Upozorenje sestrama koje imaju nalog na facebook

  • This topic has 47 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 105937 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 48)
  • Autor
    Postovi
  • #13298
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

    Upozorenje sestrama koje prihvataju osobe sa nikovima ili imenima koje ne poznaju odnosno ne znaju ko se krije iza tog nika (imena). Procitajte ispovjest jedne sestre koja je ispricala svoju pricu (iskusenje) sestri koja je objavila na svoj facebook.

    DAKLE PRIJE GODINU DANA MOJA PRIJATELJICA ZVACU JE S. RADI ZAŠTITE NJENOG IDENTITETA JE PRIMILA U PRIJATELJE OSOBU POD NIKOM “ALLAHOVA ROBINJA” NIJE PRIMALA MUŠKARCE U PRIJATELJE. ROBINJA SE NIJE NEKO VRIJEME JAVLJALA PONEKAD BI NEŠTO LAJKALA,NA ZIDU PIŠE UDATA IMA DJECU, VOLI ISLAMSKE STRANICE POCINJE POSTAVLJATI AJETE I HADISE I POMALO ALI BAŠ POMALO SU POCELE KONTAKTIRATI PREKO P.P. OVA JOJ JE POSTAVLJALA NA ZID DA JE VOLI U IME ALLAHA, I NIKAKVE SUMNJE TU NIJE BILO. JEDNE PRILIKE SU MALO VIŠE PISALE I OVA SE POCELA POVJERAVATI S.I PISATI O SVOJIM ISKUŠENJIMA. S. JE POKUŠALA U”SESTRU” I TO JE TRAJALO MJESECIMA. ZAVOLJELA I S.TU SESTRU KAŽE STIDNA FINA AHLAKA,ZNA PUNO O ISLAMU.PRIJE NEKOLIKO DANA DOBIJE PORUKU DA OVA DOLAZI SA MUŽEM U GRAD U BLIZINI PA ETO VOLJELA BI BAR NA KRATKO DA SE VIDE I DA SE UPOZNAJU,VELI NEMA PUNO VREMENA SAMO NA MINUTU.S. SE OBRADUJE I DOGOVORE SE ONE I GDJE CE SE NACI.TRBALE SU SE NACI OKO 20 SATI NA JEDNOM PROŠIRENJU NA PUTU ZA TAJ GRAD U BLIZINI KUCE GDJE STANUJE S.SPREMILA S. HEDIJU I SRETNA ŠTO CE ETO NAPOKON UPOZNATI SVOJU DRAGU PRIJATELJICU. DOŠLA CEKA. ZA PAR MINUTA ZAUSTAVLJA SE AUTO DESETAK METARA OD NJE.IZLAZI MUŠKARAC I IDE PREMA NJOJ PITA JELI ONA TA I TA,VELI JESAM,ON CE ENO MOJA ŽENA JE U AUTU HAJDE DO NJE NE MOŽE IZACI NIJE DOBRO.ONA POĐE PREMA AUTU NIŠTA NE SUMNJAJUCI DOLAZI OTVARAJU SE VRATA I RUKA JE HVATA I VUCE NA ZADNJE SJEDIŠTE.JA VAM NE MOGU OPISATI ŠOK I STRAH KOJI JE OSJETILA,OVAJ ŠTO JE IZAŠAO JE GURAO SA LEĐA I SKORO SU JE UVUKLI U AUTO.OD STRAHA JE POVRATILA PO OVOM MUŠKARCU KOJI JE SJEDIO U AUTU.TO GA JE NALJUTILO ON JE OŠAMARIO IZBACILI SU JE IZ AUTA I ŠUTALI NOGAMA SJELI U AUTO I POBJEGLI.

    #13303
    Anonimno
    Neaktivan

    SubhanAllah, Allah im se osvetio, amin.

    #13306
    Anonimno
    Neaktivan

    We alejkumu Selam we rahmetullahi we berekatuhu

    Upozorenje sestrama koje prihvataju osobe sa nikovima ili imenima koje ne poznaju odnosno ne znaju ko se krije iza tog nika (imena).

    Umjesto sto pozivamo na pokornost jednom od Facebook-u kada salje opomenu tipa “da li ste sigurni da poznajete osobu kojoj saljete zahtjev za prijateljstvo” (u kontekstu radi vase osobne sigurnosti) i sl, prioritetnije bi bilo da ovaj slucaj bude pouka sestrama da se pokoravaju Allahu subhanahu we te'ala i Poslaniku salAllahu alejhi we selem, pa da iz kuca svojih bespotrebno ne izlaze, sa strancima da se ne sastaju bez pratnje mahrema i sl.

