Talibani čestitali Muslimanskoj braći!

  • This topic has 51 odgovor, 20 glasova, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 6813 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 52)
  • Autor
    Postovi
  • #9566
    Anonimno
    Neaktivan

    Uploaded with ImageShack.us

    Moje pitanje je dal’ su Talibani mnogo pogriješili u tome što su čestitali Muslimanskoj braći u Egiptu na pobjedi njihovog kandidata na predjedničkim izborima s obzirom da su ovi glasali?

    Neki Abdićevci čak i na ovom forumu a i preko raznih proglasa su nas učili da smo mi kjafiri ako glasamo, a vidite Talibani čestitaju na uspjehu pokreta Muslimanske braće u Egiptu.

    Citirao bih ovu rečenicu iz čestitke Talibana na perzijskom jeziku(jer ne znam engleski i njemački-službene jezike Abdićevaca, Porča i njihovih džemata iz Beča i De Mojna u saveznoj američkoj državi Ajova)

    ”امارت اسلامی این پیروزی بزرگی را به ملت مسلمان کشور برادر مصر وشخص داکترمحمد مرسی رئیس جمهور منتخب اسلامی آنان تبریک گفته وآرزومندی های نیکی را برای شان تقدیم میداریم”

    Imaret Islami ejn piruzi bozorgi ra be milet musliman Misir kešver berader Misir ve šahs doktor Muhamed Mursi Reis Džumhuri Muntehib Islami anan tebrik gufte…

    U prevodu:”Zbog toga, Islamski Emirat ovom prilikom i pobjedom doktora Muhameda Mursija bratske muslimanske države Egipta čestita….”

    Izvor; internet stranica Talibana na perzijskom jeziku: http://shahamat-farsi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20760:-15-&catid=5:officiale-statmenst&Itemid=6

    #9567
    Anonimno
    Neaktivan

    Ovo mora da se provjeri, oci mi ”ne vjeruju”, hm…hm.

    #9568
    Anonimno
    Neaktivan

    a Parasto ko ono ti bjaše… zar od tebe da uzimamo vjesti i informacije haha zašto nema na zvaničnom sajtu te vjesti????

    e moj parasto

    #9569
    Anonimno
    Neaktivan

    Braco ne obracajte paznju na ovakve ne provjerene vijesti a pogotovu na persijskom jeziku kojeg ovaj parasto forsira. Parasto usliedice ti ban od administratora, nemoj da nam prosipas sitsko-sejtanske vijesti, umijesto toga citaj malo vise o svojoj vjeri, a hafiza Porcu nemoj da diras, mnogo si ti izgleda daleko od ehli sunneta.

    #9570
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=4131 wrote: a Parasto ko ono ti bjaše… zar od tebe da uzimamo vjesti i informacije haha zašto nema na zvaničnom sajtu te vjesti????

    e moj parasto

    Znači ako nije vijest na engleskom jeziku nije se nešto ni desilo, ima na zvaničnom sajtu. vidiš li da sam ja čak slikao vijest sa talibanske internet stranice, ali ne na engleskom, jer je službeni jezik Avganistana perzijski a tamo gdje je Porča i Nedžad Balkan tamo je njemački.
    Porča je svojevremeno bio iz Beča poručio da je spreman napraviti paralelnu islamsku zajednicu kad bi znao da ga slijedi makar 4% Bošnjaka, nešto poput Abdića

    http://shahamat-farsi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20760:-15-&catid=5:officiale-statmenst&Itemid=6

    #9571
    Anonimno
    Neaktivan

    Meni apsolutno nije jasno sta ovaj Parasto hoce da kaze sa ovim u vezi sejha Porce??? Trebalo bi da ako nesto zelimo da kazemo,da to govorimo onako jasno a ne uvijeno(umotano).

    #9572
    Anonimno
    Neaktivan

    Parasto post=4128 wrote: Moje pitanje je dal’ su Talibani mnogo pogriješili u tome što su čestitali Muslimanskoj braći u Egiptu na pobjedi njihovog kandidata na predjedničkim izborima s obzirom da su ovi glasali?

    Neki Abdićevci čak i na ovom forumu a i preko raznih proglasa su nas učili da smo mi kjafiri ako glasamo, a vidite Talibani čestitaju na uspjehu pokreta Muslimanske braće u Egiptu.

