Situacija u Siriji (vijesti, tekstovi, video, foto)

  • This topic has 521 odgovor, 78 glasova, and was last updated prije 7 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 137067 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 522)
  • Autor
    Postovi
  • #6531
    Anonimno
    Neaktivan

    Situacija u Siriji: Neka ovo bude tema u kojoj će se postavljati materijal o revoluciji u Siriji tekst, foro i video.

    Vijesti iz Sirije

    O UMMETE, SIRIJA KRVARI! – Šejh Muhammed el-‘Arifi


    Masakr u selu Abdita počinjen nad nedužnim ljudima od strane šijitskih terorista

    #6542
    Anonimno
    Neaktivan

    šejh Muhammad Al-Arifi hafizehullah govori o borba sirijskog tagutskog režima protiv Islam i muslimana

    #6561
    Anonimno
    Neaktivan

    Danas su šijitske terorističke snage ubile najmanje 25 muslimana Sirije.
    Pogledajte svjedočenje jednog od pripadnika Asadovih snaga, kršćanina, koji je ubijao mirne demonstrante. Ubio ih je 17, svi su bili mirni demonstranti, nenaoružani i bespomoćni. Za svakog ubijenog je dobiojao 10 000 sirijskih funti (oko 200 dolara).

    U toku svjedočenja ovaj “miroljubivi” kršćanin kaže da je vidio mnoge specijalce iz Irana, koji su bili posebno obučeni za mučenje i masakriranje demonstranata, kao i za snajpere.

    Ovo je ukratko sadržaj videa postavljenog ispod.

    Zločinac je uhvaćen od strane mudžahida, i presuđeno mu je shodno Šerijatu (smrću). No, ono što ga čeka kod Allaha je mnogo gore i teže!

    Allah ponizio širk i mušrike, i one koji ih brane i pravdaju!

    #6587
    Anonimno
    Neaktivan

    Pročitajte svjedočenje ranjenog britanskog fotoreportera. Žalosno je stanje ummeta kada mu kafiri otvraju oči.

    Masakr bez diskriminacije, masakr muškaraca, žene i djece

    Ranjeni britanski fotoreporter Paul Conroy rekao je da se u sirijskom gradu Homsu događa masakr. Nakon ranjavanja u Siriji, trenutno se nalazi u bolnici u Londonu, javlja APTN.

    ‘U Homs smo ušli navečer. Tada je obično mirno. Jedino se tada moglo zapravo kretati gradom. Granatiranje bi počelo ujutro u šest sati. Radio sam u mnogim ratnim zonama i nikada nisam doživio ovoliku količinu granatiranja. Vojska je napadala gradske četvrti oružjem koje se koristi za vojno polje, a oni su ga koristili na nekoliko kvadratnih kilometara’, rekao je Conroy.

    Ispričao je kako u Baba Amru, najpogođenijoj četvrti jednostavno nije bilo određenih ciljeva. Za vojsku su svi bili cilj. I žene i djeca, svi. ‘Intenzitet bombardiranja svaki je dan bio sve veći, vojne trupe pokušavale su se probiti u grad. Bio je to pokušaj masakra’, kaže Conroy.
    ‘Kada kamere odu, kao što je to sada slučaj, Bog zna što se događa. Sada je prekasno, vrijeme za razgovor zapravo je gotovo. Sada se ondje događa masakr i ubijanje na najvećem stepeni. Ljudi su mi prilazili i pitali me: Gdje je pomoć? Jednom su mi donijeli teško ranjeo djete i rekli: spasite moje dijete, gdje je sada pomoć? Ja nisam imao odgovor. Ne znam kako ljudi to mogu gledati i ništa ne poduzeti. Nije to rat. To je masakr. Masakr bez diskriminacije, masakr muškaraca, žene i djece.’

    ‘Nema tamo struje, nema tamo vode. Bolnica nije imala vode. Hrana se svodi na mrvice koje su ostale. To je više od katastrofe. Sada ondje pada snijeg i ljudi ne mogu zapaliti vatru. Vojska je ondje, sve je to potpuna propast. U godinama koje dolaze sjest ćemo i pitati se: kako smo mogli dopustiti da se to dogodi nama pored nosom?’

    ‘Slobodna Sirijska Vojska ne može komunicirati, sada kada ondje više nema kamera. Bojim se za ono što se događa. Ondje nije bilo zabrana što se tiče kamera, samo Bog zna što će se sada dogoditi kada više nema kamera’, zabrinut je Conroy.

    Na pitanje novinarke koja ga je u bolnici intervjuirala, što bi stanovnici Homsa voljeli da poruči, odgovorio je: ‘Rekao bih nekome da zaboravi geopolitiku, zaboravite sastanke, zaboravite sve to i učinite nešto. Jer, dok ja sada s vama razgovaram, oni umiru. Oni bi rekli: molim vas, pošaljite nam pomoć.’

