Uspostava islamske drzave!!!

  • This topic has 111 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 21076 times
Pregledavate 7 postova - 106 do 112 (od ukupno 112)
  • Autor
    Postovi
  • #11752
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG Napisao

    Ovo su korisne napomene, jer će ubuduće pomoći u čuvanju naše tvrđave od najezde združenih snaga Srbo-četnika i neoharidžija

    Nadam se da mene ne vrstate u ove kategorije jer to nisam, a po povrsinskom pregledu bi ispalo da jesam zbog reputacije. Iskreni sam musliman koji je dosao ovdje da razmjeni misli sa drugim muslimanima, ali eto me na -7 jer sam se postavio protiv koristenja mina jer pored svojih ciljeva ubijaju i nevine ljude.

    Neki nikovi na ovoj temi su me napadali jer sam istakao drugacija misljenja od njih a onda vidim da je bar jednom pristup sada zabranjen na forumu. Cak me je upozoravao da pazim malo vise o cemu pisem. Pa valjda je svrha foruma da se izraze misli, a ne da se bude popularan. Ali nema veze, siguran sam da cu nakon ove poruke dobiti taj zadnji minus sto ce me automatski banovati sa foruma, a samo zato sto ne djelim isto misljenje sa “popularnijim” clanovima foruma (pa cak i ako jedan ispade laznjak).

    Emir1 Napisao

    Molim Allaha da nas sve uputi na pravi put i da očisti naša srca!

    Amin brate!!!!

    #11753
    Anonimno
    Neaktivan

    Muwehid0011 post=6520 wrote: A bice li odgovor na pitanje koje je su postavili ?

    Koje pitanje?

    Buraz Zijo wrote: Nadam se da mene ne vrstate u ove kategorije jer to nisam, a po povrsinskom pregledu bi ispalo da jesam zbog reputacije. Iskreni sam musliman koji je dosao ovdje da razmjeni misli sa drugim muslimanima, ali eto me na -7 jer sam se postavio protiv koristenja mina jer pored svojih ciljeva ubijaju i nevine ljude.

    Tvoja reputacija je pala, ne zbog tvog stava o postavljanju mina, već zbog tvog stava da te mine postavljaju mudžahidi, što implicira da mudžahidi ubijaju civile. Dakle, nemoj obmanjivati sebe i druge da ovdje nisi popularan jer “štitiš civile”, dok su “zli forumaši” za njihovo ubijanje!

    Ako nastaviš sa ovakvim provokacijama ne samo da će ti reputacija dodatno opasti…

    #11756
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=6518 wrote: [quote quote=Ledenac post=6516]Naravno,bio sam svedokom,kada su ti upali u tvrdjavu neo-haridzije,harali su ,a bilo je to pre nekoliko dana,tebe nije bilo,a oni se razbaskarili,jedva su ih isterali.Napad je predvodio licno njihov “vitez”.

    Lahko je biti lav kada je pustinja oko tebe. I nemoj da vrijeđaš svoju braću, nisu oni razbojnici da bi harali 🙂

    A pre njega na jedno ili dva vece je udario neki srbin,izvredjao je nasu veru,cudio sam se da su neki uopste sa njim raspravljali.

    Koliko sam vidio i taj Srbin je isključen sa foruma, a raspravljali su se prije nego je on počeo da vrijeđa, tako da se čudim tvom “čuđenju”. Ma nije to ni bitno, bitno je da ti znaš da mi znamo 😉

    Mislim da si upoznat sa tim nemilim dogadjanjima,al,eto,da te napomenem….

    Hvala, hvala… Ovo su korisne napomene, jer će ubuduće pomoći u čuvanju naše tvrđave od najezde združenih snaga Srbo-četnika i neoharidžija (zadnji put su skoro sinkronizirano napadali našu tvrđavu; da li je dogovor pao u srpskoj diskoteci u Beču ili ne, ili je napad spontan bez dogovora, nije moje da ulazim u to).

