U napadu El-Kaide u Jemenu ubijeno 103 vojnika

  • This topic has 12 odgovora, 6 glasova, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 1031 times
Pregledavate 13 postova - 1 do 13 (od ukupno 13)
  • Autor
    Postovi
  • #6576
    Anonimno
    Neaktivan

    Broj ubijenih vojnika se popeo na 103 jer je nekoliko ozlijeđenih podleglo ozljedama“, izjavio je medicinski zvaničnik vojne bolnice u Adenu

    Najmanje 103 jemenska vojnika su ubijena u napadu koji su izveli pripadnici El-Kaide na kasarnu Kud u južnoj pokrajini Abidžan, prema novom izvještaju objavljenom u ponedjeljak.

    “Broj ubijenih vojnika se popeo na 103 jer je nekoliko ozlijeđenih podleglo ozljedama“, izjavio je medicinski zvaničnik vojne bolnice u Adenu, glavnom gradu na jugu, revidirajući tako prethodni bilans od 78 mrtvih.

    Prema jednom vojnom izvoru, naoružani ljudi koji pripadaju El-Kaidi su prije toga u nedjelju izveli šehidski napad u blizini kasarne Kud. Zatim su uzeli oružje i pokrenuli napad na vojnike.

    To je jedan od najsmrtonosnijih napada na jemenske oružane snage na jugu, gdje mreža El-Kaide ne prestaje širiti svoje prisustvo.

    Dvadeset pet napadača ubijeno je u borbama koje su zatim uslijedile u kasarni koja se nalazi u blizini Zindžibara, glavnog grada pokrajine Abidžan, koji od maja 2011. godine kontroliraju El-Kaidini borci.

    izvor:dnevniavaz

    #6577
    Anonimno
    Neaktivan

    Evo kompletniji izvještaj:

    Najmanje 103 jemenska marionetska vojnika je ubijeno u jučerašnjem dvostrukom napadu boraca Al-Kaide na Arapskom poluostrvu (AKAP) na kasarnu jemenske marionetske vojske u predgrađu Zindžibara u južnoj pokrajini Abidžan, kao i u obližnjem gradu Davosu, prenose svjetski mediji i džihadski forumi izjavu neimenovanog medicinskog zvaničnika vojne bolnice u Adenu.

    “Broj ubijenih vojnika se popeo na 103 jer je nekoliko ozlijeđenih podleglo ozljedama“, izjavio je medicinski zvaničnik vojne bolnice u Adenu, glavnom gradu na jugu, revidirajući tako prethodni bilans od 78 mrtvih.

    Prema izvještaju AKAP-a, u napadu na strukture marionetske vojske zarobljeno je i 70 jemenskih vojnika odanih Abdullahu Salehu, jednom od najodanijih američkih saveznika u borbi protiv onoga što američki i zapadni mediji nazivaju „islamskim terorizmom“.

    „Zarobili smo 70 vojnika u jurišu na elitni artiljerijski bataljon u Dovasu, koji je odgovoran za bombardovanje Zindžibara i Džaara u proteklih nekoliko mjeseci“, stoji u izvještaju AKAPA-a.

    Svjetski mediji navode da je u napadu poginulo i 25 Al-Kaidinih napadača, međutim, izvještaj AKAP-a objavljen danas govori o dva ubijena borca i 13 ranjenih.

    „Mudžahidi su pokrenuli seriju napada, uključujući napade automobil-bombama i eksplozivnim napravama, protiv nekoliko vladinih vojnih ciljeva u Al-Kudu i gradu Dovas, ubivši više od 50 vladinih vojnika, dok smo mi izgubili dva borca i 13 je ranjeno“, kaže se u izvještaju AKAP-a.

    „U današnjim bitkama (nedjelja), mi smo zaplijenili od neprijatelja veliki broj komada teškog naoružanja, uključujući jedan tenk, protiv-avionske topove, vozila nosače Kaćuša projektila, dva medicinska vozila i tri vojna pikap vozila“, kaže se u izvještaju AKAPA-a i dodaje da su oni uništili dva neprijateljska tenka, tri vozila nosača projektila Kaćuša i veći broj komada teškog naoružanja.

    (Agencije i Put vjernika)

    #6581
    Anonimno
    Neaktivan

    MašaAllah.
    Molim Allaha da ubrzo skupi skupinu od 12 hiljada.

    #6738
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislim da nije dobro sve ovo sto se desava u Jemenu jer na obje strane ginu muslimani a zemlja se sve vise razjedinjuje. Novi dogadjaji ce dovesti do toga da jemenska vojska dobije obilatu pomoc od americkih saveznika, a ne bi me iznenadilo da i tu dodje do vojne intervencije kao u Afganistanu i Iraku.

