Šejhu Enveru el-Awlakiju CIA "namjestila" Bošnjakinju iz Hrvatske??

  • This topic has 21 odgovor, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 6 months by Anonimno. This post has been viewed 3567 times
Pregledavate 7 postova - 16 do 22 (od ukupno 22)
  • Autor
    Postovi
  • #12796
    Anonimno
    Neaktivan

    Naravno, bila bi prava nepravda sumnjičiti svakog konvertita da je špijun, jer praksa pokazuje da su konvertiti mnogo bolji muslimani od “rođenih” muslimana.

    selam alejkum.
    ne bih rekao bas tako, konvertiti imaju druge probleme, obicni druge.

    amina s* post=6682 wrote:

    Muz je islamske vjeroispovjesti i tako sam ga pratila sta pise,sita o vjeri al necu zaboravit kad je reko zar nebi voljela da budemo zajedno i na onom svjetu, tad kao da je dragi Allah odlucio da me stavi na pravi put,sebi sam napisala neke dove pa cu ako Bog da uskoro da krenem i namaze obavljat,sada sam 2 namaza napisala na papire.Nadam se da ce me dragi Allah nagraditi da pocnem obavljati namaze

    meni je nesto cudno, cetiri godine u braku sa muslimanom i namaz fali?
    i zasto pisati kad ima to u knjigama gotovo?
    mislim da je neko iskoristio lukavo praznine… kod Iblisa nesto nije u redu.

    #12805
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=7644 wrote:

    meni je nesto cudno, cetiri godine u braku sa muslimanom i namaz fali?

    Možda je muž od skora počeo da klanja, a nakon toga i ona primila islam. U stvari to nam je obaveza da vjerujemo, jer nam to govori osoba koja kaže za sebe da je musliman. Ako ti imaš šerijatski dokaz da nije tako de nam ga ovdje saopšti, a ako nemaš, onda spremi odgovor Allahu na Sudnjem danu.

    i zasto pisati kad ima to u knjigama gotovo?

    Zato što napisano možeš uzeti i za početak iz njega učiti na namazu (dok se ne nauči napamet). Sestra je i napomenula da je kasnije našla i na netu.

    Čast muslimana je svetija od svetosti Kabe!

    #12808
    Anonimno
    Neaktivan

    Kao sto receno, sestra Aminah je i sama bila “zrtva” murteda. Ovo kada bismo dali mogucnost istinitosti ovoj cijeloj prici.

    A u slucaju da se ne radi o zrtvi nego saucesniku, pa zar bi dosla ovdje sa jednim te istim imenom koje je “koristila” u “misiji shejhove trece hanume”?

    Sve u svemu i vjerovati kafiru i murtedu i sumnjati u svaku aminu konvertita je paranoja i gubitak dragocijenog vremena.

    Ali sam post nam svakako pokazuje umobolnost murteda i neprijatelja islama i mrznju koja im se ne gasi ni nakon smrti Allahovih robova od Allaha izabranih da ih njihovo djelovanje (kao sto je djelovanje shejha Anwara rahimahullah) vjecno ljuti i uznemirava. Nesto o cemu Ebu Muhammed moze samo da sanja : )

    #12810
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=7644 wrote:

    Naravno, bila bi prava nepravda sumnjičiti svakog konvertita da je špijun, jer praksa pokazuje da su konvertiti mnogo bolji muslimani od “rođenih” muslimana.

    selam alejkum.
    ne bih rekao bas tako, konvertiti imaju druge probleme, obicni druge.

    Mislim da je brat ciljao na konvertite koji se cvrsto prihvatili i praktikuju vjeru poput: Piera Vogela, Khalida Jasina, Jusufa Estesa i dr., dok je pod terminom “rodjeni” muslimani ciljao na one koji samo nose muslimanska imena ili pak klanjaju po nekad dzumu namaz i sl. Zbog toga je termin “rodjeni muslimani” u navodnicima (ja sam ga tako shvatio)

    Sto se tice price o zenidbi sejha Envera rahimehullah sa konvertitkom iz Hrvatske, osnova je da je laz! A to zbog toga sto je svaka vijest koja dodje od kafira laz sve dok se jasnim dokazima ne dokaze suprotno, a na to nam ukazuje ajet Uzvisenog: O vi koji vjerujete! Ako vam grješnik dođe sa viješću – tad provjerite, da ne pogodite ljude iz neznanja, pa da budete zbog onog što ste učinili, pokajanici. (Hudzurat. 6)