    Citirao bih ovu rečenicu iz čestitke Talibana na perzijskom jeziku(jer ne znam engleski i njemački-službene jezike Abdićevaca, Porča i njihovih džemata iz Beča i De Mojna u saveznoj američkoj državi Ajova)

    ”امارت اسلامی این پیروزی بزرگی را به ملت مسلمان کشور برادر مصر وشخص داکترمحمد مرسی رئیس جمهور منتخب اسلامی آنان تبریک گفته وآرزومندی های نیکی را برای شان تقدیم میداریم”

    Imaret Islami ejn piruzi bozorgi ra be milet musliman Misir kešver berader Misir ve šahs doktor Muhamed Mursi Reis Džumhuri Muntehib Islami anan tebrik gufte…

    U prevodu:”Zbog toga, Islamski Emirat ovom prilikom i pobjedom doktora Muhameda Mursija bratske muslimanske države Egipta čestita….”

    Izvor; internet stranica Talibana na perzijskom jeziku: http://shahamat-farsi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20760:-15-&catid=5:officiale-statmenst&Itemid=6

    Da, talibanis u izdali saopštenje u kome su čestitali egipatskom narodu na izboru Mursija za predsjednika, a mi smo se čudili što se bolesna srca do sada nisu oglašavala sa porukama poput tvojih.

    Neki Abdićevci čak i na ovom forumu a i preko raznih proglasa su nas učili da smo mi kjafiri ako glasamo, a vidite Talibani čestitaju na uspjehu pokreta Muslimanske braće u Egiptu.

    Složićeš se sa nama, glasanje za kandidata koji u programu svoje partije ima USPOSTAVU ŠERIJATA, i drugog kandidata, koji u programu svoje partije ima odbranu demokratije, NIJE ISTO. Praviti paralelu između ove dvije stvari može samo inadžija i oholnik.
    Na žalost, vidjeli smo mnoge koji svjesno miješaju ove stvari kako bi dokazali svoje propale stavove.

    Moje pitanje je dal’ su Talibani mnogo pogriješili u tome što su čestitali Muslimanskoj braći u Egiptu na pobjedi njihovog kandidata na predjedničkim izborima s obzirom da su ovi glasali?

    Moje je mišljenje da jesu, ali ako bi sagledao kompletnu situaciju u kojoj se talibani nalaze i ako bih pročitao između redova poruke, onda stvari postaju znatno drugačiji.

    Prvo, talibani su čestitali egipatskom narodu na izbor islamskog kandidata koji će uspostaviti narodu Šerijat. Ovo možeš zaključiti iz samog teksta Izjave u kojoj oni Mursijevu vladu nazivaju “islamskom”.

    Drugo, talibani nemaju pristup internetu 24/7 sati, niti pristup informacijama, s toga vjerujem da su značajno dezinformisani. Dokaz: u svojoj Izjavi spominju islamsku egipatsku vladu, a vlade poodavno nema, jer je raspuštena, kao i parlament. Također, vjerujem da su talibani obmanuti Mursijevim govorima, kao i ogromna većina muslimana na svijetu. Trenutno se netom širi jedan video od Mursija, kojeg murdžije, ihvanije i naivni muslimani šire sa zadovoljstvom. evo videa, pa pogledajte sami:

    http://www.youtube.com/watch?v=TILX61Bf6XI

    Prema tome, talibani su čestitali egipatskom narodu uspostavu Šerijata.

    Treće, vođstvo Islamskog Emirata Afganistana, tj. talibani, nigdje u svojoj izjavi nije podržalo demokratiju i glasanje, kako to bolesna srca žele reći. Ashabi su se radovali pobjedi bizantinske vojske nad persijskom, pa znači li to da su podržavali Bizantiju i njen zakon i sistem? Talibani se raduju uspostavi Šerijata (kako su obmanuti slatkorječivim izjavama ihvanijskim manipulatora), a ne glasanju i demokratiji, kada bi sljedbenici strasti znali!