    #6744
    Anonimno
    Neaktivan

    Garonja post=916 wrote: Mislim da nije dobro sve ovo sto se desava u Jemenu jer na obje strane ginu muslimani

    Te dvije strane su:
    1. Ensaruš-Šerijat – tj ljudi koji su na mjestima pod njihovom kontrolom uspostavili Šerijat, a imaju za cilj da čitav jemen bude šerijatska država.
    2. Vojska i policija Salehovog režima, koji je jedan od najodanijih krstaških saveznika i poslušan sluga Amerike u prvom redu. Ovi ljudi, Salehova vojska i policija se bore protiv ljudi koji žele Šerijat, a bore se kako bi očuvali Salehov ustav i zakon koji je utemeljen na ličnim strastima Saleha i kafirsko-mušričkim zakonima.

    Čovjek koji zna značenje riječi La ilahe illAllah nikada neće reći da su ljudi koji se bore protiv Šerijata muslimani, a uz to su i sluge krstaša!
    Na žalost, mnogo je ljudi koji sebe nazivaju muslimanima, a da nisu shvatili suštinu islama.

    #6748
    Anonimno
    Neaktivan

    Tagar post=922 wrote:
    Te dvije strane su:
    1. Ensaruš-Šerijat – tj ljudi koji su na mjestima pod njihovom kontrolom uspostavili Šerijat, a imaju za cilj da čitav jemen bude šerijatska država.
    2. Vojska i policija Salehovog režima, koji je jedan od najodanijih krstaških saveznika i poslušan sluga Amerike u prvom redu. Ovi ljudi, Salehova vojska i policija se bore protiv ljudi koji žele Šerijat, a bore se kako bi očuvali Salehov ustav i zakon koji je utemeljen na ličnim strastima Saleha i kafirsko-mušričkim zakonima.

    Zaboravio si i trecu stranu, šije 😀

    #6780
    Anonimno
    Neaktivan

    Tagar post=922 wrote: [quote quote=Garonja post=916]Mislim da nije dobro sve ovo sto se desava u Jemenu jer na obje strane ginu muslimani

    Te dvije strane su:
    1. Ensaruš-Šerijat – tj ljudi koji su na mjestima pod njihovom kontrolom uspostavili Šerijat, a imaju za cilj da čitav jemen bude šerijatska država.
    2. Vojska i policija Salehovog režima, koji je jedan od najodanijih krstaških saveznika i poslušan sluga Amerike u prvom redu. Ovi ljudi, Salehova vojska i policija se bore protiv ljudi koji žele Šerijat, a bore se kako bi očuvali Salehov ustav i zakon koji je utemeljen na ličnim strastima Saleha i kafirsko-mušričkim zakonima.

    Čovjek koji zna značenje riječi La ilahe illAllah nikada neće reći da su ljudi koji se bore protiv Šerijata muslimani, a uz to su i sluge krstaša!
    Na žalost, mnogo je ljudi koji sebe nazivaju muslimanima, a da nisu shvatili suštinu islama.

    Po tome kako ti rezonujes moglo bi se zakljuciti da u Jemenu trenutno ima vrlo mali broj muslimana. Ako uzmemo u obzir da je za novog jemenskog predsjednika glasalo oko 85% Jemenaca koji su izasli na izbore, onda su po tebi svih tih 85% Jemenaca sluge krstasa, bore se protiv serijata i nisu mulismani. Halali, ali ja ne mislim tako.

    #6783
    Anonimno
    Neaktivan

    Garonja post=958 wrote:
    Po tome kako ti rezonujes moglo bi se zakljuciti da u Jemenu trenutno ima vrlo mali broj muslimana. Ako uzmemo u obzir da je za novog jemenskog predsjednika glasalo oko 85% Jemenaca koji su izasli na izbore, onda su po tebi svih tih 85% Jemenaca sluge krstasa, bore se protiv serijata i nisu mulismani. Halali, ali ja ne mislim tako.

    Čekaj, jel ti to želiš da nam kažeš kako su ljudi koji se bore protiv Šerijata muslimani?! Da li je moguće da neko ko bar na avataru propagira džihad kaže da su ljudi koji se bore protiv Šerijata muslimani! Pa džihad je upravo propisan da bi se uspostavio Šerijat u prvom redu, pa poslije da bi se zaštitili muslimani i ostalo. Dakle, džihad je da bi se uspostavio Allahov Šerijat, da bio Allahova riječ bila gornja, a nazivati muslimanima one koji se bore protiv Šerijata nije ništa drugo nego nepoznavanje suštine islama, nepoznavanje značenja riječi La ilahe illAllah, bez čega čovjek ne može nikako biti musliman.
    Međutim, ja vjerujem da ti nisi mislio tako i da ćeš se u sljedećem postu korektnije izraziti.

