Za ne povjerovat doklen su u stanju da napadaju subhanAllah

  • This topic has 55 odgovora, 27 glasova, and was last updated prije 11 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 9323 times
Pregledavate 11 postova - 46 do 56 (od ukupno 56)
  • Autor
    Postovi
  • #15729
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=10957 wrote: Esselamu alejkum we rahmetullah.

    Misljenja sam da su tribine poput one o Savrsentsvu Serijata, odrzane u Tuzli puno bolje i korisnije za da'wu.
    Takvim tribina postize se bolji efekat da'we i veca je mogucnost cistijeg dostavljanja Allahove rijeci.
    Istina je da gostovanjem u emisijama poput one kod Senada Hadzifejzovica brze se dostavlja rijec isitne do sirih narodnih masa, ali u takvim emisijama uvijek postoji problem sto iskusni novinar ce vas navlaciti na tanak led, zatim nece vam biti sirom otvorena vrata da se istina dostavi u istinskom svjetlu a postoji mogucnost da gost bude prikazan u sto ruznijem svjetlu.
    Onaj ko je gledao emisiju Posteno, sa Duskom Jurisic, na temu o odrzanoj tribini u Tuzli, moze primjetiti da je Duska pokusavala da dovede Fatmira Alispahica u nezgodan polozaj i da ga stavi u poziciju onoga koji mora da se pravda i da brani svoje prethodno izrecene stavove u novinama. U takvim emisijam glavnu rijec ima voditelj dok kod tribina glavnu rijec imaju predavaci a uz njih i organizatori.

    Alejkumu selam brate Allahov rob.
    Naravno da su tribine poput zadnje u Tuzli najbolje za dawu, koliko god bilo krivo murdzijama, koliko god napadali shejhove Nusreta i Bilala to je samo jos jedan dokaz o uspesnosti tribine a zabluda murdzija.
    Nisu problem brate Allahov rob ovi sitni voditelji i novinari, problem su promurdzije, novotari, nacionalisti..koji velikodusno pomazu islamofobicnim novinarima da prave spletke iskrenim Allahovim robovima i pisu najjadnije tekstove pune mrznje prema Islamu. Promurdzije poput onog oborenog oborcaka njegovog mentora semira i ostale saffovske nacionalisticke skupine pisu gore stvari i potvaraju iskrene Allahove robove na gori nacin od ovog voditelja (od koga se to i ocekivalo).

    A onu emisiju sa Fatmirom sam gledao i iskreno Fatmir Alispahic me prilicno razocarao mislio sam da je puno pametniji ali kao i ostali bosnje prihvatio demonkratiju sa nacionalizmom i onda ga je voditelj lahko navukao da prizna prava homoseksualcima (jesi cuo kako je rekao da ne priznaje homoseksualce ali priznaje njihova prava, nije sija nego vrat).
    A drugo Fatmir se donekle i ogradjivao od shejhova (mada nije imao potrebe ali eto bosnjo je bosnjo – pripadnik nacionalisticke ideologije a Musliman je Allahov rob-pripadnik Jedinog ispravnog puta, jedine ispravne vjere) ali se nije ogradio od demonkratije pa su ga demonkratski navukli da citira i potvrdi svoje tekstove.
    Demonkratija moze covjeka odvesti u jos dublju zabludu a dokaz su ovakve emisije gdje demonkratski bosnju-demonkratu i nacionalistu mogu navuci da prizna prava homoseksualcima i ostalim demonkratskim drustvenim prljavstinama.

    #15730
    Anonimno
    Neaktivan

    Kao sto se mudzahidi bore na frontu protiv svih sorta kufra, tako se ovde nosioci istine bore protiv svih sorta zabluda!

    Polako ce svi dobijati po nosu, samo neka nastave da napadaju, jer nosioci istine ne pobjedjuju sami u iznosenju dokaza, vec je istina ta koja pobjedjuje, a njeni nosioci je samo dostavljaju!

    #15735
    Anonimno
    Neaktivan

    @ Džuzdžan

    Sa svim mogucim postovanjem prema sejhu es-Suajbiju, nek je Allah zadovoljan sa njim, ne mogu da se pomirim sa zakljuccima da nevini ljudi nisu ubijeni u akcijama nase brace u Madridu, Londonu i Nju Jorku – a to su akcije o kojima je brat Bilal bio upitan na TV-u. Sejh postavlja dokaze o napadima u kojima su ubijeni zena i djeca od ruku najboljih muslimana, a to su bili napadi nocu. Akcije nase brace u ovim gradovima su izvedene tokom dana i nad civilnim metama – vozovi, autobusi, poslovne zgrade.

    Svi znamo da je ono sto nevjernici rade prema muslimanima – nasoj djeci i nasim sestrama – nevidjena nepravda i da ce oni za to odgovarati pred jedinim pravednim sudom. I nema sumnje da se protiv njih treba boriti, ali se ne treba boriti protiv njihovih zena, djece, rodjaka, i tako dalje. Kao sto sam i ranije u temi naveo, Allah, Subhanehu we Teala, kaze ” I nijedan grješnik neće grijehove drugog nositi; ako grijehovima pretovarenī pozove da mu se ponesu, niko mu ih neće ponijeti, pa ni rođak. A ti ćeš opomenuti samo one koji se Gospodara svoga boje, iako ih niko ne vidi, i koji obavljaju molitvu – onaj ko se očisti, očistio se za svoje dobro – a Allahu se sve vraća.” (Fatir, 18) Sto znaci da zene i djeca tih dzahila nisu odgovorni za njihovo ponasanje, a svi cemo se Gospodaru nasem vratiti na sud.

