Stav Islama o dinosaurisima!?

  • This topic has 2 odgovora, 2 glasa, and was last updated prije 10 years, 3 months by Anonimno. This post has been viewed 8997 times
Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Autor
    Postovi
  • #27903
    Aid
    Gost

    Sellam!

    Zamolio bih vas da mi odgovorate na sljedece pitanje?!

    Da li se u Kuranu direktno ili indirektno spominju dinosaurusi??

    I da li su za vrijeme dinosaurusa postojale neke civilizacije.,.da li postoji neki Islamski izvor o tome??

    Sellam!

    #28082
    crne zastave
    Gost

    Mozda ovdje, zivotinja iz zemlje.

    “I kada dođe vrijeme da oni budu kažnjeni, Mi ćemo učiniti da iz zemlje izađe jedna životinja koja će im reći da ljudi u dokaze Naše nisu uvjereni.” (En-Neml, 82)

    #28111
    Anonimno
    Neaktivan

    Mozda ovdje, zivotinja iz zemlje.

    “I kada dođe vrijeme da oni budu kažnjeni, Mi ćemo učiniti da iz zemlje izađe jedna životinja koja će im reći da ljudi u dokaze Naše nisu uvjereni.” (En-Neml, 82)

    Životinja o kojoj citiraš Kur'anski ajet će se pojaviti pred Sudnji dan, a Aid pita o dinosaurusima, za koje paleontolozi kažu da u postojali u davnoj prošlosti.

    Sellam!

    Zamolio bih vas da mi odgovorate na sljedece pitanje?!

    Da li se u Kuranu direktno ili indirektno spominju dinosaurusi??

    I da li su za vrijeme dinosaurusa postojale neke civilizacije.,.da li postoji neki Islamski izvor o tome??

    Sellam!

    We alejkum selam,

    Poznato je iz vjerodostojnog hadisa da je Adem alejhisselam bio visok, izraženo u metrima, oko 30 metara. Za njega bi vo od 500 kg bio poput pilenceta. Normalno je očekivati da su i životinje tada bile mnogo veće od današnjih. A Allah najblje zna.

Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.