    Četvrto, kada bi samo sljedbenici strasti malo razmislili, vidjeli bi nevolju u kojoj su upali pripisujući talibanima podržavanje glasanja. Ako bi talibani podržavali glasanje na izborima i uspostavljanje šerijata putem glasanja, pa zašto to oni ne rade u Afganistanu? Zašto vode džihad i ginu? Zašto narod gine? Ako sve to može putem demokratije!

    Peto, ako bi talibani podržavali glasanje, pa oni bi prije glasanja pozvali egipatski narod da glasa za Mursija.

    Šesto, kako će talibani podržavati ihvanije i glasanje, kada oni ubijaju kandidate na parlamentarnim izborima, a također i afganistanske ihvanije koji se bore protiv mudžahida? Pogledaj:

    http://www.putvjernika.com/U-zizi/ubijen-bivi-predsjednik-afganistana-i-lider-afganistanskih-ihvanija.html

    Dakle, imajući u obzir sve gore pobrojano, Izjava govori samo o radosti zbog toga što su ihvanije pobjedile sekulariste, jer sada, za očekivati je, da će muslimani biti slobodniji u ispovjedanju svoje vjere, te da će shodno tome i više podržavati džihad u svijetu, a time i džihad u Afganistanu, koji, da bi se vodio, iziskuje sredstva. A ako se ima u obzir da su talibani obmanuti i da misle da će Mursi uspostaviti Šerijat, onda je situacija po sljedbenike strasti mnogo gora.

    #9578
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate RPG, Allah ti dao svaki hajr i učvrstio te i povećao tvoje znanje.

    #9584
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=4137 wrote: [quote quote=Parasto post=4128]Moje pitanje je dal’ su Talibani mnogo pogriješili u tome što su čestitali Muslimanskoj braći u Egiptu na pobjedi njihovog kandidata na predjedničkim izborima s obzirom da su ovi glasali?

    Neki Abdićevci čak i na ovom forumu a i preko raznih proglasa su nas učili da smo mi kjafiri ako glasamo, a vidite Talibani čestitaju na uspjehu pokreta Muslimanske braće u Egiptu.

    Citirao bih ovu rečenicu iz čestitke Talibana na perzijskom jeziku(jer ne znam engleski i njemački-službene jezike Abdićevaca, Porča i njihovih džemata iz Beča i De Mojna u saveznoj američkoj državi Ajova)

    ”امارت اسلامی این پیروزی بزرگی را به ملت مسلمان کشور برادر مصر وشخص داکترمحمد مرسی رئیس جمهور منتخب اسلامی آنان تبریک گفته وآرزومندی های نیکی را برای شان تقدیم میداریم”

    Imaret Islami ejn piruzi bozorgi ra be milet musliman Misir kešver berader Misir ve šahs doktor Muhamed Mursi Reis Džumhuri Muntehib Islami anan tebrik gufte…

    U prevodu:”Zbog toga, Islamski Emirat ovom prilikom i pobjedom doktora Muhameda Mursija bratske muslimanske države Egipta čestita….”

    Izvor; internet stranica Talibana na perzijskom jeziku: http://shahamat-farsi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20760:-15-&catid=5:officiale-statmenst&Itemid=6

    Da, talibanis u izdali saopštenje u kome su čestitali egipatskom narodu na izboru Mursija za predsjednika, a mi smo se čudili što se bolesna srca do sada nisu oglašavala sa porukama poput tvojih.

    Neki Abdićevci čak i na ovom forumu a i preko raznih proglasa su nas učili da smo mi kjafiri ako glasamo, a vidite Talibani čestitaju na uspjehu pokreta Muslimanske braće u Egiptu.

    Složićeš se sa nama, glasanje za kandidata koji u programu svoje partije ima USPOSTAVU ŠERIJATA, i drugog kandidata, koji u programu svoje partije ima odbranu demokratije, NIJE ISTO. Praviti paralelu između ove dvije stvari može samo inadžija i oholnik.
    Na žalost, vidjeli smo mnoge koji svjesno miješaju ove stvari kako bi dokazali svoje propale stavove.

    Moje pitanje je dal’ su Talibani mnogo pogriješili u tome što su čestitali Muslimanskoj braći u Egiptu na pobjedi njihovog kandidata na predjedničkim izborima s obzirom da su ovi glasali?