    Sestre su shokirane iskustvom kroz koje je sestra “S” prosla i sada su pokrenule tako reci hajku protiv sestara koje se koriste nadimcima umjesto svojim punim imenima i prezimenima.

    Postavlja se logicno pitanje: Sta da se ovo desilo sa osobom koja je imala puno ime i prezime, ali ciji je racun hakovan? Da li bi onda pozivale na brisanje svih sestara koje se koriste svojim punim imenom i prezimenom ali sestru licno, van fejsa ne poznaju?

    SubhanAllah mediji malo pa malo pa upozoravaju na kriticno stanje ove drustvene mreze kada je u pitanju zastita osobnih podataka, a nase muslimanke sada postavljaju razotkrivanje osobnih podataka kao shart da te prime medju prijatelje.

    I zaista ne znam cemu tolika potreba da se sestre sa fejsa upoznavaju licno i van istog. Kao da manijacima i manijakusama predstavlja problem staviti i maramu (i nikab) na lice pa se sastati sa sestrom i predstavljati se kao prijatelj i glumiti istog ko zna koliko dugo i do koje mjere da stvari mogu na mnogo gore izac od pomenutog slucaja.

    #13307
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra

    I zaista ne znam cemu tolika potreba da se sestre sa fejsa upoznavaju licno i van istog. Kao da manijacima i manijakusama predstavlja problem staviti i maramu (i nikab) na lice pa se sastati sa sestrom i predstavljati se kao prijatelj i glumiti istog ko zna koliko dugo i do koje mjere da stvari mogu na mnogo gore izac od pomenutog slucaja.

    We alejkumsselam we rahmetullahi we berekatuhu

    Moze neki manijak staviti hidzab i nikab ali ipak ne moze vjecno glumiti zenu, jer ipak kad tad se otkrije. Svak ima svoje misljenje po pitanju ovoga sta se desilo, ali ipak je drugacije kada to neko dozivi i drugacije postupamo kada nam se desi neko iskusenje. Ali zalosno je kako postupamo drugacije od rijeci koje izustimo prije iskusenja.

    Ova nik “Allahova robinja” je ugasen poslije ovog dogadjaja. A ovaj manijak je imao na svom profilu “Allahova robinja” 400 zenskih prijatelja -sestara. I trebaju da se sestre upozoravaju jer ovaj manijak sigurno nema jedan nalog na facebook, jer ovakvi manijaci ne odustaju od svojih namjera.

    #13309
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra

    prioritetnije bi bilo da ovaj slucaj bude pouka sestrama da se pokoravaju Allahu subhanahu we te'ala i Poslaniku salAllahu alejhi we selem, pa da iz kuca svojih bespotrebno ne izlaze, sa strancima da se ne sastaju bez pratnje mahrema i sl.

    Prioretnije bi bilo svima nama da se bojimo Allaha, subhanehu we tea'ala. A koliko se mi doista pridrzavaom ovih rijeci? Lahko je davati savjete, a tesko je raditi po tome.

    Ovaj slucaj se mogao desiti bilo kome od nas. Jel ti uvijek kada izlazis iz kuce izlazis sa mahremom?

    #13310
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja ne mogu nikako da shvatim sta ce nekome nalog na face book.

    Svako ko ima nalog na face book neka preispita svoje nijete zbog cega ga ima, prije nego bude ispitivan na Sudnjem Danu, kada mu izgovoru nece pomoci.

    Bushra ima pravo da mesanje na face book ima propis mesanja zene medju muskarcima bez mahrema.

    Subhanallah koji je musibet pogodio neke zene, koje ne izlaze iz kuce da se sacuvaju muskih pogleda i mesanja medju muskarcima, a naprave nalog na razne internet stranice i dopisuju se sa svakim bez da razmisle hoce li to imati posljedica po njihovu vjeru, i niti da razmisle da li je to mesanje sa muskrcima.
    I misli da se cuva grijeha sto ne izlazi a nije svijesna da je grijesna sto preko interneta se mesa sa svakvim osobama.