    U Homsu je još uvijek nekoliko hiljada ljudi, objašnjava fotoreporter, te dodaje: ‘Možda se misli da su oni svi pobjegli, ali nisu. Oni žive u bombardovanim ruševinama. U jednom krevetu spava po šestero djece. Sobe su prepune ljudi koji čekaju da umru. Oni samo vide trenutak kada će u prostorije u kojima borave ući vojnici ili bombe. Nije to neka imaginarna stvar. Jednom sam ušao u jednu sobu u jednoj zgradi. Pet smo dana ležali na podu jer su na zgradu padale krhotine granata. Kada sam izašao van, ničega u ulici više nije bilo, sve je bilo srušeno. A u svakoj su toj kući bili ljudi. Jednom ćemo pogledati unatrag i bit će nas sram, kao za Srebrenicu, kao za Ruandu. Uskoro bi mogli razgovarati o masakru koji još nije zabilježen.’

    #6701
    Anonimno
    Neaktivan

    Neviđeni masakr nad porodicom Subuh počinjen od strane šijitskih milicija Mahira el-Asada, brata Bešara el-Asada



    Samo kada se sjetim Cerića i njegovog otvaranja šijitskog misonarskog centra Mulla Sadra u Sarajevu, na kome je onog šijitskog misionara nazvao svojim bratem! Uhhhh!

    #6725
    Anonimno
    Neaktivan

    Gdje je prokleta Saudova Arabija, gdje je prokleta Arapska liga, gdje su vojske muslimanske, gdje su tenkovi i avioni?!
    Allaha mi čeka ih sve Sirija na Sudnjem Danu, Allah ih ponizio i uništio.

    #6726
    Anonimno
    Neaktivan

    #6734
    Anonimno
    Neaktivan

    AK47 je napisao:

    Gdje je prokleta Saudova Arabija, gdje je prokleta Arapska liga, gdje su vojske muslimanske, gdje su tenkovi i avioni?!
    Allaha mi čeka ih sve Sirija na Sudnjem Danu, Allah ih ponizio i uništio.

    Valja Allahu azze ve džell račun položiti..teško njima teško njima teško njima na Danu Obračuna

    #6790
    Anonimno
    Neaktivan

    Neka se Allah smiluje dusama ubijenih Sirijaca i podari im Dzennet.

    #6960
    Anonimno
    Neaktivan

    {liveleak}b22_1332185159{/liveleak}

    #7139
    Anonimno
    Neaktivan

    Stanje u Siriji je sve gore i gore i svijet nista ne cini da kako bi sprijecio Nusajrijski zulum. Inace, i glupost je nadati se svijetu da nesto ucini kad imamo iskustva da nam niko drugi nije pomogao sem Allaha dz.s. Sirija se mora osloboditi i mora postati svjetionikom Islama tako da se molim Allahu da pomogne muslimanima Sirije u borbi. Amin. Prevashodno za ovu nastalo stanje snose krivicu Islamske zemlje koje su se uzdale u pomoc Amerike u svakom problemu kojeg muslimani imaju. Kao da Islamske zemlje nisu sposobne da same izvedu vojnu intervenciju. Inace, islamske zemmlje imaju snage da izvedu vojnu intrevenciju tako da bi sama Saudijska Arabija mogla izvesti vojnu intervenciju bez problema. Inace, zulum se prosirio i Nusajrije se nadaju da ih niko nece napasti. Nusajrije su jedna ozloglasena sekta koja je protiv muslimana i jedna takava sekta je zalutala tako da je Dzihad muslimanima da se bore protiv zaltutalih sekti sve dok one ne pocnu vjerovati u Allaha i sve dok im islam ne bude njihova vjera. Sirija je znacajna za nas muslimane po mnogome jer to je zemlja koja je blagoslovljena od Allaha i to je zemlja ranijih Poslanika tako da muslimani ne mogu ostaviti tu zemlju bez Islama. ta zemlja je navikla na Islam i ta se zemlja moze voditi samo vjerom u Allaha i ne mogu Nusajrije voditi zemlju jer njima Sirija ne pripada. Cudi me sto je Amerika zauzela stav protiv Al Asada i Nusajrija znajuci da Amerika uvijek ide protiv muslimana. Alui ipak ostavimo njih neka se zabave o svom poslu a mi muslimani se trebamo zabaviti o svom polsu i svom interesu. Cinjenica je da u Siriji ginu muslimani i da se siluju zene koje su u Hidzabu takod a je to jedna prava zalost i po tome mozemo vidjeti da su muslimani a narocito zene uvijek na udaru nasih neprijatelja. takvi ljudi zasluzuju najgoru mogucu kaznu. Nase zene su nas ponos i one nam radjaju nove vjernike tako da je nerijateljima uvijek kost u grlu dobra vjernica jer one su kao jedna velika Islamska skola. Nevjernici zele na sve nacine da skrenu paznju na neku navodnu ugrozenost muslimanki ali ni to im ne uspjeva pa zato potezu silovanje jer jedino im je to zadnje sredstvo tih barbara. Nusajrije se nista ne razlikuju od ostalih nevjernika tako da su on i gori od krscana i zidova p[a cak su u ravni mnogobozaca. Tesko je muslimanima zivjeti pored mnogobozaca tako da se mozemo nadati da ce Nusjarije nestati i da ce se oni koji su ostali prevetsu u islam. to jest u Sunnizam. Kad Sirija postane Sunnijska zemlja tad ce biti lako prevesti te Nusajrije u Islam.

