Pitanje vezano za nevjerovanje medju clanovima porodice

  • This topic has 4 odgovora, 3 glasa, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 859 times
Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Autor
    Postovi
  • #13874
    Anonimno
    Neaktivan

    Es-Selamu Alejkum Ve Rahmetullah Ve Berekatuhu.

    Imam pitanje vezano za porodicu. Naime, kako da postupi musliman ako sazna da mu brat, ili pak sestra, neuzubillah ne vjeruju u Dragog Allaha Dz.s. ? Kako da se postupi prema toj osobi?

    Ili pak, ako musliman sazna da mu je sestra ili brat sotonista? Kako da se postupi u tom slucaju?

    Molim da mi brzo odgovorite.

    Allah vas nagradio.

    #13891
    Anonimno
    Neaktivan

    Smajlovic post=8779 wrote: Es-Selamu Alejkum Ve Rahmetullah Ve Berekatuhu.

    Imam pitanje vezano za porodicu. Naime, kako da postupi musliman ako sazna da mu brat, ili pak sestra, neuzubillah ne vjeruju u Dragog Allaha Dz.s. ? Kako da se postupi prema toj osobi?

    Ili pak, ako musliman sazna da mu je sestra ili brat sotonista? Kako da se postupi u tom slucaju?

    Molim da mi brzo odgovorite.

    Allah vas nagradio.

    We alejkumusselam we rahmetullahi we berekatuhu,

    Ono što učeni preporučuju u situaciji sličnoj tvojoj jesu sabur i dova Allahu da uputi tvoje. Ti trebaš ustrajavati u pozivanju njih Allahovoj vjeri i to trebaš raditi na najljepši način. Ovo ako oni ne ometaju tvoj ibadet i ne vrijeđaju islam. Međutim, ako oni u tvom prisustvu psuju vjeru i svetinje vjere, i/ili ti ne možeš obavljati obaveze kojima te je Allah zadužio, najmanje što možeš uraditi jeste da se odvojiš od njih, ako već ne možeš da ih odvratiš od toga.

    Ovo je ono što učeni savjetuju, a Allah najbolje zna.

    #13893
    Anonimno
    Neaktivan

    Selam alejkum.

    A kako treba da postupa musliman ako mu je neko iz porodice umro kao nevjernik, ko ce njemu ici na sahranu, kako izgleda ta sahrana?

    #13913
    Anonimno
    Neaktivan

    Smajlovic post=8779 wrote: Es-Selamu Alejkum Ve Rahmetullah Ve Berekatuhu.

    Imam pitanje vezano za porodicu. Naime, kako da postupi musliman ako sazna da mu brat, ili pak sestra, neuzubillah ne vjeruju u Dragog Allaha Dz.s. ? Kako da se postupi prema toj osobi?

    Ili pak, ako musliman sazna da mu je sestra ili brat sotonista? Kako da se postupi u tom slucaju?

    Molim da mi brzo odgovorite.

    Allah vas nagradio.

    Ima brat koji je mlad i imao je problem toliki dasu ga u porodici zamalo htjeli ubiti zbog namaza i napushtanja svih harama.
    Brat je uzeo samo par nuzni svoji stvari,oslonio se na Alčlaha s.w.t. i krenuo od kuce.
    Godinu otprilike ucio je islam od jednoga starijega brata koji ga je i uzdrzavao bismillahi i sada hvala Allahu s.w.t. taj brat je sretno ozenjen i ima posao i dobio je zenu na ispravnoj akidi,pokornu i dobru vjernicu.
    Drugoga mladzega brata je otac cak fizicki napao i istjerao iz kuce i brat za kratko vrijeme mislim da vec naucio je 15 dzuzeva Kur*ana i opskrbljen je i zashticen je hvala Allahu gospodaru svih svijetova.
    Zaista prvo poslushaj nasihat brata RPG a onda ako nikako nemoze ahi onda cini hidzru pa makar neznao ni gdje ni kuda ali sa cvrstim jekinom i tewekulom i vidjecesh da to iskushenje ima i rijeshenje od Allaha s.w.t. a koje je bolje od onoga shtose napushta nebrojeno puta.

    #13914
    Anonimno
    Neaktivan

    Musliman nece niposhto klanjat dzenazu ali mislim da ako je np. majka ili otac ili brat po krvi u pitanju da nejma zapreke da treba otici i zakopati svoga roditelja ili brata i josh iskoristiti priliku i pozvati prisutne u Islam kao shto je jedne prilike jedan od brace uradio gdje sam i sam bio prisutan.
    Dodushe o ovoj meseli uceni znaju i dobro bi bilo danam neko dodze i pojasni da nebi insan ucinio grijeh.

Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.