Srebrenica – opomena muslimanima

  • This topic has 39 odgovora, 17 glasova, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 5368 times
Pregledavate 10 postova - 31 do 40 (od ukupno 40)
  • Autor
    Postovi
  • #10177
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislim da nije stvar u tome sta je brat White napisao vec na koji nacin je to napisao, svi mi moramo biti svjesni da se to desilo ovdje oko nas i da ima mnogo onih koji su kao djeca na najkrvolocniji nacin gledali hladnokrvnu egzekuciju, mucenje, ponizavanje nekog svog najmilijeg pa ima primjer brata koji je kao dijete gledao silovanje i ubijanje svoje majke i maloljetne sestre, takodje licno poznajem brata koji je tad bio maloljetan a kojem su pred ocima mucili izivljavali se i krvnicki u Omarskoj ubili oca..
    Tako hladnokrvno bez imalo osjecaja iako vjerujem da mu to nije bila namjera djeluje onaj prvi bratov post
    Vjerujem da na taj nacin nebi pisao da se da Allah sacuva brata njemu ili nekom njemu bliznjem tako nesto desilo…
    I da kazem da se u potpunosti slazem sa bratovim postovima poslije toga ali mislim da postoji i bolji i efikasniji nacin da se izrece ono sto je brat iznio a da ljudi pocnu razmisljati i prime pouku iz toga

    #10182
    Anonimno
    Neaktivan

    Muslimani Bosne cine dvije greske gdje ne slusaju kur'ansku uputu:

    1) Ne postuje se ajet: U odmazdi vam je spas o ulu-l-elbab. Odmazda u ovom slucaju znaci: Ako znas cetnika koji je ubio nekog tvog, idi i ubi i ti njega. Onda kada muslimani budu ubijali cetnike koji su ubijali muslimane (ne govorim o srpskim civilima nego o cetnicima koji su ubijali po Srebrenici) onda ce doci i obecani kur'anski spas. Kako? Jednostavno: Iduci put kada cetnici pozele ubijati muslimane sjetice se kako su im muslimani vratili prosli put i znace da ce i oni biti ubijeni ako krenu u taj pohod. Cetnici su do sada 10 puta isli u pohode i muslimani nikada nisu proveli odmazdu. Sta im to govori? Govori im da mogu krenuti i 11ti put. Onda kada muslimani budu ubijali cetnike koji su njih ubijali, a ne pili alkoloh s cetnicima koji su ih jucer ubijali, onda ce doci obecani kur'anski spas. Allah ce ubaciti strah u srca cetnika jer ce znati da ce i oni biti ubijeni sutradan kada se smiri. Koliko danas ima ljudi koji nose muslimanska imena i koji znaju cetnika koji im je ubio nekoga bliznjeg i nista ne cine po tom pitanju.

    2) Ne postuje se ajet: O vjernici ne prihvatajte za svoje “evlija” (prijatelji i saveznici) one jevreje i one krscane koji su jedni druge prihvatili za “evlija”, jer njihov je i onaj koji ih za “evlija” prihvati. U ovom ajetu nam se govori da ne idemo po Hagu i ne trazimo pravdu tamo, nego da poslusamo onaj ajet u tacki jedan i da stvari preuzmemo u svoje ruke.

    Ja ne pozivam na ubijanje srpskih civila, vec onih srba za koje se zna da su ubijali u ratu generalno a pogotovo u Srebrenici. Ako budemo cekali da Hag donese “pravdu” onda cemo vidjeti da oni ne donose pravdu. Sve sto nam preostaje jeste da iz godine u godinu placemo i ocekujemo da oni donesu pravdu, a oni nece donijeti pravdu. Onda kada izvrsimo propis “odmazde” tj kada ubijemo ubice onda ce iduca generacija srba (onih koji zele ubijati) dva puta razmisliti prije nego pokrenu novi genocid. Nije Allah s.w.t. ovaj propis ostavio bezveze. On zna njihova srca i On zna da ce se oni vracati po nasu krv sve dok ne udarimo sakom od sto tj dok ne progovorimo jezikom koji razumiju: odmazdom. Ne nad zenama, djecom, starima i civilima, vec nad dokazanim cetnicima, za koje se 100% zna da su ubili najmanje jednog muslimana.