    Moje je mišljenje da jesu, ali ako bi sagledao kompletnu situaciju u kojoj se talibani nalaze i ako bih pročitao između redova poruke, onda stvari postaju znatno drugačiji.

    Prvo, talibani su čestitali egipatskom narodu na izbor islamskog kandidata koji će uspostaviti narodu Šerijat. Ovo možeš zaključiti iz samog teksta Izjave u kojoj oni Mursijevu vladu nazivaju “islamskom”.

    Drugo, talibani nemaju pristup internetu 24/7 sati, niti pristup informacijama, s toga vjerujem da su značajno dezinformisani. Dokaz: u svojoj Izjavi spominju islamsku egipatsku vladu, a vlade poodavno nema, jer je raspuštena, kao i parlament. Također, vjerujem da su talibani obmanuti Mursijevim govorima, kao i ogromna većina muslimana na svijetu. Trenutno se netom širi jedan video od Mursija, kojeg murdžije, ihvanije i naivni muslimani šire sa zadovoljstvom. evo videa, pa pogledajte sami:

    http://www.youtube.com/watch?v=TILX61Bf6XI

    Prema tome, talibani su čestitali egipatskom narodu uspostavu Šerijata.

    Treće, vođstvo Islamskog Emirata Afganistana, tj. talibani, nigdje u svojoj izjavi nije podržalo demokratiju i glasanje, kako to bolesna srca žele reći. Ashabi su se radovali pobjedi bizantinske vojske nad persijskom, pa znači li to da su podržavali Bizantiju i njen zakon i sistem? Talibani se raduju uspostavi Šerijata (kako su obmanuti slatkorječivim izjavama ihvanijskim manipulatora), a ne glasanju i demokratiji, kada bi sljedbenici strasti znali!

    Četvrto, kada bi samo sljedbenici strasti malo razmislili, vidjeli bi nevolju u kojoj su upali pripisujući talibanima podržavanje glasanja. Ako bi talibani podržavali glasanje na izborima i uspostavljanje šerijata putem glasanja, pa zašto to oni ne rade u Afganistanu? Zašto vode džihad i ginu? Zašto narod gine? Ako sve to može putem demokratije!

    Peto, ako bi talibani podržavali glasanje, pa oni bi prije glasanja pozvali egipatski narod da glasa za Mursija.

    Šesto, kako će talibani podržavati ihvanije i glasanje, kada oni ubijaju kandidate na parlamentarnim izborima, a također i afganistanske ihvanije koji se bore protiv mudžahida? Pogledaj:

    http://www.putvjernika.com/U-zizi/ubijen-bivi-predsjednik-afganistana-i-lider-afganistanskih-ihvanija.html

    Dakle, imajući u obzir sve gore pobrojano, Izjava govori samo o radosti zbog toga što su ihvanije pobjedile sekulariste, jer sada, za očekivati je, da će muslimani biti slobodniji u ispovjedanju svoje vjere, te da će shodno tome i više podržavati džihad u svijetu, a time i džihad u Afganistanu, koji, da bi se vodio, iziskuje sredstva. A ako se ima u obzir da su talibani obmanuti i da misle da će Mursi uspostaviti Šerijat, onda je situacija po sljedbenike strasti mnogo gora.

    Iz tvog posta se moze jasno samo jedno zakljuciti,a to je “velika mrznja”prema Ihvancima.

    Pako si ti da bi sudio dali su Talibani obmanjeni Mursijem ili ne?

    Talibani su cestitali Muslimanskom Bratstvu,a ti mozes okretati njihov tekst kako god ti je volja.

    Sto se tice tog videa sto si postavio,to je jasan dokaz kolika je mrznja nekih od vas na ovom sajtu prema pokretu Muslimanskog Brtstva,da ste cak poceli besstidno siriti lazi.

    Postavili ste tekst gde navodno Mohamed Mursi nece Sherijat nego sekularnu drzavu,a iz videa kojeg si postavio jasno je kao dan da Covjek zeli sherijatski zakon.Dali ce uspeti to je druga stvar,ali jedno je jasno Muhameda Morsija su podrzali cak i vecina Selefija Egipta na celu sa Sejhom Mohamedom Hasanom,jedino vas par “indijanaca”koji zive u nekom svom Svjetu koji nepostoji mudrujete.

