Da li je dozvoljeno glasati za muftiju!?

  • This topic has 8 odgovora, 7 glasova, and was last updated prije 11 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 2435 times
Pregledavate 9 postova - 1 do 9 (od ukupno 9)
  • Autor
    Postovi
  • #8146
    Anonimno
    Neaktivan

    Sutra su izbori u Srbiji, a jedan od kandidata je i sandžački muftija Muamer Zukrolić.
    Sandžak je skoro jedinstvan (bar onaj dio naroda koji klanja bar jedan namaz u sedmici) oko toga da se izađe na izbore i glasa za muftiju.

    Kako bi narodu otklonili i najmanju šubhu po pitanju ispravnosti muftijine kandidature i kako bi pomogli muftiju u svom “svetom” pohodu za tagutsku stolicu, angažiran je veliki broj hodža, ali i daija, ljudi koji danonoćno govore o tome da slijede sunnet, a sve one koji iskažu neslaganje sa njihovim stavom etiketiraju po kratkom postupku kao – haridžije i tekfirovci.

    Međutim, hajde da malo podrobnije i iskrenije pogledamo na ove stvari. Hodže neću doticati jer su oni (bar većina njih) samo šrafovi u mehanizmu IZ-a, a to znači reisa i muftije. Ono što čudi jesu stavovi ljudi koji sebe smatraju selefijama, sljedbenicima sunneta i koji iskazuju dosljednost IZ-u i reisu. Hajde da sada vidimo ko su zaista haridžije, ko je taj koji se odvaja od principa Islamske zajednice? Hajde da se iskreno i nemilosrdno obraćunamo sa svim licemjerima koji se pripisuju Islamskoj zajednici, a sve ostale, koji se ne slažu sa njima, proglašavaju sektašima. Ko je u stvari sekta ovdje?

    Na zasijedanju Rijaseta 28.08.2002 donijete su odluke po kojima izmedju ostalog:

    – Islamska zajednica ne promovira ni jednu političku stranku, a nosioci vjerskog autoriteta u Islamskoj zajednici ne mogu obnašati nikakvu političku funkciju;
    – Prostori Islamske zajednice i javni vjerski skupovi ne mogu se koristiti za promociju bilo koje političke stranke;
    – U vjerskom obraćanju muslimanima, naročito sa minbera za vrijeme džume-namaza, hatibi ne mogu imenovati ni jednu stranku niti političku ličnost, bilo u pozitivnom, bilo u negativnom smislu;

    Ko sumnja u navode gore, neka pogleda odgovor na Rijaset.ba: http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=5271:stav-o-politikom-angamanu-imama&catid=132&Itemid=553

    Ove odluke su još uvijek na snazi. Mi svi znamo da je muftija Zukorlić osnovao Bošnjačku demokratsku zajednicu, da je muftija Zukorlić svoj autoritet založio za ovu partiju te da muftijina kandidatura za predsjednika Srbije zapravo ima za cilj da pomogne ovoj partiji na izborima.

    Pogledajte braćo i sestre, o vi koji imate razuma, kako muftija lično gazi i ruši principe Islamske zajednice, a također i reis, koji ga je javno podržao u kandidaturi. Dvije ključne ličnosti Islamske zajednice, reis i “najjači” muftija, gaze po principima koje su oni sami donijeli!!!! Pa, o vi muslimani, zar mislite da vas ovi ljudi neće prodati, kada im to bude u interesu, kada su oni pogazili ono što su sami donijeli!!??

    A vi, o daije koji podržavate kandidaturu Muftije, a pripisujete se Islamskoj zajednici, jeste li vi sada haridžije, jer ste se usprotivili principima Islamske zajednicie kojoj se pripisujete, a one koji se ne slažu sa makar jednim dijelom tih principa proglašavate “rušiteljima vjere i države”!? Ili je možda termin haridžije rezervisan samo za vaše neistomišljenike, a vi uživate “šerijatski imunitet”, jer mi smo “ekstremisti” a vi “mudre daije”?

    Dakle, braćo i sestre, ne nasjedajte na ovo licemjerje ljudi koji sebe pripisuju “srednjem putu”.

