Uspostava islamske drzave!!!

  • This topic has 111 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 21054 times
Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 112)
  • Autor
    Postovi
  • #10379
    Anonimno
    Neaktivan

    Tebi ajet ne može biti odgovor na sve što se događa, to je meni jasno, jer kao što sam kažeš – nisi musliman, a nama muslimanima Kur'an jeste odgovor za sve.
    A to što si naveo oko ubijanja djece i žena, na sahranama i u džamijama itd. svakom razumnom čovjeku je je žalosno da još postoje ljudi koji vjeruju u ono što im se plasira preko TV-a.

    Za to također imamo odgovor u Kur'anu:

    “O vjernici, ako vam nekakav nepošten čovjek donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u neznanju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onoga što ste učinili pokajete.” (Kur'an, El-Hudzurat, 6)

    #10382
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama post=4985 wrote: Tebi ajet ne može biti odgovor na sve što se događa, to je meni jasno, jer kao što sam kažeš – nisi musliman, a nama muslimanima Kur'an jeste odgovor za sve.
    A to što si naveo oko ubijanja djece i žena, na sahranama i u džamijama itd. svakom razumnom čovjeku je je žalosno da još postoje ljudi koji vjeruju u ono što im se plasira preko TV-a.

    Za to također imamo odgovor u Kur'anu:

    “O vjernici, ako vam nekakav nepošten čovjek donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u neznanju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onoga što ste učinili pokajete.” (Kur'an, El-Hudzurat, 6)

    Taj ajet sam mnogo putu pročitao. Jasno je meni da ti (i drugi) imaš potrebu i obvezu braniti mudžahedine i to je OK s tvoje strane. Ali pobogu nisu sve vijesti koje se danas objavljuju lažirane. Ne možeš poricati da oni iz Boko Haram ne ubijaju kršćane u crkvama. A i sam znaš da to Kur'an baš ne dopušta. Ne možeš poreći da se neki dan dečko od 15 godina raznio ispred džamije kako bi ubio nekog lokalnog dužnosnika. Halo, pa to je djete od 15 godina koje još ne razumije neke stvari i njega je lako nagovoriti na bilo što. Zar u petak nije ubijena žena (u samoubilačkom napadu) koja se zalagala za prava žena u Afganistanu? I ja bi mogao otići na on-line Kur'an i naći ti mnoštvo ajeta koji govore protiv ovakvih postupaka, ali to nije svrha ovog dijaloga.

    #10383
    Anonimno
    Neaktivan

    Dobro zlocesta odgovori nam ti prvo sta ce hrvatski vojnici u afganistan i na drugim mjestima, da djele bombone tamo, ili da siju smrt?

    #10385
    Anonimno
    Neaktivan

    Pa valjda zbog odluke Vlade, kao i vojnici iz BiH.
    Valjda da ti vojnici zarade koji eurić, kao i ovi iz BiH.
    A koliko znam, vojnici iz Hrvatske kao i ovi iz BiH do sada nisu sudjelovali u bilo kakvih borbenim operacijama u Afganistanu. Mislim da više dijele bombone afganistanskoj djeci, nego što siju smrt. No, ne opravdavam njihov boravak u Afganistanu, jer smatram da to Afganistanci sami trebaju riješiti. Ima ih dovoljno i mislim da su dovoljno sposobni da to učine.

    A ti meni odgovori što radi Al Kaida u Afganistanu? Dijele li oni bombone dječici ili pak siju smrt?
    Ni njima nije mjesto u Afganistanu (Egipćanima, Saudijcima, Libijcima….), kao ni Europljanima i Amerikancima.

    #10387
    Anonimno
    Neaktivan

    Zlocesta nisu sve vjesti lazirane ali jeste 99,9% otprilike, ne samo lazirane nego i izokrenute, muslimanima se podmecu zlocini koje uz dobar scenario pocini druga strana u cijim su rukama kamere… Boko haram odradjuje ono oko za oko zub za zub a ako bi se usporedili zlocini koje su krscani svih ovih godina ucinili nad muslimanima omjer bi bio 1 : 10 000 za kafire otprilike a nesto ne vidim da se dusebriznici kao sto si ti i tvoji sunarodnjaci puno osvrcete na zlocine krscana nad muslimanima

    #10388
    Anonimno
    Neaktivan

    A možeš li ti poricati da Nigerijski krscani ubijaju muslimane, mozes li poricati da Nato u Afganistanu unistava cijela sela bombardovanjem, mozes li poricati ono sto rade Amerikanci bespilotnim letjelicama u Pakistanu, mozes li poricati nekoliko stotina hiljada umrle djece u Iraku zbog sankcija, mozes li poricati stotine hiljada ubijenih Palestinaca od strane jevreja, mozes li poricati genocid u Burmi (koji jos traje), mozes li poricati ono sto su uradili Rusu na Kavkazu, mozes li poricati ono sto su uradili Srbi u Bosni, ono sto rade Africki krscani trenutno u Somaliji?