    Lijepo se osjećaj kod nas, brate 🙂

    Napad na koji misli Ledenac, tada je bilo odgovor na tvoje pitanje sto si postavio do Ebu Muhammeda i njegovim istomislenicima. A poslije toga slijedilo je pitanje do tebe, pa nisi dosao nekoliko dana zato reko sam da pitam. Posto mi kao gosti pratimo stvari kako bi rijesili subhe koje imamo u glavi.

    #11757
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja sam se ukljucio na temu na 10. stranici. Ne vidim nigdje da sam ja napisao da mudzahidi postavljaju mine, samo da sam protiv njihovog koristenja.

    RPG napisao

    Dakle, nemoj obmanjivati sebe i druge da ovdje nisi popularan jer “štitiš civile”, dok su “zli forumaši” za njihovo ubijanje!

    Nigdje nisam napisao da se iko na forumu zalaze za ubijanje civila. Boze sacuvaj, da mislim tako nesto o nekome nebih pricao sa njima. Uclanio sam se na ovaj forum jer mislim da na njemu pisu ljudi sa hrpom znanja o Islamu kroz istoriju i trenutna desavanja.

    RPG napisao

    Ako nastaviš sa ovakvim provokacijama ne samo da će ti reputacija dodatno opasti…

    Halalite ako sam nekoga nenamjerno uvrijedio, ali ne vidim gdje sam napravio provokaciju.

    #12661
    Anonimno
    Neaktivan

    Zauzetost traženjem znanja (studiranjem)

    Ima i takvih koji kažu da je put do uspostavljanja islamskog poredka, bavljenje naukom. Jer, kako se boriti ako nismo poučeni? To je neizvodivo! Traziti znanje je farz; obligatna dužnost svakom muslimanu i muslimanki. Da je sticati znanje obaveza i pozitivna stvar, to niko nemože osporiti. Ali istovremeno niko ne može ni opravdati zanemarivanje jednog farza na uštrb drugog. Kao što bi bilo u ovom smislu, da se neko izvuče iz obaveze borbe (džihada) pod izgovorom sticanja znanja. Sticati znanje je jedan farz, a i boriti se na Allahovom putu je jedan farz. Kako napustiti lični farz (farz ajn) zbog farza koji je obaveza zajednice (farz kifaje)? Ili tačnije rečeno obaveza jednog djela zajednice.

    Kako bi to izgledalo, da se poučimo svim sunnetima i mustehabima i pozivamo druge na njihovu primjenu, a istovremeno zapostavljamo farz. Posebno ako se radi o zapostavljanju farza koji je veličao naš Poslanik Muhammed s.a.v.s. i u svojim govorima posvećuje mu visoko mjesto.

    Muhammed s.a.v.s. je bez sumnje najučeniji od Allahovih robova u pitanjima islama. Kako je on govorio o veličini džihada, i kazni onoga ko ga zapostavlja i izbjegava! Vara se onaj koji kaže da je samo sticanje znanja džihad. Boriti se to je farz. Allah dž.s. kaže: “Propisana vam je borba”(kutibe alejkumul kital)
    Poznato je da je jedan čovjek pred Poslanikom izgovorio šehadet, zatim se uključio u borbu, borio se i poginuo. Prije toga nije imao nikakvih dobrih djela. Niti je učio, niti je ibadetio. Bio je nevjernik. Primio je islam i odmah stupio u borbu. Allahov Poslanik ga je obradovao džennetom. Rekao je o njemu: “Sa malo dobrih djela zaradio veliku nagradu.”

    Po islamskom učenju; o naj ko nauči da je klanjati namaz farz, od tog momenta ga je dužan klanjati. Onaj ko nauci da je i post farz, dužan je postiti. Tako isto onaj koji sazna da je džihad (borba na Allahovom putu) farz, dužnost mu je uključiti se u džihad. Ako se neko opravdava, sa nepoznavanjem propisa o džihadu, takvo opravdavanje se ne uvažava.