    Od daija koji su govorili o muftijinoj kandidaturi, te o dozvoljenosti glasanja za Muftiju, jeste i poznati i popularni “razbijač tekfirovaca”, “zaštitnik sunneta i specijalista šerijata” – MAGISTAR Zijad Ljakić, koji je jučer još jednom pokazao svoje vrlo “poznavanje” Šerijata, kada, pišući o različitim stavovima o kandidaturi muslimana/nemuslimana u kafirskoj državi, kaže:

    Prvi stav – zabrana glasanja muslimanima radi izabiranja predstavnika vlasti u kjafirskoj državi svejedno glasali za kjafira (ili kjafirsku stranku) ili muslimana (ili muslimansku stranku), a onaj ko glasa je učinio djelo kufra i širka jer je glasao za onog ko ne sudi po Šerijatu i onog ko propisuje zakone oprečne islamskim. Naravno, ovo je stav onih koji pogrešno tumače mnoga pitanja tekfira i pretjeruju u njemu. Pošto oni u osnovi pogrešno klasificiraju ovo pitanje, tj. ubrajaju ga u čisto akidetsko pitanje, nema potrebe da se njime ozbiljnije bavimo.

    S obzirom Zijad Ljakić (umalo da napišem Zilkić) priznaje da je glas za predsjednika kafirske države, glas za onoga ko će propisivati zakone oprečne šerijatu, i s obzirom da kaže da je zabrana za ovakvo glasanje “stav onih koji pretjeruju”, meni se nameće zaključak da Zijad činjenje kufra i širka smatra dozvoljenim, a upozoravanje na isti ekstremizmom i sektaštvom. Kako?
    Pa jednostavno, on zabranu glasanja za onoga ko oponaša Allaha i propisuje zakone oprečne Allahovim, smatra pretjerivanjem, što znači da je dozvoljeno glasati za onoga ko propisuje zakone oprečne Allahovim. Ako je Zijad ovim rječima ciljao nešto drugo, onda neka pojasni, jer njegove riječi ne ukazuju na išta drugo osim onoga što sam napomenuo.

    Dalje, Ljakić je i ovaj put, u svome stilu, da bi dokazao “superiornost” i “neprikosnovenost” svoga stava poslužio se lažju i potvorom. Čini mi se da je Zijad stava da je dozvoljeno lagati ako ti je cilj dokazivanje “istine”, jer je ovo mnogo puta do sada potvrdio. Naime, u istom tekstu, kadija Zijad kaže:

    Treći stav – dozvola glasanja muslimanima radi izabiranja predstavnika vlasti u kjafirskoj državi svejedno glasali za kjafira (ili kjafirsku stranku) ili muslimana (ili muslimansku stranku), s tim naravno da onaj ko ne glasa nije griješan. Na ovom stavu je većina savremenih učenjaka, a između ostalih većina selefijskih učenjaka današnjice, poput šejhova Bin Baza, Albanija i Ibn ‘Usejmina, rahimehumullah.

    Vidi: http://zijadljakic.com/index.php?option=com_content&view=article&id=370:propis-glasanja-za-muftiju&catid=118:savremena-pitanja&Itemid=53

    Koliko je meni poznato, iz onoga što sam čitao, a i slušao, šejhovi Bin Baz i Usejmin su dozvolili glasanje ali za islamističke kandidate, a ne za sekulariste. U jednom govoru šejha Usejmina se prenosi o dozvoli glasanja za islamističkog kandidata, a od šejha Bin Baza se prenosi da je dozvolio glasanje također za islamističkog kandidata u Kuvajtu. Bilo kako, moguće je da se od ovih dvaju šejhova prenosi i stav da su dozvolili glasanje za bilo kog kandidata, mada to ja nikada nisam vidio niti pročitao, iako sam tragao za tim.
    Međutim, pripisivati Treći stav šejhu Albaniju je čista laž, ili u najmanju ruku nepoznavanje situacije, koju bi kadija morao poznavati prije nego objavi svoju letvu, pardon fetvu. Ako pogledamo stav šejha Albanija po pitanjuu glasanja za nevjerničkog kandidata vidjet ćemo da šejh ovakvo glasnaje smatra savezom sa nevjernicima i povodom toga citira ajet: ”Njihov je onaj ko ih za zaštitnike prihvati” kojeg učenjaci koriste kao dokaz da je čovjek izašao iz islama!!!

