Situacija u Iranu

  • This topic has 22 odgovora, 6 glasova, and was last updated prije 11 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 3350 times
Pregledavate 8 postova - 16 do 23 (od ukupno 23)
  • Autor
    Postovi
  • #8226
    Anonimno
    Neaktivan

    Kako ti nije grijeh tako misliti? To nije misljenje muslimana. Musliman ne sumnja. Nemojte da me hvatate na moje stavove koje sam jasno izlozio. Procitaj ponovo moj komentar pa onda kazi sto zelis. Nema tu nikakvog simpatisanja rafidija ali imam pravo misliti svojom glavom brate. Nemoj me tjerati da aminujem sve sto ti kazes. Nismo Murdzije pa da se bojimo razlicitih misljenja. Ako neki musliman nije za Americki napad na Iran onda to ne znaci da simpatise rafidije. Mnogo toga bih ti rekao jer si me iznervirao ali necu i nastavit cu da pisem i trazit cu da mi se postuju moji stavovi. Nisam dijete pa da ponavljam jedno te isto i da ne razmisljam o nekim solucijama koje bi bile korisne za nas muslimane. Mislim na Ehli Sunnet. Nisam od onih koji ce zeljeti da se baci atomska bomba na Iran a ne razmisljajuci da u Iranu zivi 20% Sunnija. Razmisli malo Salahudine i ne ponasaj se kao dijete.

    #8227
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين je napisao/la:

    Kao da si pao sa Marsa. …nesto oko tebe smrdi…simpatizer rafidija

    MašaAllah komplimenti onako baš po sunnetu..ne branim Vekasa, ima pravo da iznosi svoje stavove…možda čovjek nije dovoljno znao o kufru rafidija pa se u međuvremenu informisao o stanju ovih mušrika ali ne lakše je brata etiketirati i optužiti za ovo ili ono nego naći opravdanje za eventualnu pogrešku!!!
    Jel to menhedž Poslanika alejhi salatu ve selam i njegovih ashaba??? Treba još samo da se javi dežurni ex-kadija za tekfir i da Muameru ” odrubi glavu” tekfir satarom i to je to….Aferim..

    #8228
    Anonimno
    Neaktivan

    Član 6.

    Zabranjeno je propagirati učenje bilo koje sekte (šijja, haridžija, murdžija…)

    Mislim, da je ova tema o Iranu veoma osjetljiva za ovaj forum, tako da bih volio traziti misljenje administratora. Da li je, davanje podrske Iranu u sukobu sa Amerikom i Izraelom, prekrsaj po clanu 6? Ako je prekrsaj, ja cu prekinuti iznositi svoje stavove povodom toga. To mi je vazno jer moguce je da se Amerika i izrael odluce na napad na Iran, pa tako ova tema ce biti vazna za pracenje te situacije. Naravno neko ce zeljeti krah Irana a neko ce zeljeti da Iran uspije u tom ratu. Znaci tu ce biti razlicitih stavova, tako da bih zelio na vrijeme saznati pravila ovog foruma.

    #8230
    Anonimno
    Neaktivan

    @Yaseer. Branis branis. Tebi ne bode oci i srce izjave poput:
    “Iran ne moze biti Islamska drzava ako ugnjetava druge muslimane. Iran da bi bio Islamska drzava on mora dati piristup Sunnijama u vlasti. Jedino kad se Sunnije ukljuce u politiku i kad oni postanu jedan faktor oni mogu tada vooljeti Iran i mogu zivjeti ugodno u toj zemlji.”
    “Zelio bih skrenuti paznju da prestanemo zeljeti zlo Iranu jer ne mozemo misliti zlo Iranu kad u toj zemlji zivi petina Sunnija odnosno 20%. Mi moramo teziti i raditi sa progresivnim snagama u Iranu koji ce raditi na ukidanju razlika u Iranu i davanju prijednosti ljudskim pravima”.
    “Ni ja nisam za to da se bracno mijesamo dokle ne definiramo odnose. Ima jos dosta detalja da se uradi na relaciji Siija i Sunnija”.
    “Zato nisam za Americki napad na Iran i nisam za unistenje Irana ali sam za lobiranje u Iranu kako bi se svrgnuo ovaj Siijski rezim. To moze uciniti samo narod Irana koji ni sam nije zadovoljan ovoj vlasti”.
    Subhanallah. Ne znas ni gdje pocet…