    Dalje, da li je neko kafir ili nije ne sudi se na osnovu toga koliko ljudi je u njegovom halu. Procenat ljudi koji čine kufr nije nikada bio preventivni faktor tekfira, čak ni kod murdžija, a kamoli kod ehli sunneta. Toplo ti preporučujem da pročitaš od korica do korica Selasiniju. Ako pak ne želiš da je čitaš cjelu, onda bar pročitaj Drugo poglavlje: UVJETI, PREPREKE I UZROCI TEKFIRA!
    Knjigu možeš preuzeti ovdje:
    http://www.putvjernika.com/Downloads/Islamske-knjige/Selasinija-Upozorenje-na-pretjerivanje-u-tekfiru.html

    Još nešto: koliko je tih 85% Jemenaca koji su izašli na izbore? Zapravo koliko je ljudi izašlo na izbore. Ako je izašlo 10%, ond aje 85% od tih 10% zapravo 8.5% ukupne punoljetne populacije. Drugo, ko je rekao da je 85% glasalo za novog predsjednika? Jesu li to rekli muslimani ili američke sluge u Jemenu? Treće, kako si siguran da izbori nisu lažirani, kada je poznato da su arapski diktatori dobijali po 99.99% glasova nacije, a u stvari 99% nacije ih je mrezilo, osim onih slugu tagutskih.

    Na kraju, glasanje na izborima ne čini automatski čovjeka kafirom, niti je to naš stav. Pogledaj tekst o ovome:
    http://www.putvjernika.com/Islam-i-dawa/greske-u-tekfiru-glasaca.html

    Ako uzmemo u obzir da je za novog jemenskog predsjednika glasalo oko 85% Jemenaca koji su izasli na izbore, onda su po tebi svih tih 85% Jemenaca sluge krstasa, bore se protiv serijata i nisu mulismani.

    Čak iako su glasali ne znači da su sluge taguta i da se bore protiv Šerijata. Pročitaj tekst iznad pa će ti biti jasnije, inšaAllah.

    #6784
    Anonimno
    Neaktivan

    :barek:

    #6786
    Anonimno
    Neaktivan

    Tagar post=961 wrote: [quote quote=Garonja post=958]
    Po tome kako ti rezonujes moglo bi se zakljuciti da u Jemenu trenutno ima vrlo mali broj muslimana. Ako uzmemo u obzir da je za novog jemenskog predsjednika glasalo oko 85% Jemenaca koji su izasli na izbore, onda su po tebi svih tih 85% Jemenaca sluge krstasa, bore se protiv serijata i nisu mulismani. Halali, ali ja ne mislim tako.

    Čekaj, jel ti to želiš da nam kažeš kako su ljudi koji se bore protiv Šerijata muslimani?! Da li je moguće da neko ko bar na avataru propagira džihad kaže da su ljudi koji se bore protiv Šerijata muslimani! Pa džihad je upravo propisan da bi se uspostavio Šerijat u prvom redu, pa poslije da bi se zaštitili muslimani i ostalo. Dakle, džihad je da bi se uspostavio Allahov Šerijat, da bio Allahova riječ bila gornja, a nazivati one koji se bore protiv Šerijata nije ništa drugo nego nepoznavanje suštine islama, nepoznavanje značenja riječi La ilahe illAllah, bez čega čovjek ne može nikako biti musliman.
    Međutim, ja vjerujem da ti nisi mislio tako i da ćeš se u sljedećem postu korektnije izraziti.

    Dalje, ta li je neko kafir ili nije ne sudi se na osnovu toga koliko ljudi je u njegovom halu. Procenat ljudi koji čine kufr nije nikada bio preventivni faktor tekfira, čak ni kod murdžija, a kamoli kod ehli sunneta. Toplo ti preporučujem da pročitaš od korica do korica Selasiniju. Ako pak ne želiš da je čitaš cjelu, onda bar pročitaj Drugo poglavlje: UVJETI, PREPREKE I UZROCI TEKFIRA!
    Knjigu možeš preuzeti ovdje:
    http://www.putvjernika.com/Downloads/Islamske-knjige/Selasinija-Upozorenje-na-pretjerivanje-u-tekfiru.html

    Još nešto: koliko je tih 85% Jemenaca koji su izašli na izbore? Zapravo koliko je ljudi izašlo na izbore. Ako je izašlo 10%, ond aje 85% od tih 10% zapravo 8.5% ukupne punoljetne populacije. Drugo, ko je rekao da je 85% glasalo za novog predsjednika? Jesu li to rekli muslimani ili američke sluge u Jemenu? Treće, kako si siguran da izbori nisu lažirani, kada je poznato da su atapski diktatori dobijali po 99.99% glasova nacije, a u stvari 99% nacije ih je mrezelo, osim onih slugu tagutskih.