    Govornik: Imâm Muhammed Nâsir-ud-Dîn el-Albânî
    Izvor: Silsilat-ul-Hudâ ven-Nûr (691)

    Pitanje:

    Koji je sud o tome što neki američki muslimani glasaju za američkog kandidata za predsjednika? Oni govore da to rade po principu biranja najmanjeg zla, jer je jedan od kandidata manje loš prema islamu i muslimanima od drugog.

    Odgovor:

    Nevjerstvo je jedna religija. Allâh opominje ove muslimane koji misle da primjenjivaju princip biranja manjeg zla. Allâh (te´âlâ) kaže:

    وَلَن تَرْضَى عَنكَ الْيَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ

    “Ni židovi ni kršćani neće biti tobom zadovoljni sve dok ne budeš slijedio vjeru njihovu.” [1]

    Čudi me ta omladina koja se oslanja na ovu ideju koju spominješ u svom pitanju. Allâh, ´azze we džell, je rekao:

    وَلاَ تَرْكَنُواْ إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ

    “Ne budite sa onima koji nepravedno postupaju, pa da vas vatra prži.” [2]

    Prvo ih zadesi vatra na ovom svijetu a onda na budućem.

    Zato kažem da nije dozvoljeno sudjelovati na sličnim izborima. Ovo sudjelovanje je praktični savez sa nevjernicima. Ovo se zabranjiva u Kur’ânu kada Allâh kaže:

    وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ

    ”Njihov je onaj ko ih za zaštitnike prihvati.”

    [Kraj fetve]

    Dakle, šejh Albani je bio kategorički protiv glasanja za nevjerničkog kandidata, a ono što je kadija, vjerujem pri punoj svjesti, želio poturiti Albaniju je zbog toga što je šejh Albani dozvolio glasanje za Islamski front spasa u Alžiru, političku partiju koja se zalagala za uspostavu Šerijata.

    Neka sada svako prosudi o veličini laži i/ili obmane koju koristi MAGISTAR kako bi dokazao svoje stavove. A zar nije preče kadiji da bude pravedan umjesto toga što laže!? Neko može reći da kadija možda nije upućen, ali zar kadija ne bi trebao dobro provjeriti stvari prije nego izda fetvu? Kadija Ljakić, u mnogo svojih nastupa diskreditira one “koji nisu kompetentni” da izdaju fetve, čak se obrušio i na mudžahide i njihove vođe, međutim, vidimo na drugoj strani kako Allah ponižava ovog falsifikatora, jer usitinu, onaj ko se usudi da vrijeđa Allahove evlije (mudžahide), a Zijad to već duže vremena radi, taj je objavio rat Allahu, a vi ćete braćo tek vidjeti i čitati o lažima, prevarama i falsifikatima Zijada Ljakića, inšaAllah.
    Ako neko kaže da je pripisivati laž Ljakiću za poturanje Albanija u tzv. Treći stav, opet ću odgovoriti: Ako bi se o Ljakiću sudilo samo na osnovu ovog teksta, nikada ne bih napisao da je to laž, već bih pravdao Ljakića, jer svako može pogriješiti. Međutim, Ljakić je mnogo puta do sada, zaista mnogo puta, SVJESNO lagao i potvarao daije, a i u učenjake, tako da ne mogu okarakterisati ovu laž (u njegovoj fetvi o glasanju za Muftiju) kao grešku, već kao ono što zaista jeste: laž i potvora!

    Dalje, poznato je da je stav Usejmina da je glasanje za islamističkog kandidata OBAVEZA, a neispunjavanje obaveze je grijeh. Što znači da je u istom pasusu MAGISTAR napravio još jednu grešku, jer kaže:

    Treći stav – dozvola glasanja muslimanima radi izabiranja predstavnika vlasti u kjafirskoj državi svejedno glasali za kjafira (ili kjafirsku stranku) ili muslimana (ili muslimansku stranku), s tim naravno da onaj ko ne glasa nije griješan.

    Na kraju, apelujem na braću da upozore drugu braću na falsifikatora Zijada, jer je mnogo braće i sestara koji su zavedeni od strane ovog prevaranta.