    Citajuci neke tekstove na ovom sajtu kao sto je ovaj posljednji gdje kao navodno Ihvanci slave sa krstom u rukama (a nemate niti jedan validan dokaz da su to Muslimani,sto znaci da ste kod Allaha lazljivci),Covjek stekne dojam da vi uopste i necete sherijat,niti vam je cilj Allahovo zadovoljstvo vec pomaganje kjafira !!!!….Za mene je jasno kao dan…….vodje ovog sajta su “NEVJERNICI” koji tacno znaju sta rade!!!!

    Selam svim iskrenim vjernicima,i molim Allaha da obraduje vjernike sa time sto ce osramotiti i unistiti sve one koje potajno radi u sluzbi nevjernika !!!!!

    #9586
    Anonimno
    Neaktivan

    Antizionist post=4149 wrote:

    Citajuci neke tekstove na ovom sajtu kao sto je ovaj posljednji gdje kao navodno Ihvanci slave sa krstom u rukama (a nemate niti jedan validan dokaz da su to Muslimani,sto znaci da ste kod Allaha lazljivci),Covjek stekne dojam da vi uopste i necete sherijat,niti vam je cilj Allahovo zadovoljstvo vec pomaganje kjafira !!!!….Za mene je jasno kao dan…….vodje ovog sajta su “NEVJERNICI” koji tacno znaju sta rade!!!!

    Selam svim iskrenim vjernicima,i molim Allaha da obraduje vjernike sa time sto ce osramotiti i unistiti sve one koje potajno radi u sluzbi nevjernika !!!!!

    Hajde ako ti je tako jasno ko dan da su vodje ovog sajta “NEVJERNICI” da prizivamo Allahovo prokletstvo na onoga koji laze, indijancu.

    Hajde do kraja ostani dostojan svoga ubjedjenja i prizovi Allahovo prokletstvo na onoga koji ovde laze, a mi clanovi foruma cemo aminati.

    #9587
    Anonimno
    Neaktivan

    Kada je Allah poslao poslanstvo Njegovom odabranom robu Muhammedu sallallahu alejhi we sellem, predislamski Arapi su mu se najzesce suprostavili, misleci da su na vjeri Ibrahima alejhi selama, pa su mislili da je ono na cemu su oni istinska vjera, dok naprotiv istina je bila kod Poslanika Muhammeda sallallahu alejhi we sellem.
    Tako isto danas dodju neki koji misle da su u Islamu a Islam cist od njih da one ispravne koje se drze puta Muhammeda sallallahu alejhi we sellem, optuzuju da su na krivom putu, a sami oni odabrali neke puteve koji nisu ni svijesni na cemu su. Napravili su koktel, pomijesali su malo vjeru malo demokratiju, malo sekularizam, isto kao sto su predislamski Arapi pomijesali vjeru Ibrahima, i zato svi oni koji su menjali vjeru poseduju jednu zajednicku osobinu, a to je mrznja prema nosioce istine, nosioce ispravnog i cistog tewhida koji nije pomijesan sa shirkom, zato im kazemo crknite od muke, mi ovaj put necemo napustiti.

    #9588
    Anonimno
    Neaktivan

    :zastava1: EsSelamu alejkum we rahmetullah :zast:

    Hajde ako ti je tako jasno ko dan da su vodje ovog sajta “NEVJERNICI” da prizivamo Allahovo prokletstvo na onoga koji laze, indijancu.

    pridruzujem se tvom pozivu brate Sebab.

    #9589
    Anonimno
    Neaktivan

    Antizionist post=4149 wrote:
    Iz tvog posta se moze jasno samo jedno zakljuciti,a to je “velika mrznja”prema Ihvancima.

    Pako si ti da bi sudio dali su Talibani obmanjeni Mursijem ili ne?

    Talibani su cestitali Muslimanskom Bratstvu,a ti mozes okretati njihov tekst kako god ti je volja.

    Sto se tice tog videa sto si postavio,to je jasan dokaz kolika je mrznja nekih od vas na ovom sajtu prema pokretu Muslimanskog Brtstva,da ste cak poceli besstidno siriti lazi.