    Propisi o džihadu su jednostavni, laki i jasni. Za vrlo kratko vrijeme se mogu naučiti. Za to nije potrebno nikakvo posebno studiranje. Oni koji žele da se specijaliziraju u islamskim propisima i povećanju znanja, nema za njih nikakve smetnje, jer je svakom data mogućnost i ima pravo da uči. Ali što se tiše odgađanja džihada zbog traženja znanja, to nije dovoljan argument; i ni u kom slučaju se ne moze tolerisati i dozvoliti.

    Imamo veliki broj mudžahida u početnom periodu islama, a i kasnije u svim generacijama do našeg vremena, koji nisu bili učenjaci, ali su se njihovim zalaganjem I borbom, osvojili mnogi gradovi i zemlje. Nisu detaljno poznavali kao učenjaci ni hadis ni fikh. Ali je Allah dž.s. preko njih omogućio da se izvojuju velike pobjede u korist islama i muslimana. Time su takvi mudžahidi dali veći doprinos islamu, nego svi učenjaci Azhara , onog vremena kada je Napoleon sa svojom vojskom ušao u Egipat, a u univerzitet Azhar je ušao u obući i sa konjem! Šta su ti učenjaci Azhara uradili sa svojim znanjem pred ovom provokacijom? Njihovo znanje im nije ništa koristilo. Samo teoretsko znanje nije oružje kojim se može poraziti neprijatelj. Allah dž.s. nas upoznaje koji je to put i sa kojim oružjem ćemo poraziti neprijatelja!!!.

    “Borite se protiv njih! Allah će ih rukama vašim kazniti i poniziti, a vas će protiv njih pomoći i grudi vjernika zaliječiti.” (Tevbe, 14 ajet)

    #13381
    Anonimno
    Neaktivan

    Sredina u kojoj živimo

    “Da li mi živimo u islamskoj državi ?”(Autor ovog djela, Abdulselam Ferdz, je iz Egipta op.p.). Da bi se jedna sredina mogla zvati islamskom uslov je da u njoj vladaju islamski zakoni. Imam Ebu Hanife r.a. je izdao fetvu da se darulislam (islamska sredina ) pretvara u darulkufr (neislamsku sredinu) ako se ispune tri uvjeta/sarta:
    1.) Da u toj sredini prevladavaju neislamski zakoni.
    2.) Da muslimani nemaju punu sigurnost.
    3.) Da ta država graniči sa ne muslimanskom državom, tako da postoji stalna opasnost s te strane po sigurnost i bezbjednost muslimana.

    Ebu Hanifini učenici imam Muhammed i Ebu Jusuf su također potvrdili ispravnost fetve da se jedna sredina može zvati islamskom ili ne islamskom zavisno od zakona koji vladaju u toj sredini. Ako se u jednoj državi primjenjuje islamski zakon, onda tu državu nazivamo DARULISLAM (islamska država), a ako ne vladaju islamski zakoni u jednoj sredini, pa makar svi stanovnici bili muslimani, ta sredina se naziva DARULKUFR (ateistička država) /Bedaiu Sanai'od Kasanija/

    Sejhulislam Ibn Tejmijje r.a. u svom djelu “Fetve” u četvrtom tomu, poglavlje idžtihad, kada je upitan o gradu Merdinu, u kome se sudilo po islamskim zakonima, pa su poslije vlast uzeli ljudi koji su postavili ne islamske zakone; da li to mjesto spada u darulharb ili darulislam? Odgovorio je da se ne može kategorički reći da je to mjesto spada u darulharb ili darulislam, nego da to mjesto spada u treću kategoriju gdje se sa muslimanima postupa prema islamskim propisima a prema drugima po njihovim propisima ako bude postojala mogućnost.

    Vidimo iz ovih mišljenja islamskih velikana kakav tretman zauzima ono mjesto koje nije pod kontrolom i vladavinom islamskih zakona. Šta je sa današnjim muslimanskim državama, gdje se vlada po uvezenim stranim sistemima i zakonima, iako su većina stanovništva muslimani?!