    Na kraju, glasanje na izborima ne čini automatski čovjeka kafirom, niti je to naš stav. Pogledaj tekst o ovome:
    http://www.putvjernika.com/Islam-i-dawa/greske-u-tekfiru-glasaca.html

    Ako uzmemo u obzir da je za novog jemenskog predsjednika glasalo oko 85% Jemenaca koji su izasli na izbore, onda su po tebi svih tih 85% Jemenaca sluge krstasa, bore se protiv serijata i nisu mulismani.

    Čak iako su glasali ne znači da su sluge taguta i da se bore protiv Šerijata. Pročitaj tekst iznad pa će ti biti jasnije, inšaAllah.

    Potpuno si me krivo razumio brate.
    Kao prvo, od kud tebi pravo da za muslimane u Jemenu kazes da nisu muslimani. Po tebi ispada da su pravi muslimani samo oni koji su u redovima mudzahida. A sta je sa onim obicnim ljudima koji su decenijama bili ugnjetavani, a koji se ne zele prikloniti ni jednoj strani vec se posvetiti svojoj porodici i tome kako ih prehraniti?
    Zar dzihad nije borba protiv nevjernika? A koliko znam u Jemenu je velika vecina muslimana i mnogima je najvaznije da zive u miru, jer tamo nema okupatora protiv kojih bi se trebali podici. Uspjeli su maknuti predsjednika iako su im davali male sanse.
    Moj avatar je moja licna stvar i ocito je da pojam dzihada ne svatamo na isti nacin.

    #6794
    Anonimno
    Neaktivan

    Garonja post=964 wrote:
    Potpuno si me krivo razumio brate.

    Hvala Allahu da sam te krivo razumio.

    Kao prvo, od kud tebi pravo da za muslimane u Jemenu kazes da nisu muslimani.

    Ja to nisam rekao niti tako mislim, ne znam odakle si izvukao te “moje” riječi.

    Zar dzihad nije borba protiv nevjernika? A koliko znam u Jemenu je velika vecina muslimana i mnogima je najvaznije da zive u miru, jer tamo nema okupatora protiv kojih bi se trebali podici. Uspjeli su maknuti predsjednika iako su im davali male sanse.

    Cilj muslimana nije da se ukloni predsjenik, već režim, i da se postojeći zamijeni Šerijatom. Dakle, uklanjanje jednog predsjednika i dovođenje na njegovo mjesto njegovog zamjenika, je samo američko-otpadnička igra kojom kupuju vrijeme i narod za borbu protiv mudžahida.
    Drugo, džihad nije samo borba protiv okupatora, već i protiv otpadnika i sopstvenog vladara koji ne vlada Šerijatom. Zar poslanik nije vodio džihad protiv svoga plemena!!!!???
    A po Šerijatu, propis murteda, otpadnika od islama je žešći od propisa kafira.

    #6934
    Anonimno
    Neaktivan

    Cilj muslimana nije da se ukloni predsjenik, već režim, i da se postojeći zamijeni Šerijatom.

    To bi svakako trebao biti cilj svih muslimana na dunjaluku. Ali ovdje govorimo o Jemenu i u tom smislu ja zakljucujem da je cilj Al Kaide da se ukloni rezim, a sto se tice Serijata mislim da velika vecina Jemenaca ne bi imala nista protiv toga.
    Jemenci su revolucijom doveli do toga da se srusi stari predsjednik, a kada su imali snage za to onda ce sigurno imati i snage da se izbore za uvodjenje Serijata.

    #7315
    Anonimno
    Neaktivan

    Izjava sejha Tartousija o stanju u Jemenu:

    Sheikh Abu Basir Al-Tartousi: Al-Qaeda's Strategy of Suicide Bombings Has Yielded Nothing but the Death of Muslims

    In an article he published on his website on March 10, 2012, senior Salafi-jihadi cleric Sheikh Abu Basir Al-Tartousi denounced Al-Qaeda's suicide attacks in Yemen, saying that they contravene Islamic shari'a and that their only victims are innocent Muslims. The article, titled “To the Brothers in the Ansar Al-Shari'a,” (i.e., Al-Qaeda in the Arabian Peninsula [AQAP]) stated that Al-Qaeda has failed to adjust to the new reality in post-revolutionary Yemen, but is continuing its policy of killing and shedding the inviolable blood of countless Muslims under the pretext of fighting the Americans and implementing the shari'a. He called on them to reconsider their strategy and, to this end, to seek the counsel of the many clerics residing in Yemen.

    Puna izjava na arapskom jeziku: http://azelin.files.wordpress.com/2012/03/shaykh-abc5ab-basc4abr-al-e1b9adare1b9adc5absc4ab-22to-the-brothers-in-ane1b9a3c481r-al-sharc4abah-in-yemen22.pdf

Pregledavate 13 postova - 1 do 13 (od ukupno 13)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.