Upozorenje za korisnike TOR-a

  • This topic has 5 odgovora, 2 glasa, and was last updated prije 11 years, 1 month by Anonimno. This post has been viewed 3094 times
Pregledavate 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Autor
    Postovi
  • #9294
    Anonimno
    Gost

    Selamu alejkum,

    Obavještenje za one koji koriste TOR za zaštitu identiteta na internetu:

    Ako koristite Tor Browser Bundle, postoji bug u firefox browseru kojije sastavni dio bundlea. Kako biste otklonili ovaj bug (grešku), pokrenite Tor Browser bundle, a potom u adres baru (tamo gdje unosite web adrese, tj. web sajtove) kucajte [b]about:config a potom pritisnite ENTER. Nakon toga ukucajte sljedeće u polje za pretragu (search field) a ne u adres baru: network.websocket.enabled
    Potom kliknite dvaput na network.websocket.enabled
    Desno u koloni Value treba da bude False.

    Ovo je DNS leak bug i nakon ovih izmjena nemate razloga za brigu. TOR već nekoliko puta zaredom izbacuje verzije sa ovim bugom, tako da provjeravajte ovaj bug uvijek kada preuzimate novi verziju TorBrowsera.

    Druga napomena:

    Ažurirajte redovno Tor prateći nove verzije na Tor sajtu: https://www.torproject.org/download/download
    Vrlo često se desi da hakeri i/ili tajne službe “probiju” TOR, tako da niste bezbjedni sa neažuriranim TORom.[/b]

    #10715
    Anonimno
    Neaktivan

    TOR Network je publikovao security update (sigurnosnu zakrpu) za Tor Browser, pa bi trebalo preuzeti novu verziju, jer dosadašnja više nije sigurna. Link za preuzimanje:
    https://www.torproject.org/download/download (Za korisnike Windowsovih operativnih sistema kliknuti na Microsoft Windows potom izabrati Tor Browser Bundle)

    Razne službe i pojedinci rade na hakovanju Tora, u čemu vrlo često uspiju, tako da Tor network izađe sa novim verzijama (updateima).

    Također, trebalo bi provjeravati redovno da ste TOR preuzeli upravo sa njihovog sajta. To ćete uraditi tako što ćete verifikovati potpis (signature). Sig fajl koji vam je potreban prilikom verifikacije možete preuzeti ispod dugmeta DOWNLOAD (kojim ste preuzeli Tor Browser Bundle) a uputstvo na engleskom možete pratiti na linku: https://www.torproject.org/docs/verifying-signatures.html.en

    Verifikacija je potrebna jer, ako ste žrtva Man-in-the-middle hakerskog napada, može se desiti da ne preuzmete TOR sa njegovog oficijelnog sajta, već sa servera hakera, iako se vama čini da ste ga preuzeli sa TOR-a.

    Verifikacija je teška, ali samo prvi put. Kada jednom prođete proceduru, poslije je mnogo lakše.

    Na kraju, kao i u prethodnim verzijama, tako i u ovoj Firefox ima security bug, pa ponovite proceduru iz prvog posta kako biste otklonili bug.

    Ako ima nejasnoća, pitanja postavljajte ovdje.

    #11214
    Anonimno
    Neaktivan

    TOR Network je izbacio security update za svoj Tor Browser Bundle. Svi oni koji koriste Tor bi trebalo da ažuriraju svoju verziju Tora, jer, inače, nisu bezbjedni na internetu ukoliko koriste dosadašnju verziju.
    Za upute pogledati moj prethodni post.

    #11679
    Anonimno
    Neaktivan

    Izašao novi bezbjedonosni update za Tor Browser. Korisnici Tora trebaju što prije ažurirati svoju verziju Tor Browsera.
    Pogledajte prethodne postove kako da ažurirate Tor i provjerite ispravnost preuzetog fajla, kao i otkloniti Firefox Bug.

    Kako instalirati Tor Browser i još više o zaštiti podataka na Internetu pročitajte članak:
    http://www.putvjernika.com/Nauka-i-IT/prakticni-vodic-za-zastitu-identiteta-na-internetu.html

    #15414
    Anonimno
    Neaktivan

    esselamun alejkum!
    Antivirus mi svakodnevno prijavljuje Port scan attack i povremeno, DNS poison attack! moze li mi neko objasniti o cemu se radi?
    Poceo sam od skoro da koristim TOR,ail sad vidim da i tu mora dosta da se podesava,i koliko je TOR siguran?

    #15416
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamun alejkum!
    Skoro svaki dan mi anti-virus program prikaze port scane attack,i DNS POISON attack. Moze li mi neko reci sta se desava?
    Poceo sam da koristim TOR,ALI VIDIM DA IMA DOSTA PODESAVANJA. PA CU PROBATI DA SE SNADJEM. INSHALLAH!

Pregledavate 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.