Zasto nas tekfire?

  • This topic has 30 odgovora, 9 glasova, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 6259 times
Pregledavate post 31 (od ukupno 31)
  • Autor
    Postovi
  • #11028
    Anonimno
    Neaktivan

    AbdulWehhabLAB post=5745 wrote: [quote quote=munir post=5665]Pa u cemu je onda razlika izmedju vas ? Mozes li mi objasniti RPG ? Nemoj mi samo reci :” On/Oni tekfiri IbnBaza,. ili Hizbollah i Hamas .
    Ja bih htio da znam kako i gdje se razlikujete u tumacenju aqide i fikha ( asl – usul ) . Navedi mi tri razilazenja u asl- i tri u usulu – din`u ako ti nije tesko , Allah te pomogao .

    Izgleda da ne moze ;]~

    U to nemoj da sumnjas : )

    Nekima je nemoguće dati odgovor koji će ih zadovoljiti, osim da isti bude iste (ili približno iste) temperature kao temperatura njihove usijane glave.

    Pa u cemu je onda razlika izmedju vas ? Mozes li mi objasniti RPG ? Nemoj mi samo reci :” On/Oni tekfiri IbnBaza,. ili Hizbollah i Hamas .
    Ja bih htio da znam kako i gdje se razlikujete u tumacenju aqide i fikha ( asl – usul ) . Navedi mi tri razilazenja u asl- i tri u usulu – din`u ako ti nije tesko , Allah te pomogao

    Razlika je u temeljima, u definiciji ključnih akaidskih mesela, među kojima su propisi tekfira mušrika, definicija i shvaćanje hukma i tehakuma, definicija i shvaćanje pojma “kufr u taguta” itd.

    O ovome na sajtu i forumu ima veliki broj tekstova, a iniciranje rasprave iznova nema smisla, pogotovo što se ova sekta (neoharidžije Nedžada Balkana) polahko urušava, pa bi rasprava o tome samo bespotrebno davala značaj ovoj sekti.

Pregledavate post 31 (od ukupno 31)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.