    Postavili ste tekst gde navodno Mohamed Mursi nece Sherijat nego sekularnu drzavu,a iz videa kojeg si postavio jasno je kao dan da Covjek zeli sherijatski zakon.Dali ce uspeti to je druga stvar,ali jedno je jasno Muhameda Morsija su podrzali cak i vecina Selefija Egipta na celu sa Sejhom Mohamedom Hasanom,jedino vas par “indijanaca”koji zive u nekom svom Svjetu koji nepostoji mudrujete.

    Citajuci neke tekstove na ovom sajtu kao sto je ovaj posljednji gdje kao navodno Ihvanci slave sa krstom u rukama (a nemate niti jedan validan dokaz da su to Muslimani,sto znaci da ste kod Allaha lazljivci),Covjek stekne dojam da vi uopste i necete sherijat,niti vam je cilj Allahovo zadovoljstvo vec pomaganje kjafira !!!!….Za mene je jasno kao dan…….vodje ovog sajta su “NEVJERNICI” koji tacno znaju sta rade!!!!

    Selam svim iskrenim vjernicima,i molim Allaha da obraduje vjernike sa time sto ce osramotiti i unistiti sve one koje potajno radi u sluzbi nevjernika !!!!!

    Kada sam nedavno na ihvanijskom forumu postavio jedan komentar na tekst u kome autor kaže da su nam Srbi i Hrvati braća, te poziva u nacionalizam, a nisam ništa drugo postavio do ajet “Samo su vjernici braća” i hadis o nacionalizmu. Bez ijedne moje riječi!! Nisam stigao ni da refrešujem stranicu, a već sam bio banovan. Munjevitom brzinom! Niko mi ništa nije oibjasnio zašto! Jednostavno, moj komentar nije išao u prilog administraciji foruma, makar se taj komentar sastojao SAMO od ajeta i hadisa.

    Ti kao štoi vidiš, opstaješ na ovom forumu iako iznosiš strahovite optužbe. Toliko o ljubavi ihvanija prema sljedbenicima sunneta, i o “neprijmjerenoj mržnji” selefija prema ihvanijama.

    Pako si ti da bi sudio dali su Talibani obmanjeni Mursijem ili ne?

    Ja sudim na osnovu saznanja da talibani ubijaju ihavije u Afganistanu. Ovo sam provjerio na najautentičnijem islamskom džihadskom forumu na kome pišu brača iz Afganistana i druguh zemalja, i to braća koja su uključena u džihad (naravno, na forumu pišu i braća koja nisu u džihadu). Burhanuddin Rabbani, koji je ubijen od strane talibana prošle godine, i koji je mureted, bio je ihvanija. Ovo sam također provjerio iz istog izvora, a ako pogledaš i biografiju Rabbanija na wikipediji, vidjećeš da je bio blizak sa ihvanijama.

    Talibani su cestitali Muslimanskom Bratstvu,a ti mozes okretati njihov tekst kako god ti je volja.

    Talibani su čestitali Mursiju pobjedu nad sekularistima, ali nigdje nije rečeno da talibani podržavaju ihvanije. Ono što je praksa talibana je da TAMANE ihvanije koje se bore protiv njih, a ne da ih podržavaju. Lično je meni draže da pobjedi Mursi nego Šefik, ali ovo ne znači da podržavam Mursija. Kada bi se pobili Amerika i Koreja, volio bih da Koreja pobjedi Ameriku, pa dal ovo znači da podržavam zakon i sistem Koreje.

    A o okretanju, pa zar ne vidiš da ti okrećeš tekst? Talibani su čestitali pobjedu Mursiju, a ti kažeš da su čestitali muslimanskom bratstvu? Daj nam tekst gdje piše da su talibani čestitali MB-u. A ako nam ne nađeš, a nećeš naći, onda se zapitaj ko je od nas dvoje lažov. Evo ja ću ti pomoći u pretrazi, prilažem link do originala na engleskom jeziku:
    http://shahamat-english.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20053:declaration-of-the-islamic-emirate-regarding-the-success-of-the-candidate-of-theikhwan-ul-muslimeen&catid=4:statements&Itemid=4

    Sto se tice tog videa sto si postavio,to je jasan dokaz kolika je mrznja nekih od vas na ovom sajtu prema pokretu Muslimanskog Brtstva,da ste cak poceli besstidno siriti lazi.

