Naslovnica Vijesti Somalija SAD počinile masakr nad civilima u Somaliji

SAD počinile masakr nad civilima u Somaliji

Američki ratni avioni izvršili su novi masakr nad civilima u južnom dijelu Somalije.

Prema lokalnim izvorima, SAD su noću izvele zračne napade na grad Jamame na jugu Somalije.

Dvanaest civila, uključujući osmoro djece, tri žene i jednu stariju osobu, izgubilo je živote u napadima usmjerenim na civilna područja u centru grada pod kontrolom al-Shabaaba.

U napadima je povrijeđeno najmanje devet civila.

Zračni napadi uzrokovali su velika razaranja u regiji.

Slike civila ubijenih i ranjenih u napadima objavljene su na društvenim mrežama:

Američka komanda za Afriku (AFRICOM) je u saopštenju saopštila da su u regiji izvedeni brojni zračni napadi.

Saopštenja AFRICOM-a potvrdila su da su u regiji 11., 13., 14. i 15. novembra izvršeni različiti napadi.

Vlada u Jubailu i Mogadišu, koju podržavaju SAD, već neko vrijeme izvodi napade u regiji. Cilj ovih napada je, navodno, bio da se od al-Shababa preuzme područje oko grada Jamama.

Izvor: Mepa News

Exit mobile version