Uhapšene iranske šijje koji su došli u pomoć svojoj braći u Siriji

  • This topic has 5 odgovora, 4 glasa, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 567 times
Pregledavate 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Autor
    Postovi
  • #10818
    Anonimno
    Neaktivan

    Video snimak prikazuje navodne iranske hodočasnike koje je uhapsila FSA u toku jučerašnjeg dana u Damasku, ovim su i potvrđeni navodi aktivista o izdavanju saopćenja bataljona Saqur el Šam:

    “U vezi takozvanih iranskih hodočasnika koji su došli u Siriju, FSA ih je zarobila dok su bili u svojim autobusima. FSA potvrđuje da se ne radi o hodočasnicima i da su svi došli u Siriju pod imenom hodočasnika kako bi sprovodili svoje zločine u Siriji.

    FSA potvrđuje da su Iranci (braća reisa Cerića, op.RPG) zajedno sa 8 članova Hizbullahove šitske milicije nosili oružje sa sobom kao i vojna komunikaciona sredstva.”

    Na snimku jedan od muškaraca pokazuje iskaznicu Iranske revolucionarne garde:

    #10829
    Anonimno
    Neaktivan

    O kakvom se hodocascu radi u Siriji ? Mozda su ljudi posli na umru pa omasili put !

    #10835
    Anonimno
    Neaktivan

    Ako su posli na(da) umru,stigli su u prave ruke…Ipak,sjecam se da je neki covjek iz Bosne krenuo jos prosle zime da obavi hadz pjesice,ime sam zaboravio,dosao je do Sirije i dalje nisam o njemu nista uspio da saznam.

    #10836
    Anonimno
    Neaktivan

    @zajko, Senad se zove, ušao je u Arabiju, živ i zdrav

    #10837
    Anonimno
    Neaktivan

    Malo mi je cudno da su sa sobom imali iskaznice i druge dokumente koji bi mogli otkriti njihov identitet.
    Ali to mozda govori i o tome kako se oni slobodno ponasaju u Siriji.

    #10839
    Anonimno
    Neaktivan

    Meni ovi uopce ne lice na borce, ovo su neke amidze u sakovima i kosuljama.

Pregledavate 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.