    Mi ne postavljamo materijal na našem sajtu (osim u rubrici Mas medija) koji nije porovjeren. Mi odgovornop stojimo da je video autentičan i da su ihvanije, ma koliko to tebi teško palo, nosile krst na proslavi i govorile da su kršćani i muslimani jedna ruka. Ako si ti ubjeđen da mi lažemo (da nas Allah sačuva toga), donesi nam dokaz kojim ćeš pobiti naš stav. Ili se zakuni Allahom da lažemo!

    Postavili ste tekst gde navodno Mohamed Mursi nece Sherijat nego sekularnu drzavu,a iz videa kojeg si postavio jasno je kao dan da Covjek zeli sherijatski zakon.Dali ce uspeti to je druga stvar,ali jedno je jasno Muhameda Morsija su podrzali cak i vecina Selefija Egipta na celu sa Sejhom Mohamedom Hasanom,jedino vas par “indijanaca”koji zive u nekom svom Svjetu koji nepostoji mudrujete.

    Tvoja mržnja prema sljedbenicima sunneta ti je zalsijepila prvo srce a potom i vid, @Antizionist, jer mi nigdje nismo rekli da Mursi neće Šerijat, već da su to funkcioneri Muslimanskog bratstva izjavljivali. Pa prema tome, nije primjereno da nas tako otvoreno potvaraš, a ovamo govoriš kako mi lažemo.
    O tome ko je sve podržao Mursija, ne znam, ali znam da su selefije osnivale svoju partiju u Egiptu. Da su podržavali ihvanije, priključili bi se ihvanijskoj partiji i ne bi otvarali novu, što je logično. Ako su i podržavali Mursija, to je zbog toga što je Mursi daleko bolji od Šefika, i što svi mi vjerujemo da će Egipat pod Mursijevom vladavinom biti mnpgo bolje mjesto nego pod vladavinom Šefika.

    jedino vas par “indijanaca”koji zive u nekom svom Svjetu koji nepostoji mudrujete

    Ihavije, pak, žive u realnom svijetu:

    – na Kavkazu su u redovima Kadirova (ne sve), a ihvanijski duhovni vođa Kardavi je javno dao podršku Kadirovljevim strukturama, a osudio kavkaske mudžahide, kao što je prije 2001. godine bio žestoki protivnik talibana, ali si ti tada vjerovatno bio mali, pa se ne sjećaš. Evo o Kardavijevoj fetvu, a ako ne vjeruješ pitaj prvog obavještenog ihvaniju o njoj, ili je potraži na arapskom ili ruskom jeziku (ruske sufije i murtedi objavili ovu vijest kao udarnu).
    http://www.putvjernika.com/Na-stubu-srama/kardavi-izdao-fetvu-u-kojoj-podrzava-okupaciju-kavkaza.html

    – U Somaliji, pak, ihvanije primaju odličnu platu od Amrike i UN-a za borbu protiv somalijskih mudžahida. Nadam se da nećeš biti naivan pa ovo negirati.

    – Afganistanu imaju svoju partiju (talibani im ubili prošle godine lidera, primi moje saučešće),

    – u Iraku su 2006/2007. godine okrenuli oružje prema mudžahidima, osnovali svoju partiju i oružane milicije, i primaju solidnu platu od američko-šiitske vlade u Bagdadu.

    – U Palestini se krvavo obračunavaju sa svakom onim ko traži od njih ispotavu Šerijata, kao što je to bilo u augustu 2009. godine, kada su “bogobojazne” ihvanije napale i devastirale mesdžid Ibn Tejmijje i ubili 40 braće u njemu i oko mesdžida. A sve zbog toga što su ta braća zatražila od ihvanija (Hamasa) da uspostavi Šerijat u oblastima pod svojom kontrolom. Pogledaj malo na netu o pobuni muslimana u Gazi u augustu 2009. godine, kada su ihvanije ubijali ljude samo zbog toga što su tražili Šerijat.
    http://www.putvjernika.com/Na-stubu-srama/ubistvo-sejha-abdullatifa.html

    – Da si malo iskren sa sobom, i da iole poznaješ ovaj pokret bilo bi ti jasno da je to obmanjivački pokret sa menhedžom koji nema ništa sa metodologijom Poslanika sallAllahu alejhi we sellem.