    Na kraju, MAGISTAR Ljakić, zaključuje:

    Rezime svega kazanog je sljedeće: običnim muslimanima je dozvoljeno glasati na izborima unutar kjafirske države za onog kandidata ili onu stranku za koje procijene da je u njihovom izboru najveća korist za Islam i muslimane te države, a muslimani koji uopće ne glasaju u tome nemaju grijeha.
    Prema tome, ono što se može reći vezano za propis glasanja za sandžačkog muftiju na predsjedničkim izborima u kjafirskoj državi Srbiji je dozvola glasanja običnim muslimana za njega ako procijene da je u tome korist za Islam i muslimane u tim krajevima, a onaj ko postupi drugačije nije griješan.

    A onda kaže:

    – Da li je ovaj muftijin potez šerijatski opravdan? Da li je kandidatura Zukorlića dozvoljena ili zabranjena u Šerijatu?

    Odgovor: Ako sa tim kandidovanjem i eventualnim uspjehom muftija namjerava da štiti i brani interes Islama i muslimana tih prostora, a uz to u stanju je da ispuni šarte dozvole rada u institucijama vlasti kjafirske države onda nema šerijatskog spora u njegovom potezu i kandidovanju za predsjednika Srbije.

    Mi kažemo: Muftija u svome izlaganju niti je rekao da će se zalagati za šerijat, niti je realno u Srbiji očekivati to od bilo kojeg kandidata. S druge strane, Zijadu Ljakiću nije nepoznato da funckija za koju se bori Muftija, je funkcija TAGUTA, tj. predsjednika države Srbije, a predsjednik mora priznati ustav i raditi po njemu i u skladu sa njim, a ustav Srbije dozvoljava ono što je Allah zabranio (blud, kamata, alkohol…) a zabranjuje ono što je Allah dozvolio (višeženstvo…). Nadam se da Zijad neće doći sa čudom i reći kako predsjednik Srbije nije tagut. To bi bilo previše i od jednog Zijada. A ako neko kaže da Muftija ako bude predsjednik neće biti tagut, pa na osnovu čega to kaže, jer i muftija i Tadić vrše funkciju predsjednika u skladu sa ustavom koji je TAGUT.

    Prema tome, dozvoljavajući glasanje za muftiju, Zijad je dozvolio glasanje za TAGUTA, ako će ovaj tagut donijeti neko dobro muslimanima.
    Jedino našta će se Zijad u njemu slični pozvati su riječi: Da, Muftija će ako bude predsjednik raditi po Ustavu Srbije, ali srcem neće priznati Ustav, a pomagaće muslimanima! Mi kažemo: Prihvatanje Ustava oprečnog Šerijatu je djelo kufra i oko ovoga se ne spore ni dvije koze u planini. Negiranje tog prihvatanja srcem je djelo koje nama nije poznato, jer kako god je moguće da ga Muftija negira, isto tako je moguće da ga ne negira. Prema tome, mi sudimo na osnovu spoljašnjosti, na osnovu riječi i djela, a kakvo je čije srce, to će Allah prosuditi! Dakle, ako vidimo da čovjek klanja, posti… mi ćemo posvjedočiti da je on musliman, a isti može biti munafik velikog nifaka, špijun ili slično (dakle, nevjernik). Isti taj čovjek je kod Allaha nevjernik, a kod nas musliman, jer mi sudimo na osnovui spoljašnjosti. Isto tako, čovjek koji prizna ustav mimo Šerijata, taj nije musliman, a ako on porekne srcem to priznanje, to je onda između njega i Allaha.

    Jednom prilikom je kod Poslanika, sallallahu alejhi we sellem, dosao Adij ibn Hatim, krscanin, (kasnije je primio islam) koji je cuo Poslanika kako uci ajet: “Oni, pored Allaha, bogovima svojim smatraju svecenike svoje i monahe svoje.” – tada mu Adij rece: “Mi njih ne obozavamo!” Poslanik mu odgovori: “Zar vam oni nisu zabranjivali ono sto vam je Allah dozvolio, pa ste i vi to zabranjivali, i zar vam oni dozvolili ono sto je Allah zabranio, pa ste i vi to dozvolili?” “Da”, – odgovori mu Adij. “Na taj nacin vi njih obozavate!” – rece mu Poslanik, sallallahu alejhi we sellem.” (Prenosi Tirmizi)

    Znaci, pokorili su im se u onom sto Allah, dzelle sanuhu, nije naredio i sto je suprotno Njegovom zakonu. Samim tim oni su postali njihovi bogovi jer su slijedili zakone koje su im oni propisali a bacili su iza leđa zakone Svemoguceg, dzelle sanuhu. Pokoravanje stvorenom znači činiti ibadet istom jer je Allah, azze ve dzelle, u prethodnom ajetu, svecenike i monahe nazvao bogovima onih koji su ih slijepo slijedili i pokorili im se u stvarima koje su im propisali. Prema tome, ako bi neko prihvatio presudu taguta i dobrovoljno se pokorio toj presudi, onda je on pored Allaha priznao drugo božanstvo. Tako, ako bi se neko pokorio sudu čovjeka koji kaže: blud i alkohol i kamata su halal, takav je onda uzeo za božanstvo onoga koji mu je to dozvolio.