    Meni se desilo prije nekoliko godina, na paltalk sam usao u jednu sobu, bilo je nekoliko nika, malo 5 ili 6. Na mikrofonu je pricao neki idiot a ostali slusali, ja sam zastao da cujem sta prica jer sam cuo da spominje nesto pokrivene zene.
    I prica on kako je napravio neki nik sa islamskim sadrzajem samo da bi nasao neku sestru, a po njegovom govoru se vidi da je neki zesci dzahil (bio je bosanac), i kaze da je uspeo da stupi u kontakt sa nekom pokrivenom i predstavio joj se da je brat u vjeri i da trazi sestru za udaju posto mu je vrijeme za zenidbu, i dalje prica pokvarenjak da je za kratko vrijeme uspio da natera tu pokrivenu djevojku da mu se skida preko kamere, i prica onima koji ga slusaju, “eto kakve su pokrivene”, onda sam se ja umesao i zatrazio da se predstavi da kaze njegovo ime i adresu boravka nakon cega se on uplasio, i poceo da mi se pravda da nije on kriv da je ona sama kriva sto je dozvolila sebi da nasedne, ja sam mu obecao da ako ga saznam kad tad da ce zato zazaliti sto se poigravao sa cascu jedne naivne devojke.

    Zato nasihat prvo sebi i ostalima, da se Allaha bojimo koliko mozemo, i nasihat roditeljima koji imaju djecu a pogotovo zensku da pripaze strogo na djecu sta im rade preko interneta, jer roditelj cerke koja je izigrana preko interneta ce imati udjela u tome sto nije obratio paznju na svoje djete sta mu radi na internet i skime sve kontakitira.

    Allaha molim da nas uputi, i da nam zlo prikaze zlim i da nam ga ucini odvratnim i podari nam snage da ga se klonimo, i da nam dobro prikaze dobrim, da nam ga omili i olaksa da slijedimo.
    Amin

    #13311
    Anonimno
    Neaktivan

    Zlatna Jabuka

    Ja ne mogu nikako da shvatim sta ce nekome nalog na face book.

    Slazem se s tobom ja i nemam nalog na facebook, ali podrzavam one koji sire davu radi Allaha, sunhanehu we te'ala.

    Bushra ima pravo da mesanje na face book ima propis mesanja zene medju muskarcima bez mahrema.

    Subhanallah koji je musibet pogodio neke zene, koje ne izlaze iz kuce da se sacuvaju muskih pogleda i mesanja medju muskarcima, a naprave nalog na razne internet stranice i dopisuju se sa svakim bez da razmisle hoce li to imati posljedica po njihovu vjeru, i niti da razmisle da li je to mesanje sa muskrcima. I misli da se cuva grijeha sto ne izlazi a nije svijesna da je grijesna sto preko interneta se mesa sa svakvim osobama.

    Pa nisi shvatio Zlatna Jabuka ovde se ne radi o mjesanju zena i muskaraca vec se radi o osobi – muskarcu koji se prestavio kao da je zenska osoba. Zamolila bih te da procitas prvi moj post.

    #13312
    Anonimno
    Neaktivan

    Pitanje za ovoga Peru i Zlatnu Jabuku: U cemu je razlika od naloga na Fejsbuku i naloga na Paltalku, ovom forumu i ostalim internet nalozima??? Zbog cega se to FB nalog/profil osporava dok se drugi dozvoljavaju ili da se bolje izrazim zanemaruju?

    #13313
    Anonimno
    Neaktivan

    Pero, znaci treba neko prvo dozivjeti musibet da bi mogao dati savjet u vezi tog musibeta?

    I poenta i jeste u tome sto sestre sada brisu i po 200 i vise nadimaka sa svog racuna, 200 nadimaka koji shire da'wu, koji zele ostati anonimni! U to sada sestre pozivaju, i u cemu je tu strah od Allaha?

    i pomenuh ti manijaka i manijakusu dakle i zena se moze predstavljati kao muslimanka iz mrznje prema muslimankama i zelje da im naudi.

    #13314
    Anonimno
    Neaktivan

    Sahabi post=8192 wrote: Pitanje za ovoga Peru i Zlatnu Jabuku: U cemu je razlika od naloga na Fejsbuku i naloga na Paltalku, ovom forumu i ostalim internet nalozima??? Zbog cega se to FB nalog/profil osporava dok se drugi dozvoljavaju ili da se bolje izrazim zanemaruju?

    Razlika je u bogobojaznosti.

