Ko je Imran Husein?

  • This topic has 6 odgovora, 5 glasova, and was last updated prije 10 years, 1 months by Srdjan. This post has been viewed 7364 times
Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Autor
    Postovi
  • #15208
    Anonimno
    Neaktivan

    #15219
    Anonimno
    Neaktivan

    Selam alejkum
    Jedna od zabluda Imrana Hoseina jeste što ajet,
    O vjernici ne uzimajte za zaštitnike jevreje i kršćane.Oni su sami sebi zaštitnici .A njihov je onaj među vama koji ih za zaštitnike prihvati.” (5:51)
    pogrešno tumače to jeste tumače ga kako niko uleme selefa nije tumačio ovaj ajet.
    Ovaj ajet po vanjštini sam od sebe govori sve.S tim da bi napomenuo da ulema selefa bez izuzetaka smatra da se ovo odnosi na sve kršćane i Jevreje.
    Imran kaže da se u ovom ajetu ne odnosi na sve kršćane i Jevreje,nego samo na one koji su “sami sebi zaštitnici“.Ovaj dio ajet on tumači da način da Allah u Kur'anu suptilno govori o budućem (prije neviđenom) savezu Jevreja i kršćana,što se zaista dogodilo u vidu cionističkog pokreta, i da se ti ujedinjeni Jevreji i kršćani ne uzimaju za zaštitnike jer se na njih odnosi u dijelu ‘sami sebi zaštitnici‘.
    Onaj ko i ne poznaje arapski a poznaje bosanski,prvo što bi mu trebalo pasti na pamet da ‘sami sebi‘ nije isto kao ‘jedini drugima‘.Imran upravo tako prevodi ajet.Nije isto ako se kaže ‘mi smo sam sebi neprijetelji‘ u kojoj formi dolazi ovaj prevod Kur'anskog ajeta i ‘mi smo jedni drugima neprijelji‘ kako Imran želi da navuče prevod ovog ajeta.
    Ispravno je da su Jevreji sami sebi zaštitnici a kršćani sami sebi zaštitnici.

    Još jedno pitanje bi postavio onima koji zauzimaju ovakav stav.Ako su iskreni imalo odgovoriti će mi na ovo pitanje,a sigurno ih ima koji povremeno posjete ovaj sajt.Ako se zaista ovaj ajet odnosi samo na one novo nastali savez,postavlja se logično pitanje,na koga se ovaj ajet odnosio prije?Po ovoj Imranovoj teoriji ovaj ajet se nije odnosio ni na koga jer nije postojao ‘cionistički savez’ i džaba je bio u Kur'anu čekajući da se stvori ovaj savez i da ga Imran protumači 1400 i kusur godina posle,euzubillahi min zalik.Osim ove ludosti još jedna se ludost mora prihvatiti a to je da su ashabi mogli prihvatati sve Jevreje i kršćane kao zaštitnike jer tada takođe nije postojao ovaj savez i prema tome Allah je tek tako objavio ovaj ajet svom Poslaniku samo da ga uče na namazima?
    Jer sada možete shvatiti u kakvu zamku ste upali?

    Na kraju krajeva koji to danas krišćani i Jevreji nisu u cionističkom savezu?Rusi?Jel njih trebamo prihvatiti za zaštitnike kako to vidi njegov sljedbenik @desnooko?Rusi za koje ne treba normalnom ni spominjati koliko su zvjerstava počinili i dan danas čine na Kavkazu pa Afganistanu i danas pomažući Alevije.Ili neke druge kršćane i Jevreje?Ali koje kada se svi danas kompletno nalaze u Afganistanu.Koje kršćane i Jevreje mi danas trebamo prihvatiti kao zaštitnike,reci mi @desnooko,tebe zovem da mi odgovoriš.Koje Jevreje jel one ‘izraelske’ ili one američke jer trećih nema barem kao zajednice?

    Ako se hoćete ujediniti,evo počnimo odavde,na najljepši način da raspravimo.