    Prjece je dati paznju mojim “ne-komplimentima” nego li se osvrnuti na vjerske i politicke nebuloze “do jucerasnjeg” simpatizera rafidija.
    Jeste nek svak ima pravo iznositi svoje stavove pa kakvi god da su. A mi cemo sutiti jer je to njegovo pravo. Samo ga nemoj dirat.
    Nista moj Jaseere, hajmo stat pred uperene puske i stavljati im cvijet u cijev ili stat u krug i pjevat “Give Peace a Chance”. Cini mi se da je to tvoja uloga na dunjaluku.

    Da Allah swt. sacuva od zablude.

    #8231
    Anonimno
    Neaktivan

    Salahudine postoji li mogućnost da određena osoba neke stvari jednostavno ne zna i zbog ne znanja ima pogrešne stavove?
    Ja sam također iz neznanja imao pogrešne stavove o Iranu i rafidijama (mislio sam na osnovu pogrešnih informacija da je Iran muslimanska zemlja a rafidije naša braća u islamu) dok se nisam uvjerio u suprotno tj.da je to ustvari mušrička zemlja i da su rafidije mušrici…
    Čovjek jednostavno neke stvari ne poznaje te mu treba lijepo objasniti da ima pogrešne stavove a ne odmah “drvlje i kamenje” na njega..a ako ustraje na zablude..to je nešto drugo.

    A što se tiče Irana i rafidijskih mušrika između nas i njih je moguće jedino komunicirati preko nišana…Allah im lica učinio ružnim.

    #8232
    Anonimno
    Neaktivan

    Es Selamu Alejkum,

    Konsultirao sam se sa clanovima jednog islamskog foruma na engleskom jeziku i oni su mi objasnili da ne podrzim Iran u slucaju rata jer krscani ne proklinju Ashabe r.a. i Majke Vjernika r.a. Zato nije grijeh podrzati Ameriku u tom ratu osim ako upotrijebi atomsku bombu jer to ne smijemo podrzati jer Iran je Islamska zemlja ( a ne drzava) a Sunnije cine Iran Islamskom zemljom i islamska historija cini tu zemlju Islamskom. Velika je razlika izmedju Islamske zemlje i Islamske drzave.

    Da odgovorim Salahudinu. Kad sam rekao da Iran ne moze biti Islamska drzava dok se Sunnije ne ukljuce, je razlog tome da ako se Sunnije ukljuce u vlast, da ce tada Iran i fakticki postati Islamskom drzavom. Zasto? Zato sto je sadasnji rezim Irana Siijski opredijeljen i za Sunnije nema mjesta. Zato ne smijemo podrzati ovaj rezim. Kad se Sunnije budu ukljucile u Iransku vladajucu strukturu, tada ce Iran dobiti oblik Islamske drzave bez ozbira sto su Sunnije manjina u toj zemlji.

    Inace treba podrzati Ameriku po pitanju Irana, ne zato sto je Amerika na pravoj strani, nego sto je pitanje Irana slicno Siriji jer i u Siriji i u Iranu vladaju cisto Siijski rezimi, tako da je Americka pomoc dobrodosla kako bi se Sunnije oslobodile Siijskog rezima.
    Inace, Salahudine nemoj biti ekstremnog stajalista jer Iranske Sunnije nemaju drugu drzavu osim Irana i Iran je za njih domovina. Oni imaju pravo da se ukljuce u politiku i u vladajucu strukturu. U tome nema niceg loseg jer tada kad se to desi onda cu moci slobodno reci da je Iran Islamska drzava i da je to jedna zemlja koja je vracena islamu.