    Sejjid Kutb, rahimehullah, u svom tefsiru “U okrilju Kur’ana”, kaze: ” Ko god od ljudi smatra da je on taj koji polaže pravo propisivanja zakona ljudima, taj je sebi pridao božanska svojstva jer samo Allah, dželle ve ala, propisuje zakone ljudima. A ko god od ljudi prizna tom čovjeku pravo propisivanja zakona, onda mu on očitava božanska svojstva, bez obzira na termine s kojima nazivaju to propisivanje zakona.”
    Niko osim Allaha, dželle šanuhu, ne polaze pravo propisivanja zakona ljudima, i niko osim Njega ne smije stvari proglašavati dozvoljenim ili zabranjenim. Niko ne polaze pravo na donošenje određenog zakonodavstva osima Allaha, subhanehu ve te’ala, pa bilo da je to na nivou individue ili određenog društvenog sloja ili pak na nivou cijelog naroda.

    Dakle, ako je čovjeku dozvoljeno učiniti širk, tj. priznati Ustav oprečan Šerijatu, kako bi, kako neki misle, isti čovjek donio kakvo dobro muslimanima, onda pitamo vlasnike ovakvog mišljenja: Da li je dozvoljeno opsovati Allaha, ako bismo time donijeli kakvo dobro muslimanima? Ili učiniti blud ako znamo da će to donijeti dobro muslimanima? Ili piti alkohol? Pa, ako nije dozvoljeno uraditi veliki grijeh “za dobrobit” muslimana, kako je onda dozvoljeno učiniti širk i kufr!?

    Na kraju, kandidatura Muftije za tagutsku fotelju predsjednika Srbije je fatalno djelo kako za muftiju, tako i za one koji ga podržavaju, i na kraju i za one koji ga glasaju. Nakon ove kandidature, koji je to grijeh koji neće biti dozvoljen, kako bi se “pomoglo” muslimanima? Prema tome, muslimani su u OBAVEZI da ne glasaju za Muftiju niti bilo kog drugog kandidata, i da ne slijede umišljene vjerske prevarante i lažove. Za Muftiju je naravno najbolje da ne pobjedi na izborima, jer će umanjiti grijeh time što neće postati tagut!

    Još samo da dodam molbu da braća i sestre prošire ovaj skromni rad među muslimanima, kako bi se isti upozorili na pogubnost predstojećih izbora i uopšte pogubnost situacije u kojoj se mogu svjesno ili nesvjesno naći podržavanjem Muftijine kandidature i glasanjem za istog.

    Napisao sam ovaj skromni rad, jer vidim da se naše daije ne oglašavaju povodom ovog gorućeg problema, što smatram njihovim propustom.
    Molim Allaha da nam istinu prikaže istinom a zabludu zabludom, te da nas uputi na riječi i djela koji vode do Njegovog zadovoljstva!

    #8149
    Anonimno
    Neaktivan

    @Andol. Kad god mene zaboli glava ja se sjetim tebe i svratim da procitam jedne od tvojih komentara ili odgovora. Glavobolja nestane.
    Allah te nagradio svakim dobrom na oba svijeta.
    Eselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu.

    Ps. Ovo treba na naslovnicu.

    #8150
    Anonimno
    Neaktivan

    Subhan'Allah a bunese kad sljedbenici Ahmeda Gulama postave običnog insana na mjesto Allahovog poslanika i kažu da je to jasan kufr
    oko čega se složio umet pa čak su se našli i ovi iz tkz IZ da ih protekfire a kada se običnom insanu “da” pravo tešri’ a(donošenje zakona) i bude postavljen na mjesto lažnog zakonodavca koji prihvata i sudi po tagutskom zakonu onda je to pitanje idždihada a ekstremisti su oni koji tekfire taguta suda i propisivanja i one koji su to ohalalili.