    Za kakva se to prava bore ti “neduzni civili” ta zena koju pominjes, ili taj ubijeni ispred dzamije, da se mozda ne bore za ovakva prava:
    http://www.putvjernika.com/Teror-monitor/objavljene-sokantne-slike-djece-zrtava-iracke-hirosime.html

    #10389
    Anonimno
    Neaktivan

    Sta ce AL-Qaida u Afganistan? Dobro pitanje.

    Da uspostavlja serijat i da se bori protiv stranih okupatora, to jest da ih ubija, jer drugo nisu ni zasluzili.

    #10391
    Anonimno
    Neaktivan

    Cuj dijele bombone djeci, izgleda da si i ti na bomboncicima nekim…
    I od kud ti znas sudjeluju u akcijama ili ne, da ne podnose sluzbeno izvjesce o svojim borbenim aktivnostima tebi
    AK u Afganistanu sije smrt to si u pravu i to onima koji su dosli da osvajaju, kolju, siluju i otimaju tudje…

    #10392
    Anonimno
    Neaktivan

    saur post=4994 wrote: Zlocesta nisu sve vjesti lazirane ali jeste 99,9% otprilike, ne samo lazirane nego i izokrenute, muslimanima se podmecu zlocini koje uz dobar scenario pocini druga strana u cijim su rukama kamere… Boko haram odradjuje ono oko za oko zub za zub a ako bi se usporedili zlocini koje su krscani svih ovih godina ucinili nad muslimanima omjer bi bio 1 : 10 000 za kafire otprilike a nesto ne vidim da se dusebriznici kao sto si ti i tvoji sunarodnjaci puno osvrcete na zlocine krscana nad muslimanima

    Ja ne pravdam ničije zločine i želim da svako onaj ko je počinio bilo kakav zločin bude i primjereno kažnjen zbog toga.

    A što se tiče medija. Pa nisu svi mediji kjafirski! Al Jazeera je muslimanska medijska kuća koja će uskoro biti jača od CNN-a. I osobno mislim da su dosta objektivni. Ali vi vjerujete samo jednoj strani, premda ni to nije baš objektivno.

    #10393
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4996 wrote: Sta ce AL-Qaida u Afganistan? Dobro pitanje.

    Da uspostavlja serijat i da se bori protiv stranih okupatora, to jest da ih ubija, jer drugo nisu ni zasluzili.

    Dobro. Onda tom logikom možemo reći da su strane trupe u Afganistanu tu kako bi pomogli onim Afganistancima koji ne žele da im se vrati talibanska vlast i koji žele da urede svoju državu na demokratskim osnovama, a ne po šerijatu.
    Ako tim stranim trupama nije mjesto u Afganistanu, onda sigurno nije ni Al Kaidi. Slažeš li se?

    #10394
    Anonimno
    Neaktivan

    Da Allah da pa da si iskren(iskrena),pa da se to zaista i dogodi da svi oni koji rade zlocine budu kaznjeni,svijet bi postao oaza mira,rahatluka i uzivanja u Allahovim blagodatima.

    #10395
    Anonimno
    Neaktivan

    saur post=4998 wrote: Cuj dijele bombone djeci, izgleda da si i ti na bomboncicima nekim…
    I od kud ti znas sudjeluju u akcijama ili ne, da ne podnose sluzbeno izvjesce o svojim borbenim aktivnostima tebi
    AK u Afganistanu sije smrt to si u pravu i to onima koji su dosli da osvajaju, kolju, siluju i otimaju tudje…

    Pratim medijska pisanja @saure.
    A i susjed mi je bio zapovjednik satnije vojne policije HV prije dvije godine i pitao sam ga kako mu je bilo i je li bilo opasno. Rekao mi je da nije metka ispalio, a da je opasno u svakom slučaju jer nikada ne znaš ko će doći s nekom bombom. A o Afganistancima je govorio s najvećim simpatijama. Veli da u Kabulu postoji mala kolonija Hrvata: restorani, prenoćišta… Samo još crkvu nisu napravili. 🙂

    #10396
    Anonimno
    Neaktivan

    Pa ako mislis da bi svako trebao biti primjereno kaznjen za svoje zlocine onda bi stvarno trebao danonocno visiti na kafirskim stranicama i pozivati da se zlocinci primjereno kazne…
    Al Jazeera je cionisticka a ne muslimanska to je svakom malo pametnijem covjeku jasno jer kao muslimanska i objektivna nebi mogla egzistirati niti 5 minuta

    #10397
    Anonimno
    Neaktivan

    Da li se Zlocesta slaze sa mojim predhodnim postom?

    #10398
    Anonimno
    Neaktivan

    zajko post=5002 wrote: Da Allah da pa da si iskren(iskrena),pa da se to zaista i dogodi da svi oni koji rade zlocine budu kaznjeni,svijet bi postao oaza mira,rahatluka i uzivanja u Allahovim blagodatima.

    Iskren sam @Zajko! I molim Boga/Allaha da kazni najgorom kaznom svakoga ko se usudi ubiti nedužno dijete, nevinu ženu ili bilo kojeg nevinog čovjeka.

Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 112)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.