    Dakle, ako govorimo o mržnji, onda ihvanije na rječima vole Šerijat, ali su u praksi borci protiv mudžahida, bilo to rječima ili djelima. Naravno, ove moje riječi se ne odnose na svakog pojedinačnog ihvaniju, ali generalno, Muslimansko bratstvo je organizacija koja danas stoji nasuprot mudžahida.

    Citajuci neke tekstove na ovom sajtu kao sto je ovaj posljednji gdje kao navodno Ihvanci slave sa krstom u rukama (a nemate niti jedan validan dokaz da su to Muslimani,sto znaci da ste kod Allaha lazljivci),

    Bujrum, dokaži našu laž! Mi odgovorno stojimo iza toga da su na prikazanom video snimku ihvanije koje proslavljaju pobjedu Mursija. Ako smatraž da mi lažemo, onda donesi dokaz, ili se bar zakuni Allahom da lažemo!

    Covjek stekne dojam da vi uopste i necete sherijat,niti vam je cilj Allahovo zadovoljstvo vec pomaganje kjafira !!!!.

    U rečenici iznad si nas optužio za laž jer po tebi nismo donijeli dokaz., a odmah u sljedećoj rečenici iznosiš strašne optužbe, bez dokaza.
    A ko pomaže kafire, mogao si pročlitati u ovom postu. Zapravo, ihvanije pomažu kafire protiv mudžahida, riječima i oružjem i ovo je bolna činjenica koju ne možeš nikako negirati.

    Za mene je jasno kao dan…….vodje ovog sajta su “NEVJERNICI” koji tacno znaju sta rade!!!!

    Eto ti tekfirovca! Protekfiri ljude! A kada se trebaju tekfiriti mušrici i Allahovi neprijatelji, onda na sva vrata trubite kako je tekfir nešto ružno, te kako ima skupina koja tekfiri i koja se zove “tekfirovci”… ali kada treba da se protekfire muslimani, onda tekfir “liječi rane”!
    Vidimo se na Sudnjem danu, @Antizionist! Nemoj misliti da meleki ne bilježe tvoje otkucaje na tastaturi!

    i molim Allaha da obraduje vjernike sa time sto ce osramotiti i unistiti sve one koje potajno radi u sluzbi nevjernika !!

    Eh, vidjeste li kako čovjek dovi protiv sebe! Al,hajd neka ti bude: Amin činim na tvoju dovu!

    #9597
    Anonimno
    Neaktivan

    Koja li je ovo sorta ljudi koja brani i podrzava ihvanul mushrikin?

    #9602
    Anonimno
    Neaktivan

    Citajuci odgovor RPG koji je dao ovom sejtanovom oficiru Antizionistu,shvatio sam da i kod mene ima tih njihovih oficircica i vojnika koji su u sluzbi sejtana,a bore se svim mogucim sredstvima protiv sljedbenika Kur'ana i Suneta.Zapravo su oni jako opasni za davu,jer ih mnogi neupuceni smatraju za muslimane.Vjernik treba da moli Allaha za Uputu kako za sebe tako i za druge Allahove robove jer je tada u sluzbi Allahove vjere,ali ako dovi protiv Allahovih robova tada je u sluzbi sejtana,jer to i jeste sejtanov cilj da upropasti sve koji mu se potcine.Ipak ako covjek svesno dovi protiv sebe kao ovaj Antizionist,vjerujem da je on ili jedan od onih koji ne vjeruje u Allaha i Sudnji dan ili od onih jako zabludjelih.Zato se i ja pridruzujem dovi RPG-a,dovim na dovu Antizionista,i kazem i ja da se vidimo na Velikom danu,kada ce Istina i samo Istina svima biti predocene.Molim Allaha Jedinog,osim Kojeg drugog boga nema,da Iskrene Uputi na Pravi put,da ih ucvrsti na pravom putu,te da ucini da istrajemo na tom putu sve do susreta sa Njim.Molim Allaha da ocisti srca vjernika od svake zlobe i zavisti te da se volimo u Njegovo ime kao sto se vole rodjeni i jos vise od toga.Amin!!!

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 52)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.