    Malo prije sam otvorio jedan video od njega i rek'o da pogledam na koju su deredžu stigli.Video mu se zove ‘sufije i vehabije’ u konetkstu ujedinjenja.Baš ovaj ajet navodi i tumači ga kako ga tumači.Prije svega može se primjetiti podlost njegovih sljedbenika.On u videu ne govori ‘vehabije’ ali taj njegov sljedbenik to prevodi kao ‘vehabije’.I to je to njihovo ujedinjenje koje počinje sa vrijeđanjem.

    Kasnije u videu naziva budalama one ‘selefije’ koje su prihvatili UN kao zaštitnike poput onih u Libiji koji su srušili Gadafija i uspostavili demokratsku vlast (ne svi naravno).Da poznaje ovu vjeru koliko poznaje kelamu znao bi da to nisu nikakve selefije a ni muslimani jer su upali u širk i tagutizam propisujući i uspostavljajući laičke zakone.

    Mogao je i trebao je reći da ljudi koji se pozivaju na selefizam,su to i to uradili.A ne ovako generalisajući i ubacivajući u isti koš i potvarajući prave selefije koje uspostavljaju Allahov zakon i na istoku i zapadu odricajući se ikakvog i jevrejskog i židovskog zaštitništva poput selefija/mudžahida Afganistana,Iraka,Jemena,Somalije,pa sada i Sirije i Malija itd.

    Ali ne on je mušrike i tagute nazvao selefijama i ne pojašnjavajući dao povoda bosanskim i albanskim hodžama i ateistama i ko ga sve ne sluša,da nas sve nazivaju ‘vehabijama’ koji uspostavljaju demokratiju po Libiji i Egiptu zanemarujući potpuno ljude koji istinski zaslužuju da nose naziv selefi.

    “I ne slušaj nevjernike i licemjere i na njihove uvrede pažnju ne obraćaj i u Allaha se pouzdaj,Allah je dovoljan kao zaštitnik.” (33:48)

    #15221
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum.
    Volio bih kada bi svi oni koji su sposobni i imaju znanje da kritikuju i upozoravaju na nekoga ne pokušavaju samo da “ocrne” toga koga kritikuju. Brat Talib, Allah ga pomogao i sačuvao, je jako dobro naveo samo jedan primjer “promašaja” Imrana Huseina. Ima toga još.

    Ali zašto ne naznačiti i neke pozitivne strane njegovih predavanja. Možda zato što je procjena da je šer od njegovih dersova veći od hajra?

    Ipak, ja bih naveo i to da u haman svakom njegovom novijem dersu skrene pažnju na širk današnjice, demokratiju, širk i kufr onih koji ga prihvataju i ohalaljuju, o “suverenitetu” država i UN-a i sl. Isto tako o njegovom viđenju spasa za muslimane današnjice u izgradnji muslimanskih sela. U tim predavanjima se bolje nauči tewhid nego kod mnogih današnjih svršenika islamskih fakulteta i “starih daija” za koje je problem alkohol i bingo, a na glasanje tjeraju svoje muride.

    A o njegovim “sljedbenicima”… to je priča za sebe. Evo ovdje samo jedan fragmentčić iz prepiske koju sam imao sa jednim dovoljno jakim (jer nije musliman od ‘92) da mu ni tefsiri ne trebaju, oni su samo za vehabije a normalni muslimani sami donose zaključke o ajetima:

    ***** De mi objasni ova dva ajeta! Šta nam govore? Prvi kaže da imamo NEJASNIH ajeta a drugi kaže da je u Kur'anu sve OBJAŠNJENO. Samo, nemoj mi prepisivati citate iz tefsira ili citate nekih ”alima”. Hoću tvoje mišljenje! Sjedi, zadubi se i pokušaj proniknuti u poruku. ******

    On bi moje mišljenje, a ne “nekih” alima ili tefsira.

    Da nas Allah sačuva zablude, oholosti i svakog pretjerivanja.