    #14215
    Anonimno
    Neaktivan

    Islamski stav o vladaru koji sudi po zakonu koji nije od Allaha

    Zakoni po kojima se danas sudi u muslimanskim zemljama su strani uvezeni zakoni. Nisu izvedeni iz Kur'ana i Poslanikova sunneta. Radi se o kodeksu normi i propisa koje su postavili ljudi, uglavnom stranci. Allah dž.š. kaže u suri el-Maide: “Oni koji ne sude prema onome što je Allah objavio pa ti su nevjernici.” (Maide, 44.)

    Poslije konačnog ukidanja hilafeta kao islamskog oblika vladavine, sa scene je povučena primjena islamskog zakona šerijata. Umjesto njega u sve muslimanske zemlje se uvode strani zakoni čiji su autori nevjernici. Tada je stanje muslimana bilo slično onome vremenu kada su prostorima islamskog svijeta harale Tatarske horde. Ibn Kesir nas o tome izvještava u svome tefsiru, u komentaru 50-tog ajeta sure Maide: “Zar da oni traže da im se kao u pagansko doba sudi? A ko je od Allaha bolji sudija narodu koji čvrsto vjeruje?” (Maide, 50.)

    Allah dž.š. upozorava one koji iziđu iz okvira vladavine Njegovih zakona, a u Njegovom zakonu je uputa i svako dobro i zabrana svakoga zla. Allahov zakon ne trpi pluralizam. Allah odbija i potiskuje svaku mogućnost ortaštva sa Njegovim zakonom posebno onim čiji autori su ateisti. Po islamu svaka zakonska odredba mora imati svoj oslonac na temeljima šerijata. Islam ne odobrava način vladavine koji su utemeljili Tatari, u politici vladavine koji su naslijedili od svog vladara Džingis Kana koji je sastavio knjigu ElBasik, koja predstavlja zbirku propisa iz zakona uzetih nešto iz jevrejskih, nesto iz kršćanskih i islamskin izvora. Tu je i dosta odredbi koji je on lično postavio prema svome nahođenju. Tu knjigu je proglasio glavnim zakonikom koji treba slijediti i poštovati. Ona se stavlja iznad Kur'ana i Sunneta Allahova Poslanika. Gledano po islamskim propisima, ko to prihvati i pokori se tome, postaje kjafir/nevjernik, protiv kojeg treba vojevati dok se ne povrati Allahovom propisu i Poslanikovom Sunnetu. Muslimanu je jedino dozvoljeno da se pokorava Allahovoj knjizi Kur'anu i Sunnetu Njegova Poslanika s.a.v.s. / Ibn Kesir 2 tom 67 str./

    Što se tiče vladara našeg doba oni su otvorili mnogobrojna vrata kufra, širka i otpadništva od vjere. Time su izašli iz okvira islamskog učenja i to je jasno svakome koji imalo prati njihov životopis. To je posebno očito kroz zakone kojima vladaju u sadašnjem islamskom svijetu. Sve su to uvozni zakoni sa Zapada, a od islama se zadržava samo toliko da se masama mogu zamazati oči.

    U knjizi Fetava Kubra (Velike Fetve) od Sejhulislama Ibn Tejmijje navodi se:”Poznato je kao osnovno načelo naše vjere, a o tome postoji i saglasnost svih muslimana (idzmaa), da onaj koji dozvoli slijeđenje i pokoravanje nečem drugom pored islama, kao pokoravanje nekom drugom zakoniku pored šerijata Muhammeda s.a.v.s. da je takav kjafir/nevjernik.”Njihov ateizam je kao ateizam onih koji vjeruju u jedne djelove Božije knjige a druge odbacuju i negiraju. Kao što kaze Allah dž.š. u svojoj knjizi: “Oni koji u Allaha i poslanike Njegove vjeruju i žele da između Allaha i Poslanika Njegovih u vjerovanju naprave razliku, i govore: U neke vjerujemo, a u neke nevjerujemo. I žele da između toga nekakav stav zauzmu. Oni su zbilja pravi nevjernici, a mi smo nevjernicima pripremili sramnu patnju.” (EnNisa, 150-151.)

Pregledavate 7 postova - 106 do 112 (od ukupno 112)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.