    Iranski lider Ehli Sunneta je rekao dobro, da su Siije stvarnost kao i Sunnije u Iranu i da se sa tim moramo pomiriti i da drugog nacina nema nego da se napravi Iran kao drzava svih gradjana sa maksimalnim ljudskim pravima gradjana baziranoj na Islamu. Nisam za gledanje Siija preka nisana, sve dok oni nas ne pocnu gledati tako. Mislim da nikamo ne vodi istrebljenje Siija i mislim da je to grijeh, nego mi moramo pokusati urediti dobar zivot nasim Sunnijama u Iranu pa i u Iraku i pozivati Siiije u Islam. Mislim da je i to Dzihad za nas pripadnike Ehli Sunneta. Istina je da je Sejhul islam Ibn Tejmije rahimehullah ohalalio uzimanje zivota Siijama fokusirajuci se na one koji pozivaju u njihovu vjeru. Ipak moramo dati prijednost miru jer mir nije odlika hipika nego muslimana, tako da nije sramota biti uzdrzan od sukoba. To je moje misljenje.

    #8233
    Anonimno
    Neaktivan

    @Vekas mi ovdje sa Balkana svejedno ne možemo ništa utjecati na situaciju u Iranu osim da upućujemo dove Allahu azze ve džell i da širimo istinu o podmuklom rafidijskom režimu i da šijje nisu naša braća nego naprotiv najljući neprijatelji…

    A što tiče islamske države to je samo ona država u kojoj se sudi po Allahovom zakonu u potpunosti, ne djelimično kao što je slučaj u svim muslimanskim zemljama uključujući S.Arabiju ( izuzev teritorija pod kontrolom mudžahidskih grupa ), čije su vlade počinile otvoreni širk, odbacujući Allaha kao Jedinog Zakonodavca i Njegov Šerijat u zamjenu za izmišljene ljudske zakone koji su batil..a da ne spominjem kufr uzimanje nevjernika za saveznike i učešća u borbi protiv muslimana ….

    A što se tiče koga podržati Ameriku ili Iran. . obadvije države su tagut…..pogotovo Amerika ona je centar kufra i fesada…da ih Allah uništi

    #8234
    Anonimno
    Neaktivan

    Za Iranske Sunnije svakako mozemo uciti dove i da budemo u toku sa njihovim stanjem. Mi mozemo biti ut oku putem interneta i pratiti kako prolaze muslimani u Iranu. Naravno da su i Amerika i Iranski rezim isti ali ono sto moramo podrzati je svrgavanje Siijskog rezima u Iranu. Iran se treba napraviti kao drzava Siija i Sunnija tako sto ce se Sunnijama dati pravo da budu politicki aktivni i da im se pruzi prilika ucestvovanja u podjeli vlasti. Mislim da bi to bilo dobro za Iranske Sunnije koji bi mogli biti znacajan faktor povratka islamu mnogim Siijama.
    Iran je lijepa zemlja i to je zemlja koja moze postati svjetionikom Islama jer za nas muslimane je vazno da se Ehli Sunnet ojaca u toj drzavi i da se naprave puno dzamija u kojima ce se pozivati u pravu vjeru. Nisam za primjenu oruzane sile prema Siijama jer mislim da te stvari trebamo ostaviti. Mislim da ce nasa aktivnost dati pozitivne rezultate ako budemo aktivni u dawi i ako budemo pozivali u Islam. Mnoge Siije u Iranu nisu upoznate sa Ehli Sunnetom i njima se treba dati sansa prelaska u Ehli Sunnet. Jedino tako mozemo postici zadovoljavajuce rezultate gdje ce muslimani pobjediti u Iranu i gdje ce muslimani dokrajciti sve devijantne sekte u islamu. Mislim da nam je prevashodno bitno da rasicstimo sa devijantnim sektama i da se u islamskom svijetu uspostavi samo jedan Islam a to je Ehli Sunnet kao i jedna akida na bazi Selefi -Salihina. To cebiti uspjeh Islama i vjerujem da ce se nakon toga Islam brze siriti u svijetu i da ce Islam postici velike rezultate.

Pregledavate 8 postova - 16 do 23 (od ukupno 23)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.