    No mi ne vrsimo odmazdu i prepustamo se onim jevrejima i onim krscanima da nam oni budu “evlija” i Allah nas jednostavno njima prepusta. Zato sada imamo “piramidu” u Potocarima (znak illuminata – tj onih jevreja i onih krscana koji su evlija jedni drugima), a imali smo ih i za “evlija” – pomagace i zastitnike u vidu holandskog unprofora. Njima smo se prepustili i Allah nas je njima prepustio. Bolno ali istinito. Kad shvatimo ove dvije greske i kada izvucemo pouke iz njih, zaustavicemo 11ti, 12ti i n-ti pokolj i genocid. Do tada, preostaje nam da brojimo genocide, da uzimamo za “evlija” one koji nam ne zele pomoci i da placemo svakog 11 jula, jer plakat i tuzakat jedino znamo…

    Bolno ali istinito. Sto prije shatimo, prije cemo zaustaviti genocide.

    #10273
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra, halalim ja tebi moj brate.. bitan je nijet s kojim je covjek nesto htio da iskaze i koliko je on iskren i molim Uzvisenog Gospodara da oprosti svima koji imaju iskren nijet u svom srcu.
    Donekle se slazem s tobom vezano za danasnji problem islama u Srebrenici.. ali mislim da bi mi svi a i ona braca koja imaju iskren nijet i ispravno znanje trebali vise da djelujemo pozivanjem.. i iznaci nacina da se ti ljudi poduce ispravnom znjanu i tako “osvijeste”.

    #10580
    Anonimno
    Neaktivan

    ja mislim da ce od srebeenice postati jedna bosnjacka kerbela a Allah najbolje zna

    #10584
    Anonimno
    Neaktivan

    eddejjan, preporucio bih ti da napravis novi profil sa drugacijim nickom, jer ovako ce da te napadaju (zatrpavaju mailovima) spammeri da Allah sačuva.

    #10601
    Anonimno
    Neaktivan

    eddejjan@hotmail.com post=5214 wrote: ja mislim da ce od srebeenice postati jedna bosnjacka kerbela a Allah najbolje zna

    Koja drskost i egoizam u samo jednoj rečenici punoj pravopisnih grešaka. Pa u Srebrenici još nisu ni pokopani svi pobijeni i za njihovim tijelima se traga. I zašto bi postala Kerbela, jer nije u Srebrenici ubijen unuk Poslanika a.s. imam Husein? Kako neko može da pati odn. ”pati” o tamo nekim muslimanima na kraju svijeta a ovako ima mišljenje o vlastitom narodu i njihovim ubijenim najmilijim čija tijela još nisu nađena?

    #10610
    Anonimno
    Neaktivan

    Darijuš post=5240 wrote: [quote quote=eddejjan@hotmail.com post=5214]ja mislim da ce od srebeenice postati jedna bosnjacka kerbela a Allah najbolje zna

    Koja drskost i egoizam u samo jednoj rečenici punoj pravopisnih grešaka. Pa u Srebrenici još nisu ni pokopani svi pobijeni i za njihovim tijelima se traga. I zašto bi postala Kerbela, jer nije u Srebrenici ubijen unuk Poslanika a.s. imam Husein? Kako neko može da pati odn. ”pati” o tamo nekim muslimanima na kraju svijeta a ovako ima mišljenje o vlastitom narodu i njihovim ubijenim najmilijim čija tijela još nisu nađena?

    Interesantni ste vi sljedbenici strasti i mrzitelji sljedbenika sunneta. Čovjek govori o tome kako postoji bojazan da Srebrenica postane bošnjačka Kerbela, mjesto svetkovina i paganskih rituala, gdje bi ljudi činili šerijatski nedozvoljena djela,a ti izvrćeš njegov govor kao da znači da se čovjek ismijava sa žrtvama u Srebrenici. I pride taj njegov stav (kojeg si mu ti pripisao) podmuklo pripisuješ nama.

    Scenario već viđen…

    #10611
    Anonimno
    Neaktivan

    Nekima ni ovaj mjesec nista ne znaci,kada je u pitanju sijanje mrznje i razdora,te potvora na iskrene Allahove robove.

    #10615
    Anonimno
    Neaktivan

    @Darijuš kazi nam iskreno jeli to pogodilo to za Srebrenicu, ili za Kerbelu sto je u negativnom smislu spomenuta :))

    #10616
    Anonimno
    Neaktivan

    Hodza1, za ovo pitanje koje si mu postavio na ovakav nacin , imas pravo od mene na jednu pohvalu samo dok budem imao pravo da dam,inshaAllah,za koji sat vremena.Allah te nagradio na iskrenosti.Amin!!!

Pregledavate 10 postova - 31 do 40 (od ukupno 40)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.