    #15222
    Anonimno
    Neaktivan

    Alejkumusselam
    Amin.Sve nas.
    Ja i ti smo imali jednom sličnu raspravu koliko se sjećam gdje sam ti ja rekao da sam ja na početku svoga islama slušao/gledao njegova predavanja.Tada i jesam naglašavao njegove prednosti.
    Ali kada sam skoro čuo da hadis gdje Resul sallAllahu alejhi ve selem kaže:”Uspostaviti ćete primirje sa Rumom (Rimljanima)…. oni tumače na način da je to sadašnji savez Šijja Sirije i Irana i Rusa,ja sam se zaprepastio.
    Što mi je dalo do znanja da mudžahide Sirije ili vide kao ‘teroriste’ ili neke plaćenike a Alevije vide kao ‘muslimane’ koji su uspostavili kako Allahov Poslanik kaže hudna sa Rimljanima.Ovu riječ koliko ja znam svi prevode kao primirje a ne savez,a zar primirje ne dolazi posle sukoba?Allah najbolje zna
    Ruse vide kao te Rimljane zbog toga što se istočno rimsko carstvo (ortodoksija) preslilo iz Konstantinopolisa u Rusiju nakon gubitka tog grada od Mehmeda Fatiha.
    U samom hadisu je odgovor na njihovu zabludu tj Allahov Poslanik kaže da nakon što musliman ubije kršćanina,da će vas kršćani(Rimljani) prevariti i skupiti se protiv vas pod 80 zastava.Naglasak na ovo zadnje boldovano.
    Da li se Rusi danas mogu skupiti pod 80 zastava ili Evropljani,Amerikanci,i Australijanci koje Enver Awlaki smatra Rimljanima koji se spominju u hadisu?
    Mislim da je svima jasno.Osim toga ko imalo posjeduje upute od Allaha a nije otrovan rafidijskom demagogijom dovoljna mu je spoznaja njihove akide da zaključi da oni nemogu biti ti muslimani iz hadisa.

    Također Imran kaže:” Zar ja nemam pravo tumačiti Kur'an pored selefa?Selefije tvrde da samo selef tj eslef može tumačiti Kur'an.”
    Mi kažemo Allah kaže da je zadovoljan sa eslef-om.A eslef kaže da se odnosi na sve kršćane i Jevreje.Allah nije objavio da je zadovoljan sa Imranom a on se otvoreno suprostavlja eslef-u.Pa koga ćete slijediti?Ovo je čista logika na koju se oni često pozivaju.

    Šiije je nekada smatrao zabludjelim iako je tada u dersu rekao da duboko poštuje Homeinija i njegovu šiitsku revoluciju.Sada kaže da Šiije nisu kafiri a argument kojim dokazuje to jeste što im nikada nije zabranjen hadždž?

    I ovo je njegov način dokazivanja da nas Allah sačuva.To što je praktično hiljade dokaza za njihov širk i kufr to za njega nije dokaz ali je dokaz što to što ih je saudijski tagut pustio na hadždž.

    Allah zna još koje jeispravne stavove promjenio.

    #15223
    Anonimno
    Neaktivan

    Slazem se sa tvojim vidjenjem njegovog načina pojašnjavanja. Nisam ni pokušavao da opravdavam te njegove egzibicije. Imao sam potrebu da naglasim da sam vidio i hajra u njegovim predavanjima, naročito po pitanju kamate, demokratije i sl. (mislim hajra za one koji još nisu postali “tvrdoglave vehabije” nego “normalni” muslimani, koji samo hodže slušaju, a on liči na hodžu pa se možda okoriste).
    U svakom slučaju mislim da ja i ti nismo na različitim frekvencijama što se tiče stvari koje si spomenuo, kao i još mnogih drugih.
    Allah te pomogao.

    #15224
    Anonimno
    Neaktivan

    AMIN ALLAH
    ALLAHU MOJ POMOGNI SVE NASE BRACE KOI TRAGAJU ZA ISTINOM
    AMIN

    #35332
    Srdjan
    Gost

    U prevodu Korana na engleski stoji to each other što znači jedni drugima, u prevodu na ruski stoji Не считайте иудеев и христиан своими помощниками и друзьями, поскольку они помогают друг другу što znači – ne smatrajte jevreje i hrišćane svojim prijateljima i pomocnicima, jer oni pomažu JEDNI DRUGE. JA LIČNO MISLIM DA BI SE OVI AJETI TREBALI ISKORISTITI DA SE KONAČNO POMIRIMO. AMIN

Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.