    Uzvišeni naređuje provjeru vijesti fasika iz opreza da se ne bi presudilo po njegovim riječima, jer on u vezi s tom vijesti može biti lažov ili da je pogrešno prenese te se sudija može povesti za njegovim rječima. Poznato je da je Uzvišeni Allah zabranio da se slijedi put griješnika. Zbog toga veći dio uleme odbija prihvatiti prenošenje od nepoznatih lica, kako se ne bi pogriješilo u nekom određenom pitanju. u Tefsiru ajeta se spominje fasik, a Morten Storm je kafir, stoga se dobro mora provjeriti ova vijest.

    Iz dostavljenog videa se vidi da osoba/konvertitka pod imenom Amina postoji, i da je sejh Enver prihvatio njenu ponudu, pod uslovom da ona prihvati tezak zivot (jer je on trazen i cesto mjenja lokacije) sto je ona i prihvatila! Sto znaci da nije citava prica izmisljena, ali ne sumnjam u to da je ovaj pokvarenjak (Morten Storm) pomjesao istinu sa mnogo lazi, kako bi od medija kojima je prodao pricu, dobio jos vise novca.
    Vrlo je moguce da je Amina iskoriscena od strane CIA-a, a da za to nije ni znala, jer ovaj kafir kaze u videu (negdje pri kraju) da bi CIA, u slucaju da locira poziciju sejha Envera, eliminirala sejha i vjerovatno i nju. Stoga mi ovo djeluje najplausibilnije a opet Allah najbolje zna i Njemu se vraca znanje!!!

    #12812
    Anonimno
    Neaktivan

    i zasto pisati kad ima to u knjigama gotovo?

    Zato sto na papiru mozes koristiti font koji ti zelis odnosno koji ti je potreban da bi vidio slova na podu iz pozicije stajanja. Knjiga je maksimalnog fonta 13 sto je mnogima nemoguce raspoznat iz te dajine, narocito kada citas nepoznati jezik, u ovom slucaju transkripciju arapskog.

    Zato sto listove papira mozes da rastrkas sebi ‘iznad’ glave na nacin da ti je sve na oku i pregledno sto je sa knjigama nemoguce pri tome se koristeci velicinom slova koja tebi odgovara. Dakle knjizi sve kad bi listove ischupao opet neces si moc pomoc sa slovima.

    Zato sto je prepisivanje cest nacin pamcenja sadrzaja.

    cetiri godine u braku sa muslimanom i namaz fali

    Licno poznajem konvertitkinju koja je u islam pozivana od “muslimana” koji ne samo da nije imao namaz nego je i krst oko vrata nosio (ili je bio na majici oslikan), sada samo zamisli sliku kako takva pojava poziva u islam. Ali Allahova odredba je bila da njegovim sebebom primi islam, za njega se uda a potom i napusti zbog spoznaje islama i njegovog odbijanja da ucini isto. Kao vec spomenuto, konvertiti ne pate od sindroma “ja sam RODJENI musliman islam je u mom srcu”

    #12814
    Anonimno
    Neaktivan

    Pa i faraon je tvrdio da je musliman i nosio bradu.

    RPG post=7653 wrote:
    Možda je muž od skora počeo da klanja, a nakon toga i ona primila islam.

    nakon 4 god braka i šerijatski sam se vjencala

    E to ne znam sada…

    Dobro, najbolje bi mogla ona to da odgovori ali nije tu.

    evo linka http://www.putvjernika.com/Forum/17-Pitanja-i-odgovori-o-islamu/6296-MOJE-PREOBRACENJE-NA-ISLAM/Page-3.html

    #12817
    Anonimno
    Neaktivan

    Neko navodi da je pomenuta “Bošnjakinja” u stvari Hrvatica, koja je prije nekoliko godina konvertirala u islam i dala sebi ime Amina. Koliko se sjećam, ta Amina se prije nekoliko godina javila na ovom forumu, a njena priča je objavljena i na sajtu.

    dakle neko nagadja.
    ne bi trebalo ovako da se pise.
    tema najbolje da se izbrise.

Pregledavate 7 postova - 16 do 22 (od ukupno 22)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.