    #7172
    Anonimno
    Neaktivan

    VIJESTI IZ SVIJETA

    Eksplozije u Homsu, napadnuta baza u Damasku

    Sirijske snage su danas nastavile bombardovanje dijelova Homsa koji se nalaze pod kontrolom pobunjenika, dok su pobunjenici napali vojnu bazu u provinciji Damask, tvrde aktivisti i posmatrači.

    Teško su bombardovani Kaldije, Hamidije i Stari Homs, a eksplozije su odjekivale u čitavom Homsu, naveli su lokalni koordinacioni odbori.

    Sirijska opservatorija za ljudska prava, posmatračka organizacija sa sjedištem u Velikoj Britaniji, saopćila je da su tri osobe ranjene u dijelu Homsa koji se zove Safsafa, te da je u Hami, na sjeveru Sirije, u bombardovanju ubijen jedan civil u dijelu grada koji se zove Murk.

    U gradu Nava, na jugu zemlje, tenkovi su ušli u glavne ulice, a snage bezbjednosti žestoko bombarduju grad, objavili su lokalni koordinacioni odbori, dodajući da je tom prilikom poginulo pet vojnika snaga bezbjednosti i tri pobunjenika.

    Sirijska posmatračka organizacija je saopćila da je bomba eksplodirala na jednom mostu u Lajatu, gdje se nalazi veliki broj dezertera, prenio je AFP.

    Na sjeveru, blizu granice sa Turskom, ispaljene su granate na grad Azaz, a helikopteri su preletali grad.

    U provinciji Damask pobunjenici su jutros u zoru granatirali vojno postrojenje u Nabaku, poslije čega su na to mjesto brzo stigla vozila hitne pomoći, prenijela je posmatračka organizacija.

    Aktivista Muhamed al-Šami je rekao da su sukobi između vojnika i dezertera izbili noćas i nastavili se do ranih jutarnjih sati, uključujući Dumu, žarište u sjeveroistočnom predgrađu Damaska.

    Širom Sirije juče je u sukobima poginulo najmanje 28 civila, uključujući dvije žene i dvoje djece, kao i 16 vojnika i dvoje dezertera.

    Posmatrači kažu da je od izbijanja pobune protiv režima sirijskog predsjednika Bašara al-Asada u martu prošle godine poginulo 9.100 ljudi.

    (FENA)

    #7173
    Anonimno
    Neaktivan

    Es Selamu Alejkum,

    Ovo sto se desava u Siriji je strasno jer Nusajrije ne prestaju napadati na muslimane. Al Asad sve cini kako bi pobio sto vise muslimana. Zato ovo je jedan Dzihad koji je vrlo bitan za muslimane. Homs je bitno da se sacuva i da ostane u rukama ustanika tako da je to uslov kako da se poslije unisti rezim Al Asada. Buduca Sirija se treba osnovati po principu islama i mislim da je svima jasno da je potrijebno uvodjenje Serijata. Samo se Serijatom ce se Sirija obezbijediti od eventualnog napada sektasa. Jedino tako ce Sirija ostati muslimanska i mislim da ce tada biti lijepo optici u Siriju i tamo klanjati. Sirija inace ima jake Univerzitete tako da su Bosanske Hodze i tamo odlazile i ucile Islam. Nadajmo se da ce Sirijska skola biti jos jaca i da ce biti zasnovana na Sunnetu Poslanika s.a.v.s. u Siriji se pojavilo puno znacajnih ucenjka tako da je Sirija pgoodna zemlja za izucavanje Islama. To je jedna razvijena regija koja ima sve pogodnosti za zivot jer hvala Allahu u Sirji su vecina muslimani tako da ne mogu krscani uzeti Siriju. U Damasku postoji velika dzamija Ummajada tako da je to Dzamija u kojoj ce se pojaviti Hazreti Isaa a.s. Zato mi muslimani moramo cuvati Siriju i moramo je uciniti Islamskom drzavom kako bi Sirija bila bezbjedna od daljnje navale sektasa. Ispostavilo se da su Nusajrije bile agresivne i da su prakticno otele vlast Sunijama. To se ne smije vise desiti i Sirijski muslimani moraju znati da ce svako imati rrpava u drzavi Sirji pa cak i krscani jer Islam garantira pravo svima ali da manjina ne moze vladati nad vecinom jer ako je vecina za islam onda manjina ne moze uzurpirati taj proces. Sirija se treba poreobliciti u Sunnijsku drzavu koja ce njegovati Poslanikov s.a.v.s. sunnet i gdje ce muslimani odlaziti u dzamije i klanjati se i gdje ce zene biti obucene u Hidzab. Mislim da je to ta sloboda o kojoj mastaju muslimani Sirije.

    #7249
    Anonimno
    Neaktivan

    #7307
    Anonimno
    Neaktivan

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 522)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.