    #8162
    Anonimno
    Neaktivan

    @Andol, Allah ti se smilovao i sedamdeset i dve milovao….

    #8169
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=2484 wrote: @Andol. Kad god mene zaboli glava ja se sjetim tebe i svratim da procitam jedne od tvojih komentara ili odgovora. Glavobolja nestane.
    Allah te nagradio svakim dobrom na oba svijeta.
    Eselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu.

    Ps. Ovo treba na naslovnicu.

    We alejkumusselam we rahmetullahi we berekatuhu.
    Amin na dovama! I ja tebi isto želim : )

    @Andol, Allah ti se smilovao i sedamdeset i dve milovao….

    Amin na dovama! I ja tebi isto želim : )

    #8171
    Anonimno
    Neaktivan

    AMIN!

    #8211
    Anonimno
    Neaktivan

    Andol post=2481 wrote:
    Prvi stav – zabrana glasanja muslimanima radi izabiranja predstavnika vlasti u kjafirskoj državi svejedno glasali za kjafira (ili kjafirsku stranku) ili muslimana (ili muslimansku stranku), a onaj ko glasa je učinio djelo kufra i širka jer je glasao za onog ko ne sudi po Šerijatu i onog ko propisuje zakone oprečne islamskim. Naravno, ovo je stav onih koji pogrešno tumače mnoga pitanja tekfira i pretjeruju u njemu. Pošto oni u osnovi pogrešno klasificiraju ovo pitanje, tj. ubrajaju ga u čisto akidetsko pitanje, nema potrebe da se njime ozbiljnije bavimo.

    Allah ga ponizio kao sto on ponizava serijatske propise

    #8428
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu Alejkum

    Halali mi brate rate iz ovog teksta je ocito da ti je cilj da oblatis muftiju Zukorlica, Islamsku zajednicu, Zijada Ljakica te glasanja
    na izborima iako sam navodis da su i šejhovi Bin Baz i Usejmin dozvolili glasanje za islamističkog kandidata a sve u svrhu zaštite islama i muslimana na tom prostoru.
    Vidim da si se potrudio ali s moje strane je ovo malo licemjerno.
    I u biti ovo je samo tvoje misljenje i ne mora znacit da si u pravu.
    Tekst je prevelik da bi ti na sve komentirao ali evo potrudim se bar neki primjer.

    Dalje, poznato je da je stav Usejmina da je glasanje za islamističkog kandidata OBAVEZA, a neispunjavanje obaveze je grijeh.

    Zasto onda ne glasati za muftiju Zukorlica (ne kazem da je imao neke sanse) pa zar mislite da Zukorlic muslimanima misli zlo za razliku od ostalih kandidata.
    Sta je bolje po muslimane i Islam ??

    Jednom prilikom je kod Poslanika, sallallahu alejhi we sellem, dosao Adij ibn Hatim, krscanin, (kasnije je primio islam) koji je cuo Poslanika kako uci ajet:
    Oni, pored Allaha, bogovima svojim smatraju svecenike svoje i monahe svoje.” – tada mu Adij rece: “Mi njih ne obozavamo!” Poslanik mu odgovori:
    Zar vam oni nisu zabranjivali ono sto vam je Allah dozvolio, pa ste i vi to zabranjivali, i zar vam oni dozvolili ono sto je Allah zabranio,
    pa ste i vi to dozvolil
    i?” “Da“, – odgovori mu Adij. “Na taj nacin vi njih obozavate!” – rece mu Poslanik, sallallahu alejhi we sellem.”
    (Prenosi Tirmizi)

    Znaci, pokorili su im se u onom sto Allah, dzelle sanuhu, nije naredio i sto je suprotno Njegovom zakonu.
    Samim tim oni su postali njihovi bogovi jer su slijedili zakone koje su im oni propisali a bacili su iza leđa zakone Svemoguceg, dzelle sanuhu.

    Brate zar nije isto, odnosno u cemu je razlika ako je Allah zabranio svaki vid samoubistva (pa i bombaški) a učenjaci ga dozvolili?

    I molim te odgovori mi koga bi prije podrzao (iako je ocito) Nekog bombasa koji se raznese u srbiji i pobije nekoliko nevjernika ili covjeka koji zeli da i muslimani imaju pravo glasa u sredini u kojoj zive i da Islam opstane na pojedinim prostorima?

