelo siitsko ucenje u muslimanskim zemljama gdje vecinu cine sunije.

    @Pasdaran, ides ko brzi voz ka banu! Uspori malo… da ne bi izletio iz sina. : )

    Braca i sestre trebaju da se upoznaju sa osnovama u sta pozivaju sijje, a to sve kako bi sebe sacuvali od zabludjelih sijja i druge tome poducili. Na prilozenom linku u prozor za search for ukucajte naziv: veliki sejtan. Izbacit ce vam linkove medju kojima je i knjiga pod nazivom “Veliki sejtan”, koja je vrlo korisna i govori o historiji desavanja izmedju sunija i sija kao i o vrstama zabluda u kojima se sijje nalaze. Takodjer tu su i linkovi za video materijale o sijjama.

    http://www.putvjernika.com/Downloads/search.html

    Vezano za Rafidije (sektu medju sijjama), uvazeni sejh Er-Rudejni je na seminaru odrzao predavanje pa bi bilo odlicno da se poslusa.

    {mp3remote}http://ia700403.us.archive.org/30/items/RafidijeSejhEr-rudejniEl-basriEssunne/Rafidije-SejhErrudejniElBasri.mp3{/mp3remote}
    #7520
    Anonimno
    Neaktivan

    #7521
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

    #7522
    Anonimno
    Neaktivan

    Imal’ iko od hanefijske uleme da kaže da su Šiti kafiri? Iskreno pitam?
    Čit'o sam intervju Mula Muhameda Omera vođe Talibana koji je bio objavljen u SAFFu nekako odmah poslije rušenja onih kipova Bude u Bamjanu u kojem on doslovno kaže da Talibani ne prave razliku među braćom, tj. između Irana i Pakistana.
    Saudijska ulema nije iskrena, velike su galamdžije i plakači(osim onih u zatvorima) jerz namo iz agresija na Irak(1991. i 2002.god) i Avganistan o kakvim opasnim ljudima se radi. Kako da ja slijedim bin Baza kad je kao posljedica njegove fetve umrlo oko milion iračke djece, a boja krvi iračke i sirijske djece je iste boje. Čak je neko od nedždijske uleme izjavio da Talibani nisu muslimani i da im se ne može dati zekat, ne znam jesul se korigovali po tom pitanju.

    #7523
    Anonimno
    Neaktivan

    Imal’ iko od hanefijske uleme da kaže da su Šiti kafiri? Iskreno pitam?

    Imam-hafiz Ebu Dža'fer Ahmed ibn Muhammed el-Hanefi
    el-Ezdi:
    Mi volimo drugove poslanika salallahu alejhi veselem . , ne pretjerujemo u ljubavi
    ni prema jednom od njih, ne odricemo se ni jednog od njih, ne volimo
    onoga ko ih mrzi i ko ih po lošem spominje, i samo ih po dobru
    spominjemo. Ljubav prema njima je vjera, vjerovanje i dobrocinstvo.
    Mržnja prema njima je nevjerstvo, licemjerstvo i nepravda. (TAHAVIJEVA POSLANICA
    o islamskom vjerovanju )

    Imama ibn Ebu-l-‘Izza el-Ezreijje el-Hanefije – smilovao mu se
    Uzvišeni Allah :
    Volimo ashabe poslanika salallahu alejhi veselem iz ljubavi prema njemu, i zbog
    njegove ljubavi prema njima. Ne pretjerujemo u tome ni prema jednom
    od njih kako su to ucinile rafidije (šiije) sa Alijom r.a. Oni su ga uzdigli
    iznad njegovog stepena i podigli ga na stepen božanstva. Mi se ne
    odricemo ni jednog od ovih halifa. Oni su bili sa najpotpunijim imanom i
    dobrocinstvom. Bili su najpokorniji Allahu i Resulullahu . i bili su najveci
    borci na Allahovom putu. Mi ne volimo one koji ih mrze, jer mržnja prema
    njima je simbol licemjerstva i izdaje. Ne volimo one koji o njima govore
    zlonamjerno. O njima pricamo samo dobro. Njih je Resulullah . zavolio i
    na njih oporuku ostavio. Ljubav prema njima je znak ispravnosti vjere i
    imana, dokaz dobrocinstva (ihsana). A mržnja prema njima je znak
    nevjerstva, licemjerstva, neuspjeha i nasilja. Molimo od Allaha zaštitu da
    ne zalutamo nakon upute! (pogledaj komentar 93 tačke u tahavijskoj akidi )

    Kaže Imam Buharija koji je priznati imam muhadis kod svih muslimana : „Svejedno
    mi je dali klanjao za džehmijom i rafidijom (šijom), ili klanjao
    za Židovom i kršcaninom. Njima se ne naziva selam, niti ih je
    dozvoljeno posjecivati. Nije dozvoljeno ženiti njihove žene.
    Njihovo svjedocenje se ne prihvata, niti je dozvoljeno jesti njihovo
    meso (koje oni zakolju).“ (Halku ef`alil-ibad, Imam Buharija, )

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 33)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.