    Oni cine nepravdu, a na name je da ih ne slijedimo u tome. Mi slijedimo Allahove, Subhanehu we Teala, propise i Muhamedov, sallAllahu alejhi ve sellem, primjer. Mi moramo ostati na pravom putu da ne budemo poistovjeceni sa tim dzahilima i zlocincima. Mudzahidi su svakako vrh nase vjere i oni koji nas vode na pravi put, i oni ce biti itekako nagradjeni, insaAllah. A Allah najbolje zna pa Ga molim da nas sve uputi.

    #15738
    Anonimno
    Neaktivan

    Kako su mi smijesni ovi koji pokusavaju da prigovaraju shejhovima, na pocetku kao slazu se sa fetvom da bi onda izneli to jest nametnuli svoje misljenje, kao oni razumiju bolje serijat i serijatske propise od shejhova na koje se ovaj sajt poziva.

    Kako je mucno kontrirati dokazima iz Allahove vjere, najbolje znaju ovi jadnici koji na ovaj sajt dolaze da namecu nesto sto im je vec neko isprao mozak.

    Oslobodite se svega i opusteno robujte Allahu, nemojte biti robovi raznim tagutima, Allah vas nije zato stvorio, stvorio nas je da samo Njega obozavamo.

    Nemojte se naprezati da nama ovde dokazete da mudzahidi ubijaju civile, to je mnogo mucno da se dokaze, dokazite sebi ko je civil a ko je mudzahid lakse cete disati, u svim vasim komentarima se oseca teret koji nosite, mi zelimo da vam olaksamo da se vratite Allahu´.

    Allaha molim da nam prsa ocisti od svake prljavstine da Ga obozavamo onako kako je On zadovoljan. Amin

    #15753
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=10972 wrote: Kako su mi smijesni ovi koji pokusavaju da prigovaraju shejhovima, na pocetku kao slazu se sa fetvom da bi onda izneli to jest nametnuli svoje misljenje, kao oni razumiju bolje serijat i serijatske propise od shejhova na koje se ovaj sajt poziva.

    Ja sigurno ne prigovoram nijednom sejhu, jer je svaki od njih hiljadu puta uceniji od mene sto se tice serijatskih propisa. Sto se tice misljenja, kao sto sam i ranije iznio – i kao sto je i brat Bilal u intervjuu spomenuo – imam Malik nam je rekao da mozemo prihvatiti ili odbiti sve sto nam je receno osim onoga sto nam je Poslanik, s.a.v.s., rekao. Sa svim mogucim postovanjem, ne prihvatam one dijelove ove fetve koje se ticu ubijanja civila u kafirskim zemljama.

    Šebab post=10972 wrote: Kako je mucno kontrirati dokazima iz Allahove vjere, najbolje znaju ovi jadnici koji na ovaj sajt dolaze da namecu nesto sto im je vec neko isprao mozak.

    Meni nije mucno postaviti Kur'anski ajet ili hadis kada iznosim dokaze, kao sto sam i uradio. I njih sigurno ne postavljam sa ikakvim teretom ili sto mi je ispran mozak nego zato sto su mi i mozak i srce cisti upravo zbog toga sto te ajete ucim.

    Šebab post=10972 wrote: Oslobodite se svega i opusteno robujte Allahu, nemojte biti robovi raznim tagutima, Allah vas nije zato stvorio, stvorio nas je da samo Njega obozavamo.

    Amin. Uzviseni, Subhanehu we Teala, kaze: O ljudi, vi ste siromasi, vi trebate Allaha, a Allah je nezavisan i hvale dostojan. (Fatir, 15)

    Šebab post=10972 wrote: Nemojte se naprezati da nama ovde dokazete da mudzahidi ubijaju civile, to je mnogo mucno da se dokaze, dokazite sebi ko je civil a ko je mudzahid lakse cete disati, u svim vasim komentarima se oseca teret koji nosite, mi zelimo da vam olaksamo da se vratite Allahu´.

    Kao sto sam vec napisao: Mudzahidi su svakako vrh nase vjere i oni koji nas vode na pravi put, i oni ce biti itekako nagradjeni, insaAllah.

    Šebab post=10972 wrote: Allaha molim da nam prsa ocisti od svake prljavstine da Ga obozavamo onako kako je On zadovoljan. Amin

    Amin!!!

    #15755
    Anonimno
    Neaktivan

    Da nisi i ti neki sijamski blizanac Kavgica?

    #15766
    Anonimno
    Neaktivan

    nije stvar hoces li ti prihvatit ili odbit, nego je stvar sto tvom nefsu to neprija, pa i kad covjek dodje sa dokazom, tebi se to opet ne svidja… takvi se nazivaju sljedbenici strasti i prohtjeva

    #15770
    Anonimno
    Neaktivan

    …citajuci neke od postova namece mi se pitanje kako fulan ima pravo da uzme ili ne uzme a neki drugi fulan mora uzeti i ne moze odbiti jer prvom fulanu ide u prilog?

    #15772
    Anonimno
    Neaktivan

    Većeras nemojte propustiti emisiju “U škripcu”, licem u lice na TV Alfa, gost Husein Bilal Bosnić…

    Ovu informaciju prenosim sa fejsa, objavljena prije 20-tak minuta, emisija je oko 21:15…

    #15773
    Anonimno
    Neaktivan

    vjest nije istinita…

    #15775
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=11008 wrote: vjest nije istinita…

    ma nije ni čudo da nije, jer dolazi sa fitnabook-a…
    ali gdje ima dima tu ima i vatre, mora da će nešto biti u tom kontextu, Allah najbolje zna!

Pregledavate 11 postova - 46 do 56 (od ukupno 56)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.