    Bombaski Samoubilacki napad = Hallal ?
    Glasanje = haram ?

    Allah je svakom covijeku dao razum tako da nema potrebe za slijepim slijeđenjem pojedini učenjaka jer se mi nalazino u drugačijoj situaciji.

    #8432
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Nakib post=2816 wrote: Esselamu Alejkum

    Alejkum selam.

    Halali mi brate rate iz ovog teksta je ocito da ti je cilj da oblatis muftiju Zukorlica, Islamsku zajednicu, Zijada Ljakica te glasanja
    na izborima

    Cilj mi je bio da oblatim glasanje na izborima, a oni koji su ga dozvolili su svakako pogrešili. Neki su se čak našli u blatu.
    Ako si pažljivo pročitao moj tekst vidio si citat da prema aktima IZ-a nije dozvoljeno imamu da bude politički angažiran. Prema tome, Muftija je taj koji je svojim postupkom oblatio IZ, a ne ja.

    iako sam navodis da su i šejhovi Bin Baz i Usejmin dozvolili glasanje za islamističkog kandidata a sve u svrhu zaštite islama i muslimana na tom prostoru.

    Šejhovi su dozvolili glasanje za islamističkog kandidata u PARLAMENTU, a ne za kandidata za TAGUTA, što je svakako predsjednik jedne nevjerničke zemlje. Muftija je se kandidovao za mjesto TAGUTA, predsjednika države, u što ne sumnja musliman da je zabranjeno. Ako je dozvoljeno postati TAGUT “radi koristi za muslimane” onda ne postoji djelo koje nije dozvoljeno zarad koristi po muslimane, zar ne!?

    Dalje, poznato je da je stav Usejmina da je glasanje za islamističkog kandidata OBAVEZA, a neispunjavanje obaveze je grijeh.

    Zasto onda ne glasati za muftiju Zukorlica (ne kazem da je imao neke sanse) pa zar mislite da Zukorlic muslimanima misli zlo za razliku od ostalih kandidata.

    Kontradiktoran si, Ebu Nakibe! Kakva je korist u glasanju za kandidatom koji ne može ostvariti svoj cilj. Konkretno, dođe neki i kaže: Hej, muslimani, glasajte za mene, jer ako postanem tagut, uradiću kakvo dobro za vas, ali ja NEMA ŠANSE da postanem tagut!”

    Zar nije smiješno glasati za čovjeka ako se unaprijed zna da isti ne može postati ono za šta se kandiduje?

    Sta je bolje po muslimane i Islam ??

    Bolje je da se pokore Allahu i da traže svoja prava Šerijatom dozvoljenim metodama.

    Brate zar nije isto, odnosno u cemu je razlika ako je Allah zabranio svaki vid samoubistva (pa i bombaški) a učenjaci ga dozvolili?

    Možeš li nam dati šerijatsku definiciju samoubistva za koju se veže propis samoubice.

    I molim te odgovori mi koga bi prije podrzao (iako je ocito) Nekog bombasa koji se raznese u srbiji i pobije nekoliko nevjernika ili covjeka koji zeli da i muslimani imaju pravo glasa u sredini u kojoj zive i da Islam opstane na pojedinim prostorima?

    Sama tvoja definicija pitanja razotkriva skrivenu nameru u tebi koja baš i nije čestita. Ne bih podržao ni jednog ni drugog. Niti jedan niti drugi neće donijeti dobro muslimanima, s tim što prvi udara na dunjaluk muslimana, dok drugi na vjeru, pa je samim tim opasniji.

    Allah je svakom covijeku dao razum tako da nema potrebe za slijepim slijeđenjem pojedini učenjaka jer se mi nalazino u drugačijoj situaciji.

    Da, zato mi ne slijedimo slijepo fetve učenjaka koji dozvoljavaju glasanje na parlamentarnim demokratskim izborima, jer u tim fetvama nismo našli dokaze koji ih potkrijepljuju.

    Za kraj, reci mi Ebu Nakibe, da li je kufr davanje glasa osobi koja je tagut, ako nam je prije izbora ista osoba obećala nešto dunjaluka za muslimane.

Pregledavate 9 postova - 1 do 9 (od ukupno 9)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.