    #13315
    Anonimno
    Neaktivan

    Pero post=8194 wrote: [quote quote=Sahabi post=8192]Pitanje za ovoga Peru i Zlatnu Jabuku: U cemu je razlika od naloga na Fejsbuku i naloga na Paltalku, ovom forumu i ostalim internet nalozima??? Zbog cega se to FB nalog/profil osporava dok se drugi dozvoljavaju ili da se bolje izrazim zanemaruju?

    Razlika je u bogobojaznosti.

    ???

    #13316
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=8193 wrote: Pero, znaci treba neko prvo dozivjeti musibet da bi mogao dati savjet u vezi tog musibeta?

    Nije isti savjet kada ga dozivis i kada ga ne dozivis. Mali broj ljudi je doslijedan u svome nasihatu prije iskusenja i poslije iskusenja.

    I poenta i jeste u tome sto sestre sada brisu i po 200 i vise nadimaka sa svog racuna, 200 nadimaka koji shire da'wu, koji zele ostati anonimni! U to sada sestre pozivaju, i u cemu je tu strah od Allaha?

    Ja nisam cula da se ovo desava zbog razloga koji ti navodis. Sestre jesu govorile da ce provjeravati da li se radi o sestri ili o bratu. I tu nema nista pogresno, to je isto kada se sestra zeli da dobije pristup zenskom forumu mora da se provjeri da li se uistinu radi o sestri.

    Nisi mi odgovorila na pitanje koje glasi da li ti sestro uvijek kada izlazis iz kuce izlazis sa mahremom?

    #13317
    Anonimno
    Neaktivan

    Sahabi post=8192 wrote: Pitanje za ovoga Peru i Zlatnu Jabuku: U cemu je razlika od naloga na Fejsbuku i naloga na Paltalku, ovom forumu i ostalim internet nalozima??? Zbog cega se to FB nalog/profil osporava dok se drugi dozvoljavaju ili da se bolje izrazim zanemaruju?

    Pojedinci sa svojim pitanjima te toliko mogu zbuniti, da ostanes zabezaknut sa njihovim pitanjima.

    Razlika izmedju naloga na face book i naloga na ovom forumu je velika, samo sto neki od nosa dalje ne vide.
    Prva i najveca razlika je u tome sto na ovom forumu ne moze niko od clanova da ti se javi privatnom porukom, sto te momentalno na ovom forumu cini zasticenim od onih koji dolaze sa pokvarenim nijetima.
    Druga razlika sto niko javno ne moze da se “udvara” zenskim nickovima, kao sto se radi na face book.
    Dalje da ne navodim razlike, ponavljam opet da me komentari pojedinaca koji se prestavljaju ko sljedbenici istine zaista ponekada mnogo mnogo zacude.

    #13318
    Anonimno
    Neaktivan

    Pero, mozes li mi malo bolje i opsirnije pojasniti ovaj tvoj odgovor o bogobojaznosti, da ja, ili neko drugi od brace/sestara ne bi protumacio ovaj tvoj odgovor da na Fejsbuku nema bogobojaznosti a na Paltalku, ovom forumu ili nekom drugom ima?

    #13319
    Anonimno
    Neaktivan

    Sahabi post=8195 wrote: [quote quote=Pero post=8194][quote quote=Sahabi post=8192]Pitanje za ovoga Peru i Zlatnu Jabuku: U cemu je razlika od naloga na Fejsbuku i naloga na Paltalku, ovom forumu i ostalim internet nalozima??? Zbog cega se to FB nalog/profil osporava dok se drugi dozvoljavaju ili da se bolje izrazim zanemaruju?

    Razlika je u bogobojaznosti.

    ???

    Pa posto ti je ne jasno onda je najbolje da pogledas u neku knjigu pa da vidis sta znaci bogobojaznost pa da bi mogao/ mogla da shvatis odgovor.

    Pero, mozes li mi malo bolje i opsirnije pojasniti ovaj tvoj odgovor o bogobojaznosti, da ja, ili neko drugi od brace/sestara ne bi protumacio ovaj tvoj odgovor da na Fejsbuku nema bogobojaznosti a na Paltalku, ovom forumu ili nekom drugom ima?

    Moj odgovor je jasan. A odgovor je bio razlika je u bogobojaznosti.

    Ali sa ovakvim pitanjem izlazis iz okvira teme, treba li bi se drzati teme, a za ovo pitanje mozes otvoriti novu temu.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 48)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.